Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Jak dotąd w totka nie wygrałem hehe, więc z tymi zdolnościami paranormalnymi... to lekka przesada:-) A na poważnie, mam styczność z kamieniem różnego autoramentu i pochodzenia. Więc pierwsze co mi się rzuciło na oczy przyglądając sie owemu kominkowi to te "kafelki" i jakoś nijak nie mogłem przejść z nimi do porzadku dziennego. Wydawały mi się naj mniej trafione w całej realizacji, ale mniejsza o to.

 

Wstyd się przyznać, ale dopiero po Twojej ostatniej wiadomości zauważyłem linka do Twojej strony www. Realizacje ciekawe i oryginalne, gratuluję!

 

Jeśli natomiast chodzi o kominki i onyx w nich wykorzystany, znajomy ze Śląska popelnił dość ciekawą realizację... postaram się odszukać foty i zamieścić

 

Pozdrawiam

C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

BARDZO UWAŻNIE przeczytałem ocenę przedstawionego kominka z falbankami jaki i oceny tych ocen. Jako skromny współwykonawca tego kominka powiem tak:

1. Dla klienta nie jestem guru ,który może narzucać swoją wole, kominek robi się pod koniec budowy INWESTOR już "wszystko wie" i powiada tak:

A) wytnijcie mi tutaj fale w parkiecie i wstawcie runo!!( brawo Cornelius).

 

Oj ! Toś mi ulżył człowiecze, bo niemal wyrzutów sumienia zaczałem dostawać. :D

Pozdrowienia dla inwestora i niech mu Bóg wybaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: Jak długo trzeba czekać po postawieniu kominka zanim się pierwszy raz w nim napali?

 

zdaje sie ze wsrod przepychanek slownych umknela idea tego watku :cry: ... nikt nie zauwazyl pytania :o

 

u nas palone bylo jeszcze tego samego dnia po skonczeniu przez instalatorow zeby sprawdzic dzialanie ... my odpalilismy kominek po 2 kolejnych dniach zeby sie nim nacieszyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mozaikiantyk.nazwa.pl/foty/projekt_kominek_krakow-mogilany002a.jpg

Witam,po "obgadaniu" naszych dwóch realizacji ,obiecałem przdstawić Wam projekt kominka jaki mam montować w Krakowie na dużej ścianie kominkowej.

Wielkość kompozycji ok 5m szerokości.

Co sznowni Forumowicze o tym sądzą .

Ostatni "sypneło" u nas kominkami ceglanymi.

Szukam sposobu na czystość "runa" przed kominkiem...Pamiętam Lubosz ...szmata i ciepła woda

P.s Na innym forum wnętrzarskim przedstawiam moje mozaikowe realizacje ( do oceny) takie które nie są kominkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szkic bardzo fajny, ale zobaczymy jak wyjdzie realizacja :)

Drzewo też będzie mozaikowe ja te inne??

W jakiej chacie będzie to dzieło??

 

Ja osobiście drzewo zrobiłbym z ciosanego kamienia w formie kory i bardziej przestrzennie, czyli tak jakby ta kora wystawała z drzewa jak na prawdziwym drzewie. Myślę, że lepiej by to nawiązało do motywu drzewa niż taka drobniutka wielo kolorową mozaika.

 

micula powiedz jeszcze, czym fugujesz to runo??

Bo chyba nie, gipsianą fuga??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, "portfolio of stylish design" autora szkiców jest kiepskie.Choć przyznam, że można sie natchnać czasami na XIX w. ekrany kominkowe z zaprezentowanymi wczesniej zielonymi zdobieniami, he i to by bylo na tyle.

 

ps. nawet " kicz " ma rowniez swoich amatrów, bez obrazy dla kiczu i jego miłosników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje fajnego pomysłu na obudowanie kominka w takim kształcie:

http://www.makroterm.pl/img/7115549_VERTICA__RGB_.jpg

wnętrza w domu maja być raczej w klasycznym, naturalnym stylu, na podłogach gres:

http://img413.imageshack.us/img413/120/ind2050antso3.jpg

ściany beże i brązy

 

myslę nad jakims travertynem

może coś takiego:

http://www.kominki.net/images/produkty/big/893_V4.jpg

albo takiego (bardzo mi się podoba, ale czy nie wyglada jak jakiś dziwny piec???):

http://www.kominki.net/images/produkty/big/LIBERO_NIBBIO_EKSP.jpg

co o nichmyslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szkic bardzo fajny, ale zobaczymy jak wyjdzie realizacja :)

Drzewo też będzie mozaikowe ja te inne??

W jakiej chacie będzie to dzieło??

 

Ja osobiście drzewo zrobiłbym z ciosanego kamienia w formie kory i bardziej przestrzennie, czyli tak jakby ta kora wystawała z drzewa jak na prawdziwym drzewie. Myślę, że lepiej by to nawiązało do motywu drzewa niż taka drobniutka wielo kolorową mozaika.

 

micula powiedz jeszcze, czym fugujesz to runo??

Bo chyba nie, gipsianą fuga??

.

Drzewo zrobie mozaikowo ciosane im niżęj tym wiecej ciosanego będzie.

Fugowałem już fugą do ceramiki i do kamienia,ale chyba dopiero złapałem "patenta" jak to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szkic bardzo fajny, ale zobaczymy jak wyjdzie realizacja :)

Drzewo też będzie mozaikowe ja te inne??

W jakiej chacie będzie to dzieło??

 

Ja osobiście drzewo zrobiłbym z ciosanego kamienia w formie kory i bardziej przestrzennie, czyli tak jakby ta kora wystawała z drzewa jak na prawdziwym drzewie. Myślę, że lepiej by to nawiązało do motywu drzewa niż taka drobniutka wielo kolorową mozaika.

 

micula powiedz jeszcze, czym fugujesz to runo??

Bo chyba nie, gipsianą fuga??

.

Drzewo zrobie mozaikowo ciosane im niżęj tym wiecej ciosanego będzie.

Fugowałem już fugą do ceramiki i do kamienia,ale chyba dopiero złapałem "patenta" jak to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mozaikiantyk.nazwa.pl/foty/projekt_kominek_krakow-mogilany002a.jpg

Witam,po "obgadaniu" naszych dwóch realizacji ,obiecałem przdstawić Wam projekt kominka jaki mam montować w Krakowie na dużej ścianie kominkowej.

Wielkość kompozycji ok 5m szerokości.

Co sznowni Forumowicze o tym sądzą .

Ostatni "sypneło" u nas kominkami ceglanymi.

Szukam sposobu na czystość "runa" przed kominkiem...Pamiętam Lubosz ...szmata i ciepła woda

P.s Na innym forum wnętrzarskim przedstawiam moje mozaikowe realizacje ( do oceny) takie które nie są kominkami.

 

Moim zdaniem świetny pomysł, ale na kominek w ogrodzie, na tarasie, nie wyobrazam go sobie w domu, w salonie... ew. jakaś knajpa z klimatem, w piwnicy... ale nie dom. To moje zdanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem świetny pomysł, ale na kominek w ogrodzie, na tarasie, nie wyobrazam go sobie w domu, w salonie... ew. jakaś knajpa z klimatem, w piwnicy... ale nie dom. To moje zdanie :-)

To masz słabą wyobraźnię. Ja widzę już to wnętrze - mroczne zamczysko, strzeliste okna i na jednej ze ścian ten komiek... Micula, masz robić ten kominek w domku jednorodzinnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...