Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Namiary na dostawcow i wykonawcow !!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 268
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

niezła wypozyczalnia sprzetu budowlanego (m.in. glebogryzarki, zagęszczarki) jest w Czyżowicach za Wodzisławiem, firma Bassbud.

http://bassbud.pl/kontakt.php

ze strony nie wynika jasno, że wypozyczają ale mają różne zagęszczarki i inne takie.

przeoranie 500metrów ich glebogryzarką kosztowało mnie 60zł (1 godz 30zł) i kilka litrów paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję namiary na dobrego zbrojarza i murarza oczywiście w przystępnej cenie :) Planowane rozpoczęcie budowy na przełomie Września i Pazdziernika. Budowa Czerwionka-Leszczyny/ Czuchów. Z góry dziękuję.

U nas akutualnie muruje pan Jurek, z czystym sumieniem polecam. Sklńczone piwnice, za tydzień chłopaki zabierają się do murowania parteru :)

Namiary chętnie prześlę na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Zakończyliśmy budowę naszego domu i chcielibyśmy podzielić się z wami uwagami na temat wykonawców 

Budowa domu (stan surowy + dach) – Wojciech Mucha i jego ekipa – NIE POLECAM – nie będę wnikać w szczegóły, ale stan surowy był w miarę ok. – ściany proste, wszystko zgodnie z projektem, ale niestety zepsuli dach – mogli od razu powiedzieć ze się na tym nie znaja, dachówki były krzywo, zle polozyli rynny, brzydko obrobili kominy. I syf zostawili na budowie i wokół domu

 

Materiały na budowę – Lubar – dostawy terminowe, super cena, POLECAM

 

Okna – grzomba rybnik – okna ladne, wykonanie poprawne, przyjedzaja na poprawki. Zamowilismy tam również parapety wewnętrzne – tez wszystko ok. Gorzej z parapetami zewnętrznymi – zle zamontowane, inni musieli po nich poprawiac.

 

Wylewka – interdecor zory – wszystko OK.

 

W garażu i piwnicy zrobiliśmy wylewke przemyslowa (zatarty na gładko beton) – Artur Rogowski, Jastrzębie – Zdroj – NIE POLECAM – wylewka jest spieprzona na maksa, krzywo do tego stopnia ze to czuc pod nogami!! Zenada jedna wielka! Na dodatek facet oszukuje i nie ma z nim kontaktu. I nie umie wyliczc ile trzeba materialu. Aaaa i oczywiście beton nie jest zatarty tak jak miało być. W rezultacie polozylismy tam wykladzine.

Instalacja wod-kan, podlogowka, cala kotlownia, solary, odkurzacz centralny – Instal-Centrum (viessmann), cieszyn i Pan Irek Wenecki (sprzedawca) – bardzo dobry kontakt, zalatwial cala dokumentacje do banku na kredyt na solary, wykonanie na poprawnym poziomie – mieli parę wpadek ale wszystko się dalo poprawić.

 

Elektrykę robił nam znajomy.

 

Tynki wewnętrzne (robiliśmy zwykle cementowo-wapienne, bez gipsowania) – jedyny, niezastąpiony, znaleziony na forum, Pan Damian  trzeba przyznać że jego wspominamy bardzo dobrze, bardzo sympatyczny, zna się na tym co robi.

Ekipa Pana Damiana robiła u nas również tynk zewnętrzny+ocieplenie oraz sufity podwieszane. Solidnie i bez zarzutu. Sprzątają za sobą.

U Pana Damiana pracuje Pan Zbyszek Michalak….tak, ten Pan to prawie u nas zamieszkał  wlasnie on robił ocieplenie, sufity podwieszane, malowanie, montaż kabin w łazienkach i w rezultacie kominek  prawdziwa ‘zlota rączka’ – naprawdę zrobił u nas bardzo dużo, jak miałam jakies uwagi, to robił tak jak chciałam, samodzielny, myśli przy robocie, i moim zdaniem za to wszystko co zrobil zaplacilam bardzo dobrą cenę. Nie śpieszy się, bardzo się stara, zawsze dobrze doradzi. Podaję tel. 510 905 112

 

Kafelki, wanne i kabiny kupilsmy w Merze w Tychach – zrobili nam również projekt łazienek – cena projektu została odliczona od wartości zamówienia. POLECAM!!

 

Farby – Tikkurilla optiva matt 5 – Mera Tychy, polecam te farby, są baaardzo wydajne. Z tzw. ‘resztek’ mam pomalowana klatke schodowa i hol i garderobę  i bardzo dobrze kryją. Atrakcjna cena w Merze

 

Bramy garażowe + drzwi do garażu i do piwnicy – Aldo, cieszyn – ogolnie ok.

 

Drzwi wewnętrzne – katalog vasco – kupione w firmie MiC Pszczyna – polecam, wspolpraca była bez zarzutu

 

Drzwi wejściowe zewnętrzne – weissner  super solidne drzwi, polecam – kupione w interdecor zory – mieli wpadke przy montażu ale poprawili

 

Kafelki w łazienkach i tam gdzie podłogówka kladl Pan Andrzej Tkocz (okolice zor) 509 542 289 – bardzo fajnie nam polozyl kafelki. POLECAM! Pan jest bardzo zarobiony, bo koncem października miał wolne terminy tylko na lipiec  warto na niego czekac.

 

Schody – mamy dębowe – Krzysztof Niezgoda, Pawlowice, POLECAM! 501 012 768 – może nie były najtańsze ale sa bardzo dobrze zrobione

 

Lampy kupiłam na stronie internetowej http://www.lampydomowe.pl polecam!

 

Sprzet do kuchni – http://www.agito.pl – tez bez zarzutu

 

Kuchnia – tu opisałam moją historie z firma Grodex /http://forum.muratordom.pl/showthread.php?193361-Meble-Kuchenne-Rybnik-i-okolice&referrerid=0 post 27

 

Kominek kupilismy za posrednictwem Instal Centrum i pana Irka :)

 

 

aa i prawie najwazniejsze...naszym drugim domem byla Castorama :) bylismy tam prawie codziennie, do tego stopnia ze doradcy na dziale budowlanym mowili nam 'dzien dobry' i od razu sami pytali w czym pomoc :)

 

Wpis co prawda stary ale czy u kogoś jeszcze podwieszane sufity robił Pan Zbyszek? Zastanawiam się nad powierzeniem tego zadania Panu Zbyszkowi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kto podzieli sie namiarami na sprawdzonego wykonawce od zabudowy karton gips? Chodzi o podiweszane sufity wraz z ociepleniem wełną i moze zabudowa kominka? Pozdrawiam

 

Co do kominka - mogę polecić z czystym sumieniem Damaro w Rybniku. Sprawnie i precyzyjnie oraz zgodnie z umową i projektem. Kontaktować się z p. Damianem Gawronem: 505039090.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo proszę o namiary na solidną (i tanią) ekipę budowlaną bądź fachowca do systemu gospodarczego. Mój umówiony wykonawca niestety okazał się nierzetelny, nie odbiera moich telefonów i w żaden sposób nie mogę się z nim skontaktować (w sumie nikogo do współpracy się nie zmusi ale żeby gardzić pieniędzmi to dziwna sprawa), szkoda że w ostatniej chwili tak się zachował no ale cóż ... dobra koniec tych żali, z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Witam wszystkich forumowiczów szukam namiarów na dobrego i sprawdzonego zbrojarza oraz murarz budowa Radlin Pozdrawiam

 

Zbrojarz p. Józef 512 455 361 polecam z czystym sumieniem, sprawdzony na 5 budowach , zawsze solidnie i niedrogo.:)

 

Tynkarz p. Kuba 513 162 182 mega-solidnie, terminowo i czyściutko, z muzyczką i humorem.

 

Wylewki 502 075 166 - bez zarzutu, sprawnie i terminowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
Wprowadziłem się prawie rok temu. Do tej pory byłem ostrożny z polecaniem "fachowców", bo tak naprawdę dobrą ekipę poznać po tym jak kończy... i czasem jak ma przyjechać do poprawienia czegoś. Teraz z perspektywy mogę podsumować wybrane ekipy budowlane.

Wygląda to tak:

* Fundamenty, mury, strop - p. Jurek Klimek (z gór) bardzo dobra ekipa ale z tego co wiem to pracują teraz za granicą, więc nie podaję nawet numeru

* Więźba i Dach - inna ekipa spod Bielska, p. Wach - generalnie technicznie zrobione dobrze ale NIE POLECAM, bo robili ponad 3 miesiące, zostawili ok. 80 butelek po wódce i byli niesłowni, nie dokończyli paru drobnych rzeczy. Na szczęście dach ogólnie zrobiony dobrze, ale drugi raz bym się nie skusił, szkoda nerwów.

* Instalacja elektryczna - p. Darek tel. 505960158 - ZDECYDOWANIE polecam, pełny profesjonalizm, nie było u mnie łatwo z instalacją, mimo to poradził sobie ze wszystkim

nie wiem czy jeszcze robi instalacje, bo jest ogólnie zapracowany.

* Instalacja wod-kan i ogrzewania - firma Mario Bros (p. Bogdan) - NIE polecam.

Firma polecona przez Instalmex, gdzie kupowałem wszystkie materiały.

* Instalacja gazowa – metoda załatwienia kierbuda (tak, na to musi być osobno kierbud + dziennik budowy!!) poprzez gazownię i fachowca od kierbuda się sprawdziła – całą tę biurokrację łatwiej wtedy przejść

* Tynki wewn. – p. Damian (znany na tym forum!) tel. 695305858 - ja go polecam – tynki c-w są b. dobrze zrobione i jest to nie tylko moje zdanie. Robił też ocieplenie z zewnątrz. Jedyny problem to utrzymywanie porządku w trakcie prac.

* Wylewki – firma z Czerwionki p. Grzywok – polecam, tel. 517023235. Za dobrą cenę wylewki tradycyjne zrobione równo i sprawnie, przyjechali też bez problemu jak po paru miesiącach zgłosiłem że w jednym miejscu jest pęknięcie – naprawione w ciągu pół godz.

* Ocieplenie dachu i zabudowa gipsowo-kartonowa poddasza – P. Grzegorz i p. Marcin (Gre-Mar) – polecam – zrobione dobrze i prosto, mam w komórce tel. do p. Grzegorza 601322625

*Kominek z rozprowadzeniem ciepła – Pawpol z Żor - polecam. W Rybniku też można znaleźć parę firm od kominków ale tam dostałem najlepszą cenę na piec Spartherm,

 

I jeszcze zapomniałem wspomnieć o stolarzu - p. Fojcik z Zebrzydowic (f. Mebbud) - zdecydowanie NIE POLECAM, spartaczył kilka rzeczy, co gorsza nie uznaje ŻADNYCH reklamacji, twierdząc że wszystko robi dobrze, no i jak już ma zlecenie to okazuje się b. trudny w kontaktach. Dla niego skrzypiąca nowa podłoga to normalne bo... drewno pracuje. Przy okazji prac z drewnem przewiercił rurkę z ogrzewania, co okazało się ... moją winą. szczerze ODRADZAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam, jestem tu nowa.

Przeglądając forum natrafiłam na ten wątek i chciałam się pochwalić moimi tynkami a jednocześnie polecić solidną i bardzo fajną ekipę.

Poniżej kilka zdjęć.

Namiary mogę podać na maila.

Pozdrawiam

Basia

 

http://muratordom.pl/galerie/budowa/tynki-w-moim-domku,2537,288391/#galeria

 

http://muratordom.pl/galerie/budowa/tynki-w-moim-domku,2537,288393/#galeria

 

http://muratordom.pl/galerie/budowa/tynki-w-moim-domku,2537,288390/#galeria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...