Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Witam i dziekuje za komentarz. Jak juz pisalem system kominowy jest tylko obmurowany porothermem zeby podobno wzmocnic konstrukcje i zeby mozna bylo na czyms wymurowac klinkier ponad dachem. Tak buduje od lat majster ktory stawial moj dom. Ten porotherm nie jest czescia systemu kominowego jest tylko dodatkiem, mam nadzieje ze nie odbije mi sie czkawka..... :/ Pozdrawiam

 

Jeżeli jest tak jak piszesz, to nie masz się czego obawiać...widać masz mądrego majstra który nie obkłada komina systemowego styropianem jak co niektórzy idioci:)

 

Trójnik widzę też pod kątem 45 stopni:)

 

dlatego z kominem nie będziesz miał, żadnego problemu:)

 

zastanów się tylko nad jakimś wymiennikiem ciepła z spalin, tak żeby nie wrzucać wysokich temperatur w ten komin:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam i dziekuje za komentarz. Jak juz pisalem system kominowy jest tylko obmurowany porothermem zeby podobno wzmocnic konstrukcje i zeby mozna bylo na czyms wymurowac klinkier ponad dachem. Tak buduje od lat majster ktory stawial moj dom. Ten porotherm nie jest czescia systemu kominowego jest tylko dodatkiem, mam nadzieje ze nie odbije mi sie czkawka..... :/ Pozdrawiam

 

Też dom ma w porothermie i sobie chwalę i to bardzo.Komin masz chyba obudowany 8 P+W i jak pisze house śpisz spokojnie.Na trzeciej fotce częścią systemu jest także porotherm oddzielający chyba wentylacje od spalin.Jak to się spełni w praktyce chyba nie trzeba pytać skoro majster to branża z wieloletnim stażem.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jacekg80 ... no to teraz wszystko widać ... się nie "strachaj" ...jest jak najbardziej OK. Fajne fotki - można pokazywać "paprunom" opierającym podciągi i elementy więźby na pustakach kominów ceramicznych.

Co do podłączenia kominka - najprościej będzie nic nie przerabiać tylko postawić taki kominek plecami do obecnego wylotu i za nim zrobić niedużą wnękę na drewno lub koszyk z drewnem, przybornik kominkowy i półeczkę (półeczki) na kominkowe pierdółki. Aż tak dużo na salon się nie wyjedzie, a robot mniej i przy okazji coś praktycznego przybędzie w okolicy "okołokominkowej" ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

Grafit z inoxem.JPG

Pomarańczowe płomienie.JPG

IMG_2926 - Kopia.jpg

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wklejone fotki z kominkami to propozycja dla niego by sobie wybrał???czy pokaz w/w półeczek na kominkowe gadżety-pierdołki???Ale skoro już je wkleiłeś to dlaczego ten ....jest taki biały na 3 fotce.Jak otwiera się ten wkład z fotki łan???Ten motyw ognia na obudowie sobie zastrzegłeś fota nr 2???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy macie jakieś wieści na temat firmy Batkom Sebastian Batko z Katowic?Zamówiłem kominek, wpłaciłem zaliczkę, a firma zniknęła z zajmowanego lokalu (ul. Brynowska 65), właściciel nie odbiera telefonów i nie odpisuje na smsy...

Może jest jeszcze ktoś w podobnej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jacekg80 ... no to teraz wszystko widać ... się nie "strachaj" ...jest jak najbardziej OK. Fajne fotki - można pokazywać "paprunom" opierającym podciągi i elementy więźby na pustakach kominów ceramicznych.

Co do podłączenia kominka - najprościej będzie nic nie przerabiać tylko postawić taki kominek plecami do obecnego wylotu i za nim zrobić niedużą wnękę na drewno lub koszyk z drewnem, przybornik kominkowy i półeczkę (półeczki) na kominkowe pierdółki. Aż tak dużo na salon się nie wyjedzie, a robot mniej i przy okazji coś praktycznego przybędzie w okolicy "okołokominkowej" ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

 

Wielkie dzieki. Dobry pomysl z tym ustawieniem wkladu. Myslalem na wszystkie sposoby ale o tym nie pomyslalem. Na pewno warto to przemyslec i omowic z moja zonka :-) Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Witam,

Czy macie jakieś wieści na temat firmy Batkom Sebastian Batko z Katowic?Zamówiłem kominek, wpłaciłem zaliczkę, a firma zniknęła z zajmowanego lokalu (ul. Brynowska 65), właściciel nie odbiera telefonów i nie odpisuje na smsy...

Może jest jeszcze ktoś w podobnej sytuacji?

Zadzwoń do firmy Steinberg w Trzebinii. To ich "franczyzobiorca" na pewno będzie im zależeć na tym żeby Cię z nim skontaktować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Kontaktowałem się jak się okazało niepotrzebnie - firma się znalazła i wszystko jest OK - zmieniła tylko lokal. Lata doświadczeń w branży budowlanej nauczyły mnie nie ufać nikomu i jestem przewrażliwiony. Dzięki pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Forest dzięki za odp. z postu #7666

Te wklejone fotki z kominkami to propozycja dla niego by sobie wybrał???czy pokaz w/w półeczek na kominkowe gadżety-pierdołki???Ale skoro już je wkleiłeś to dlaczego ten ....jest taki biały na 3 fotce.Jak otwiera się ten wkład z fotki łan???Ten motyw ognia na obudowie sobie zastrzegłeś fota nr 2???

 

Zdjęcia pokazują to o co Jacekg80 pytał ... :p

Wszystkie paleniska otwierają się "w górę" lub "na bok".

Biały bo nie żółty. Żółty ma wyłożenia szamotowe sprzed ładnych kilku laty produkowanych (bo wtedy był robiony), obecnie okładziny w S. są z betonu szamotowego i mają kolor kremowy.

Motyw ognia na kaflach wymyślony - nie zastrzeżony bo i po co i na co. I tak jest już powielany po wielokroć w innych realizacjach. Mam satysfakcję że ten kominek był pierwszy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

 

Zdjęcia pokazują to o co Jacekg80 pytał ... :p

Wszystkie paleniska otwierają się "w górę" lub "na bok".

Biały bo nie żółty. Żółty ma wyłożenia szamotowe sprzed ładnych kilku laty produkowanych (bo wtedy był robiony), obecnie okładziny w S. są z betonu szamotowego i mają kolor kremowy.

Motyw ognia na kaflach wymyślony - nie zastrzeżony bo i po co i na co. I tak jest już powielany po wielokroć w innych realizacjach. Mam satysfakcję że ten kominek był pierwszy.

Pozdrawiam.

 

Z ciekawości pytałem jak ma się to do brudzenia ot ognia.Małża zobaczyła i się zdziwiła.Dzięki za odpowiedź.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy z kamienia naturalnego kominek, choć koszty są. Najpierw dom się wybuduje, a później się go wyposaży.

Nie popełniaj błędów innych -już teraz pomyśl o rzeczach potrzebnych do kominka.( wylewka pod kominek,przebieg instalacji, doprowadzenie powietrza do spalania, ewentualne rozprowadzenie ciepła, i inne ).

Edytowane przez micula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety koledzy nie zauważyli jaka cegła klinkierowa jest zastosowana do komina? Ta raczej nie nadaję się na komin :( Na komin stosuję się pełną cegłę lub szczelinową z 6-7 szczelinami. Majster który robił u nie, mówił że przy wkładzie ceramicznym może być cegła szczelinowa. Ja mam obmurowany komin tfuu... effe 2 zwykłą cegłą pełną kl. 15 lub 20, a od góry klinkier pełny. Mam nadzieje że to coś pomoże w razie tffu czegoś z tym kominem....

Teraz już wiem że taniej i napewno lepiej by mnie wyszło budowa komina tylko z cegły....

 

 

Witam. Zgadzam sie, ale tylko po czesci. Od samej gory komina jest 7 warstw klinkieru pelnego a ponizej tym z dziurami. Chodzi o to zeby nie bylo przeciekow. Dobry fachowiec postrafi postawic caly komin z klinkieru dziurawki, sek w tym zeby szczelnie zrobic fugowanie. Zdalem sie na ponad 20-sto letnie doswiadczenie mojego majstra. Nigdy nie mial zadnej reklamacji..... :-) Pozdrawiam

DSC01042.jpg

DSC01055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zgadzam sie, ale tylko po czesci. Od samej gory komina jest 7 warstw klinkieru pelnego a ponizej tym z dziurami. Chodzi o to zeby nie bylo przeciekow. Dobry fachowiec postrafi postawic caly komin z klinkieru dziurawki, sek w tym zeby szczelnie zrobic fugowanie. Zdalem sie na ponad 20-sto letnie doswiadczenie mojego majstra. Nigdy nie mial zadnej reklamacji..... :-) Pozdrawiam

 

A, nie za małe wyloty wentylacji do tych jak sądzę sześciu kanałów wentylacyjnych ? Czy nie są czasem jednostronne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyloty wentylacyjne sa obustronne, jesli dobrze rozumiem. Czy za male nie wiem? Wszystko wyjdzie "w praniu" i sie zobaczy......:-/

 

Dobrze jest jak każdy kanał ma swój wylot, ba... nawet jak jest oddzielony ścianką od innych kanałów, nie ma wówczas wspólnego „mieszacza” zapachów pod czapką komina, ale jak piszesz, wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jacekg80 ... no to teraz wszystko widać ... się nie "strachaj" ...jest jak najbardziej OK. Fajne fotki - można pokazywać "paprunom" opierającym podciągi i elementy więźby na pustakach kominów ceramicznych.

Co do podłączenia kominka - najprościej będzie nic nie przerabiać tylko postawić taki kominek plecami do obecnego wylotu i za nim zrobić niedużą wnękę na drewno lub koszyk z drewnem, przybornik kominkowy i półeczkę (półeczki) na kominkowe pierdółki. Aż tak dużo na salon się nie wyjedzie, a robot mniej i przy okazji coś praktycznego przybędzie w okolicy "okołokominkowej" ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

 

 

Forest-Natura, czy mógłbyś podać nazwy wkładów na zdjęciach z owego postu #7665 ? :)

Czegoś takiego właśnie szukam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...