Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budująca Kocmyrzów-Luborzyca i okolice


Recommended Posts

Poszukuje kierownika budowy - takiego, co nie tylko pieczatki przybija i operuje na terenie naszej gminy. Start budowy planowany na kwiecien. Moglby ktos kogos polecic?

A propos wykonywania przylaczy wody - ma ktos namiary na p. Nagacza albo ewentualnie innych "honorowanych" przez gmine?

 

Do p. Nagacza mam takie nr telefonów 601453489 lub 123871987. Mam nadzieję, że aktualne. Jeśli chodzi o kier. budowy, to u nas jest to p. Stanisław Sokół tel. 606979763.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 356
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich,

 

Nie ukrywam, że liczę na Waszą wiedzę zdobytą podczas poszukiwania przez Was działek.

Czy macie może namiary na kogoś kto chce sprzedać działkę??

 

Szukamy działki budowlanej od 8-9 arów lub większą. Minimalna szerokość działki 24/25 metrów.

Media w działce lub w drodze.

 

 

Będę wdzięczna za informacje, gdyż w internecie ofert bardzo mało, a jeżdżąc po okolicy widzę wiele pięknych działek.. Niestety nikt z sąsiadów (tak gdzie pytaliśmy) nie potrafił udzielić nam informacji.

 

 

pozdrawiam

ann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.

Ja gorliwie się modliłam i i wymodliłam Pana Józka z ekipą na mojej działce. Lepszy jest od św. Mikołaja. Zadzwonił w połowie stycznia o 7 rano i pyta czy nie mam nic przeciwko żeby budował bo jest na naszej działce. Z łóżka mnie wyrwało, i mówię, że cegłę i resztę kupionych materiałów mam na składzie w depozycie, a on, że już do nich dzwonił i wszystko pozałatwiał. I w ten piękny sposób pomimo kilkudniowej przerwy na mroźne dni, parter stoi, szalunek zrobiony i w poniedziałek leją strop. Doradźcie mi proszę w kwestii okien dachowych. Dzięki Panu Józkowi, udało się zrobić pokój nad garażem i teraz zachodzę w głowę z której strony dać okna dachowe (połacie dachu są na wschód i zachód). Dodam że garaż ma 6,5 m x 6,5 m. Wiadomo, że pokój będzie mniejszy przez skosy dachu. Myślę o 3 oknach 78x140 po stronie wschodniej, mąż jest za jednym od zachodu a 2 od wschodu. Co mi radzicie. Boje się że okna od zachodu zrobią szklarnię z tego pokoju.

 

Pozdrawiam Alicja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w styczniu to nasz. Z tego co wiem to tylko u nas budował. W środę wylali strop, teraz odczekamy 2 tygodnie i jedziemy z poddaszem i dachem. Ku naszej uciesze kierownik powiedział, że nie ma problemu z odbiorem domów z czarnym dachem, zatem pozbieram wyceny na dachówkę. Majster a wy kiedy ruszacie ze swoja budową?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Bardzo dawno nie odwiedzałem forum , ale teraz odrabiam zaległości:-)Jestem właśnie na etapie zakończonego stanu surowego zamkniętego i wykonywania instalacji wewnętrznych .

Oczywiście mogę się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat wykonanego już u nas stanu budynku.Jednocześnie mam prośbę.Czy mógłby ktoś polecić solidnego instalatora( instalacje co i cwu) działającego w gminie Kocmyrzów Luborzyca?Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w styczniu to nasz. Z tego co wiem to tylko u nas budował. W środę wylali strop, teraz odczekamy 2 tygodnie i jedziemy z poddaszem i dachem. Ku naszej uciesze kierownik powiedział, że nie ma problemu z odbiorem domów z czarnym dachem, zatem pozbieram wyceny na dachówkę. Majster a wy kiedy ruszacie ze swoja budową?

 

No to ostro jadą chłopaki :) Jak tylko trochę osuszy się działka to ściągam wierzchnią warstwę ziemi i robię wjazd. Myślę, że to jeszcze w tym miesiącu bo pogoda dopisuje. Później wytyczenie domu i kopanie pod fundamenty. Nam też podoba się czarny dach i taki też będziemy robić tylko z blachodachówki. Z odbiorem czarnego dachu faktycznie nie będzie problemu bo w papierach wystarczy napisać, że jest to kolor grafitowy :)

Mam dylemat tylko z wyborem pustaków. Zastanawiam się nad Porothermem lub Max220 P+W i U220 P+W. Czy ktoś ma jakąś opinie w tym temacie? Te maxy też mają pióro i wpust a różnica w cenie jest duża. http://cegielniaprzeclaw.pl/index.php/content/51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pustaków to również długo się nad tym głowiliśmy. W końcu stanęło na Porothermie wienerberger 25. Przelicz sobie ilość pustaka na m2, z tego co pamietamy to maxa wychodzi prawie drugie tyle. Drugą rzeczą na którą zwróć uwagę to ilość odpadów, uszkodzeń. Jak juz pisałam wczesniej , też zastanawialiśmy się nad tańszym pustakiem, ale po oględzinach na składach np. pustak leyer to masakra w porównaniu z porothermem. Masa odpadów, pęknięć. Jak do tej pory u nas na porothermie nie ma ani jednego pustaka na stracie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczałem już wszystko z 5 razy :) To prawda maxa wchodzi więcej ale mimo jego ceny i tak wychodzi zdecydowanie taniej zwłaszcza przy tych nowych maxach z piórem i wpustem gdzie nie potrzeba zaprawy pionowej. Jeśli to nie jest tajemnica to napisz mi na pw jaką dali Ci cene za Porotherma w Budrolu? Co do pustaków Leyer zgadzam się, że to lipa. I jeszcze takie pytanie jedno mam - czy podpisywałaś jakąś umowę o wykonanie prac budowlanych z Panem J?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pana Józka to nie podpisywaliśmy umowy, i mówię to z cała odpowiedzialnością, chłopaki są wyjątkowo uczciwi i słowni. Naprawdę nie mam do nich żadnych zastrzeżeń, mało tego w wielu sprawach doradzają, gdyby wybudowali nam dom tak jak jest w naszym politowania godnym projekcie, to by była masakra. (niestety trafiliśmy na równie politowania godnego inżyniera od projektów). Pomijam już fakt, że nadzór budowlany to podbił, ale mniejsza z tym. Jeśli się boisz o terminowość, czy fachowość ich pracy to możesz spać spokojnie. Ostatnio nawet miałam chwilowy brak płynności kasy, brakowało mi połowę kasy aby zapłacić im za kolejny etap budowy, to usłyszałam, żeby się nie stresować, zapłacę resztę jak przyjdą pieniądze. Naprawdę uważam, że przyjemnością jest budowanie domu z taką ekipą. Co do ceny pustaka porotherm, to my kupowaliśmy go w grudniu i za cegłę 25 P+W płaciliśmy 4.6 zł/ szt a za 11.5 P+W- 4.05 zł brutto. Nie wiem jak ceny stoją teraz, to się zmienia co chwilę. Ja tera główkuje się nad wyborem okien i drzwi wejściowych, czy drewniane czy metalowe. Okna chyba będą na profilu Brugmann, chcieliśmy wetrexu ale ceny są obłędne. Dzisiaj byłam w Proszowicach w sklepie z drzwiami i oknami i tam mnie uspokojono, że Brugmann to również bardzo dobry profil (nie kupuje u nich okien wiec chyba nie mają powodu aby mnie oszukiwać). Macie może jakąś wiedzę o tym profilu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej, hej

dawno mnie tu nie było, a TYYYLE się u was dzieje. Strasznie się cieszę że budowy wam idą do przodu, ale z p.Józka to już zdążyłam posikać się ze śmiechu- tak alicja, mówię o tobie i o telefonie z połowy stycznia :D :D :D no przegość! Chyba do nich zadzwonię i zapytam czy jeszcze pamiętają swoje rodziny i czy nadal mam rozdawać telefony- a może zajmę się ich "Gorąąącą linią" ? :D :D :D

 

Tak, tak ekipa p. Józka jest rewelacyjna, nie zdzierają skóry z inwestorów, są uczciwi, nie piją (chyba że sama im piwo postawisz), doradzają i co najśmieszniejsze- są bardzo zaradni. Ośmielę się powiedzieć, że radzą sobie bez kompleksów i chwała im za to. A czy u was też sobie jaja robią? bo u nas co trochę się wygłupiali, docinali sobie i jaja ze mnie robili- ale kilka razy im się nie udało, bo się dobrze przygotowałam z budowlanki :D :D :D

 

My powoli wykańczamy poddasze i się, ale z każdym dniem zbliżam się ku końcowi szlifowania gładzi- można powiedzieć że zostało nam 1,5 pokoju i schody (jeśli mam być szczera- bo na nich też mnóstwo pyłu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdusiad, bardzo sie cieszę, że wreszcie sie odezwałaś, bo smutno na forum bez Ciebie. Za każdym razem jak jadę na budowę i widze z daleka wasz domek, to myślę;kurcze mogdusiad zapomniała chyba o swoim blogu. Nawet ostatnio mój mąż, który pracuje za granicą pytał co się dzieje z moderatorką, nic nie pisze a takie super teksty daje. Mówi że na poprawę humoru czyta twój dziennik budowy. Strasznie żałuje, że nie prowadzę dzienika budowy w takiej formie jak inni, owszem robię zdjęcia ale wpisów nie mam kiedy, a w końcu to właśnie nasze emocje, odczucia, radość a nawet złość tworzą ten niepowtarzalny klimat dziennika. Co do jaj z naszymi kochanymi góralami, to czasami się pośmiejemy, ja niestety wpadam tylko na budowę się przywitać, zobaczyć jak postępy.Pewnie fakt budowy domu zimą nie sprzyja dłuższym pogawędkom, dzień krótki, chłopaki sie uwijają z robotą, no i ja jestem tu całkiem sama z dziećmi , starszą teściową, pracą która pochłania mnie prawie 24 godziny/dobę. Mąż mówi, że mnie podziwia bo budowę zna tylko ze zdjeć i relacji na skypie. Sama wszystko wybieram i o wszystkim decyduję. Śmieje się, że to cud że ten dom się w ogóle się tworzy. Cieszę sie, że juz zbliżacie sie ku końcowi wykończeń, nie zazdroszczę bo sama chcę to przeżyć. Pozdrawiam i odezwij sie częściej. Acha, powoli szukam dobrych tynkarzy, jak ktoś ma namiary - będę wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ala, aż się zaczerwieniłam za te komplementy :D

Bardzo dziękuję Tobię i Twojemu mężowi za tak ciepłe słowa.

U nas teraz braki i dziury w finansach przez to mało się dzieje takich spektakularnych rzeczy, ale na ile możemy na tyle działamy.

Słuchaj zapracowana i dzielna kobieto, skoro przejeżdżasz obok mojego domu co jakiś czas, to może zajedziesz chociaż na kawę? Jeśli będzie ci się spieszyć, obiecuję że nie zatrzymam cię dłużej niż wypicie kawuni. Na priva prześlę ci mój nr tel, jak będziesz mogła to dzwoń i mów, że przyjedziesz- ja na ogół jestem cały czas w domu (chyba, że jadę po córcie do szkoły lub po jakieś zakupy). Co najwyżej zastaniesz mnie całą białą od gładzi :D

 

No a Panu Jóżkowi to chyba fanklub założe. Kidyś jak byli u mnie żeby pokazać dom, to się pytali czy nie mam krówek znowu. Raz jak u nas budowali dałam im całą reklamówkę krówek i myślałam że na tydzień im starczy, a oni po pół godz mówią"Były pyszne" npo szczęka mi opadła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ala, aż się zaczerwieniłam za te komplementy :D

Bardzo dziękuję Tobię i Twojemu mężowi za tak ciepłe słowa.

U nas teraz braki i dziury w finansach przez to mało się dzieje takich spektakularnych rzeczy, ale na ile możemy na tyle działamy.

Słuchaj zapracowana i dzielna kobieto, skoro przejeżdżasz obok mojego domu co jakiś czas, to może zajedziesz chociaż na kawę? Jeśli będzie ci się spieszyć, obiecuję że nie zatrzymam cię dłużej niż wypicie kawuni. Na priva prześlę ci mój nr tel, jak będziesz mogła to dzwoń i mów, że przyjedziesz- ja na ogół jestem cały czas w domu (chyba, że jadę po córcie do szkoły lub po jakieś zakupy). Co najwyżej zastaniesz mnie całą białą od gładzi :D

 

No a Panu Jóżkowi to chyba fanklub założe. Kidyś jak byli u mnie żeby pokazać dom, to się pytali czy nie mam krówek znowu. Raz jak u nas budowali dałam im całą reklamówkę krówek i myślałam że na tydzień im starczy, a oni po pół godz mówią"Były pyszne" npo szczęka mi opadła...

 

Dzień Dobry :)

Tu Magda - zaczynami budowę w Sadowiu ...i mam nadzieję że w tym roku dużo się nam uda zrobić. :) Planujemy dom z bali. Zaczynamy od utwardzania drogi. Znalazłam na forum kontakt do Pana Tomasza od koparki. Czy ktoś może coś jeszcze w tym zakresie polecić? Pozdrawaim wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie w zeszłym tygodniu utwardzenie podjazdu robił Pan Leszczyński tel. 602 340 594, bardzo miły kontakt, przyjechał obejrzał co chcę zrobić podał cenę, nic mnie nie obchodziło: jego koparki, kamień, gruz. Co do kwoty, to do dogadania się gość. Przy tej okazji również osadzał i przyłączał szambo. Wyszło mi taniej niż gdybym robiła to oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dzień Dobry :)

Tu Magda - zaczynami budowę w Sadowiu ...i mam nadzieję że w tym roku dużo się nam uda zrobić. :)

 

Hej Magda! Miło, że przybywa sąsiadów. My także budujemy w Sadowiu.

 

 

A tak przy okazji robót ziemnych:

 

Czy ktoś ma namiary na sprawdzonego wykonawcę oczyszczalni przydomowej?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...