Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska - MOJE EKIPY


aspis66

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 145
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

OK, teraz moje trzy grosze. Budowa na północny zachód od Wrocławia.

Architekt. Projekt indywidualny, biuro z Wrocławia. Współpraca przy koncepcji na 5-. Niestety, po skierowaniu projektu do branżowców było już tylko gorzej. Warstwa konstrukcyjna – błędy w projekcie dachu i komina, nieczytelne rysunki zbrojenia fundamentów. I kompletna niemożność skontaktowania się w momentach najbardziej pożądanych. Ogólnie na minus, tym bardziej, że tanio nie było.

Geodeta – polecany p. Malina. Duży plus.

Operat szacunkowy – polecana p. Siwek. Polecam także.

Doradca ‘kredytowy’ – p. Bartosz, do niedawna związany z Murator Finanse. Duży plus za zaangażowanie i całokształt.

Projekt rozbudowy sieci wodociągowej – Pani z Trzebnicy. Katastrofa. Po wykonaniu projektu (przed rozliczeniem się) Pani dosłownie zginęła dla wszystkich. Projekt udało mi się wydobyć tylko przez przypadek. Z uwagi na jej specyficzny charakter pracy szansa trafienia na nią jest dość nikła.

Kierownik budowy – Inna Pani z Trzebnicy. Szału nie ma. Na plus to, że robotnicy bali się Jej jak diabeł święconej wody…

Koparkowy – Pan z Paniowic. W sumie OK, choć czasem chyba można było wykonać robotę w mniejszej ilości roboczogodzin.

Projekt ogrodu i pomoc ogólna w rozterkach okołoprojektowych – forumowa Elfir. Szacun, mam nadzieję także że uda się jednak umówić na dogrywkę.

OZC, projekt WM i projekt podłogówki – forumowy Asolt. Projekty jeszcze tylko na papierze, więc trudno oceniać ich poprawność. Da się odczuć fakt, iż roboty ma dużo. Kontakt (zwłaszcza mailowy) nie powala.

Edit (26.07.2016):

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?279217-Asolt-czyli-poca%C5%82uj-mnie-w

Archeolodzy (taka przypadłość działki) – firma Delfa. Niewątpliwym plusem jest fakt, że niczego nie znaleźli (choć i stanowisko i strefa obserwacji się przytrafiły), oprócz tego udzielili potrzebnego wsparcia psychicznego. Polecam.

Piasek, tłuczeń, etc. – p. Waldek. Polecam z uwagi na ceny i rzetelność.

Murarze, ociepleniowcy, wykonawcy sufitu podwieszanego, etc. Sprawdzeni p. Artur, p. Wacław i spółka z Miłoszyc. Szacun, ukłony, podziękowania dla Forumowiczów za kontakt i dla losu, że udało się na Nich trafić. Szkoda, że uciekają zaraz na inne budowy.

Dachowcy – polecani do niedawna dekarze z Jelcza, którzy w tym roku zaliczyli spektakularny spadek notowań. Na plus, że dach jest położony. Na minus, że jakość nie powala, że trwało to zdecydowanie zbyt długo i nie rozwijało się po właściwej krzywej. Nie polecam. Byłem szczęśliwy, gdy mogłem zakończyć współpracę i przejść do dalszych etapów, nawet kosztem niedociągnięć, których jestem świadomy.

Wiązary. Firma Wiązar-System. Ogólnie OK – cenowo i logistycznie. Duży plus za pomoc, gdy okazało się że trzeba poprawiać „delikatnie” skopany projekt dachu i dołożyć dodatkowe elementy konstrukcji. Minus za firmę montażową, która zdecydowanie szła na skróty.

Okna – znany na forum Pan z Oleśnicy. I znów powtarza się znany z opinii scenariusz, w którym etap doradztwa i sprzedaży odbywa się sprawnie, zaś prośby o dosłanie dodatkowych, umówionych rzeczy są przez kilka miesięcy (do dziś) daremne. Dodatkowo proponuję dokładnie przyjrzeć się montażowi – mnie źle osadzili jedno z okien, choć ekipa ponoć była najlepsza z możliwych.

Elektryka – p. Kocot. Najwyższa półka.

Hydraulika – Pan z okolic Trzebnicy. Od pewnego momentu roboty stał się trudny w rozmowach, dzień przed wylewkami okazało się, że pętle podłogówki połączone są niepoprawnie. Wywalone dziury w ścianach pod rury – ogólnie odczucia jak z dekarzami. Z polecanym na forum hydraulikiem nie udało mi się dogadać.

Tynki. Firma z Obornik Śl. i (chyba) z Oleśnicy. Tynki bardzo OK, choć okazało się np. iż niepotrzebnie tynkowali ściany od samego dołu (od chudziaka). Taka metoda kazała mi pożegnać się z pewną kwotą pieniędzy za pas ścian, który później został przykryty styropianem (a stawka za metr nienajniższa). Umówienie się na poprawki (ubytki) to już mission impossible. I jeszcze jedno - malarzowi wyszedł zdecydowanie mniejszy obmiar powierzchni niż im.

Drzwi zewnętrzne CAL. P. Dolecki z Wrocławia. Bardzo sympatycznie i optymalnie cenowo w stosunku do innych ofert.

Kafelkarz - znany na forum p. Krzysztof z okolic Oleśnicy. Robota zrobiona ale na (umówione i zapłacone wcześniej) dołożenie kilku kafli po zamontowaniu drzwi już nie dotarł. Przestał odbierać telefony i odpowiadać na prośby o kontakt.

Póki co tyle, więcej informacji na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Polecam Konrada Kubiszewskiego (787 497 722) jako kierownika budowy (przygotował mi szczegółowe rysunki wykonawcze dla detali ktore chciałam zmienic, cierpliwie tłumaczył każdy szczegol z projektu, czepia sie rzeczy na budowie, na ktore nawet ja bym przymknela oko - perfekcjonista, i co najwazniejsze - sam sie wlasnie wybudowal ;-)); Michala Zgorzynskiego jako architekta (szczegółowy, wnika w konstrukcje, doradza) - 505 109 667 - ŚWIETNA WSPÓŁPRACA. Firmę Delfa - archeolog ;-) Co do brygady (WOBUD, p. Wojciech Kurek ze Środy Śląskiej) - wypowiem się jak zakonczą, ale juz teraz jestem bardzo zadowolona.

 

Update do ekipy Wojciecha Kurka:

Swietnie muruja, rowno. Ale schody wylalali zle, nie zachowali miejsca na okladzine (schody byly zakryte nie moglam sprawdzic!). TERAZ NIE ODBIERAJA OD NAS TELEFONOW. Nie pojawili sie tez na budowe scianek dzialowych (stracilam 1.5 miesiaca czekajac na nich). Mieszane uczucia. Na pewno sie staraja dopoki sa na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo poproszę o namiary na kogoś od rekuperacji... nie ma tu jak na razie zbyt wielu namiarów na specjalistów tej dziedziny.

 

Ja podjęłam współpracę z Comfortisem z Trzebnicy (p. Konrad Czerw - 695 927 285). Na razie bez zarzutu (wykonał projekt, wykonawstwo - cena bardzo konkurencyjna wobec wrocławskiego Skavena). W przyszłym roku - wykon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Wrzucę parę swoich ekip, może ktoś skorzysta, ja przyznam, że z listy wspominanych wcześniej ekip wybrałem do tej pory dwie...

Moja budowa trwa, nosiłem się z zamiarem wpisu po zamieszkaniu, ale widzę, że nikt tego nie robi, więc pewnie po zakończeniu wykańczania wszyscy są tak wykończeni, że nawet o forum chcą zapomnieć. Dlaczego ze mną ma być inaczej? To może lepiej wcześniej się podzielę przynajmniej dotychczasowymi ekipami...

 

Budowa w Długołęce (gdyby lokalizacja miała dla kogoś znaczenie)

 

 

Architekt adaptujący/kierownik budowy - firma ABT z Oławy. Z adaptacją nie było źle. Trochę czasu trwało przygotowanie dokumentacji i złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, ale ponieważ nie śpieszyło mi się bardzo, to nie był problem. Teraz trochę więcej problemów z komunikacją przy kierowaniu budową - często nie odbierane telefony, rzadko kiedy oddzwaniają. Wystawiłbym ocenę dostateczną minus.

 

Geodeta - było dwóch. Pierwszy Andrzej Majewski wykonał mapę do celów projektowych w taki sposób, że wymagała poprawki, za którą musiałem zapłacić jak za nową. To był główny powód, że dalej zrezygnowałem. Dodatkowo na mapie wyrysował mi wiśnię jako drzewo nieowocowe, czyli teraz nie moge wyciąć ot tak.. Wyrysował też że granica działki nie pokrywa się z płotem (na moją niekorzyść). Jak twierdzi geodeta nr 2 - w rzeczywistości wszystko się dobrze pokrywa, tylko coś źle zostało wyznaczone.

Geodeta nr 2 - pan Ryszard Podczaszyński. Polecam. Bardzo dobry kontakt, szybko, sprawnie. Zdecydowanie mnie do siebie przekonał.

 

Archeolog - ze względu na obszar ochrony musiałem mieć też taką funkcję. Andrzej Dwojak, 603597944. Wszystko ok, nie było problemów. Jeśli ktoś potrzebuje, można śmiało się decydować.

 

Koparka - Rafał Bęben z Kiełczowa, 504702848. Był u mnie na budowie kilka razy, bo poza bezpośrednim zleceniem na wykopy fundamentowe, to moja ekipa murarzy też go brała do zasypywania fundamentów. Bardzo pozytywnie, sprawnie, bezproblemowo - polecam.

 

Murarze/wykończeniowcy - Damian Bigelmajer z Domaszczyna, 669 989 021. Murowali stan surowy od fundamentów po ściany szczytowe. Teraz wykańczają zewnątrz i wewnątrz. Ekipa 4 stałych, doświadczonych, dobrze zgranych osób. Nie da się z nimi za wiele na budowie pogadać, bo ciągle nawzajem się poganiają do roboty. Potrafią dobrze, acz nienachalnie doradzić co do różnych elementów (może czasem więcej nachalności by się przydało, żeby jednak uniknąć błędów pierwszego domu...). Polecam

 

Dach - p. Krzysztof z firmą Tectum, 601 567 138. Sprawnie, przystępnie cenowo, komunikatywnie. Ważny detal - kilka miesięcy po zakończeniu dachu potrzebowałem zamontować kominki wentylacyjne. Drobna sprawa, ale p. Krzysztof bez problemu przyjechał. To się chwali. Do następnej budowy nie szukałbym innej ekipy.

 

Ocieplenie dachu - firma Silpur, 604 777 848. Ocieplanie pianką poliuretanową. Fajnie, czysto, w jeden dzień ocieplenie gotowe. Polecam.

 

Elektryk - p. Mieczysław Kocot, 503 330 488. Najwyższa klasa! Wieloosobowa ekipa, pracująca szybko, sprawnie, czysto. Super początek: spotkanie na budowie, w trakcie 2-3 godzin przeszliśmy cały dom, pomieszczenie po pomieszczeniu, rysując i dyskutując nt każdego drobnego elementu. Tak dobrze zakresu prac nie wyznaczyłem z żadną inną ekipą. Później przez 2 tygodnie ich pracy nic nie musiałem decydować/dyskutować. Po zakończeniu prac otrzymałem doskonałą dokumentację powykonawczą ze schematami instalacji, kilkuset zdjęciami (tak aby potem wiedzić gdzie kabli szukać pod tynkiem), listę osprzętu podtynkowego do zakupienia na później. THE BEST of THE BEST!

 

Tynkarze - p. Tomek, 696 592 484. Mam mieszane uczucia. Jakość wykonania tynków oceniana była różnie przez kilka różnych osób. Oceny pozytywne przeplatają się z negatywnymi. W tej chwili ekipa wykończeniowa trochę narzeka na nierówności w narożnikach w garażu. Nie wiem co będzie w dalszej części domu.... Nie znam się, to mój pierwszy dom, czuję że można pewnie trafić gorzej, czy lepiej? nie wiem

 

 

Hydraulik - p. Adam Radaszkiewicz, 602 253 166. Na razie wstrzymam się z opinią do zakończenia prac.

 

Posadzki - p. Jarek Królik, 603200120. Polecony przez hydraulika. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne i fachowe. Niestety teraz, w trakcie wykańczania wyszło parę problematycznych detali. Najważniejszy - nie wylali posadzek na balkonie. Na moje zapytanie telefoniczne dlaczego - odpowiedź dość prawdziwa: bo nie prosiłem o wylanie balkonu. Gdzie więc wg mnie problem? Ja nie wiedziałem, że tam trzeba wylać posadzkę. Oczekuję od wszystkich ekip, że będą mnie traktować jak osobę, która może nie znać się na budowlance. Teraz wylewkę na balkonie przez kilka dni musiała robić moja ekipa wykończeniowa, podczas gdy oni mogli to zrobić z automatu dużo szybciej i sprawniej (oczywiście na samo wylanie balkonu nie przyjadą). W innym miejscu widoczny brak dobrego zagęszczenia - powietrze w posadzce. W innym zalany próg, który teraz muszę kuć. Pewnie można trafić gorzej, na pewno można lepiej. Do następnej budowy szukałbym szczęścia z inna ekipą.

 

Wentylacja z rekuperacją - Konrad Czerw, Comfortis, 695-927-285. Instalacja rur przebiegła sprawnie. Teraz jestem przed etapem montażu jednostki centralnej i uruchomienia. Jak na razie polecałbym, ale ostateczną ocenę wystawie po zakończeniu prac.

 

c.d.n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Cześć, wcześniej tylko czytaliśmy ale jako, że już prawie mieszkamy chcielibyśmy napisać klika słów. Nie chcemy robić czarnego PR nikomu bo każdemu może przydarzyć się gorsza robota więc wypiszemy tylko tych dobrze zapamiętanych. Aha, dom w okolicach Oławy/Jelcza/Marcinkowic.

Dach: Jacek, chłopaki bardzo sprawnie wykonali nam cały dach, na razie błędów nie widać. 661934931

Hydraulika: Mateusz, młody ale ogarnięty (albo tak nam się wydaje), bez naleciałości typowych dla starszych majstrów. Wszystko da się dogadać, zrobił wodę, podłogówkę, teraz kończy kotłownię. Robią też reku, ale my zrezygnowaliśmy, zobaczymy jak to będzie;) 790304078

Posadzki: Bracia Pasieka, konkretni goście, numer od hydraulika, nie podam bo nie mogę znaleźć teraz, ale pełne zadowolenie więc warto dopytać.

Docieplenie: Damian i Bartek, młodzi, robią bardzo szybko, dokładnie, jak mróweczki. Robią też gładzie, malowanie, regipsy. 570820805

Poddasze: Radek, ekspres to mało powiedziane. 661348893

Łazienki: Mirek, gość w średnim wieku, bardzo przyjemny zrobił nam 2 łazienki i kotłownię (kafle), nie był najdroższy ani najtańszy i sprawdził się w 100%.

 

 

Na koniec napiszę, że trzeba uważać i pilnować, bo jak fachowcy wyczują luz robi się średnio. U nas tak było z murarzami i firmą od ogrodzenia. Wystarczy pomachać poziomnicą, przyłożyć tu i tam... byle nie za późno;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

to nasz pierwszy post:) Budujemy dom pod Wołowem. Jesteśmy na etapie SSZ i szukamy kogoś od posadzek i tynków.

Będziemy wdzięczni za pomoc.

Pozdrawiam

P&K

 

Chętnie pomożemy z zakresu posadzek (anhydrytowe, żywiczne, cementowe), ogrzewania podłogowego, pomp ciepła, rekuperacji, podłóg drewnianych.

 

Jesteśmy z Wrocławia i chętnie doradzamy wszystkim w kwestii posadzek i systemów grzewczych, trochę informacji jest do poczytania na forum w naszych postach jak i również na naszej stronie.

 

Macie problem czy pytanie piszcie PW lub dzwońcie, chętnie pomożemy/doradzimy :)

 

Pozdrawiam

Tomek

691 853 464

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Bardzo mało jest opinii dotyczących firm sprzedających drzwi wejściowe i bramy garażowe oczywiście z montażem ...może pomożecie

Jacek 604837444

 

Polecam firmę Bingo z Wrocławia

Ja ich znalazłem tu: http://www.ofachowcach.pl/Opinie.aspx?Fachowiec=85443

Jedna z najlepszych ekip na mojej budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...