Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Proszę zwrócić uwagę na układ,wielkość i....konieczność stosowania kratek wentylacyjnych czopucha i komory dekompresyjnej.

MICULA

wylot jest, a gdzie dopływ ???

 

Ile powinno byc kratek?? Patrze na rozne kominki i niektore maja mniej, inne wiecej... Ja chce kominek prosty, duzy do sufitu, bedzie mial zamknieta komore spalania, podprowadzone powietrze z zewnatrz, ile powinnam miec kratek? Moja kolezanka ma ich az 4! Czy faktycznie musi ich tyle byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henku_wawa
Moim zdaniem ten kominek jest paskudny i w bardzo złym guście. Ja bym go pokazała w wątku o kiczu...

Moim zdaniem to bardzo niesprawiedliwa ocena, mimo że kominek też nie jest w moim guście. De gustibus non disputandum est, a jeśli już - w końcu taka była prośba - to może lepiej choć postarać się nie urazić...? Nie każdemu musi się podobać, ale w przypadku podawania osądów może warto przynajmniej docenić wkład pracy i walory artystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.mozaikiantyk.nazwa.pl/foty/4w.jpg

 

 

 

 

Proszę zwrócić uwagę na układ,wielkość i....konieczność stosowania kratek wentylacyjnych czopucha i komory dekompresyjnej.

MICULA

wylot jest, a gdzie dopływ ???

 

Moim zdaniem ten kominek jest paskudny i w bardzo złym guście. Ja bym go pokazała w wątku o kiczu...

 

Witam.

Także moim zdaniem też jest to zbyt ostra krytyka.

 

Mnie osobiście bardzo podoba się kolor cegły, belka, która idealnie z cegłami współgra oraz rozgałęzienia drzewka na czopuchu.

Ale np dolna cześć kompozycji mam na myśli posadzkę mozaikową to w ogóle nie pasuje do całości, jest za jasna i trochę za pstrokata.

Pień drzewa pasuję tak pół na pół, ale nie jest tak drażniący jak posadzka.

 

Ale pracy włożono w ten kominek sporo i to należy docenić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mozaikiantyk.nazwa.pl/foty/4w.jpg

 

 

 

Ja też nie gustuję w tych "obrośniętych" kominkach, ale ten i tak jest najlepszy ze wszystkich poprzednich (łącznie z rysunkami lubosza).

Myślę, że mozaika przed kominkiem nawiązuje do drzewa (dobrze, że skoro ono już jest to jest z listkami, nie straszy tak i nadaje lekkości samemu sobie) więc ok. Natomiast zamiast tej ciemnej cegły lepiej wyglądałoby jakby kominek był otynkowany i zastosowano więcej elementów drewnianych takich jak te belki, a cegła jeśli już to jaśniejsza i np. tylko niżej i po lewej. Bo teraz to zbyt ciemna i ciężka bryła się zrobiła...

To tak moim zdaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henku_wawa
Czy stosujecie w kominkach rozprowadzenie powietrza, czy mają one głównie zadanie docieplenia wnętrza, w którym ten kominek jest?

Witaj. Jeśli ktoś traktuje kominek jak główne źródło ciepła i pali w nim codziennie (w sezonie grzewczym), to jest to zasadne. Można też płaszcz wodny. Ja planuję kominek wykorzystywać weekendowo (a standardowo gaz), u mnie więc zasadność rozprowadzania powietrza jest mniejsza (i go nie będzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A co byś powiedziała Irma gdyby ktoś powiedział o Twoim domku zamieszczonym w avatarku że jest paskudny i wygląda jak buda dla psa...?

Nie czuła byś się lekko urażona? :-?

Trochę delikatności i tolerancji. Cofnij się kilkanaście postów wstecz i poczytaj moją wypowiedź odnośnie wypowiadania się o gustach innych budujących własne M. Każdy człowiek ma prawo do własnego "widzi-mi-się" za własne pieniądze.

A Micula1 robi bardzo gustowne kominki (wg mnie oczywiście) - nie przesadzone z formą i nie "ociekające" badziewem. Motywy roślinne zawsze będą nieco kiczowate choćby były nie wiem w jak gustownym kominku. Ludziom się to podoba i trudno się dziwić.

Ja też lubię listki, gałązki, fakturę kory, drewno w motywach kominkowych

:lol:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spytałabym o opinię na temat mojego domu i ktoś napisałby, że mój dom jest paskudny myślę, że byłoby mi przykro, ale czasem inaczej się nie da. Musiałabym to przyjąć w końcu pytałam.

 

Moim zdaniem omawiany kominek ma zachwiane proporcje, dół w stosunku do drzewka jest za ciężki, samo drzewko jakieś rachityczne, rozmieszczenie kratek przypadkowe.

Wkład pracy doceniam, ale jest on moim zdaniem niewspółmiernie wysoki do osiągniętego efektu. Przykro mi. Wiem, że krytyka jest ostra, ale mam wrażenie, że tu na forum często w imię "nieurażania" ocenia się dobrze rzeczy zupełnie tego nie warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ładne co ładne. ale co soę komu podoba.

Wystarczy napisac : mi się nie podba. Finito. I juz lepiej ,prawda ?

Nie postawiłabym takiego kominka u mnioe w domu, bo to zupełnie nie mój styl. Ale na pewno jest inny i ciekawy. I chciałabym go dotknąć :):) Ma intrygującą fakturę. Podziwiam cierpliwość w jego tworzeniu - bo na pewno to nie 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to coś w przerwie dyskusji o kominku z drzewem.

 

nasz kominek, maksymalnie prosty, taki chciałam. nie mamy ogromnego salonu więc taki tradycyjny umieszczony z przodu komina zająłby dużo miejsca. ten podłączyliśmy z boku. wyszła szafa, ale po malowaniu jakby zmniejszyła się, zlicowała z scianą.

 

zdjęcie po kliknięciu się powiększy.

http://images24.fotosik.pl/271/77584971f355f554m.jpg

 

będzie jeszcze podświetlenie na półeczce u góry. z po prawej stronie "zbiornik" na drewno, wbudowany w kominek.

 

http://images34.fotosik.pl/353/a0638ee7e214efb8m.jpg

 

pozdrawiam,

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.mozaikiantyk.nazwa.pl/foty/4w.jpg

 

 

 

 

Proszę zwrócić uwagę na układ,wielkość i....konieczność stosowania kratek wentylacyjnych czopucha i komory dekompresyjnej.

MICULA

wylot jest, a gdzie dopływ ???

 

Moim zdaniem ten kominek jest paskudny i w bardzo złym guście. Ja bym go pokazała w wątku o kiczu...

 

Witam.

Także moim zdaniem też jest to zbyt ostra krytyka.

 

Mnie osobiście bardzo podoba się kolor cegły, belka, która idealnie z cegłami współgra oraz rozgałęzienia drzewka na czopuchu.

Ale np dolna cześć kompozycji mam na myśli posadzkę mozaikową to w ogóle nie pasuje do całości, jest za jasna i trochę za pstrokata.

Pień drzewa pasuję tak pół na pół, ale nie jest tak drażniący jak posadzka.

 

Ale pracy włożono w ten kominek sporo i to należy docenić.

 

Pozdrawiam

 

Kominek nie jest zły gdyby stał w starej chacie. :D

Szkoda,że twórca tego kominka nie zaproponował innego rozwiązania.Nie ma spójności z wystrojem salonu. Halogenowe oświetlenie w kartonowym suficie, nowoczesna lampa,podłoga też w nowym stylu, meble kubiczne i nagle kominek z domku baby jagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henku_wawa
Zgadzam się z Kasiorkiem. Jeśli ten kominek stanąłby w leśnej chacie nie robił by tak złego wrażenia. A tak...podtrzymuję swoją opinię...

I dobrze, po to jest forum aby wymieniać opinie. Ale nie po to, aby stosować chamskie odzywki i iść w uparte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mozaikiantyk.nazwa.pl/foty/4w.jpg

 

 

Podobają mi się te mozaikowe gałązki, ale jak to potem odświeżyć, odmalować?

Proszę wybaczyć, że w ten estetyczny nurt wątku wtrącam tak przyziemne pytanie, ale ja jestem człek praktyczny :)

 

ps. micula1

 

 

obejrzałam realizacje - gratuluję wykonania mozaiki na basenie - jest przepiękna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie się kominkiem tym z drzewem ,dobrze ,że wzbudza ..emocje...

Co do pytań o ilość kratek to mogą być cztery w kominku:

1.pod paleniskiem aby dostarczać powietrze do spalania

2.w czopuchu aby oddawać ciepłe powietrze( w okolicach rury spalinowej a pod pułką wewnętrzną ),bo tam najcieplej jest

3 i 4 w komorze dekompresyjnej ( nad pułką wewnetrzną) dla wentylacji stropu.

Tak się kiedyś uczyłem... ale czasy się zmieniają i może być inaczej jeśli jest DPG i dolot powietrza z zewnatrz jesli jest kanał np. w podłodze.

Dobra izolacja termiczna wkładu i czopucha i jego stosunkowa duża odległośc od paleniska powodują ,że można zrezygnować z kratek( ale ogranicz siętym samym emisje ciepła kominkowego) Pozdrawiam MICULA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...