Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

FOREST-...

wyrażam WIELKI BARDZO WIELKI zachwyt Twymi kominkami,.....

pomimo że nie jestem zwolennikiem tych zwykłych mało formatowych kafli, TY mimo wszystko czarujesz z nich cuda,

te dużo formatowe- podobają mi się bardzo,.

i jeszcze coś.....

każdy Twoj (tzn. Twego ) wykonania kominek jest dziełem, doskonale uchwycach i zamykasz w Twym dziele harmonie, piękno, łączysz wszystko w DOSKONAŁOŚC...

 

oj Panie (tak mówi co 3słowo mój sąsiad) aż żałuję że nie zaprosiliśmy Ciebie do wykonania naszego pieca, i dlatego wysłałam ci na priv- jakiś czas temu prośbę o podpowiedz co można w zakresie kolorów zrobić z naszym kominkiem aby choć trochę zmniejszyć jego mase...- jest gdzieś jego zdjęcie pare stron wstecz (ew. jutro wrzucę aktualniejsze, bo z kamieniem ławkowym)

prosze podpowiedz coś nam........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Efilo - a może kafle?

Forumowicze (bardzo fajni i młodzi ludzie), u których stoi już ten kominek też na początku w ogóle nie brali kafli pod uwagę. A teraz... :D

Kaflarnia to na razie moja mała tajemnica. Będzie niedługo na stronach internetowych.

Pozdrawiam "kominowo" :wink:

 

Dziękujemy Foreście za miłe słowa :oops:

No i za kominek raz jeszcze!!! Współpraca z profesjonalistą w swojej dziedzinie była dla nas miłą odmianą po niby-szpecach, którzy się u nas przewijali :wink:

Pozdrawiamy i do zabaczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kominek bedzie taki.

 

http://fidelek.com/1.jpg

 

Wycena: 22500

sam wklad Linea 9020 koszt 9150zl

do tego 3 plyty z zywicowanego trawertynu oraz polka z marmuru Forrest Brown.

 

W innej firmie sam kamien wycenili mi na ok 10000zl bez stawiania kominka. Przyjezdzaja tylko osadzic kamien na gotowy kominek. Wole jednak, zeby robil to ktos od poczatku do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez przyłączam sie do zachwytów nad kominkami wykonanymi przez FORESTA - każdy jest niepowtarzalny. Ale mam w związku z tym problem, bo marzyłby mi sie taki "piecowaty" kominek, ale w adaptacji projektu mam kominek z płaszczem wodnym - 25KW, nawet jest zapis, że CTM. Czy z czegoś takiego mozna zrobić taki kaflowy kominek?. Drugim moim hitem jest kominek z dołem z kamienną półką i obłożonym ciemną cegłą jak ma jeden z forumowiczów. Ten myślę, że bez przeszkód moze zawierać wkład wodny. No bo gazu niet, prądu mało to i czym ogrzewać? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kominek bedzie taki.

 

http://fidelek.com/1.jpg

 

Wycena: 22500

sam wklad Linea 9020 koszt 9150zl

do tego 3 plyty z zywicowanego trawertynu oraz polka z marmuru Forrest Brown.

 

W innej firmie sam kamien wycenili mi na ok 10000zl bez stawiania kominka. Przyjezdzaja tylko osadzic kamien na gotowy kominek. Wole jednak, zeby robil to ktos od poczatku do konca.

 

bardzo ładny a kamień będziesz miec od sufitu do podlogi ? Mój kamień jest też z żywicowanego trawentynu zresztą podobny kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wroclawianko Kamien nie jest od dolu. Tam sa 3 plyty z trawertynu, w ksztalcie odwroconego L, niestety na wizulaizacj nie za bardzo to widac. Plyta dolna konczy sie nad wkladem. Gorne ida tak jak widac ciecia. Reszta bedzie malowana farba. Sciana obok bedzie z tynku dekoracyjnego trawertyn. Mysleliscmy nad kamieniem ale nie moglby byc montowany w jednym kawalku - za duza powierzchnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: czas już chyba na mój kominek :oops: :oops: :oops: :wink: :wink: :wink:

 

foto

 

foto

 

troszkę jeszcze nie skończony :):) ale tylko troszkę :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:

 

Lubię tego typu kominki i mnie się Twój podoba :)

Dla mnie, niestety, za duży.

Planuję gabaryty o połowę mniejsze, czyli bez bocznego "zapiecka" i góry, czyli tyle i obejmują wytłaczane kafle. Możesz mi odpowiedzieć na jakiej zasadzie zbudowany jest ten kominek? Gdzie zdobyłeś kafle, czy pod kaflami to zwykła obudowa g/k, no i jaka cena kafli?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

 

 

miło że przynajmniej Tobie się podoba :wink: :wink: :lol: . Kafle są z polskiej kaflarni Karat, ceny ogólnie niższe od wszelkich kafli zagranicznych. Zbudowany jest na zasadzie pieca kaflowaego z tym że masą kumulacyjna są tylko kafle ( :-? :-? :-?) z niewielką ilością masy szamotowej, czyli nie ma tam obudowy gipsowej, jedynie płyty ze specjalnego materiału tworzą kanały do obiegu powietrza. W kominku tym miał grzać cały zapiecek łacznie z ławeczką, po pierwszej próbie niestety okazało się że ławka zimna :-? :-? :-? :evil: .

 

Dziękuję za odpowiedź i info o kaflach :D Kurczę, no tak sobie myślałam, że będziecie kości wygrzewać na ławeczce, a tu lipa :-? U mię z wygrzewania też nici, bo kominek z PW, a kafle dla ozdoby :lol:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nieee noooo... A ja myslałam, że takie rzeczy to tylko w Erze :wink:

Włażę tu poszukać czegoś o takich kominach, a Nefer mi na talerzu odpowiedź podsuwa :lol: Dzięki wielkie, bo buduję właśnie drewniaka.

 

Pozdrawiam cieplutko

 

Mówisz i masz :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[http://foto2.m.onet.pl/_m/dc735c0009948822b5b554fbd36130a2,10,19,0.jpg

 

Foreście czym wykończony jest czopuch że się tak błyszczy?

Jak w wiejskich klimatach, to może cóś takiego...?

 

Super, nawet ustawienie fajne bo u nas żeby kominek nie wyszedł całkiem w kuchni chcemy go pod kątem ustawić. A kto robi takie cuda w warszawie lub okolicach? może ktoś wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...