Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska - MOJE EKIPY


aspis66

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 145
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...

Czy może ktoś polecić godną zaufania ekipę do wykonania ocieplenia poddasza i suchej zabudowy? Kilka ekip było u mnie na budowie, ale nie byłem zadowolony na odpowiedzi na moje pytania. Robić robią, ale wiedzą na temat technologii a przede wszystkim zrozumieniem istoty ciągłości i szczelności izolacji nie grzeszyli. Szukam więc ekipy, która rozumie niuanse budownictwa energooszczędnego.

Gdyby ktoś przy okazji polecił solidną ekipę do wykończeń byłbym bardzo wdzięczny. Znajomy, który miał to robić ma urwanie głowy i nie da rady zostawić swojego nowego biznesu żeby wrócić do wykończeń :) Teraz zajął się kuchniami z płaskiej płyty. Bardzo solidny, ale tez przez to niezbyt szybki. No w każdym razie jak pooglądam te jego kuchnie dam znać czy warte polecenia, choć znając jego inne roboty mucha nie siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś polecić godną zaufania ekipę do wykonania ocieplenia poddasza i suchej zabudowy? Kilka ekip było u mnie na budowie, ale nie byłem zadowolony na odpowiedzi na moje pytania. Robić robią, ale wiedzą na temat technologii a przede wszystkim zrozumieniem istoty ciągłości i szczelności izolacji nie grzeszyli. Szukam więc ekipy, która rozumie niuanse budownictwa energooszczędnego.

Gdyby ktoś przy okazji polecił solidną ekipę do wykończeń byłbym bardzo wdzięczny. Znajomy, który miał to robić ma urwanie głowy i nie da rady zostawić swojego nowego biznesu żeby wrócić do wykończeń :) Teraz zajął się kuchniami z płaskiej płyty. Bardzo solidny, ale tez przez to niezbyt szybki. No w każdym razie jak pooglądam te jego kuchnie dam znać czy warte polecenia, choć znając jego inne roboty mucha nie siada.

 

Mogę polecić ,forumowicz Yaco181 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 months później...
  • 2 months później...
  • 2 weeks później...

Polecamy pana Sławka Smulika z Trzebnicy (kiedyś już wspomnianego na tym forum). Pan Sławek zakończył już budowanie stanu surowego naszego domu (bez dachu) - jesteśmy bardzo zadowoleni - mimo iż budował praktycznie sam:o z doraźną pomocą pojedynczych osób. Wszystko terminowo, da się dogadać w kwestii prac dodatkowych, cena nie ulega zmianie w trakcie budowy. Rzetelny, obowiązkowy, kulturalny i pomocny. W razie pytań - PW.

 

Przy okazji - potrzebujemy ekip od posadzek oraz tynków , we Wrocławiu, na wiosnę przyszłego roku. Możecie kogoś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 months później...
Hej,

czy ktos moze polecic ekipe do wykonania ogrodzenia?

1. Ogrodzenie z paneli betonowych

2. Ogrodzenie z szeroko pojetej metaloplastyki

 

Podbijam pytanie:) Potrzebuję ekipy , która wykona ogrodzenie metalowe (panel żaluzjowy), balustradę (w podobnym stylu) i balkony 'francuskie'.

Wrocław

 

Ze swojej strony polecę jeszcze ekipę tynkarzy - gipsowe. Numer - pw. Tynki jeszcze schną i brak parapetów, ale jesteśmy (i KB) pod ogromnym wrażeniem jakości, gładkości i profesjonalizmu! Jeśli coś się zmieni (nie sądzę i mam nadzieję że nie;p) napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
OK, teraz moje trzy grosze. Budowa na północny zachód od Wrocławia.

Architekt. Projekt indywidualny, biuro z Wrocławia. Współpraca przy koncepcji na 5-. Niestety, po skierowaniu projektu do branżowców było już tylko gorzej. Warstwa konstrukcyjna – błędy w projekcie dachu i komina, nieczytelne rysunki zbrojenia fundamentów. I kompletna niemożność skontaktowania się w momentach najbardziej pożądanych. Ogólnie na minus, tym bardziej, że tanio nie było.

Geodeta – polecany p. Malina. Duży plus.

Operat szacunkowy – polecana p. Siwek. Polecam także.

Doradca ‘kredytowy’ – p. Bartosz, do niedawna związany z Murator Finanse. Duży plus za zaangażowanie i całokształt.

Projekt rozbudowy sieci wodociągowej – Pani z Trzebnicy. Katastrofa. Po wykonaniu projektu (przed rozliczeniem się) Pani dosłownie zginęła dla wszystkich. Projekt udało mi się wydobyć tylko przez przypadek. Z uwagi na jej specyficzny charakter pracy szansa trafienia na nią jest dość nikła.

Kierownik budowy – Inna Pani z Trzebnicy. Szału nie ma. Na plus to, że robotnicy bali się Jej jak diabeł święconej wody…

Koparkowy – Pan z Paniowic. W sumie OK, choć czasem chyba można było wykonać robotę w mniejszej ilości roboczogodzin.

Projekt ogrodu i pomoc ogólna w rozterkach okołoprojektowych – forumowa Elfir. Szacun, mam nadzieję także że uda się jednak umówić na dogrywkę.

OZC, projekt WM i projekt podłogówki – forumowy Asolt. Projekty jeszcze tylko na papierze, więc trudno oceniać ich poprawność. Da się odczuć fakt, iż roboty ma dużo. Kontakt (zwłaszcza mailowy) nie powala.

Edit (26.07.2016):

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?279217-Asolt-czyli-poca%C5%82uj-mnie-w

Archeolodzy (taka przypadłość działki) – firma Delfa. Niewątpliwym plusem jest fakt, że niczego nie znaleźli (choć i stanowisko i strefa obserwacji się przytrafiły), oprócz tego udzielili potrzebnego wsparcia psychicznego. Polecam.

Piasek, tłuczeń, etc. – p. Waldek. Polecam z uwagi na ceny i rzetelność.

Murarze, ociepleniowcy, wykonawcy sufitu podwieszanego, etc. Sprawdzeni p. Artur, p. Wacław i spółka z Miłoszyc. Szacun, ukłony, podziękowania dla Forumowiczów za kontakt i dla losu, że udało się na Nich trafić. Szkoda, że uciekają zaraz na inne budowy.

Dachowcy – polecani do niedawna dekarze z Jelcza, którzy w tym roku zaliczyli spektakularny spadek notowań. Na plus, że dach jest położony. Na minus, że jakość nie powala, że trwało to zdecydowanie zbyt długo i nie rozwijało się po właściwej krzywej. Nie polecam. Byłem szczęśliwy, gdy mogłem zakończyć współpracę i przejść do dalszych etapów, nawet kosztem niedociągnięć, których jestem świadomy.

Wiązary. Firma Wiązar-System. Ogólnie OK – cenowo i logistycznie. Duży plus za pomoc, gdy okazało się że trzeba poprawiać „delikatnie” skopany projekt dachu i dołożyć dodatkowe elementy konstrukcji. Minus za firmę montażową, która zdecydowanie szła na skróty.

Okna – znany na forum Pan z Oleśnicy. I znów powtarza się znany z opinii scenariusz, w którym etap doradztwa i sprzedaży odbywa się sprawnie, zaś prośby o dosłanie dodatkowych, umówionych rzeczy są przez kilka miesięcy (do dziś) daremne. Dodatkowo proponuję dokładnie przyjrzeć się montażowi – mnie źle osadzili jedno z okien, choć ekipa ponoć była najlepsza z możliwych.

Elektryka – p. Kocot. Najwyższa półka.

Hydraulika – Pan z okolic Trzebnicy. Od pewnego momentu roboty stał się trudny w rozmowach, dzień przed wylewkami okazało się, że pętle podłogówki połączone są niepoprawnie. Wywalone dziury w ścianach pod rury – ogólnie odczucia jak z dekarzami. Z polecanym na forum hydraulikiem nie udało mi się dogadać.

Tynki. Firma z Obornik Śl. i (chyba) z Oleśnicy. Tynki bardzo OK, choć okazało się np. iż niepotrzebnie tynkowali ściany od samego dołu (od chudziaka). Taka metoda kazała mi pożegnać się z pewną kwotą pieniędzy za pas ścian, który później został przykryty styropianem (a stawka za metr nienajniższa). Umówienie się na poprawki (ubytki) to już mission impossible. I jeszcze jedno - malarzowi wyszedł zdecydowanie mniejszy obmiar powierzchni niż im.

Drzwi zewnętrzne CAL. P. Dolecki z Wrocławia. Bardzo sympatycznie i optymalnie cenowo w stosunku do innych ofert.

Kafelkarz - znany na forum p. Krzysztof z okolic Oleśnicy. Robota zrobiona ale na (umówione i zapłacone wcześniej) dołożenie kilku kafli po zamontowaniu drzwi już nie dotarł. Przestał odbierać telefony i odpowiadać na prośby o kontakt.

Póki co tyle, więcej informacji na PW.

 

Szukam Pana od Okien z Olesnicy-ktos ma jakiś namiar:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Dzień dobry

 

szukamy ekipy do postawienia SSO domu jednorodzinnego w technologii murowanej z Porothermu

Projekt: AS VIII https://www.domoweklimaty.pl/pl/proj...zane_odbicie/1

Pow. użytkowa 160 m2, poddasz użytkowe

Budowa - Szczodre, gm. Długołęka koło Wrocławia

 

Start wrzesień/październik 2019

 

Szukam również rzetelnego kierownika budowy z Wrocławia, Długołęki i okolic

 

Uprzejmie proszę o namiary na sprawdzone ekipy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...