Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budująca Kocmyrzów-Luborzyca i okolice


Recommended Posts

Witam ponownie, no i oczywiście pytanko, tym razem odnośnie koloru dachówki.

Celafon wyczytałam w Twoim dzienniku , że masz czarna dachówkę, też bardzo chciałabym mieć czarny dach ale co z odbiorem.

W planie zagospodarowania jest mowa, że w gminie Kocmyrzów wolno tylko kolory cegły, czerwienie, brązy i zielone. Z braku laku postanowiliśmy, że będzie bardzo ciemny brąz, choć to nie to samo.

Czy może ktoś dopytywał w gminie o tę kwestię, lub coś na ten temat wie więcej.

 

Pozdrawiam Alicja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 356
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie, no i oczywiście pytanko, tym razem odnośnie koloru dachówki.

Celafon wyczytałam w Twoim dzienniku , że masz czarna dachówkę, też bardzo chciałabym mieć czarny dach ale co z odbiorem.

W planie zagospodarowania jest mowa, że w gminie Kocmyrzów wolno tylko kolory cegły, czerwienie, brązy i zielone. Z braku laku postanowiliśmy, że będzie bardzo ciemny brąz, choć to nie to samo.

Czy może ktoś dopytywał w gminie o tę kwestię, lub coś na ten temat wie więcej.

 

Pozdrawiam Alicja

 

A taki mały gambling uprawiamy... mam nadzieje, że przejdzie. W Luborzycy co drugi dom ma czarną dachówkę. W okolicy budowy też jest tego sporo. Będziem walczyć z durnym systemem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem ryzyk-fizyk, albo odbiorą ,albo nie. Niewiele mi pomogliście, prócz tego, że mam teraz mętlik w głowie. Szczerze to wolę nie mieć do czynienia z urzędnikami, wystarczająco mam kontroli w pracy i wiem coś na temat użerania się z nimi. Czasami to się zastanawiam czy im za to ktoś płaci ,że czepiają się absurdalnych rzeczy. Pomijam fakt, że ci sami urzędnicy zaprzeczają sami sobie w tych kontrolach.

Ja niestety jestem od roku przyjezdną właścicielką działki w tej gminie i nie mam jeszcze znajomych ani nikogo kto już wybudował dom i ma odbiór z czarnym dachem, a mój kierownik budowy wie mniej ode mnie chociaż tu mieszka (albo może nie chce powiedzieć). W sumie go rozumiem.

Słuchajcie a jak długo czeka się w Luborzycy na przyłącz wody do działki od chwili złożenia wniosku z projektem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dachami to iście pokręcona sprawa...

 

Ja rozumiem, jakby to jeszcze był przepis, który jest stosowany. Ale jest nagminnie łamany i nikt się tym specjalnie nie przejmuje. Co trzeci dom w mojej okolicy ma czarny dach. Dlaczego inni nie ponoszą żadnych konsekwencji, a ja mam ponosić? Mam nadzieję, że nie będę musiał z nikim walczyć, żeby zrobić taki kolor dachówki jak mi się podoba. Ale jak będzie trzeba to spróbujemy się z tym zmierzyć... albo sprzedać dom w diabły i się wynieść z tego pięknego kraju...

 

A tak z innej beczki, to ciekawe czemu tylko kolor dachu jest narzucony. Może powinien być jeden projekt dla wszystkich! Najśmieszniejsze jest to, że elewację można zrobić nawet w majtkowy róż i kropki bordo i jakoś nikomu to nie przeszkadza ;) Innymi słowy - jak ktoś chce zrobić sobie domek paskudek, to zrobi nawet w ramach tego całego planu zagospodarowania... więc po jaką cholerę tak trzeba wszystko obywatelowi wyłuszczyć? Rozumiem, że intencje są jak zawsze chwalebne, tylko niestety "... a wyszło jak zawsze".

 

ehh...

 

A z mediami, to ja na razie nadal walczę i chyba będą dopiero jak się będziemy wprowadzać :]

 

Nie wiem jak u Ciebie sytuacja z wodą, ale ja wkrótce składam projekt w gminie i po ich akceptacji muszę zrobić (na szczęście na spółkę z sąsiadem) 100m przyłącza - czyli praktycznie rozbudowę sieci. Wszystko we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam wszystkich.

oj dawno tu nie zagladałam, ale trzeba to nadrobić.

Na wstępie chciałam zapytać o farbę do malowania balustrad metalowych wewnątrz budynku. Nie znam się na tym ,ale potrzebuję czarną farbę w macie (ewentualnie w połysku) o mało smrodliwym zapachu- w domu mam małe dzieci i nie mam ich gdzie i kiedy wywieźć z domu na kilka dni. A drzwi i okien też nie otworzę na oścież bo po pierwsze dzieci chore a po drugie myszy pchają się do domu jak szalone i nie wiem co z barierką zrobić a muszę ją szybko skończyć...

 

jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z farbami do metalu to proszę o radę (najlepiej z nazwami farb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorem dachu sugerowanym przez gminę mało kto się przejmuje. W naszej okolicy większość domów ma dachy grafitowe.

Rozumiem chęć zachowania jakiejś spójności w wyglądzie danych obszarów, ale albo idziemy na całego i tworzymy grupę dopuszczalnych projektów i kolorystyki albo odpuszczamy. Sam dach to pikuś, gdy dom ma kształt zameczku z wieżyczkami, fosą i krokodylem a każde okno ma kształt innej figury geometrycznej. ;)

 

Uprzejmie donoszę, że my mamy już od miesiąca odbiór, odbyło się bez większych przejść i bez kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja mam grafitowy dach i też się stresowałem na etapie budowy, no ale chcieliśmy go mieć własnie w tym kolorze i innej opcji nie braliśmy pod uwagę. Nerwy były jeszcze przy oddawaniu budynku do użytku, szczególnie że to nie był jedyny powód do obaw, ale nikt tego nie sprawdzał i już prawie rok cieszymy się domkiem takim, jaki sobie wymarzyliśmy.

Pamiętam, że 'ktoś' 'kiedyś' wspominał o 'jakiejś' dachówce Creatona, która w wersji glazurowanej miała niby poblask brązowawy, mimo iż w rzeczywistości była grafitowa lub czarna - to może być dobre rozwiązanie w Naszej gminie, bo w razie problemów zawsze można się zarzekać, że to jest bardzo ciemny brąz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam Wszystkich :) Widzę że forum się rozkręca :) Mikołaj przyniósł mi od dawna oczekiwany papierek, już jest pozwolenie na budowę. Budowę chciałbym zacząć na wiosnę, problem mam tylko z ekipą budowlaną. Dziękuję "magdusiad" za namiar na Pana Józka. Faktycznie ekipa konkretna. Zrobili mi wycenę z której jestem bardzo zadowolony. Problem jednak jest z terminem. Są bardzo obłożeni. Mam też wyceny z innych firm ale odbiegają cenowo niesamowicie. Gdyby ktoś miał kogoś do polecenia budowy od fundamentów po dach to pilnie proszę o kontakt. Ja mogę polecić jeśli ktoś szuka projektanta wod-kan-gaz który działa na terenie naszej Gminy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, ze ekipa Pana Józka to niedługo nawet na soboty i niedziele nie będzie jeździć do domu.

Odprawiajmy modły żeby zima sie skończyła w połowie marca to zdąży nam wszystkim wybudować, bo nam również buduje na wiosnę.Z tym, że my juz mamy stan "O". Właśnie dzisiaj kupiliśmy cegłę i stal.

Majster a gdzie się budujesz, my w Luborzycy. Poszukuję firmy do zrobienia przyłącza wody na działkę, pozwolenie już mam. Będę wdzięczna za kontakt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Właśnie wspominał że na przyszły rok ma 8 budów :o Buduję się w Kocmyrzowie. W naszej Gminie przyłącza wody robią dwie ekipy. Ekipa P. Nagacza i druga ekipa z Dojazdowa (nie znam ale mogę się dowiedzieć). alicja123 z czego budujesz dom (i w jakim składzie kupowałaś)?

 

Sorki że tak długo nie pisałam ale na koniec roku w pracy brakuje mi godzin w dobie.

Budujemy z porothermu 25 wienerberger a kupowaliśmy w Kocmyrzowie w Budrolu . Z tego co sie się rozglądaliśmy to byli cenowo najtańsi, ale pamietaj, że trzeba się targować. Ja mówiłam , że w Arbudzie jest taniej i schodzili z ceny (zawsze 2-3 stówki to coś) Na początku chcieli opłatę za depozyt (bo nam cegłę i stal przetrzymają do wiosny u siebie na składzie) ale po negocjacjach zostało bez opłat.

Swego czasu myśleliśmy z mężem żeby budować z czegoś tańszego - np.Lejer, ale faktycznie jak mąż zaczął jeździć po składach i oglądać te cegły to masakra, popękane niesamowicie. Jak patrzeć na kwotę to jest różnica w kasie o jakieś 2 tysiące, ale naprawdę jest dużo odpadów, a i w kwestii zwrotów reklamacyjnych to wszędzie mówią, że tylko jak na samochodzie zauważy się uszkodzone cegły to można reklamować, bo po zdjęciu palet z auta nie bardzo chcą uznawać reklamacje. Znajomy budował z lejera i mówi że trochę się majster nagłówkował i kombinował żeby upchnąć połamane cegły. Stwierdziliśmy , że lepiej potem kupić tańsze panele, które i tak po kilku latach sie wymienia niż teraz (tu nie da się już potem nic zrobić).

W chwili obecnej główkujemy się nad wyborem okien co wybrać czy Vetrex, czy Pomorska Fabryka Okien, czy Oknoplast. Macie w tej kwestii jakąś wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicja, ja mam okna z Ekoplastu i żałuję, że jednak nie trzymałem się swojego pierwszego wyboru - Vetrexu. Spędziłem kilka miesięcy na czytaniu rożnego rodzaju porównań i opinii i właśnie Vetrex wydawał mi się najbardziej racjonalnym wyborem, mimo iż do przedstawiciela jeździłem aż do Niepołomic (swoją drogą jak mieszkałem w Krakowie, to była to dla mnie wyprawa, a teraz jadąc z Naszych okolic omijamy miasto i daleko nie jest).

Niestety moje panoramiczne okno 200x210 z łukiem oraz drzwi tarasowe otwierane na zewnątrz z roletami były problematyczne i ich wycena ostatecznie zaważyła o wybraniu innego producenta... a żałuję, bo mogłem wziąć drzwi przesuwne i cieszyć się jakością.

 

Tak czy inaczej sam Vetrexu nie mam, więc polecam czysto teoretycznie ;)

Zrób wyceny w każdej firmie i na pewno ograniczysz wybór do 2-3. I zwracaj uwagę na dodatki, okucia, klamki, by mieć wyceny możliwie ostateczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze swojej strony mam też pytanie, które już na grupie krakowskiej zadałem:

Wiecie kto w Krakowie i okolicach będzie w stanie zrobić dokładnie coś takiego? Bez dodatkowych uchwytów i śrub, samo szkło wciśnięte w ramkę bez dolnego kątownika...

 

http://imageshack.com/a/img23/6258/zg8z.jpg

 

Zapytam mojego dobrego kumpla czy jest w stanie takie cos zrobic. Generalnie ma firme ktora wykonuje schody, balustrady itp.

Skoro poruszyliscie temat okien to jako ze jestem swiezo po wyborze moge cos powiedziec. U mnie wybor padl na Oknoplusa, model NorskStil. Jakos po przeczytaniu kilku tematow opinii na forum na temat oknoplusa bylo najmniej negatywnych opinii. Nie wiem z czego to sie wzielo czy sa malo popularne czy malo awaryjne. Dodatkowo producent z okolicy, trafilem na fajnego sprzedawce, ktory bardzo dokladnie doradzil i jakos sie zdecydowalismy. Okna mamy standardowe, bez łuków , drzwi tarasowe przesuwne.

Aoczka dobrze mowi, zeby zwracac uwage na szczegoly (ciepla ramka, uszczelki, klamki, okucia ukryte, dodatkowe grzybki wylamaniowe, kontaktrony itp).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...