Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Witam.

 

http://images77.fotosik.pl/816/ae31a36527f33eca.jpg

 

Stewcio znowu kadzi.:yes:.Lepiej omijać.:D.Przecież to teoretyk nie praktyk.Nie ma ,a kadzi.:yes::D

Kiedyś w swoim parowozie nie interesowały mnie gabaryty polana grub/szer/dług.Ale w miarę upływy czasu i doświadczania zauważyłem przypadłość w/w iż lepiej radzi sobie z np.40-50 postawioną w pion albo 30 ułożoną w kratkę.Pozostałem przy drugim.Nie wiem jaka głębokość jest u MD ale układanie polan po głębokości niźli po długości specjalnie nie robi dla mnie różnicy.Liczy się efekt palenia i dopasowanie się umiejętnościami do swojego paleniska.

 

pzdr.

 

nichtSpecjal; dyskusja z Tobą to kiepska dla mnie przyjemność. Jak nabierzesz ogłady to się odezwij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zadałem ci pytanie nie odpowiedziałeś.Czyli kadzisz by sobie podkadzić.:yes::D.Z tą ogładą to cie poniosło.Oni już nawet przestali się z ciebie naśmiewać.Mają inne problemy niźli taki wrzodzik.Czytaj co piszą i nic nie odpowiadaj bo wprowadzasz zamęt co wielokrotnie ci mówiłem.I nie punktuj tej durnowacizny , a na odpowiedź poczekam.bywaj.:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

http://images77.fotosik.pl/816/ae31a36527f33eca.jpg

 

Stewcio znowu kadzi.:yes:.Lepiej omijać.:D.Przecież to teoretyk nie praktyk.Nie ma ,a kadzi.:yes::D

Kiedyś w swoim parowozie nie interesowały mnie gabaryty polana grub/szer/dług.Ale w miarę upływy czasu i doświadczania zauważyłem przypadłość w/w iż lepiej radzi sobie z np.40-50 postawioną w pion albo 30 ułożoną w kratkę.Pozostałem przy drugim.Nie wiem jaka głębokość jest u MD ale układanie polan po głębokości niźli po długości specjalnie nie robi dla mnie różnicy.Liczy się efekt palenia i dopasowanie się umiejętnościami do swojego paleniska.

 

pzdr.

Układanie polan prostopadle do szyby (na leżąco) to cecha palenisk. W odróżnieniu od wkładów kominkowych. Palenisko to nazwa, którą (w skrócie) przeznaczyłbym dla urządzeń profesjonalnych, nazwa wkład kominkowy - raczej amatorskich / ze skłonnością do rekreacji. Zostawmy ten podział bez komentarza, bo nam się rozlezie...:)

.

Polana wkładane prostopadle do (zwykle dużo mniejszej niż we wkładach) szyby, nie skulną nam się nigdy na nią. Można napakować do pełna i podpalić od góry - nawet 15-18 kg drewna (czyli taczka prawie:D). W Austrii czy w Niemczech, konstruuje się piece, które mają głębokość pozwalającą pakować kawałki dłuższe od 50 cm. Powietrze dostarczone na tył i boki paleniska, pozwala na osiągnięcie najwyższych standardów spalania i wydajności (to zdanie dedykuję nadwornemu przygłupowi FM...)

 

O drewnie pisałem....

http://blog.kominki-batura.pl/po-drodze-do-norymbergii-czesc-i/

http://blog.kominki-batura.pl/po-drodze-do-norymbergi-czesc-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układanie polan prostopadle do szyby (na leżąco) to cecha palenisk. W odróżnieniu od wkładów kominkowych. Palenisko to nazwa, którą (w skrócie) przeznaczyłbym dla urządzeń profesjonalnych, nazwa wkład kominkowy - raczej amatorskich / ze skłonnością do rekreacji. Zostawmy ten podział bez komentarza, bo nam się rozlezie...:)

.

Polana wkładane prostopadle do (zwykle dużo mniejszej niż we wkładach) szyby, nie skulną nam się nigdy na nią. Można napakować do pełna i podpalić od góry - nawet 15-18 kg drewna (czyli taczka prawie:D). W Austrii czy w Niemczech, konstruuje się piece, które mają głębokość pozwalającą pakować kawałki dłuższe od 50 cm. Powietrze dostarczone na tył i boki paleniska, pozwala na osiągnięcie najwyższych standardów spalania i wydajności (to zdanie dedykuję nadwornemu przygłupowi FM...)

 

O drewnie pisałem....

http://blog.kominki-batura.pl/po-drodze-do-norymbergii-czesc-i/

http://blog.kominki-batura.pl/po-drodze-do-norymbergi-czesc-2/

 

Witam.

 

Lekturke przeczytałem.Jest ciekawa.Zastanawiało mnie zawsze gdy polano włożę prostopadle do paleniska to przeca jedną składową czworoboku jest szyba.W KZPŁW lizanie ogniem po szybie nic nie daje,przynajmniej u mnie.Jak zastosowałem 30 cm polana układane w krzyżyk,efekt był inny. W urządzeniach w/w to już jak mówisz insza inszość.W nich można inaczej.Niemniej jednak zgadzam się z tym co mówisz,choć wolałbym zobaczyć to w rzeczywistości.

Powietrze dostarczone na tył i boki paleniska, pozwala na osiągnięcie najwyższych standardów spalania i wydajności (to zdanie dedykuję nadwornemu przygłupowi FM...)

:lol2:

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układanie polan prostopadle do szyby (na leżąco) to cecha palenisk. W odróżnieniu od wkładów kominkowych. Palenisko to nazwa, którą (w skrócie) przeznaczyłbym dla urządzeń profesjonalnych, nazwa wkład kominkowy - raczej amatorskich / ze skłonnością do rekreacji. Zostawmy ten podział bez komentarza, bo nam się rozlezie...:)

.

Polana wkładane prostopadle do (zwykle dużo mniejszej niż we wkładach) szyby, nie skulną nam się nigdy na nią. Można napakować do pełna i podpalić od góry - nawet 15-18 kg drewna (czyli taczka prawie:D). W Austrii czy w Niemczech, konstruuje się piece, które mają głębokość pozwalającą pakować kawałki dłuższe od 50 cm. Powietrze dostarczone na tył i boki paleniska, pozwala na osiągnięcie najwyższych standardów spalania i wydajności (to zdanie dedykuję nadwornemu przygłupowi FM...)

 

O drewnie pisałem....

http://blog.kominki-batura.pl/po-drodze-do-norymbergii-czesc-i/

http://blog.kominki-batura.pl/po-drodze-do-norymbergi-czesc-2/

 

Kogokolwiek nazwałeś "nadwornym przygłupem FM", to tym samym określiłeś się jako chamskim prostakiem. Zapewne Twoje niezrównoważenie emocjonalne zostanie zauważone przez odpowiednie gremium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogokolwiek nazwałeś "nadwornym przygłupem FM", to tym samym określiłeś się jako chamskim prostakiem. Zapewne Twoje niezrównoważenie emocjonalne zostanie zauważone przez odpowiednie gremium.

 

Ty to swędzenie masz na bana.Mówiłem ci ,że wyglądasz z tym swoim prostackim poniżającym tekstem jak "idź stąd".

Przepraszam czy leci z nami moderator???:mad::mad::mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układnie drewna na krzyż, to doskonała metoda na zwiększenie szybkości i intensywności spalania. Nie każde urządzenie do tego się nadaje. Musi być odbiornik zdolny tą energię przyjąć, pochłonąć...Inaczej zostanie ona wygenerowana w komin. Lepsze są do tego odbiorniki typu masa akumulacyjna. Ale nie jakieś nowomodne, dobre dla oka i zamydlenia oczu klientom krążki, czy cudowne skrzynki. To musi być kilkaset kg kanałów minimum, lub piec komorowy - też z odpowiednią masą. Płaszcz wodny też może nie dać rady....

 

Przy okazji podziękowanie za epitecik. Doceniam spostrzegawczość...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układnie drewna na krzyż, to doskonała metoda na zwiększenie szybkości i intensywności spalania. Nie każde urządzenie do tego się nadaje. Musi być odbiornik zdolny tą energię przyjąć, pochłonąć...Inaczej zostanie ona wygenerowana w komin. Lepsze są do tego odbiorniki typu masa akumulacyjna. Ale nie jakieś nowomodne, dobre dla oka i zamydlenia oczu klientom krążki, czy cudowne skrzynki. To musi być kilkaset kg kanałów minimum, lub piec komorowy - też z odpowiednią masą. Płaszcz wodny też może nie dać rady....

 

Przy okazji podziękowanie za epitecik. Doceniam spostrzegawczość...:)

 

Baturka nawet sobie nie wyobrażasz ile bym dał by wreszcie się zdecydować na zmianę wkładu i polepszenie już istniejącej instalacji, bo jak niebawem "6" będzie z przodu to i marzenia się ukrócą, a starość trza jakoś zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pokażę mój.

Ogrzewa domek 100m2, ciepła obudowa z akumulacją i DGP wyprowadzona na poddasze użytkowe (grawitacja).

 

 

[ATTACH=CONFIG]364463[/ATTACH]

 

witam

 

Czy strop jest drewniany?Jak taką powierzchnię ogrzewa to pozazdrościć.Wprawdzie nie widać dokładnie wkładu ale pozostała część robi ogromne wrażenie.Właśnie przechodziła moja ciemiężycielka i stwierdziła ,że cudny ten salonik macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Czy strop jest drewniany?Jak taką powierzchnię ogrzewa to pozazdrościć.Wprawdzie nie widać dokładnie wkładu ale pozostała część robi ogromne wrażenie.Właśnie przechodziła moja ciemiężycielka i stwierdziła ,że cudny ten salonik macie.

 

Tak naprawdę to piecyk ten pracował u nas tylko jedną zimę bo domek jest nowy. Jest głównym źródłem ciepła. Postawiłem go sam, tym bardziej cieszą mnie miłe słowa.

 

PS. strop drewniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pol-u - ładne wnętrze - bardzo ładne wnętrze. Wydaje się, że cały dom ma więcej niż 100 m2 gdyż salon jest duży.

Powiedz proszę czy kominek to jedyne źródło ogrzewania czy jest też np. gaz ziemny lub elekryczne ogrzewanie

 

Tak jak pisałem wyżej- piecyk ten jest głównym źródłem ogrzewania.

 

Salon wydaje Ci się duży, ponieważ zdjęcie zrobiłem przez obiektyw szerokokątny a on zmienia perspektywę i powiększa przestrzeń.

 

Gazu nie podłączałem. Inne źródła ciepła to elektryczna podłogówka w łazienkach. Niemal jej nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej- piecyk ten jest głównym źródłem ogrzewania.

 

Salon wydaje Ci się duży, ponieważ zdjęcie zrobiłem przez obiektyw szerokokątny a on zmienia perspektywę i powiększa przestrzeń.

 

Gazu nie podłączałem. Inne źródła ciepła to elektryczna podłogówka w łazienkach. Niemal jej nie używam.

 

Zaciekawiło mnie Twoje rozwiązanie, bo jest podobne do mojego. 11 lat mieszkałem w domku z kominkiem i podłogówką elektryczną w łazience. Podłogówka była również pod prysznicem, a strop też drewniany :).

Teraz mieszkam w domu z piecokominkami (duży, więc dwa). W łazienkach oczywiście podłogówka, bo to się doskonale sprawdziło. Strop powtórzyłem również z drewna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiło mnie Twoje rozwiązanie, bo jest podobne do mojego. 11 lat mieszkałem w domku z kominkiem i podłogówką elektryczną w łazience. Podłogówka była również pod prysznicem, a strop też drewniany :).

Teraz mieszkam w domu z piecokominkami (duży, więc dwa). W łazienkach oczywiście podłogówka, bo to się doskonale sprawdziło. Strop powtórzyłem również z drewna...

 

Pamiętam, że rozmawialiśmy kiedyś o tym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...