Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Dobrze jest jak każdy kanał ma swój wylot, ba... nawet jak jest oddzielony ścianką od innych kanałów, nie ma wówczas wspólnego „mieszacza” zapachów pod czapką komina, ale jak piszesz, wyjdzie w praniu.

 

Jest dokladnie tak jak piszesz. Kazdy kanal wentylacyjny ma swoj wylot i nie jest polaczony z innym kanalem. Chodzilo mi o to ze wyloty sa na dwie strony komina. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa :)

 

skorlaje kominek przepiękny a kto go robił?Jeśli mogę pytać?

 

Kominek wg naszych ścisłych wskazówek rozrysował architekt. Niezastapiony p. Tomek od wykończeniówki, który kładł nam płytki, robił ścianki działowe, syfity podwieszane i wszystkie pierdoły, obudował kominek, przygotował wszystko pod kamień, który był z kolei montowany przez panów, którzy zajmują się tylko kamieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kominek bardzo ładny, piękna forma, obłędnie wyglądający kamień - bardzo mi się podoba również ... ale chciałbym wtrącić małą łyżkę dziegciu ...

Wasz wkład stracił własnie gwarancję w przypadku awarii mechanizmu podnoszenia drzwi. Ze względu na "mikrą" powierzchnię kratek w obudowie kominka ... :(

Chyba brakło w tym łańcuszku: Inwestor - Architekt - Pan Od Wykończeniówki - Pan Kamieniarz, po prostu Pana Kominkarza, który troszkę by się znał na tym w jaki sposób ma być zrobiona zabudowa kominka i tego konkretnie wkładu pod względem technicznym ...

Taka mała przestroga dla innych, że to nie kafelkarz i gipsiarz powinni robić kominki na wkładach za kilkanaście tysięcy zł ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasz wkład stracił własnie gwarancję w przypadku awarii mechanizmu podnoszenia drzwi. Ze względu na "mikrą" powierzchnię kratek w obudowie kominka ... :(

 

Pierwsze słyszę o takim warunku gwarancji, prznajmniej ten, który go sprzedawał nic o tym nie mówił.

Kratek wbrew pozorom mało nie ma: jedna jest 6 cm x 1 m w szparze bezpośrednio nad kominkiem , druga na prawej bocznej ścianie patrząc od frontu 6 cm x 40 cm, trzecia po drugiej stronie kominka z wylotem na jadalnię 6 cm x 1 m oraz z lewej strony na bocznej ścince jest we wnęce na drewno kratka z mechanicznym wentylatorem. Nie wiem czy to mało czy dużo, nie znam się...a gwarnacja ma pewnie z rok, to juz tak i tak minęła, a wkład działa bez zarzutu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kratki o których piszesz mają powierzchnię przelotu dużo mniejszą (50 %) niż ich wymiary zewnętrzne, usytuowanie i rozmiary kratek nie dają żadnych szans także na dostęp do przyłącza wkładu, które też trzeba regularnie czyścić. Gwarancja na Wasz wkład wynosi 5 lat w przypadku dobrze wykonanego montażu. Kratki wylotowe jakieś są ... a wlotowe?

Tak jak napisałeś - nie musisz się znać na kominkach, takie podstawowe rzeczy musi wiedzieć ten, kto bierze pieniądze za wykonany kominek.

Z reguły wszystko jest fajnie jak również wszystko działa,niefajnie zaczyna być jak coś się popsuje. Wtedy są z reguły pretensje do sprzedawcy i producenta, którzy nie uznają gwarancji.

Tak jak napisałem ... w naszym kraju nie wiedzieć czemu panuje przeświadczenie że kominek najlepiej umie zrobić kafelkarz i gipsiarz, tudzież malarz, piekarz, ortodonta ... wszyscy, tylko nie ktoś, kto zajmuje się takimi rzeczami zawodowo i w pełni profesjonalnie ... paranoja mała ... a potem wychodzą kominki i owszem - ładne ... tyle że knoty pod względem technicznym ... a to jest żywy ogień w domu i temperatury rzędu kilkuset stopni na samym środku salonu.

Nie piszę tego wszystkiego dlatego żeby coś udowodnić czy pokazać - Twój kominek jest dla mnie obłędny bo lubię też bardzo taki styl w kominkach. Piszę to po to żeby inni nie nacięli się na znakomitych kafelkarzy i gipsiarzy, którzy mają jednak blade pojęcie o kominkach, a robią ich w setkach albo i nawet tysiącach "spieprzonych" egzemplarzy w skali naszego kraju ...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasz wkład stracił własnie gwarancję w przypadku awarii mechanizmu podnoszenia drzwi. Ze względu na "mikrą" powierzchnię kratek w obudowie kominka ... :(

 

Pozdrawiam.

Miałem własnie o tym napisac i zapytac gdzie kratki ?

Kominek baja prawdopodobnie 1 szyba wiec duzo ciepła ucieknie na salon i dobrze.

 

Zapytam.

jak sie technicznie naprawia żyłke od gilotyny jak nie ma rewizji od bocznej strony ?

bo taką sytuacje mam z prawej strony.?

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usytuowanie i rozmiary kratek nie dają żadnych szans także na dostęp do przyłącza wkładu, które też trzeba regularnie czyścić

 

Hmm...całe życie człowiek się uczy...niemniej jednak w poprzednim domu miałam kominek 15 lat, nigdy nie czyściłam tego czegoś o czym piszesz, a kominek nigdy się nie popsuł i z tego co wiem działa z powodzeniem do dziś.

 

Poza tym coś za coś... nawet gdyby robili mi to spece od kominków, to tak i tak kominek wyglądał by tak samo bo tak właśnie chciałam, bo tak mi się strasznie podobało.

 

Wlot powietrza jest bezpośrednio pod kominkiem, rura 100 bezpośrednio z zewnątrz, poza tym wlot z salonu w szczelinie pod kominkiem.

 

A jak się coś tam zepsuje, to będziemy wycinać dziurę, naprawiać, łatać dziurę i malować...budowę przeżyłam to i to przeżyję:) Mam tylko nadzieję, że nie prędzej jak za 10 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Hmm...całe życie człowiek się uczy...niemniej jednak w poprzednim domu miałam kominek 15 lat, nigdy nie czyściłam tego czegoś o czym piszesz, a kominek nigdy się nie popsuł i z tego co wiem działa z powodzeniem do dziś.

 

Poza tym coś za coś... nawet gdyby robili mi to spece od kominków, to tak i tak kominek wyglądał by tak samo bo tak właśnie chciałam, bo tak mi się strasznie podobało.

 

Wlot powietrza jest bezpośrednio pod kominkiem, rura 100 bezpośrednio z zewnątrz, poza tym wlot z salonu w szczelinie pod kominkiem.

 

A jak się coś tam zepsuje, to będziemy wycinać dziurę, naprawiać, łatać dziurę i malować...budowę przeżyłam to i to przeżyję:) Mam tylko nadzieję, że nie prędzej jak za 10 lat

Bytność tu na FM przypomina często walkę z wiatrakami ...

A właściwie to nic mi do tego ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bytność tu na FM przypomina często walkę z wiatrakami ...

.

Zatem

Jak kleic cegłę w tym wypadku ?

i czym

http://images39.fotosik.pl/1927/e06a1fcdb2ad30cdmed.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/1708/7204adcc04b82427med.jpg

czy przerwa ma byc widoczna ? czy mozna cegłą przykryc ja ?

http://images48.fotosik.pl/583/d2e3f5433b548c18med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem

Jak kleic cegłę w tym wypadku ?

i czym

http://images39.fotosik.pl/1927/e06a1fcdb2ad30cdmed.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/1708/7204adcc04b82427med.jpg

czy przerwa ma byc widoczna ? czy mozna cegłą przykryc ja ?

http://images48.fotosik.pl/583/d2e3f5433b548c18med.jpg

 

Witaj F5 :

1.Z jakiego materiału jest ściana ta?

2. Czy ściana ta nagrzewa się ?

3. Przerwa pomiędzy kominkiem a ścianką zostać ma !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj F5 :

1.Z jakiego materiału jest ściana ta?

2. Czy ściana ta nagrzewa się ?

3. Przerwa pomiędzy kominkiem a ścianką zostać ma !

 

Ad1 sciana to bloczek betonowy jak by ytong albo ytong.

Ad2 sciana sie nie nagrzewa po drugiej stronie miejsce na drewno zaizolowana płytą silka

Ad3 Przerwa owa zostanie rzecz jasna wkład pracuje tylko czy mozna ją zamaskować cegłą? (tę przerwę)

wowczas kleję ceglę do sciany czyli lewą częsc cegły a prawa ? co z fugą zatem ? i jak z mijanką cegly ?

 

Wzorowac probowałem sie na tym .......

http://images34.fotosik.pl/547/5156c7f58d0a7dc0med.jpg

radek

 

Ps Przeglądajac ostatnio jakis swiat kominków widziałem Twoje zdjecie tak apropos.

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...