Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Witam

 

Ponieważ sezon jak widać najwyższy czas zacząć proponuję rozpocząć wątek, o temacie którego rozmawialiśmy już rok temu ...

 

Fotek kominków , ich wykonań i prezentacji jest już mnóstwo - ale bardzo mało jest fotek prezentujących kominki w akcji - czyli podczas palenia :D

 

Proponuję zamieszczać tutaj fotki kominków forumowiczów podczas palenia - na początek i zachętę prezentuję nasz kominek w akcji - a że jest nietypowy :lol: / otwarty / - więc - oceńcie sami ...

 

Reasumując - spoglądając za okno i do wnętrza naszego salonu - tegoroczny sezon uważam za otwarty :D

 

http://img136.imageshack.us/img136/4826/pict67161up3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem bo nigdy nie brałem pod uwagę budowy kominka z wkładem .

Siłą rzeczy cenę za kominek z wkładem robi właśnie wkład - im lepszy wkład tym droższy .

Mój kominek jest zbudowany z kolorowego piaskowca , wnętrze komory paleniskowej to szamot i klinkier , czopuch wraz z regulowanym szybrem to żelazo , popielnik wraz z regulacją doprowadzenia powietrza to żeliwo , ruszt , płyta to również żeliwo . Obudowa czopucha i rury z czopucha do komina wykonana jest z płyt KG . Belka ozdobna - to dąb . Koszt całego kominka zamknął się w kwocie ca 7 kpln .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kominek jest zbudowany z kolorowego piaskowca , wnętrze komory paleniskowej to szamot i klinkier , czopuch wraz z regulowanym szybrem to żelazo , popielnik wraz z regulacją doprowadzenia powietrza to żeliwo , ruszt , płyta to również żeliwo .

 

Witam

Parę wątpliwości:

1. "popielnik z regulacją doprowadzenia powietrza" ?????? :o :o :o - przecież to kominek otwarty, więc bierze powietrze z pomieszczenia (salonu) całą powierzchnią.

2. "czopuch wraz z regulowanym szybrem" - rozumiem, że regulacja szybra tylko przy wygaszonym kominku - żeby nie wiało przez komin, lub nie wyciągało ciepła, bo inaczej spaliny idą do pomieszczenia.

:o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 . - pomimo tego że to kominek otwarty jest do niego / do paleniska / doprowadzone powietrze z zewnątrz . Powietrze z zewnątrz jest doprowadzone w okolice popielnika - kratka nad popielnikiem ma element zasuwny który w zależnosci od potrzeby można przymykać lub otwierać - ograniczając dopływ powietrza z zewnątrz lub zwiększając dopływ powietrza w zależności od potrzeby . Doprowadzenie powietrza z zewnątrz do paleniska nie powoduje powstania deficytu powietrza wewnątrz budynku - większość powietrza do spalania jest dostarczana właśnie przez ten dopływ , a nie wysysana z wnętrza salonu .

 

Ad2. - w czopuchu jest zamontowana klapa regulacyjna umożliwiająca przymykanie rury odprowadzającej spaliny do komina . Oczywiście przede wszystkim słuzy do zamknięcia komina w czasie gdy kominek nie jest używany , ale nawet podczas palenia jak komin się nagrzeje to przymykam ta klapę nawet o 3/4 - nie powoduje to wydostawania się dymu na zewnatrz kominka a zmniejsza ilość powietrza usuwanego z pomieszczenia przez komin .

 

Kominek otwarty z założenia powoduje duży deficyt powietrza w budynku dlatego trzeba ten deficyt zrekompensować doprowadzeniem tegoż z zewnątrz . W mojej konstrukcji ten problem praktycznie nie wystepuje .

 

Kominek używam od ponad roku - i jeszcze nigdy nie nastąpiła sytuacja wydostania sie dymu nawet w śladowych ilościach do wnętrza salonu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałam ten wątek, bo szukam inspiracji, niestety większość kominków jest nowoczesnych.

Doradźcie jakimi płytkami obłożyć podłogę przed moim kominkiem?

ja bym dala cos zupelnie nie rzucajacego sie w oczy, zeby nie przytlumic ladnych kafli, albo podloge do konca i na wierzch sama plyte z mosiadzu lub inna, nieduza, taka dokupowana osobno, ktora po sezonie grzewczym mozna zdjac

ale to jeszcze zalezy od wystroju calego pomieszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze , teraz juz powinno byc lepiej 8)

 

trochę poprawiony i przepalony

 

 

ftp://fotka%40mendrycki%2Epl:[email protected]/kominek.jpg

 

kominek super:) TYlko jedna uwaga-mam nadzieję, że się nie obrazisz ale muszę.... Zdodnie z dawnymi kanonami (wcale nie wymysł teraźniejszy)obrazy można wieszać nad kominkiem typu portal ....natomiast nadbudowa w tym wypadku powinna zostać czysta... Uzyskałeś efekt maksymalnego kiczu a szkoda bo kominek fajny i obrazek w konwencji wystroju.... Ale nie jedno nad drugim w takiej sytuacji.... Pewnie zaraz napiszecie,że każdy ma jak chce i to jest racja, tylko po co oszpecać niepotrzebnie fajny salonik?

 

i jeszcze jedno- nie wiem co ma wyobrażać ta kolekcja staroci ale Matka Boska Kominkowa nie jest najlepszym pomysłaem, niezależnie od tego czy traktujesz ikonki jako ciekawe starocie, czy masz z nimi związek religijno-emocjonalny.... Obejrzyj wątek o kiczu- są gusta i guściki ale ikonki w towarzystwie aparatów to...nie jest dobry pomysl. Może jestem upierdliwa, to przepraszam:) Nie chcę nikogo urazić. Ale przy obrazku nad kominkiem będę sie upierać jako koneserka, kolekcjonerka i osobnik rodzinnie skoligacony z artystami-plastykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...