Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekord wpisow....


Rysiu J

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 302,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • ila66

    12921

  • Jajcek

    11240

  • andre59

    10909

  • stukpuk

    10872

Najaktywniejsi w wątku

zawsze chciałam mieć pielęgnice ... a że mam akwa ogólne to kupiłam kiedyś najłagodniejsze jakie ponoć są ... skośnopręgie ....

piękne były .... interesujące w obserwacji .... urosły dupne... i zaczęły mi pożerać obsadę .... :-?

no i poszły na służbe do kogoś innego .... teraz mam namiastkę, czyli pielęgniczki - barwniaki konkretnie , ale miałam też kakadu ....

 

uwielbiam interesujące w obserwacjach ryby ... mam ducha amazońskiego, suma indyjskiego, gurami całujące sztuk dwa , Platydoras costatus sztuk dwa , motylowiec i skalar jeden i za cholere nie wiem czy został samiec czy samica bo drugi umrzał a trzaby dokupić ... a pozostałe to drobnica: kirysy , żałobniczki , barwniaki ... itd....

 

zaniedbałam ostatnio ... roślinki dokupiłam w piątek i rosną sobie już u mnie .... ale trza rybek dokupić :roll:

 

stuk - chętnie bym od Ciebie wzięła te cytrynowe ... ale musiałabym oddać całą swoją resztę obsady :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze chciałam mieć pielęgnice ... a że mam akwa ogólne to kupiłam kiedyś najłagodniejsze jakie ponoć są ... skośnopręgie ....

piękne były .... interesujące w obserwacji .... urosły dupne... i zaczęły mi pożerać obsadę .... :-?

no i poszły na służbe do kogoś innego .... teraz mam namiastkę, czyli pielęgniczki - barwniaki konkretnie , ale miałam też kakadu ....

 

uwielbiam interesujące w obserwacjach ryby ... mam ducha amazońskiego, suma indyjskiego, gurami całujące sztuk dwa , Platydoras costatus sztuk dwa , motylowiec i skalar jeden i za cholere nie wiem czy został samiec czy samica bo drugi umrzał a trzaby dokupić ... a pozostałe to drobnica: kirysy , żałobniczki , barwniaki ... itd....

 

zaniedbałam ostatnio ... roślinki dokupiłam w piątek i rosną sobie już u mnie .... ale trza rybek dokupić :roll:

 

stuk - chętnie bym od Ciebie wzięła te cytrynowe ... ale musiałabym oddać całą swoją resztę obsady :roll: :lol:

 

Kulka-Dagulka to się możemy wymienić :D

Ja już przechodziłem przez różne biotopy. A teraz mam mixa z ich pozostałości :lol: :lol: , czasem ktoś coś chce spuścić w kiblu to adoptuję :wink: Teraz ma:kiryski spiżowe(ciągle się lęgną), sumy krzaczaste, żąłobniczki,glonka 31 cm.,gurami mozajkowe,pielęgnice cytrynowe i jakieś inne rybne resztki :lol:

Musze się pochwalić,że żona mi się akwarystyką zajeła :lol: :o nakupiła kolorowej drobnicy(gupków, molinezji,mieczyków,platek) :evil: :evil: :evil: i musiałem raki eksmitować :-?

Siada na podłodze i podziwia :lol: :lol:

 

Narazie nie mam miejsca na większe akwarium i te 400 musi mi wystarczyć. :roll:

 

A moje mażenie to arowana albo jakieś wielgaśne pielęgnice!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuku nie ma za co ;) jak znajdę filmik to też podeśle.

 

Co tu tak cicho?

 

Ja miałem akwarium 80 l i pękło sobie ;)

 

Mi raz te największe pękło :evil: :evil: całe szczęście,że byłem w domu (ale i tak sąsiad przyleciał po 15 minutach ,że mu z sufitu kapie :roll: :roll:

Rybki trafiły do zastępczych zbiorników i do wanyy na 2 dni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze nic .... sąsiadowi w środku nocy pękło 600l w ścianie - morskie ... :o

korale , ukwiały , ryby morskie każda po min. 100 zeta :roll:

no i fuga wypłukana wodą zasoloną na kaflach w salonie :-?

to musiała być masakra - szczególnie finansowa :wink:

 

Stuk ... też miałam raki ... w zasadzie raka z którego zrobiło sie nagle kilkanaście małych klonów - w najlepsze pożerały mi obsadę jakby to był żywy pokarm :evil:

nawet jak ostatniego do zoologicznego oddałam, to jeszcze przy czyszczeniu filtra zewnętrznego w środku jeden skubaniec siedział i se mieszkanko urządził :lol:

 

a co do pielęgnic ... nie ma rady .... albo musisz im extra akwa zrobić tylko dla nich albo oddać , jak będą się gzić to się agresywne zrobią i wybiją inne ryby ...

 

tak, ze ja nie reflektuję ... za bardzo lubie te co mam :D

 

a Stukowa jak się zapaliła do takiego hoby to super ...ino niech teorię poczyta coby wiedziała co z czym i żeby nie kupowała niespodziewajek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze nic .... sąsiadowi w środku nocy pękło 600l w ścianie - morskie ... :o

korale , ukwiały , ryby morskie każda po min. 100 zeta :roll:

no i fuga wypłukana wodą zasoloną na kaflach w salonie :-?

to musiała być masakra - szczególnie finansowa :wink:

 

Stuk ... też miałam raki ... w zasadzie raka z którego zrobiło sie nagle kilkanaście małych klonów - w najlepsze pożerały mi obsadę jakby to był żywy pokarm :evil:

nawet jak ostatniego do zoologicznego oddałam, to jeszcze przy czyszczeniu filtra zewnętrznego w środku jeden skubaniec siedział i se mieszkanko urządził :lol:

 

a co do pielęgnic ... nie ma rady .... albo musisz im extra akwa zrobić tylko dla nich albo oddać , jak będą się gzić to się agresywne zrobią i wybiją inne ryby ...

 

tak, ze ja nie reflektuję ... za bardzo lubie te co mam :D

 

a Stukowa jak się zapaliła do takiego hoby to super ...ino niech teorię poczyta coby wiedziała co z czym i żeby nie kupowała niespodziewajek :lol:

 

Raków już mam za dużo, a i rynek okoliczny nimi zapchałem i hodowla stała się nie opłacala :-? I poważny ich minus: niszczą wszelką roślinność :-?

Może te pielęgnice na allegro puścić? :roll:

A nie masz czsem za dużo roślinek................. :roll: :roll: :roll:

Teraz jestem w trakcie "produkcji" nowej skrzynki z oświetleniem do tego największego akwarium. Jak zrobię to się pochwalę.

 

Stukowej wystarczy ,że roślinki są zielone a rybki muszą być kolorowe :lol: :lol: , normalnie jak dziecko :lol: :lol: ale niech choduje te gupki będzie czym raki karmić :roll:

 

A co za raki miałaś ,pamiętasz gatunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam raki marmurkowe ... faktycznie roślinki miały na drugie śniadanko ... :wink:

 

a co do roślin .... hm.... kupiłam w piątek nowe bo 3/4 roślin mi glony zniszczyły .... jakoś z tymi glonami nie mogę se poradzić .... i zaciemnianie nie pomaga i inne cuda niewidy .... ale boję się wlać antyglona - nigdy nie stosowałam .... więc jeszcze cierpliwie walcze bez chemii....

 

więc jak mi się te przyjmą i rozrosną to Ci puszczę pocztą .... tylko trochę czasu potrwa to rozrastanie bo sadzonki raczej małe ....

 

jak masz jakiś portal lokalny to ogłoś na nim te cytrynowe ... jak nie to na allegro - ale nie baw się w wysyłkę ino odbiór osobisty ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam raki marmurkowe ... faktycznie roślinki miały na drugie śniadanko ... :wink:

 

a co do roślin .... hm.... kupiłam w piątek nowe bo 3/4 roślin mi glony zniszczyły .... jakoś z tymi glonami nie mogę se poradzić .... i zaciemnianie nie pomaga i inne cuda niewidy .... ale boję się wlać antyglona - nigdy nie stosowałam .... więc jeszcze cierpliwie walcze bez chemii....

 

więc jak mi się te przyjmą i rozrosną to Ci puszczę pocztą .... tylko trochę czasu potrwa to rozrastanie bo sadzonki raczej małe ....

 

jak masz jakiś portal lokalny to ogłoś na nim te cytrynowe ... jak nie to na allegro - ale nie baw się w wysyłkę ino odbiór osobisty ....

 

Mam te same potworki!!!! :lol: W zasadowej wodzie nabierały niebieskawego koloru :D

Z glonami też walcze, narazie też bez chemi,musze ograniczyć naturalne światło. Antyglonów nigdy nie stosowałem. Narzaie wertuje wszelkie fora akwarystyczne.

 

Jak chcesz to mogę się wymienić na nurzańca olbrzymiego, rośnie u mnie jak głupi. Mam już takie okazy po 160-170cm :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No widze, że temat rybny się rozszerza.

Ya tam ryby to raczej na haczyku lub na talerzu niż w akwarium, więc nie będę się wcinał do wymiany zdań.

Pozdro

Ya

 

PS.A raki to najlepsze są gotowane z koperkiem ! :D :D

 

Co to za wędkarz co nie ma akwarium w domu???!!!!!!!! :o :o Nie odczuwasz pustki???????? :lol: :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No widze, że temat rybny się rozszerza.

Ya tam ryby to raczej na haczyku lub na talerzu niż w akwarium, więc nie będę się wcinał do wymiany zdań.

Pozdro

Ya

 

PS.A raki to najlepsze są gotowane z koperkiem ! :D :D

 

Co to za wędkarz co nie ma akwarium w domu???!!!!!!!! :o :o Nie odczuwasz pustki???????? :lol: :o

 

Nie.

Od patrzenia na rybki wolę inne przyjemności :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ya przyjemności można pogodzić :p

 

http://bi.gazeta.pl/im/5/6770/z6770165O.jpg jedna przyjemność i druga co by nie zaniżać poziomu

 

http://images45.fotosik.pl/35/469b670a6c09ef14.jpg

Może by odkurzyć Wasze akwarium?

 

A to jak by komuś się akwarium potrzaskało to chętnie udzielę pierwszej pomocy.

A tak sobie myślę że może by ją na kulig zabrać? Stuk co ty na to? Będzie masowała pupkę jak spadniemy z sanek czyt. sań ;)

http://img.bazarek.pl/95511/8188/446243/15880765674a75df7a091fd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gupiki i molinezje miałam tylko na początku, ale mnożyły się jak głupie a ja nie lubię jak jedno zjada drugie. W tym największym akwarium miałam też bojownika, który chował się w rzęsie. Miałam też prawie przez rok karpia :lol: którego wędkarze -malutkiego - wyrzucili na brzeg. Jak urósł wypuściłam go do jeziorka w ogrodzie botanicznym. Muszę przyznać, że karp to mądra szelma, jadł z ręki wszystko (makaron, chleb oczywiście oprócz jedzenia dla ryb. Trzeba było jednak co drugi dzień podmieniać 1/3 wody.

 

 

Ya jakie to przyjemności wolisz ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coolibeer, znalazłam koleżanki tych pomocnic Mikołaja: :wink:

 

http://www.sakelsek.com/blog/wp-content/uploads/santa-girls.jpg

 

...i jeszcze jedną:

 

http://www.songsforamerica.net/photogallery/funny%20christmas%20picture/sexy%20Santas/Sexy_Santa_girl_8.jpg

 

 

Tylko wytłumacz mi w końcu, w czym one pomagają? :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...