Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekord wpisow....


Rysiu J

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 302,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • ila66

    12921

  • Jajcek

    11240

  • andre59

    10909

  • stukpuk

    10872

Najaktywniejsi w wątku

o ta mi się wydaje fajna:

Pigwówka pana Sławka

 

 1 kg dojrzałych owoców pigwy,

 2 cząstki skórki z pomarańczy (bez albedo),

 1,5 l wódki 40-procentowej, 50 ml rumu,

 1 szklanka cukru, 4 łyżki płynnego miodu lipowego lub akacjowego,

 sok z ½ pomarańczy.

 

Owoce pigwy umyć, oczyścić z gniazd nasiennych i drobno pokroić, włożyć do słoja i zalać wódką. Po 2-3 tygodniach alkohol zlać i przechować, pigwę zaś zasypać cukrem, zamknąć słój i pozostawić

w ciepłym miejscu, aż wytworzy się syrop (codziennie wstrząsać naczyniem). Syrop zlać i połączyć

z nalewem alkoholowym, dodać pozostałe składniki i odstawić na kolejne 2 tygodnie. Po tym czasie nalewkę zlać przez sito wyłożone ręcznikiem papierowym i pozostawić do sklarowania. Powinna dojrzewać 2-3 miesiące.

 

Ps. kurcze wy tu takie piękne babki pokazujecie, że KD czyli kura domowa może się lekko speszyć żeby nie powiedzieć że po prostu nabawia się kompleksów :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i Zygul też fachura

Wie że to za gruba rura

Tak, że Stuk-u zniechęcony

Nawet już nie szukał żony

łoooooo matkooooo :o :o :D

 

patrzę ogromnie zmieszany

na te częstochowskie zwroty

że zostałem w wiersz ubrany

mam w głowie wielkie zawroty

 

czy czuć dumę, czy wstyd taki?

wyszykować wielkie gratki?

trzeba retro prezent taaaaaaaki

bo zasłużył nam na gatki :D

 

http://1.1.1.5/bmi/www.intymna.pl/s2/ob/splendour-1-8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można pigwę jeść luzakiem i zapijać spirytusem?

To nie to samo? :wink:

obawiam się że wrażenia estetyczne mogły by być nie zadowalające :lol: :lol:

jakby tak możena to soków owocowych by nie robili po co zawsze możena zjeść owoc i popić wodą mineralną....

pozdrowionka, ta czeremcha to właśnie po to żeby pigwówka nie była za słodka...a taki przepis:

Składniki:

10 dużych owoców pigwy

1 litr spirytusu

2 laski cynamonu

15 gorzkich migdałów,

1 łyżeczka mielonej gałki muszkatołowej

10 goździków

2 szklanki wody

1 szklanka cukru- tu proponuje miód

Sposób przyrządzenia:

Owoce pigwy przemrozić w zamrażarce, pokroić na ósemki, usunąć gniazda nasienne, ułożyć w dużym, czystym słoju. Dodać cynamon, migdały, goździki i gałkę muszkatołową, zalać spirytusem, szczelnie zamknąć, odstawić na dwa miesiące. Po tym okresie nalewkę przefiltrować i ponownie wlać do słoja. Wodę i cukier doprowadzić do wrzenia, gotować usuwając pianę, schłodzić. Połączyć w słoju z nalewem i odstawić na 1 dzień. Ponownie dokładnie przefiltrować tak aby płyn był zupełnie klarowny, rozcieńczyć przegotowaną, zimna wodą do objętości około 2,5 litra, odstawić na kilka godzin, przelać do butelek. Odstawić w ciemne miejsce aby nalewka nabrała smaku i aromatu.

 

Wielkie dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retrofood - skarga:

 

Ya dziękuję za te wiersze

zwłaszcza, żem już na początku

I choć chęci są najszczersze

to pozostał ból w żołądku

 

Ból tak silny, niech już skona!

Trochę winy ma poeta

Bo w swym wierszu pisze "ona"

gdy Ya płeć mam faceta.

 

Trzeba wiedzieć co się święci

Bo tak trudno być poetą

Jeszcze trudniej mieć w pamięci

że Ya nie jest kobietą !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry...ja nie taka KD jak te na zdjęciu, ani taka typowa KD...ale babeczki ładne i basta :oops:

cieszynianka jak zrobisz nalewkę to powiedz jak ci poszło...wiem że smak dopiero późną jesienią ale napisz jak idzie proces..

miłego dnia....

 

Już robiłam w zeszłym roku, ale tak jak ktoś wcześniej napisał, była trochę zbyt słodka, choć smak bardzo oryginalny.

Dlatego szukałam alternatywnego przepisu. Spróbuję i jak nie zapomnę to napiszę :oops: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry...ja nie taka KD jak te na zdjęciu, ani taka typowa KD...ale babeczki ładne i basta :oops:

cieszynianka jak zrobisz nalewkę to powiedz jak ci poszło...wiem że smak dopiero późną jesienią ale napisz jak idzie proces..

miłego dnia....

 

Już robiłam w zeszłym roku, ale tak jak ktoś wcześniej napisał, była trochę zbyt słodka, choć smak bardzo oryginalny.

Dlatego szukałam alternatywnego przepisu. Spróbuję i jak nie zapomnę to napiszę :oops: :lol:

 

Ya bym na samym pisaniu/czytaniu nie poprzestawał. Nie ma jak próbować osobiście... :wink: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...