Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Panowie: Forest Natura oraz Niktspecjalny... po co te nerwy:))??

Czy nie najważniejsza jest opinia kogoś kto z tego kominka korzysta od 2 lat? Nie interesuje mnie dlaczego go wycofali i czy uznano go za feralny model czy też nie. Interesuje mnie czy jest łatwy w obsłudze, czy pomieści kawałki 50-60 cm, czy ogrzeje mi cały parter i pietro bez rozprowadzania. Dodatkowym atutem jest piękny obraz ognia nawet przy trzech kawałkach drewna. Dlatego nie zgodze się z tym, że muszę doładować go na maxa, aby szyba pozostała czysta. Szybka czasami zachodzi - to fakt, ale nie jak w innych wkładach, które widziałam w różnych miejscach. Poprostu trzeba nauczyć się w nim palić. Również nie jest prawdą, że do kominka nie moża się zbliżyć, poprostu nie ma potrzeby doładowywać go na maxa. W odległości ok. 1,5 m mam stolik kawowy i narożnik. Jakoś nigdy nie musiałam paradować w salonie toples, choć to pewnie podobałoby się mojemu mężowi:)

Dlatego przy wyborze nie chodziło o sam desing, ale przede wszystkim o funkcjonalność, którą wg własnej opinii oceniam na 5 !!!! Amen

Pozdrawia Was ciepło Remika2:) siedząca z lampką winka przed owym "monstrualnym" kominkiem, podziwiająca widoki palącego się buczka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panowie: Forest Natura oraz Niktspecjalny... po co te nerwy:))??

Czy nie najważniejsza jest opinia kogoś kto z tego kominka korzysta od 2 lat? Nie interesuje mnie dlaczego go wycofali i czy uznano go za feralny model czy też nie. Interesuje mnie czy jest łatwy w obsłudze, czy pomieści kawałki 50-60 cm, czy ogrzeje mi cały parter i pietro bez rozprowadzania. Dodatkowym atutem jest piękny obraz ognia nawet przy trzech kawałkach drewna. Dlatego nie zgodze się z tym, że muszę doładować go na maxa, aby szyba pozostała czysta. Szybka czasami zachodzi - to fakt, ale nie jak w innych wkładach, które widziałam w różnych miejscach. Poprostu trzeba nauczyć się w nim palić. Również nie jest prawdą, że do kominka nie moża się zbliżyć, poprostu nie ma potrzeby doładowywać go na maxa. W odległości ok. 1,5 m mam stolik kawowy i narożnik. Jakoś nigdy nie musiałam paradować w salonie toples, choć to pewnie podobałoby się mojemu mężowi:)

Dlatego przy wyborze nie chodziło o sam desing, ale przede wszystkim o funkcjonalność, którą wg własnej opinii oceniam na 5 !!!! Amen

Pozdrawia Was ciepło Remika2:) siedząca z lampką winka przed owym "monstrualnym" kominkiem, podziwiająca widoki palącego się buczka:)

 

Kominek mi się podoba i tyle.Funkcjonuje dobrze to i cieszyć się jest czym.Pomysł z toples przy kominku mojej małży się spodobał ale dała warunek ,że tylko przy nie osmolonej szybie :D:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wkład wycofano- to fakt, ale to nie znaczy , ze był zły.

główna wada to cena- dwukrotnosc konkurencji, wylot na fi 250 (zaden projekt typowy nie ma takiego komina)

oraz niechęć instalatorów do walki z ogromna temperaturą i związanymi z tym reklamacjami (moim zdaniem zrozumiały).

 

Twój został profesjonalnie podłaczony i działa super, a więc sukces podwójny.

 

 

Panowie: Forest Natura oraz Niktspecjalny... po co te nerwy:))??

Czy nie najważniejsza jest opinia kogoś kto z tego kominka korzysta od 2 lat? Nie interesuje mnie dlaczego go wycofali i czy uznano go za feralny model czy też nie. Interesuje mnie czy jest łatwy w obsłudze, czy pomieści kawałki 50-60 cm, czy ogrzeje mi cały parter i pietro bez rozprowadzania. Dodatkowym atutem jest piękny obraz ognia nawet przy trzech kawałkach drewna. Dlatego nie zgodze się z tym, że muszę doładować go na maxa, aby szyba pozostała czysta. Szybka czasami zachodzi - to fakt, ale nie jak w innych wkładach, które widziałam w różnych miejscach. Poprostu trzeba nauczyć się w nim palić. Również nie jest prawdą, że do kominka nie moża się zbliżyć, poprostu nie ma potrzeby doładowywać go na maxa. W odległości ok. 1,5 m mam stolik kawowy i narożnik. Jakoś nigdy nie musiałam paradować w salonie toples, choć to pewnie podobałoby się mojemu mężowi:)

Dlatego przy wyborze nie chodziło o sam desing, ale przede wszystkim o funkcjonalność, którą wg własnej opinii oceniam na 5 !!!! Amen

Pozdrawia Was ciepło Remika2:) siedząca z lampką winka przed owym "monstrualnym" kominkiem, podziwiająca widoki palącego się buczka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow. Trafilem na to forum przypadkiem, ogromna kopalnia wiedzy, dzieki Mam pytanie do wszystkich..... Chce w domu zrobic kominek z boczna szyba po prawej stronie komina ( na prawej scianie ) ale wlot do komina jest zrobiony na druga strone :( Czy da sie taki wklad postawic po prawej stronie nie przerabiajac wlotu do komina??? Prosze zerknijcie na zdjecie i dziekuje z gory za porady. Pozdrawiam serdecznie.

DSC01384.jpg

_kominki_nowoczesne_obudowy_kominkowe_godin_kraków_tradycyjne_rustykalne_portale_marmurowe_klas.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jacekg80 ... coś mi się u Ciebie nie podobają elementy drewniane stropu i więźby wchodzące w komin i kolejne opierające się na nim niemalże ...

Przeróbek to Ty chyba będziesz miał nieco więcej niż się wydaje ...

Pozdrawiam.

 

Witam. No to mam teraz o czym myslec.... :-( Dla wyjasnienia powiem ze zaden element drewniany nie dotyka komina ani nie jest do niego przykrecony. Komin systemowy jest obmurowany cegla od samego chudziaka do samej gory a na gorze cegla kinkierowa. Taki byl projekt domu i stropu. Przenioslem tylko komin w inne miejsce na scianie. Na pewno zasiegne fachowej porady przed budowa kominka. Znalazlem kilka zdjec kominow ktore troche to obrazuja. Oby nie byly potrzebne wieksze przerobki.... Dziekuje i pozdrawiam

DSC00971.jpg

DSC00973.jpg

Edytowane przez Jacekg80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No to mam teraz o czym myslec.... :-( Dla wyjasnienia powiem ze zaden element drewniany nie dotyka komina ani nie jest do niego przykrecony. Komin systemowy jest obmurowany cegla od samego chudziaka do samej gory a na gorze cegla kinkierowa. Taki byl projekt domu i stropu. Przenioslem tylko komin w inne miejsce na scianie. Na pewno zasiegne fachowej porady przed budowa kominka. Znalazlem dwa zdjecia ktore troche to obrazuja. Oby nie byly potrzebne wieksze przerobki.... Dziekuje i pozdrawiam

 

Ten komin to chyba obmurowany porothermem a nie cegłą tak jak ściany,no chyba ,że teraz takie cegły robią:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej pytanie o to, jak zepsuć ładny kominek, kombinując coś na górze. Powieś jakieś malarstwo. Paul Cezanne pasuje mi jak ulał do spokojnego, tradycyjnego wnętrza. Wasyl Kandinski, przy nowocześniejszych ambicjach. Oczywiście wyłącznie oryginały!

 

Pomaluj tą górę w odcieniu ścian za kominkiem, delikatnie rozjaśniając, lub przyciemniając barwę. Ale naprawdę nieznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Komin systemowy firmy ZAPEL obmurowany jest Porothermem 11,5 a sciany Porothermem 25 p+w. Czy cos nie tak z tym obmurowanym kominem???? Chyba zawalu dostene...... !!! :-o

Szkoda ,że kominiarz się nie wypowiada.Ja komentuje co widzę,a widze ,że komin jest z porothermu a nie z cegły.Jak porotherm-ceramika zachowuje się w systemie nazwę to kominowym .........nie wiem ponieważ pierwszy raz to widzę.Nie wiem ujak reaguje na temperatury i jak w końcu ma to się do twojego systemu.Czy jest po prostu cegłą???Jeśli tak to wszystko jest ok.Śpisz spokojnie i nie miałem zamiaru cię straszyć.Jeśli tak to odebrano to przepraszam.:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,że kominiarz się nie wypowiada.Ja komentuje co widzę,a widze ,że komin jest z porothermu a nie z cegły.Jak porotherm-ceramika zachowuje się w systemie nazwę to kominowym .........nie wiem ponieważ pierwszy raz to widzę.Nie wiem ujak reaguje na temperatury i jak w końcu ma to się do twojego systemu.Czy jest po prostu cegłą???Jeśli tak to wszystko jest ok.Śpisz spokojnie i nie miałem zamiaru cię straszyć.Jeśli tak to odebrano to przepraszam.:wiggle:

 

Witam i dziekuje za komentarz. Jak juz pisalem system kominowy jest tylko obmurowany porothermem zeby podobno wzmocnic konstrukcje i zeby mozna bylo na czyms wymurowac klinkier ponad dachem. Tak buduje od lat majster ktory stawial moj dom. Ten porotherm nie jest czescia systemu kominowego jest tylko dodatkiem, mam nadzieje ze nie odbije mi sie czkawka..... :/ Pozdrawiam

DSC00785.jpg

DSC00790.jpg

DSC00977.jpg

DSC00785.jpg

DSC00790.jpg

DSC00977.jpg

Edytowane przez Jacekg80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...