Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Dmomot - ale weź jeszcze napisz który to telewizor a który kominek ... :p

Poproś "dizajnera" żeby jeszcze tam sporej wielkości kratki umieścił ... obserwuj jego reakcję ...

Nie no - w sumie fajny tylko nie stanowi spójności z częścią telewizyjną. Nawet się z nią "gryzie".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Mam taki projekt kominka. Trochę mnie zastanawia aspekt praktyczny tego białego kamienia z którego zrobiona jest półka kominka.

Czekam na sugestie i pomysły co by tu ewentualnie zmienić/ulepszyć :)

[ATTACH=CONFIG]98782[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]98783[/ATTACH]

 

P.S Półka pod wkładem będzie raczej kanciasta niż okrągła a jeśli chodzi o wnęki to stawiam na pierwsze rozwiązanie

 

Wyceńcie mi proszę ile coś takiego może mnie kosztować z wkładem spartherm varia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To jest ciepła obudowa?

Czy masz akumulację , jakiś odzysk ciepła ze spalin?

Co to za wkład - "kiepski " z Kratek czy jakiś wypasiony?

 

Nie, to jest zwykła obudowa.

Nagrzewają się tylko pionowe cegiełki.

 

Mamy rozprowadzone ciepłe powietrze po pokojach na poddaszu.

 

Wkład najzwyklejszy na świecie - UNIFLAM. Sprawdza się rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał misternej dobrej roboty.

Ja bym inaczej cegły nad wkładem ułożył (poziomo)

Tylko faktycznie ta szyba...

 

Dzięki :)

Myślę, że w tych pionowych cegiełkach cały urok. Oczywiście kwestia gustu.

 

Szyba - niewykonana praca gospodyni, a główny wykonawca - to gospodarz, który faktycznie kawał misternej roboty zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze Was o rade-projektant wymyślił taki kominek - ale kamieniarze zniechęceją że kamień ciężki że 1,7 m x40 cm kawał marmuru z boku to za duży ciężar itp

mają rację ? a wogóle co sądzicie o projekcie - nie jest przekombinowany?

dodam że sufit w salonie jest wyższy niż standard- 3,3 m

 

http://images49.fotosik.pl/1325/1b43bf7fd2ee3d04med.jpg

 

My mamy płytę marmurową 230 na 120.Dobrze przyklejona na dobrym stelarzu i spoko wisi a jest ciężka, więc u ciebie nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pomiędzy 10 - 40 tysięcy.

W zależności z czego zrobione i co wewnątrz kryjące ...

Tak naprawdę to dopóki nie usiądziesz z kimś kto ten kominek ma zrobić i nie ustalisz pewnych rzeczy to nie sposób określić jego ceny.

Bardzo proste przykłady:

- podobne palenisko (wkład kominkowy) może kosztować albo 5 albo 25 tysięcy w zależności od jego jakości, rozwiązań technicznych i producenta

- kamień może kosztować 800 zł/m2 lub 4 tys / m2 a jego obróbka standardowa może wcale Ci się nie spodobać i będziesz chciał(a) mieć taką sięgającą ceną robocizny powiedzmy połowy ceny materiału

- łupek wykorzystany w aranżacji kominka - mogą to być gipsowe odlewy kupione w markecie za 40 zł / m2 albo cięty "filet" z prawdziwego kamienia za 250 zł / m2 i kładziony z pojedynczych kawałków w cenie 100 zł / m2 wykonania ...

- materiał z jakiego wykonany jest cały kominek - gips, karton i wełna albo z innej beczki - coś, co będzie grzało zarówno od środka jak i na zewnątrz tak jak piec sprzed kilkudziesięciu lat ...

Wiem, wiem, wiem ... większość chce najtaniej albo w "średniej krajowej" się zmieścić. Wszystko OK dopóki przyszły posiadacz takiego kominka nie zobaczy na własne oczy różnicy pomiędzy gipsowymi odlewami a ścianą z "łupkowych filecików", dopóki nie będzie miał okazji podnieść jednym palcem wielką szybę w drogim palenisku i porównać to do dźwigania dwoma rękami (przy pomocy jeszcze jednej nogi czasem) drzwi paleniska niewysokich lotów lub otwierania ich ogromnego przeszklenia na bok, wysypując przy tym wiadro popiołu na (w domyśle - bo przecież jeszcze nie zrobiliśmy kominka ...) bielutką półkę kominka za kilka tysiaków (bo ten tańszy kamień nie był "do końca" biały i w zwykłej obróbce nie wyglądał jak "z jednego kawałka") ...

Wtedy często nabiera się ochoty na rzecz droższą ... i wychodzi zupełnie inaczej niż się planowało.

:rolleyes:

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i fajnie :)

 

a wkład to mila?

Tak MILA.

Forest dzięki za uznanie - ta kratka jest celowo zrobiona z boku, gdyż tuż za TV zaczyna się klatka schodowa i całe ciepło wtłaczane jest na nią co się sprawdza w moim przypadku . Wstrzymałem się z robieniem DGP choć mam rurę przebitą i wypuszczoną do kotłowni z tyłu kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...