Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Modyfikacje projektu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowę domu wygodny1. Mieszkam w Koszalinie i czy jest możliwość podjechania do pana i podpatrzenia etapów budowy oraz przeanalizowania kilku tematów. Prosił bym o nr. kontaktowy na adres [email protected]

 

Inwestycja - Kołobrzeg

Długo mnie nie było na forum, więc krótko opiszę co się u mnie działo w związku z budową domu.

Zacznę od tego, że szybko otrzymałem pozwolenie na budowę. Adaptację i wszystkie sprawy urzędowe zleciłem jednemu architektowi, który z obu zadań wywiązał się na piątkę. Na początku stycznia zleciłem mu wykonanie adaptacji, a na początku kwietnia było już pozwolenie na budowę. Czyli całość zajęła mu tylko trzy miesiące.

Potem nastąpiła prawie dwumiesięczna przerwa, kiedy to nic się nie działo, a 1 czerwca ruszyłem z budową. We wtorek 03.07.2012 będzie zakończony stan zero.

Jedyne zmiany jakich dokonał architekt, to zabudowanie całego tarasu za garażem wraz z likwidacją tam okien i umieszczenie drzwi balkonowych w kuchni na ścianie z dużymi przeszkleniami. Reszta bez zmian. Na piętrze będzie tylko zmiana funkcjonalna pomieszczeń, tzn. pralnia zamieni się miejscami z garderobą koło łazienki.

Na budowie jest zatrudniony kierownik budowy wraz z inspektorem nadzoru budowlanego. Są to Panowie z jednej firmy, którzy łączą te dwie funkcje w ramach jednej opłaty za usługę. Jest to dosyć korzystne rozwiązanie. Nie przepłacając mam podwójny nadzór nad prawidłowym przebiegiem budowy.

Na razie wszystko idzie sprawnie i bez problemów. Jedynie problemem dla firmy budującej były wykopy pod fundamenty. Skarżyli się, że ziemia twarda (zbita glina) jak skała i zajęło im to trochę czasu.

Postaram się w miarę możliwości dołączać zdjęcia z realizacji budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Witam, bardzo dlugo mnie tu nie bylo(brak czasu)...

Krótko opowiem o postępach prac... Mamy juz stan surowy zamknięty razem z instalacja elektryczna, kanalizacją i tynkami. W tym tygodniu wchodzi instalator i bedzie robil c.o. i wode następnie będa robione posadzki na gotowo.

Jesli chodzi o problemy jakie napotkałem:)

Najwiekszym jaki jak narazie mnie spotkał to fakt ze na głownym kominie z kotłowni powychodziły mi plamy na pietrze w sypailni.. kupilem taki maly piecy i pomyslalem ze fajnie by bylo napalic... wiec zaczalem palic... niestety po fakcie dowiedzialem sie ze nie pali sie w takim czyms mokrym drewnem ( mialem pozostalosci z budowy) no i niestety narobilem sobie sporego problemu bo trzeba bylo skuc caly tynk z komina i tak nie wiem czy da sie cos jeszcze z tym zrobic. Podobno jest to takie kure.....stwo ze ciezko z tym walczyc.\

Jesli chodzi o drugi problem to jak juz ktos tu pisal , chodzi o taras nad garażem.... / sa to naprawde olbrzymie koszty jesli chodzi o izolacje takiej powierzchni o zrobienie tego jak powinno byc. I tu napotkalem na problem poniewaz okna byly juz wstawione a nie pomyslalem o tym zeby zostawic wiecej miejsca na wylewke na tarasie i niestety zostalo mi tylko 12 cm przy oknach i niestety musialem korzystac z drozszych materialów ale naszczescie jest juz to za nami i mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze...

Jezeli bede mial jeszcze jakies spostrzezenia i znajdzie sie troche czasu napewno cos tu jeszcze napisze...

Mam nadzieje ze kwiecein przyszlego roku i budowa bedzie skonczona a wiec jezeli wszystko pojdzie zgodnie z planem zakoczymy budowe w rok...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

 

Mnóstwo ciepła i radości,

Niechże w Waszym domku zagości,

Na wigilijnym stole jedzenia wszelakiego,

I picia wybornego.

Niech pieniądz Wam szeleści,

A miłość niech was w życiu pieści.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=156354&stc=1

Wesołych Świąt życzy Rere

wraz z rodziną

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Rozwiązanie dachu płaskiego, czy macie jakieś alternatywne opcje w stosunku do rozwiązań z projektu. Jeśli nie membrana EPDM to co innego pod żwir? Czy żwir, czy coś innego? Może zamiast wpustów odwodnienie poprowadzić spadkiem na zewnątrz i tradycyjnie rurą spustową? Czekam na opinie, uwagi, komentarze i pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...