Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska - MOJE EKIPY


aspis66

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 145
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich ciepło.

Czy ktoś jeszcze może polecić swoją ekipę od elewacji? Będę bardzo wdzięczna.

 

witam wszystkich na forum.

nie udzielałem się tu jeszcze, ale od roku dokładnie je przeglądam i wyciągam wnioski, tj korzystam ze sprawdzonych, polecanych ekip i specjalistów.

Budujemy się w Mrozowie pod Wrocławiem. Zostało nam położyć płyty GK na sufitach, podłogi no i ogólnie wykończeniówka.

Zaczęliśmy na wiosnę 2012, także dzięki Bogu wszystko poszło bardzo sprawnie i szybko.

Niedługo postaram się zrobić listę kto co robił. Na chwilę obecną chciałem podziękować za polecenie pana Radaszkiewicza (hydraulika).

Sprawdził się bardzo dobrze, choć ma ręce pełne roboty. Odnośnie specjalistów od elewacji mogę polecić Pawła z Mrozowa. Telefon mogę podać na privie, aby nie zostać osądzonym za reklamowanie.

 

pozdrawiam serdecznie

Daniel M

Wrocław (jeszcze) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam,

 

Po poszukiwaniach hydraulika, również tutaj na forum grupy Wrocławskiej, po wykonaniu kilku wycen, zdecydowaliśmy się na polecanego pana Adama Radaszkiewicza.

Pan Adam właśnie zakończył u nas pierwszy etap prac (instalacje wod-kan + podłogówkę) i na tą chwilę mogę również zdecydowanie polecić pana Adama.

To naprawdę pierwsze prace w całym naszym budowaniu, które można nazwać "bezobsługowymi" jeśli chodzi o nasz "inwestorów" czas!

To też pierwsza ekipa, z która nie "darłam kotów", a wierzcie sporo tego już było :)

 

Dziękuje tym, którzy polecali, bo dzięki Wam mam zrobione dobrze prace hydrauliczne no i ja mogę dalej z czystym sumieniem polecić :)

Pan Adam robi wszystko czyściutko (u mnie już po tynkach, więc naprawdę super się postarał, nie mam żadnych wielkich dziur porobionych) , szybko, nie trzeba go pilnować, jeśli trzeba coś załatwić/kupić daje znać odpowiednio wcześniej, sam załatwia materiały i ich dowóz, cenowo również ok (można negocjować) :).

 

Witam ponownie, wracam dokończyć moją opinię, bo prace hydrauliczne Pan Adam zakończył u nas ok 2 m-ce temu i podtrzymuję opinię pozytywną, a nawet bardzo bardzo pozytywną. Jeśli ktoś szuka naprawdę dobrego hydraulika, który nie wymyśla zbędnych rzeczy i nie dodaje inwestorom niepotrzebnych wydatków, a jednocześnie robi z porządnych materiałów, dobiera porządne i odpowiednie grzejniki/piec/zasobniki itd, to Pan Adam jest tutaj idealnym wyborem. Nie dość, że jak już wcześniej pisałam, jest bezobsługowy, nie idzie w swojej pracy na skróty, dba o wcześniej zrobione etapy prac w domu ( nie wywala wielkich dziur w tynkach itp), to dodatkowo obsługa tzw "posprzedażowa" też jest rewelacyjna, zawsze można zadzwonić jak się coś potrzebuje i w miarę możliwości w 1-2 dni ma się zrobione ( u nas np: zmiana rurki wychodzącej do skrzynki na stalową z miedzianej-tak chciała gazownia do odbioru/ zakup i wlanie inhibitorów do układu przeciw twardej wodzie/ zmiana położenia odpływu pod prysznicem/ załatwienie kierownika budowy z uprawnieniami wod-kan do wystawienia dok do odbioru itp).

Naprawdę z czystym sercem POLECAM!!! I dziękuję tym, którzy polecali Pana Adama tutaj, bo dzięki nim skorzystałam i z tego etapu prac jesteśmy bardzo zadowoleni :) w domu cieplutkie podłogi, cieplutkie grzejniczki...przyjemnie się relaksować tej zimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szukamy ekipy od SSO... Mozecie kogos polecic??

 

Budowa w okolicach Wroclawia od strony Bielan.

 

Dziekuje

 

SSZ - osiągniety!

 

Polecam ekipę pana Pawła (szczegóły na priv)

Również polecam p. Cięciwę od dachu.

Elektrykę rozprawadził p. M. Kocot - wszystko szybko robione i sensownie tłumaczono.

 

Ciąg dalszy w przyszłym roku...

 

 

 

Witam

 

Ja dopiero będę przez to wszystko brnął od wiosny i robię rozeznanie, również na tym forum

 

Mogę prosić o namiar na ekipę od SSZ (p. Paweł) na [email protected]

 

Też będę budował na południu Wrocławia - a skąd miał pan materiały budowlane?

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Witam właśnie jestem po zakupie domu okolice Lutyni,dom z rynku wtórnego do małych remontów trochę hydrauliki instalacja elektryczna no i w pierwszej kolejności wymiana poszycia dachu.Mam pytanie czy fachowcy których polecacie zajmą się też remontem i pytanie drugie szukam ekipy która zrobi sprawnie i solidnie dach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Moje ekipy:

 

Kierownik budowy - super. Pilnuje wszystkiego. Ma uprawnienia do adaptacji projektów. Niestety ze względu na nową pracę już nie przyjmuje zleceń od prywatnych inwestorów.

Murarze - ekipa z Grodkowa - bardzo sprawni, szybko murują, nie biegają na inne budowy. Pracują od rana do zmierzchu. Dobrze współpracują z kierownikiem budowy. Fachowcy. Sąsiedzi podziwiali ich robotę. Jedno ale - była awantura ale po wyjaśnieniu wszystko wróciło do normy - Polecam. Fachowcy.

Dekarze - 3 osobowa ekipa pana Cięciwy - polecam. Dach ok. Ostatnio zobaczyłem jednak, że cieknie trochę po kominach - czytałem też już na tym forum, że pan Cięciwa stał się nieterminowy. Ja nie miałem takiego problemu ale mój geodeta już tak.

Ekipa od okien - z Empolu - ODRADZAM !!! - katastrofa, nie wpuszczać za próg. Kierownik budowy spędził z nimi 2 dni na budowie instruując jak się montuje okna i mało przy tym nie osiwiał. Panowie nie używają klocków podporowych pod okno i nie używają klinów bo od tego jest pianka wstrzykiwana na sucho, na kurz i pył (wg. panów montaż bez klocków to zalecenie prezesa Empolu). Szkoda gadać. MASAKRA. Nie umieli zamknąć drzwi tarasowych i trzaskali nimi, potem zadzwonili do Empolu i okazało się, że drzwi nie są zepsute tylko trzeba przekręcić klamkę. Drzwi wejściowe - montaż - katastrofa. Historia z gatunku Alternatywy 4. TRZYMAJCIE SIĘ Z DALEKA.

Elektryk - p.Darek z Żórawiny - bardzo ładnie i solidnie zrobiona instalacja. Dużo własnych pomysłów. Wszystkie nasze zalecenia wykonał perfekcyjnie, dodał swoje pomysły. Oby wszyscy byli takimi fachowcami jak p. Darek to dom będzie super. Polecamy z całego serca. Kilku moich kolegów skorzystało z jego usług i są super zadowoleni. Super Fachowiec. 606 357 635

Tynki - p. Dariusz Krzyż - robili u mnie i u sąsiada. Obydwaj jesteśmy bardzo zadowoleni. U sąsiada kładli tynki cem.-wap. a u mnie gipsowe i w mokrych pomieszczeniach cem.-wap. Szybko i sprawnie. Solidna robota. Tel. 695 337 185

Szambo - Eko-Kan (Rogów Sobócki) - wczoraj zrobili - czy szczelne - to się okaże - ekipa i organizacja pracy dobra. P.S. Poprawiali izolację włazu bo strasznie ciekło. Teraz lepiej ale pełnej szczelności przy takim szambie chyba się nie osiągnie.

Hydraulik p.Paweł D. z Wrocławia - po wykonaniu instalacji w domu wszystko wyglądało ok. Niestety hydraulik poległ z kretesem na instalacji pieca na ekogroszek. Mimo ustaleń ze mną i zaleceń producenta (dostali do ręki schematy) - piec miał być podłączony w systemie otwartym ale hydraulik z nowym wspólnikiem Grześkiem mieli własny pomysł na kotłownie i mam system zamknięty, który niestety nie działa. Panowie są przekonani, że wszystko jest super, no ale nie grzeje. Bojler powiesili tak, że jak spytałem się jak mam co roku wymieniać anodę magnezową powiedzieli, że będę sobie ściągał bojler (140 l wody, mocowany pod sufitem). Żeby nie było, że wymyślam w kotłowni było już czterech innych instalatorów i wszyscy mieli te same zastrzeżenia (delikatnie mówiąc) np. zbyt małe średnice rur, podsumowali, że to jakiś eksperyment i wszystko jest do rozbiórki. Po za tym takiego syfu nie zostawił nikt: pety wszędzie, kapsle od piwa powciskane do szafek z rozdzielaczami, kable wiszą jak makarony, rury w kotłowni ocieplałem sam. Na pytanie co mam ustawiać na 5 pompach i zaworach oraz piecu panowie powiedzieli, żebym poczytał sobie w internecie. Na dodatek nie zainstalowali mi zaworu zamykającego na ciepłą wodę - chciałem założyć kran a tu trzeba spuścić 140 l wody z bojlera. Panowie powiedzieli, że odpowietrzyli podłogówkę - guzik prawda - spuściłem z podłogi jakieś 12 wiader brązowego szlamu, co jest w pompach i reszcie układu boję się sprawdzać. Jako naczynie wyrównawcze założyli mi zbiornik do turbokominka, który cały czas dolewa świeżą wodę do pieca co jest zabronione. Rozwalili mi obudowę od sterownika zaworu itd.itd. Dlatego OSTRZEGAM !!!

Posadzki p. Jarek. Super robota, bardzo solidnie, szybko i ładnie zrobione. Kierownik budowy był pod wrażeniem.

W miarę postępu prac dodamy następne ekipy. Jeśli będzie potrzeba służymy numerami telefonów.

Wykończenia Ostrzegam przed panem Arkadiuszem (mieszka na ul. Rutkiewicz we Wrocławiu) kafle zrywali 2 razy i dalej jest krzywo, panele zrywali 2 razy bo pomimo dużej powierzchni ok 80 m2 nie zrobili nigdzie nawet 1 mm dylatacji przy ścianach (po dwukrotnych demontażach panele krzywe, drzwi wszystkie krzywo, gładź wyszła im typu "baranek" mieli robić 3 tyg. , robili 3 miesiące, zmarnowali materiału na jakieś 8 tyś zł. Zostawili brud i syf. Mieli wszystko poprawić i rozliczyć się za straty ale niestety a raczej na szczęście zostawili część narzędzi i zwiali. Niestety żona zapłaciła im za część robót. Ekipa tragedia. Oczywiście w gadce 1 klasa nikt nic nie umie tylko oni.

Dwie najgorsze ekipy trafiły nam się na koniec, aż boimy się umawiać ekipę do elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innych:

Geodeta - geocad.pl Bardzo fajny, cenowo ok. Polecam.

 

Elektryk - p. Zbyszek, tel. 502 168 615, duzo dobrych pomysłów, nie zarabia na materiale, tynkarze bardzo chwalili robienie tynków po tej ekipie.

 

Tynkarze - p. Robert 602 719 161, robilismy tynki cemen.-wap. ale inne tez robią. Tynki gładkie, gotowe pod malowanie, równe (a było co równać, bo ekipa co mury wznosiła to miejscami tak krzywo zrobiła ze i 4-5 cm tynku poszło na równanie.

Tynki to nawet KierBud pochawalił i sam poprosił o namiary na ekipę.

 

Hydraulik - p. Adam Radaszkiewicz - jeszcze kończy u nas, ale juz wiem, ze wszytskie "laurki" tutaj są dla neigo w pełni zasłużone. Bardzo polecam. Prawdziwy fachowiec, a przy tym bardzo sympatyczny człowiek.

 

Murarze - nie polecam - PPHU BUDEX Damian Żyto. Nie jestem zadowolona z naszej współpracy. Teraz robi u sąsiadów, dwa domy dalej od mojego i zobaczymy jak u nich będzie. Ja w każdym razie nie polecam.

 

 

Wkrótce zaczynamy roboty ziemne to napisze jak nam z przyłączami poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 months później...
  • 1 month później...
Witam wszystkich ,chciałbym przestrzec wszystkich którzy planują zakup ogrodzenia przed firmą Dar-Met z okolic Ząbkowic Śląskich .Pan Darek miał wykonać ogrodzenie do końca września nie odbiera tel nie odbiera korespondencji i jak sprawdziłem ma zwieszoną działalnośc ospodarczą.Ogłasza się na Gumtre pod nickiem dareklud.Podaję właśnie Pana Darka do sądu.Pozdrawiam Wszystkich użytkowników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na etapie wyboru ekipy

 

Proszę o opinie o poniższych ekipach:

 

Imperia Robert Wąs

 

Romabud Matkowski Robert

 

M.J. Budzisz Marek Budzisz

 

Opinie mogą być oczywiście przesłane na PW

 

Dziekuje

Znam Pana Roberta ,buduje domy na sprzedaż i nie oszczędza na budowie Wykonuje domy bardzo profesjonalnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Czesc, poszukujemy w miarę dobrego kierownika budowy, start wiosna 2014. Ponadto szukamy elektryka z uprawnieniami do wykonania zewnetrznej skrzynki rbetki do prądu budowlanego - skrzynka z przyłączami budowlanymi i gniazdami zwykłymi. Do wypełnienia po montazu papiery do Taurona.

Ponadto szukamy rolnika z Długołęki ktory skosilby nasze chwasty i zaorał działkę przed zimą.

 

Jak macie kogoś godnego polecenia prosze piszcie na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Po zakończonej budowie czas wystawić laurki lub „laurki” wykonawcom. Zastrzegam, że te oceny mogą się z czasem ewentualnie zmienić. Z większością wykonawców należało ustalenia spisywać (nie koniecznie w postaci umowy), bo czasem potrafiło coś „umknąć”.

Budowałem dom o powierzchni całkowitej 310,04 (łącznie z garażem, komórkami itp.) w Domasławiu.

Prace budowlane zakończyłem w marcu 2013 roku i mam następujące opinie o wykonawcach w skali 1-6:

- koparkowi i piasek – Hercules z Domasławia. Porządnie zrobione wykopy. Na bieżąco dostarczali piasek. Ceny umiarkowane. – ocena 5

- hurtownia materiałów – SBB z Bielan. Z racji bliskości (1,5 km) wszystkie materiały były na czas, a nadwyżki sumiennie odbierali. Korzystne warunki płatności i profesjonalna obsługa i doradztwo – ocena 6.

- murarze – fundamenty z bloczków, ściana pustaki ceramiczne 25 cm, strop terriva, komin systemowy. Ekipa Jacka Biskupa z Wrocławia pracująca solidnie, niepijąca. Pracowali zawsze tylko 8 godzin, ale się nie opieprzali. Co do jakości prac to nie mam uwag. Następni, którzy wykonywali kolejne prace też nie narzekali. – ocena 5

- dachowcy (od więźby do rynien) – dachówka ceramiczna. Janusz Wrzesiński z Sobótki. Mieli trochę inne wizje niż kierownik budowy, więc trzeba ich było prostować. Trudno było ich namówić na własne rozwiązania zgodne z projektem. Wykonawstwo jak na razie na 4+.

- okna – Bauman z Oleśnicy, okna Heka, rolety Portos, brama garażowa Krispol. Z okien, rolet i bramy jestem zadowolony, ale z obsługi sprzedażowej i posprzedażowej trochę mniej. Wykonanie w porządku, chociaż doszło do niedogadania między montażystami i tynkarzami i taśmy od rolet są beznadziejnie wykończone. Ocena 4.

- drzwi zewnętrzne – zakupione w firmie Budus. Pracownicy sprawiają wrażenie strasznie zmęczonych pracą i niezaangażowanych. Drzwi i montaż na 5. Obsługa 2.

- elektryk – Instalacja tradycyjna (nieinteligentna), alarm, internet i RTV. Mieczysław Kocot. Razem z hydraulikiem najlepsza ekipa na budowie. Cierpliwie zszedł z nami całą budowę (3 godziny) i zniósł uwagi do naszych pomysłów. Wykonanie ekspresowe, jakość super. Ocena 6.

- hydraulik –CO z grzejnikami, mała podłogówka w łazience, 3 solary, zbiornik na wodę 400 litrów, piec gazowy. Adam Radaszkiewicz. Razem z elektrykiem najlepsza ekipa na budowie. Prace były niestety rozciągnięte na kilka miesięcy, ale z powodu tynków, wylewek i zabudowy poddasza. Bardzo dobre doradztwo i wykonanie. Polecem bardzo serdecznie. Ocena 6.

- tynki wewnętrzne – tynki cementowo-wapienne. Bartek i Marek z Namysłowa. Trochę im nie wyszły sufity, ale obleci. Doszło do niedogadania między montażystami rolet i tynkarzami i taśmy od rolet są beznadziejnie wykończone. Ocena 4+.

- wylewki – Jarosław Korólczyk z Jelcza. 2 dni wytężonej pracy. Nie mam uwag. Ocena 6.

- elewacja – 15 cm styropianu, tynk akrylowy, podbitka drewniana, Ekipa Krzysztofa Brońka spod Tarnowa – krewny murarza. Złapana awaryjnie, bo umówiony fachowiec mnie olał i 2 dni przed rozpoczęciem prac powiedział, że nie przyjdzie. Ekipa pracowita i liczna. Wydaje się, że wszystko zostało zrobione dobrze. Ocena 5.

- wykończeniówka – Wojtek z Głuszycy. Sympatyczna gaduła. Pracował od 8 do 18-19. Bardzo pracowity i sumienny. Podsuwał różne pomysły, na które zgadzaliśmy się albo nie - nie upiera się przy swoich rozwiązaniach. Robił nam łazienki, płytki w kuchni oraz osadzał i wykańczał drzwi wewnętrzne. Ocena 6.

- stolarz – Jan Jakubek z Domasławia. Schody bukowe oraz parapety z jesionu. Dużą zaletą były uzgodnione zasady finansowania. Wykonanie na 4.

- ocieplenie poddasza i strychu, zabudowa regipsowa, malowanie całego domu, układanie paneli – wykonanie własne.

Nie mogę zaręczyć, że te same ekipy spiszą się u innych podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Długo mnie tu nie było; ale polecam ekipę do SSO nam zbudowali już dom parę lat temu to już w 2006/2007, polecałam ich także tutaj i wiem,że paru forumowiczów skorzystało. Działają z polecenia ciągle wiem bo u paru moich znajomych ostatnio domy przez nich powstały. p.Przemek tel. 600 435 747.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...