Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budująca Kocmyrzów-Luborzyca i okolice


Recommended Posts

a powiedz mi, poki co orientacyjnie, skad masz wylewkarzy i jaką cene ci podali za m2? wylewki bede robic w przyszlym roku ale juz zaczynam zbierac namiary.

 

Wylewki robi ta sama firma co tynki: kuzyn żony. Niestety prowadzi tylko duże inwestycje i na domki nie jeździ. Dla nas zrobił wyjątek. Cena również okazyjna, mozna powiedzieć pół darmo.

 

a kto ci robil centralne i czy jestes zadowolony?mi sasiedzi co gorali mi polecili, teraz polecaja mi goscia od centralengo... umowimy sie na kiedys i pogadamy to wybadam sprawe czy drogi czy nie itd...

 

Mamy tylko ogrzewanie podłogowe więc tego centralnego na razie wiele nie ma. Wzięliśmy fachowców do podłączenia rurek do rozdzielaczy. Resztę układamy sami. Firmy nie polecę bo jeszcze nie skończyli - mają po wylewkach kończyć instalację (kocioł gazowy).

Po rozmowie z trzema firmami doszliśmy do wniosku, że wiedza naszych lokalnych fachowców jest płytsza niż staw podczas suszy i weźmiemy sprawę w swoje ręce.

 

czy samo ogrzewanie podlogowe w calym domu jest calkowice wystarczajace na zimowe mrozy??

Z opinii kilku osób wynika że do -20 sprawdza się. Poniżej tej temperatury niestety trzeba dogrzewać - w naszym przypadku kominkiem z rozprowadzaniem ciepła. Jednak podzczas "normalnych" temperatur ogrzewanie podłogowe jest wystarczające, niektórzy mówią, że nawet jest za ciepło (podczas snu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 356
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

yureq dzieki za odpowiedz, wlasnie maz tez mi gadal o cieple odczuwalnym przez stopy... widzisz naleze do tych niedowiarkow, ktorzy nie powiedza dla czegos "tak" poki tego nie zobacza lub spróbują... a nie mam do kogo sie udac zeby sprawdzic temperature na wlasnej skorze

 

maciej_macjiejka tobie tez dziękuje za odpowiedzi, to fajnie ci sie trafilo z tynkami i wylewkami...

 

a z tym ogrzewaniem podlogowym to mnie zastrzeliles... sasiad tez na calym dole ma tylko podlogowke rozlozona, nie wiem jak na gorze bedzie robil... no i podlogowka taniej chyba wychodzi, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie wszystkich co prawda w tym roku mieliśmy wystartować z stanem 0 ale daliśmy sobie spokój po tym jak ile będą nas kosztować ściany i tu rozważamy technikę Kanadyjczyka . Niestety z przykrością muszę stwierdzić że też nie wychodzi tanio zwłaszcza w szkielecie stalowym a nawet rozważałem budowę samemu z klocków styropianowych . Albo ja jestem za skąpy jak na Krakusa przystało albo wszyscy zdzierają ile się da . A żeby było fajniej to mam do wybudowania warsztat który też nie jest mały bo ma 2 x 282 m2 parter + poddasze co niestety jest sporo . I takie pytanko w jakich technikach budowaliście ściany i po ile . Ile was kosztowały fundamenty bo coś mnie zaczyna skłaniać za płytą fundamentową .

 

Pozdrawiam was serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magdusiad u nas jest w całym domu podłogówka ale na wszelki wypadek są porobione piony do grzejników, dodatkowy koszt rzędu 1500 zł a masz sumienie uspokojone, jak będzie za zimno, wykuwasz dziurkę w miejscu gdzie jest instalacja, montujesz grzejnik i wszystko gra ;) ale generalnie myślę, że to tak na wyrost i że podłogówka starczy.

 

 

Szukam nadal bardzo pilnie ekipy od elewacji bo taką wycenę dziś dostaliśmy, że się nogami prawie nakryłam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Wszystkich,

Bardzo się cieszę, że założyliście takie forum.

My dopiero kupiliśmy działkę w Zastowie, jesteśmy na etapie szukania projektu domu, tez nie wiemy czy gotowy czy autorski...

Mam jednak prośbę o polecenie firmy która zrobiła by Nam stan otwarty z dachem, czyli fundamenty, mury no i dach, jak zawsze dobrze by było jak najtańsza ale solidną.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy karolcia

ja mogę polecic swoją ekipę (tzn tą drugą, jeśli czytałaś mój dziennik), namiar do pana Józka mogę podać na priva. chłopaki są dość rozchwytywani, w tym roku wiem że nie ma szans,żeby u kogoś robili ale jeśli chodzi o przyszły rok to trzeba ich pytać, być może będą robić dom jednej Pani z naszych stron, kontaktowała się już z nimi i wycenili jej dom chyba bez fundamentów na 40 tys, mój dom bez fundamentów na 36 tys, sąsiadów na 46 z fundamentami, konstrukcją krętych schodów w klatce schodowej i położeniem dachówki. No i nie trzeba nad nimi stać z batem...

 

jeśli już kogoś polecam to mam namiar na świetnego elektryka, p. Artura (namiary na priva mogę przesłać), cenowo robi ok i dobrze doradza gdy się czegoś nie wie, jesteśmy bardzo zadowoleni

 

a wie ktos gdzie mogę dostac listwy narożne i listwy przyokienne do tynkowania?

będe wdzięczna za szybki odzwe bo w tym tyg musimy je załatwić- od 1 października ruszamy z tynkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Właśnie dołączyłam do grupy, i od razu przepraszam ale jestem zupełnie zielona w temacie. Liczę na Państwa pomoc, jestem świeżo upieczonym właścicielem działki w Luborzycy i właśnie zdałam sobie sprawę że kompletnie nie wiem co mam teraz zrobić. Mam akt notarialny działki budowlanej i pustkę w głowie. Proszę o wskazówki gdzie powinnam sie udać, jakie są następne kroki żeby rozpocząć budowę, chodzi mi o sprawy papierkowe, urzędowe. Będę bardzo wdzięczna za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Alicjo, teraz musisz chyba isc do gminy i zalatwic sobie mapke zagospodarowania przestrzennego, kupic projekt i do architekta sie udac zeby uzgodnic trasy przylacza wodnego, gazowego i pradu. dalej sami beda cie kierowac, ewentualnie bedziesz sie pytac co teraz powinnas zrobic i do kogo pojsc.

 

mam za soba juz montaz drzwi i bramy, a poniewaz firmy z ktorych bralam obie rzeczy i sklep posredniczacy okazaly sie super to trzeba ich polecic.

Tak wiec polecam sklep HANBUD mieszczacy sie w krakowie na ulicy niepodległości i w Kocmyrzowie, świetny kontakt, doradztwo i ceny do negocjacji. Braliśmy od nich brame Wiośniowskiego UniPro segmentową i drzwi od firmy Wiatrak, wzór 22. Brama przyszła nam po 2 tyg od zamówienia a drzwi po 6,5 tyg. Montaż z Handubu konkretny i szybki- ogółem jesteśmy bardzo zadowoleni, podobnie nasi sąsiedzi, oni tez brame i drzwi brali z oferty Hanbudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie zakonczylismy juz tynki i mozemy polecic tynkarza, pracuje ich trzech, robia calkiem sprawnie, nie kantuja na "wyliczonych" m2 scian, nic nie znika w niewyjasnionych okolicznosciach, sciany wg nas sa ekstra, co widac na zdjeciach w dzienniku, po tynkowaniu po sobie posprzatali. Ogolem jestemy bardzo zadowoleni. Ekipa pana trzopka jak sie okazalo robi tez ocieplenia poddaszy i chyba tez inne prace wykonczeniowe, ale to trzeba juz pytac

 

kontakt:

Paweł Trzópek z Kasiny wielkiej

tel: 606 300 852

 

Prosze powolac sie na magde dz. z pod Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

No proszę, właśnie w dyskusji Grupy Krakowskiej wrzuciłem info o kozie i kilku materiałach po elewacji do odsprzedania i chcąc się jeszcze zareklamować w temacie "Sprzedam po budowie..." wszedłem w listę małopolskich grup a tu, ku mojemu totalnemu zaskoczeniu, "urodziła" się w międzyczasie grupa bardziej lokalna, której przepuścić nie mogę ;)

 

No więc ja buduję w Goszczy, na tzw. Kielniku, tuż przy granicy z gminą Michałowice, obok Zagórzyc... Tak, tak, to niby obok mnie ma kiedyś powstać nowa trasa S7, ale zanim to się stanie Goszcza będzie już pewnie kolejnym Biskupinem ;)

Zaczęliśmy 27 czerwca 2011 budowę projektu Kornelia 2G z pracowni Archipelag. Właśnie robimy wykończeniówkę i mamy nadzieję przeprowadzić się przed grudniowymi świętami.

 

Oto jak się domek prezentuje:

http://imageshack.us/a/img836/2338/kornelia.jpg

 

Postaram się tu zaglądać i dzielić się swymi doświadczeniami.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aoczka, ale śliczny dom, wooow... jestem pod wrażeniem!

A twoje "aranżacje" są przebojowe :D

Skoro juz piszę to zapytam cię o namiary i opinię na wylewkarzy i tynkarzy od elewacji? jeśli jesteś zadowolony z ich pracy i ceny to pisz :D

pozdrawiam

Dzięki za komplementy ;)

 

Co do wylewek, to nie ma czego/kogo polecać (po znajomości, częściowo sprezentowane, a darowanemu koniowi...), zaś ekipę od elewacji mogę polecić - kontakt to p. Rafał 504-213-409. Złapaliśmy ich "z ulicy", bo robili dom w Więcławicach Dworskich (a może to już Zagórzyce są... nie pamiętam) i mijaliśmy ich kilka razy jadąc na budowę. Ogólnie robią porządnie, szybko i co najwazniejsze, dość tanio - 32-33zł/m2 było konkurencyjną opcją w stosunku do reszty wykonawców. Do tego podsufitka, bonie, przypory i inne dodatkowe sprawy - bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam do sprzedania bramę wjazdową budowlaną wraz ze słupkami.

Wymiary bramy:

Szerokość 5 m

wysokość 1,7 m

Wysokość słupków: 2,4 m

Brama była używana tylko na mojej budowie.

http://www.fotoload.pl/123aa66/7674dfdf59878406b5678c0af19a246d2485_min.jpg http://www.fotoload.pl/123aa41/53b38151ed34801b095903b4924c5e6411186_min.jpg http://www.fotoload.pl/123aa48/35aeae95d2f0225e98a462a1428d19dc17167_min.jpg

Brama do odebrania w Krakowie, Piaski Stare.

Cena: 600zł - do negocjacji.

Tel. 604-63-20-93

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w okolicach Wilkowa wylaliśmy fundamenty "Domu w Rozmarynie" - natomiast na sprzedaż.

W Proszowicach - polecam skład budowlany Budrol wszystko tam dostaniecie z grubszych rzeczy natomiast na etap późniejszy sklep w Nowej Hucie z farbami mały cichy dobre doradztwo bogaty wybór art. malarskich, farb i innych drobiazgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iibka, witamy w naszej malutkiej grupce :D

 

ja obecnie mieszkam (wynajmuję) na hucie i od wiosny właśnie przydałby się nam sklep z tymi farbami i drobiazgami, możesz podesłać dokładny namiar- tu wpisać lub na priva przesłać!

 

W budrolu tez braliśmy jakieś materiały ale potem znaleźliśmy tańszy skład i bardziej nam odpowiadający, ale budrol był terminowy i nie było z nim nigdy problemu

 

iibka, pochwal się jakąś fotką domku! i czekam na namiry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich forumowiczów :)

My planujemy z żoną rozpoczęcie budowy naszego domku na wiosnę 2013, wszystkie papiery mamy już załatwione (jakby co, to mogę polecić osobę, która sprawnie prowadzi sprawy w naszym starostwie :), w tym momencie poszukujemy solidnej, ale jednocześnie taniej ekipy do stanu surowego. Widziałem że nasza Szanowna moderatorka posiada takową, jeśli można to poproszę o namiar....

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jasko11

Z tą "szanowną moderatorką" to mnie rozbawiłeś do łez :) ale nie powiem, miło mi bardzo...

Cieszy mnie też że ktoś Nowy rozpoczyna w naszym rejonie budowę i tą, jakby na nią nie spojrzeć, niekończącą się przygodę :)

Jeśli można wiedzieć, w jakiej miejscowości się budujecie?

Namiar na ekipę przesłałam na priva, mam też namiar na fajnego elektryka i tynkarzy, dobry sklep z drzwiami i bramami garażowymi i póki co jestem zadowolona z okien i firmy/sklepu z którego je brałam- w razie potrzeby służę chętnie namiarami :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę się pochwalić, że w sobotę się przeprowadziliśmy :welcome:

Co prawda w dalszym ciągu jest co robić (np. wczoraj... no dzisiaj właściwie, bo to noc była, montowałem okap, kilka gniazdek i lampę w kuchni oraz impregnowałem blaty), ale przynajmniej człowiek kładzie się do łóżka ze przekonaniem, że to już nie jest 'budowa', to jest 'DOM" ;)

 

Także trzymam kciuki za wszystkich budujących i planujących budowę własnego domu. Warto brnąć w to nieznane Nam "bagno", bo te ubłocone buciory z pierwszego etapu zostawia się potem na ganku by rozsiąść się w fotelu przed kominkiem i odetchnąc z ulgą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...