Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

chyba nie mamy takiego cuda. Nie kojarzę,aby nasz fachowiec o tym mowił. Muszę zapytać ,ale raczej nie ma. Napisałam w uproszczeniu dom pasywny, może bardziej pasuje energooszczędny. Spełnia parametry domu pasywnego jeśli chodzi o uzytkowanie, ale nie spełnia wszystkich kryteriów np. ma garaz w bryle domu.

Nasz dom jest bohaterem serii artykułów,które mają się ukazać po jakimś okresie mieszkania w nim i sprawdzeniu jego parametrów. Nasz wykonawca wiec ciężko znosi jak te parametry psujemy np. przez powiększenie okien, zrobienie dziury w ścianie itp.

Czyli z opisu o wkładzie można wywnioskować ,ze producent przewiduje montaż kominka beż doprowadzenia powietrza z zewnątrz?

Firma ,u której kupiłam kominek mówi ,ze zamonuje go tak ,ale na nasza odpowiedzialność. Nie dają gwarancji ,że to będzie działać prawidłowo i że będzie ładnie palić się w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tez troche nie rozumiem takiego podejscia, ja rozumiem ze dom modelowy ale wykonawca buduje go dla was(no chyba ze macie z tego jakies dodatkowe pieniazki) .

Nie rozumiem tez tych 3 rekuperatorow a braku gwc, ktory jest podstawa domu pasywnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzwoniłam,ale rozmowa była szybka ,bo miał drugi telefon.

powiedział,że GWC to przeżytek. My mamy wymiennik gruntowy współosiowy jakiś tam (niepamiętam :oops: ) bardzo zaawansowany i do niego nie podpina się kominka. Do kominka musielibyśmy robić oddzielny tylko do kominka zwykły GWC ,ale to niemiałoby sensu ,bo przekroczyłoby koszty samego kominka.

Niech żyje nasza ignorancja :oops: Pewnie dowiemy sie co mamy w domu dopiero po tych artykułach. Nie mamy za nie dodatkowych profitów, ale nie łatwo załapać się na dom u tego wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iva_marti

 

Budujac palenisko bez doprowadzenia powietrza z zewnatrz przy wentylacji mechanicznej to jakas porazka. NIe jest to zgodne z przepisami !

 

Brak pradu = brak mozliwosci palenia w kominku bo nawet wierzac wykonawcy ze uda mu sie dostarczyc dodatkowe 100 m3 /h przy nadmiarowym nawiewie to pozbawiacie sie zrodla dodatkowego ogrzewania.

 

Jesli zgodzicie sie na takie rozwiazanie to tylko pod warunkiem powiazania automatyki rekuperatora z czujnikiem cisnienia w kominie. Przy spadku ciagu ponizej bodajze 10 Pa ma Wam wylaczac wentylatory wywiewne. No i oczywiscie zainstalujcie czujnik czadu.

 

I efekt bedzie taki ze jak bedziecie chcieli palic to trzeba bedzie okna otwierac i cala energooszczednosc w d ...

 

Wezwac kierbuda, wykonawce i kominkarza jesli jest zdunem a nie paprokiem od kartongipsow.

 

U mnie tez jest 20 cm ocieplenie na scianach i rura idzie z zewnatrz przykryta 10 cm styropianu EPS 200 a na to 17 cm wylewki. W reszcie pomieszczenia 17 cm styro i 10 cm wylewki.

 

Z innej beczki - Zabudowuja mi wklad, stelaz jest na czyms posadowiony. Rozumiem ze jak sie buja to blad wykonawczy ??? A juz myslalem ze nie musze pilnowac kolejnej ekipy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz ja poproszę o wypowiedzi, bo już totalny meksyk mam w głowie, jeśli chodzi o wybór wkładu...

 

będziemy ogrzewać 30 m2 salonu i DGP do 4 sypialni na górze (+70m2 )

 

jaki polecacie wkład?

 

żeliwny czy z szamotem?

 

ile ma mieć kW?

 

a wogóle to bym chciała wymiary paleniska 30 x 60 i 1 boczną szybę, to może jakieś konkretne nazwy i symbole padną tutaj?

 

i poproszę więcej opinii o tym Hajduku Volcano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zonzi jestem wzruszona, że o tak wczesnej porze poświęciłeś mi posta :lol:

Znaczy się sprawa poważna!

 

Oj tak :lol: Ja od dwoch lat probowalem zamowic piecokominek, wiem sporo na ten temat ale niestety po skoku euro przerosl moje mozliwosci finansowe i zadowolilem sie zwyklym wkladem z prosta obudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do porównania Hajduka Volcano 2lh i Spratherma Varia 2lh 51 cm

 

Jak wygląda sprawa z szybą?? W przypadku Hajduka szyba jest łączona, Spartherm ma szybe giętą. Czy ktoś ma doświadczenia z szybą łączoną?? Jak wygląda sprawa z czyszczeniem na łączeniu szyb. W czym szyba gięta jest lepsza do łączonej

 

Inna sprawa to czy częste są przypadki pękania szyb??

 

Zastanawia mnie jeszcze Hajduk Volcano 2l BS (bez szprosa) cena brutto prawie 2 tysiące tańsza, a dzrwiczki otwierane do boku. Czy poza sposobem otwierania jest jakaś inna znacząca róznica.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem wycenę od kominkarza.

 

2 - 12,0 tys zł

http://img19.imageshack.us/img19/5743/w753v2.jpg

 

naLeśnik, ja się inspirowałam tym kominkiem.

Lokalny Pan wycenił mi go na 6,500 zł już z wkładem za ok 1,400 zł!!!!

Tyle, że bez bocznej pionowej półki na drewno, ani z drugiej strony bocznych podświetlanych półeczek.

 

http://img4.imageshack.us/img4/7730/dsc5894.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/8748/dsc5896m.jpg

 

monisien, a można prosić namiary na tego "lokalnego" Pana :)

Jaki kamień brałes pod uwagę na obudowę tego kominka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam piękne te wasze kominki, aż miło popatrzeć :lol:

 

Ale odnalazłam ten wątek, żeby poradzić sie użytkowników kominków w następującej sprawie.

Mamy kominek z kratki PL, zuzia 16 KW, bez płaszcza wodnego.

Był zrobiony w kwietniu zeszłego roku.

Odpalaliśmy go moze 10 razy, raczej nie więcej.

Za każdym razem kiedy mocno się rozgrzał, płyty KG, z których jest obudowa powyżej granitu strasznie się nagrzewaja i przy tym czuć zapach jakby palił się jakis plastik i nawet jakby się trochę zadymiało. Na początku myślałam, że może jakieś kleje tam się wypalaja, albo coś podobnego, z resztą tak twierdzi fachowiec, który nam ten kominek obudowywał. Ale to chyba już troche za długo trwa......

W dodatku widziałam pare kominków i w żadnym obudowa sie nie nagrzewała....

A specjalnie wzieliśmy "speca" od kominków, bo nasi "wykończeniowcy " powiedzieliż er sobie z kominkiem też poradzą, ale balismy sie, ze moga coś spartolić, chociaż w swojej działce byli świetni.

 

No i sama już nie wiem co robić, jak pomyślę, że trzeba to teraz rozwalić i poprawiać :o

wklajam zdjęcie jeszcze z budowy, może cos pomoże.

może ktoś ma pomysł, o co tu może chodzić?

 

http://lh3.ggpht.com/_amY3pamMPfg/SDHioNoFa_I/AAAAAAAAAdg/W_56emfXtDs/s128/IMG_8474.jpg

 

pozdrawiam

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gres, włoskiej firmy Marazzi.

Gdzieś w połowie tego wątku jest kominek jaki z nim robiłem.

Mam podchwytliwe pytanie dla Pam - gdyby farba zaczęła odłazić płatami z kominka wezwiesz na reklamację kominkarza? Jeżeli odłaziła by razem z podkładem (tynk, gips, czy co tam innego jest na kominku) to czyja była by to wina? Jeżeli farba będzie śmierdzieć (tylko bez śmiechu, bo to częsty przypadek), to co zrobisz? Wiesz jaką farbą pomalować czy kupisz pierwszą lepszą, bo kolor będzie OK ? Jaki podkład zastosować? Malować gdy kominek jest zimny czy jak jest rozgrzany (macie częściowo ciepłą zabudowę chyba)?

A może po co w ogóle malować, przecież można zabarwić w masie to, co jest na kominku (w zależności od technologii wykonania)?

Pozdrawiam.

 

jaka musi być farba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto nasz, jeszcze w stanie surowym ;) z przodu wneka na drewno, z lewej strony z boku beda podswietlane poleczki, a z prawej 2 poleczki i pionowa wneka na zestaw kominkowy.

 

http://i372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/maj/200905011262.jpg

 

http://i372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/maj/200905011267.jpg

 

http://i372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/maj/200905011275.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...