Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budująca Kocmyrzów-Luborzyca i okolice


Recommended Posts

Witam grupę budującą i kończącą budowy;)

 

Sprawy urzędowe mam już za sobą, teraz przyszła kolej na bank:/

A miedzy czasie rozglądam się za fachowcami. Co prawda mam jedną ekipę na oku, ale bardzo bym prosił o kontakt na priv do słynnego już w tym dziale Pana Józka:) Namiary na kierowników budowy też mile widziane:)

Z góry dzięki i pozdrawiam

 

 

 

Witajcie :):)

JA CZEKAM NA POZWOLENIE - POWINNO BYĆ W PRZYSZŁYM TYGODNIU!!! :)

 

szukam fachowców do fundamentów,...mogę prosić o namiary? mam jedną firmę ale chce 13.000 netto za robocizną... wydaje mi sie drogo za same fundamenty, co myślicie? a kierownik budowy? możecie polecić kogoś solidnego i niedrogiego? ja też z chęcią poznałabym Pana Józka :)

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 356
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie wszystkich.

Jestem tutaj po raz pierwszy. Na razie jestem na etapie załatwiania formalności związanych z pozwoleniem na budowę. Chciałem zapytać jak w architekturze w Węgrzcach załatwiają spokojnie czy szukają kwadratowych. Jeśli ktoś z Was ostatnio załatwiał te sprawy to chciałem zapytać jak wygląda sprawa projektów przyłączy mediów - czy mam szukać projektanta czy podczas zawierania umów w energetyce i gazownictwie są załatwiane te sprawy.

Dzieki za podpowiedź.

 

 

 

WITAM

my już czekamy na pozwolenie, projekty przyłączy robił nam projektant. w gazownictwie można podopisać umowy dopiero po otrzymaniu pozwolenia na budowę. energetyka w międzyczasie ale dają strasznie długie terminy na zrobienie przyłącza...my mamy termin do marca 2015!!! do przyłącza wody też musi być projekt i można je zrobić przed pozwoleniem. Na pozwolenie czekamy od lutego - ale z pomocą projektanta który latał ze wszystkim i wszystko załatwiał. ufff cieszę się że już prawie koniec formalności - to masakra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie brałem beton z Krakbetu i taką wymagają umowę. Podobno od tego roku coś się zmieniło i to jest jakaś umowa na 8% vatu. U mnie powoli rusza z kopyta. Wczoraj wylałem ławy a dziś ekipa Pana J. a dokładnie jego brat który mu pomaga(o kurde są dwie ekipy z tej samej rodziny się okazało ) pędzi z szalunkiem na ściany fundamentowe :) Aż sam nie mogę się pozbierać i uzupełnić dziennik o nowe fotki :) Może w sobotę znajdę chwilkę czasu :) Pozdrawiam

 

Witaj :)

Czy mogę prosić o namiary na słynnego Pana Józka? :) szukam fachowców do fundamentów...

dużo wychodzi robocizna za fundamenty?

Magda - Sadowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

my już czekamy na pozwolenie, projekty przyłączy robił nam projektant. w gazownictwie można podopisać umowy dopiero po otrzymaniu pozwolenia na budowę. energetyka w międzyczasie ale dają strasznie długie terminy na zrobienie przyłącza...my mamy termin do marca 2015!!! do przyłącza wody też musi być projekt i można je zrobić przed pozwoleniem. Na pozwolenie czekamy od lutego - ale z pomocą projektanta który latał ze wszystkim i wszystko załatwiał. ufff cieszę się że już prawie koniec formalności - to masakra :)

 

Zależy jakie duże są fundamenty, szerokość ław fundamentowych i sposób zbrojenia, z czego będą wykonane ściany fundamentowe itd. Ja np szerokość ław mam dość sporą bo najszersza ława ma 90cm i zbrojenie poprzeczne w każdej ławie. Weszło 30 kubików betonu na same ławy. Ściany też mam lane z betonu i też wejdzie 30 kubików. Stal kosztowała mnie 3 koła :/. Do tego dochodzi ocieplenie ścian a to też koszt spory. Zasypka z piasku i wylewka. no 20 dychy jak nic.

P. Józek: 505-409-739

Brat P. Józka (też ma fachową ekipe - u mnie właśnie robią fundamenty): 504-121-564

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na P. Józka już wam wysłałam, ciekawe jak z terminami u niego :D :D :D 2016???

 

a ja znowu wa spomęczę: ma ktoś może kamienie na zbyciu- chodzi mi o kilka dużych kamieni na skalniak.

ponadto szukam namiarów na jakieś kruszywo pod kostkę brukową i piach. Piszcie namiary i ceny jakie płaciliście, będę ogromnie wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie duże są fundamenty, szerokość ław fundamentowych i sposób zbrojenia, z czego będą wykonane ściany fundamentowe itd. Ja np szerokość ław mam dość sporą bo najszersza ława ma 90cm i zbrojenie poprzeczne w każdej ławie. Weszło 30 kubików betonu na same ławy. Ściany też mam lane z betonu i też wejdzie 30 kubików. Stal kosztowała mnie 3 koła :/. Do tego dochodzi ocieplenie ścian a to też koszt spory. Zasypka z piasku i wylewka. no 20 dychy jak nic.

P. Józek: 505-409-739

Brat P. Józka (też ma fachową ekipe - u mnie właśnie robią fundamenty): 504-121-564

 

W jakiej cenie beton na ławy? i skąd bierzesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do betonu musisz doliczyć transport i pompę. Średnio koszt fundamentów z odwodnieniem, , koparkami, piach zasypowy na fundamenty i bloczki betonowe i beton, plus robocizna to około 50 tyś. Koszt robocizny to 10-12 tyś. Wszystko zależy od wielkości domu i wysokosci fundamentów. Mi poszło 40 kubików betonu i 1000 szt pustaka szalunkowego. Z tym, że mamy wymiar domu 12m x 9,3m i garaż dwustanowiskowy 7m x 7m. Wysokość fundamentów to jakieś 160 cm, gdyż unosiliśmy się ponad poziom ok 70 cm.Samego piachu na zasypanie fundamentów poszło za 10000 zł.

Beton sobie kup na 8 % vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam że się powtarzam, ale zapytam jeszcze raz: czy ma ktoś może na wydaniu chociaż kilka duzych kamieni, które mogłabym wykorzystać na skalniak? Mówiąc duże kamienie, mam na myśli takie wielkości wiaderka lub takie płasko łupane, jak np piaskowiec. Będę ogromnie wdzięczna za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikomu się kamienie nie rozmnożyły :) Nikt nic nie pisze :) Ale widziałem ładne kamienie można kupić w sklepie ogrodniczym u Jurka - jadąc w stronę Krakowa po prawej stronie w Sulechowie. Trzeba zjechać na posesji na sam dół i tam są kamienie w koszach do wyboru do koloru.

A ja się przypomnę bo może ktoś nie czytał - ma ktoś na zbyciu stemple budowlane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, majster, byłam u "Jurka" i nie powiem, kamienie ma tam przepiękne, ale i drogie. A niestety nie mogę sobie pozwolić na kupno całego kamienia na skalniak... Tona najzwyklejszego kamienia piskowca- 700zł, jakiś ciekawszy kamień to cena od 1000- 3500zł/tona... no nic, będę szukać dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze. Wspaniała ekipa o której piszecie właśnie u mnie buduje, więc ten etap prac mam zabezpieczony i z tego co czytam, najlepiej jak tylko można. Chciałam jednak zapytać czy możecie mi polecić firmę z oknami, kogoś od instalacji (elektryczna, gaz) oraz wycieplenia budynku? Będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...