Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Dziękuję Ci rumunezz. To niestety nie o "2.2".

 

Napracowałaś się , podziwiam determinację . Wszystko po to

by przez jakiś czas znów zalśnić w świetle jupiterów...

 

Mnie niestety znudziłaś ,a pozostali jak przez mgłę kojarzą

o co Ci naprawdę chodzi...

 

:bye:

 

Eniu, zawsze taki jesteś, jak czegoś nie wiesz, albo źle zrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tu masz prosty schemat dla 2.2

http://www.feuerskulpturen.de/downloads/brunner-HKD_GP_2010.pdf

na dole strony 12. Na Twoim sklepieniu otwór jest z tylnej części i raczej "nie będzie zawijał" ognia.

A Eniu montował pewnie ten straszy typ 2 i wszystko by pasowało. Wydaje się że masz odwrotnie, ale jest to moje subiektywne odczucie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co szkodzi powtarzać jak mantrę, tym bardziej że szukajka muratora jest do bani.

 

A powtarzaj jak mantrę setki razy tylko po huk tu w "kominki nasze"!!!

masz przecież:

1.KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.

2.Zabydowa kominka

3.Pytanie o wkład

4.Kominek - 5-7 tys czy to w ogóle realne?

5.KOMINKI powietrzne - informacje i wymiana doświadczeń

6.Jaki wkład pionowy??

7.SERWIS wkładów kominkowych-producenci

 

Mało!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powtarzaj jak mantrę setki razy tylko po huk tu w "kominki nasze"!!!

masz przecież:

1.KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.

...

Mało!!!

 

I tu niestety muszę się z Tobą zgodzić. Bywa tak, że "niecierpliwcy" walą swoje posta tam gdzie największy "ruch" jest, lub wszędzie gdzie popadnie i tego już nie zmienisz. Wszelakie dygresje (a takowych tu pełno i niekoniecznie na temat) znajdują się w każdym wątku, to że źle się to czyta to mało, gorzej jak temat całkowicie schodzi na inny tor. A szukarka muratora wcale nie jest taka zła, to moja opinia, tylko trzeba chcieć coś znaleźć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tu masz prosty schemat dla 2.2

http://www.feuerskulpturen.de/downloads/brunner-HKD_GP_2010.pdf

na dole strony 12. Na Twoim sklepieniu otwór jest z tylnej części i raczej "nie będzie zawijał" ognia.

A Eniu montował pewnie ten straszy typ 2 i wszystko by pasowało. Wydaje się że masz odwrotnie, ale jest to moje subiektywne odczucie.

pozdrawiam

 

Dzięks, rumunezz

eeeeeeeeeeeextrrrrrrra materiały tu zapodałeś.

 

 

Wygląda na to, że "2" mają dwie półki, coby "zawijać".

U mnie wali prosto w rurę odprowadzającą, bo półka jest z przodu... a więc bez "zawijania"droga przebiega, co uważam za mniej efektywne.

Ze schematów ze str.12 i 13 wnioskuję, że półka powinna być pod rurą (tzn. pod otworem dla kolana nasadowego, w głębi paleniska, a nie od przodu, pod sklepieniem kopuły).

 

A więc... błąd montażowy?

 

 

Dziękuję, że jednak nie "wszyscy pozostali jak przez mgłę..." http://manu.dogomania.pl/emot/terefere.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulek , Niktspecjalny,

 

w tych "wisielcach" zastosowałem akurat paleniska bez rusztowe,

w których popiół wyjmuje się raz na 3-4 tygodnie . W takiej sytuacji

można sobie zrobić przerwę w paleniu i wybrać popiół np za pomocą

separatora.

 

Takie wynalazki o jakich Nikt mówi - jak najbardziej do zrobienia ,

szczególnie w moich konstrukcjach , gdzie nie ma "terroru"

producentów - szufladki ,nawiewniki ,ruszty ,a i gwarancję chętnie

zabiorą :D

 

W kominkach stojących na podłodze ,pod którą jest np. piwnica ,

można zrobić spust popiołu do pojemnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ,że jak?A tak.łotwierasz drzwi podstawiasz pudło wygarniasz resztkę z paleniska i finito.Poniała czy inaczej wytłumaczyć?

 

A cytat z polskiej komedii "wężykiem, wężykiem" coś ci mówi??? Czy mój żart za ciężki na ten wątek? A może tutaj nie wolno żartować?

 

Piotrze - ten kominek mi tak jakoś wysoko powieszony wygląda.... Ale to pewnie dlatego, że ja mam niziutko - żeby sobie na ogień z kanapy zaglądać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulek , Niktspecjalny,

 

w tych "wisielcach" zastosowałem akurat paleniska bez rusztowe,

w których popiół wyjmuje się raz na 3-4 tygodnie . W takiej sytuacji

można sobie zrobić przerwę w paleniu i wybrać popiół np za pomocą

separatora.

 

Takie wynalazki o jakich Nikt mówi - jak najbardziej do zrobienia ,

szczególnie w moich konstrukcjach , gdzie nie ma "terroru"

producentów - szufladki ,nawiewniki ,ruszty ,a i gwarancję chętnie

zabiorą :D

 

W kominkach stojących na podłodze ,pod którą jest np. piwnica ,

można zrobić spust popiołu do pojemnika .

 

Łona tego nie wie,że jest w historii FM napisane ,że np. można pozbywać się popiołu w bardziej indywidualny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łona tego nie wie,że jest w historii FM napisane ,że np. można pozbywać się popiołu w bardziej indywidualny sposób.

 

niktuś ty taki upierdliwy jesteś z natury czy ćwiczysz? Nie zrozumiałeś żartu, "łona" ci przygadała i zabolało, co? O historii forum mi nie zagaduj, bo jestem tutaj dłużej niż ty ... Jakoś nie lubię jak się o mnie mówi jakby mnie nie było!!! Jeśli chciałeś mnie z tego wątku wygonić to gratuluję - udało ci się. Możesz się tu dalej panoszyć ... i psuć krew innym. Żegnam ozięble.

 

Przepraszam innych za OT.

 

P.S. Widzę, że każdy wątek musi mieć swojego trolla :x Właśnie poszerzyła się moja lista użytkowników ignorowanych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując kominki wiszące: w tym przypadku na głównym planie jest kamień polny, znaleziony niedaleko domu. Został pocięty na plasterki i powieszony w odległości 15-20 cm od ściany. We wnętrzu znajduje się własnej produkcji palenisko kumulacyjne (teraz już z targowym medalem :-)), zdolne ogrzać dom o powierzchni 140m2. Plasterek polniaka o grubości 6 cm waży około 300 kg.

DSC05381.JPG

kamień ogień.jpg

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktuś ty taki upierdliwy jesteś z natury czy ćwiczysz? Nie zrozumiałeś żartu, "łona" ci przygadała i zabolało, co? O historii forum mi nie zagaduj, bo jestem tutaj dłużej niż ty ... Jakoś nie lubię jak się o mnie mówi jakby mnie nie było!!! Jeśli chciałeś mnie z tego wątku wygonić to gratuluję - udało ci się. Możesz się tu dalej panoszyć ... i psuć krew innym. Żegnam ozięble.

 

Przepraszam innych za OT.

 

P.S. Widzę, że każdy wątek musi mieć swojego trolla :x Właśnie poszerzyła się moja lista użytkowników ignorowanych ...

 

anuluś powiem bo wypada.kto nie czyta FM ze zrozumieniem ten ma zapędy by właśnie jak ty krytykować.Moja ...jak to nazywasz "upierdliwość "polega na tym jak już ktoś zwraca mi uwagę ...np jak ty podpiera się bardzo skąpa wiedza na temat .......KTÓRY BRZMI" kominki nasze".Nie pisz o panoszeniu się bo to bardzo nie eleganckie i niegrzeczne.Na niebiesko masz napisane....ale mi nie ubliżaj.Co do historii o , której wspomniałem.Jest dużo o kominkach a właściwie o ich opróżnianiu...hehehe gdy komora paleniskowa jest czyszczona z dołu.Szukaj a znajdziesz.Wtedy nic cię nie zdziwi i nie będziesz potrzebowała żartu by o tym pisać.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...