Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.

Może ktoś by mi mógł poradzić w pewnej kwestii. A mianowicie od jakiegoś czasu szukam działki i jak narazie nie trafiłem jeszcze na tą jedyną bo zo zawsze coś. Chyba kurcze jakiś maruda jestem i sknera :wink: . Ale do rzeczy.

Znalazłem działkę w ładnym miejscu i spokojnej okolicy końcówka dzielnicy Skolwin zaraz przed Policami która mi i żonie się podoba tylko sama działka jest cholera malutka, może opiszę tak zgrubsza plusy i minusy a wy jak byście mogli mi jakieś swoje sugestie podać to był bym wdzięczny.

parametry działki 494m2

wymiary szerokość wzdłuż drogi 19m, długość 26m lekko się wznosi od drogi + mozliwość nieoficjalnego zagospodarowania na dalszych 15-20 mb bo w odległości ok 50 m jest nasyp kolejowy i już nik t nigdy tam nic nie pobuduje itp. soprzedający stawia to jako jedna z zalet i tu moge się nawet z nim zgodzić. Bo znajoma dwie działki obok też sobie nieoficjalnie zasiała trawniczek i nawet klinkierem ogrodziła na jakichś 250m2 i nikt sie jej nie czepia. Media w drodze przy działce.

Minus to dla mnie powierzchnia i wymiary szcególnie te 19m i jeszcze taka rzecz że facet ma to jako użytkowanie wieczyste ale podbno mozna to bezproblemowo przekształałcić na własność.

I tu mam pytanie czy taka działka nie jest za mała aby coś na niej sensownego postawić czy urząd nie wyda w WZiZT że mam postawić kliteczkę i czy kupowanie w takiej formie własności to nie jest ryzyko. Aha powiem że facet chce 20.000 zł czy to dobra cena?

Podpowiedzcie jak się orientujecie czy warto dalej drążyć temat czy dać sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ubawiłam się

szczególnie tym menelem, jak Teska napisała. dopiero potem doczytałam, że to taki nick był

był bo, gościu pewnie wróci pod zmienionym szyldem :lol:

 

o zapomniała bym, choć nie wiem czy dział odpowiedni

Didi - czarodziejko powiedz coś o żarnowcach:

- ciąć? (na ulotce jest napisane, że czerwiec) ale moje młode, sadzone w maju

- okrywać na zimę?

 

a i donoszę, że zaczęła kwitnąć lawenda, skalnica i jedna hebe, a te śmiechu warte tawułki astilbe (co je wyrzuciłam ze słońca i obcięłam na króko) właśnie odbiły :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro74 - 40zł/m2 cena nie jest wygórowana (zakładam, że są wszystkie media).

Kiedyś budowali na mniejszych, ale myślę jak Teska - że to trochę mało.

 

Od obu granic działki musisz odliczyć po 4mb, więc od drogi dom nie szerszy niż 11mb. żeby uzyskać 100m2 powierzchni musi być w głąb ok 10 mb + ok 5mb na wejście.

Na wypoczynek pozostaje ci z tyłu tylko 11mb (200m2).

Ja mam z jednej strony taki podobny kawałek i stanowczo stwierdzam, że jest to za mało na jakiś przyzwoity ogródek, trawkę i takie tam.

a że dalej do nasypu nie ma sąsiadów to, plus tylko czy chcesz całe życie drżeć, że ktoś ci się przywali do bezprawnie użytkowanego terenu? (a życzliwy zawsze się znajdzie).

 

szukaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...