Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Anulek, ja też chcę mieć kominek z płaszczem wodnym i zastanawiam się czy robić do niego obudowę ciepłą (ale czy to ma sens skoro ten kominek nie nagrzewa się bardzo), a skoro tak, to może wystarczy gips. – karton?

 

No to skoro nie jestem sama jedna z takim problemem, to któryś z profesjonalistów nam odpowie:

 

Czy mam sens robić ciepłą obudowę do kominka z płaszczem wodnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

FN-oczywiście nie zrozumiałeś o co mi tak naprawdę chodziło , wszyscy wiemy że mają cię na tym forum za boga ale i ty nie jesteś nieomylny, ja sam buduję kominki z GKF jak i obudowy ciepłe, co do pierwszych to oczywiście trzeba wiedzieć jak zabezpieczyć je przed działaniem wysokiej temperatury np.(odklejająca się taśma) zaś co do obudowy ciepłej trudniej utrzymać czystość w jej wnętrzu, pod warunkiem że było w niej czysto po skończonej budowie.Co się tyczy wkłady z płaszczem wodnym w ciepłej obudowie jeśli nie masz zamiaru użyć izolacji na wkład to pytanie lepiej skierować do producenta wkładu lub hydraulika ponieważ może pojawić się problem ze skokami temp. wody w pierwszej i ostatniej fazie funkcjonowania kominka.Poza tym trzeba pamiętać o obniżonej temp. korpusu takiego wkład i o powierzchni płaszcza wodnego tak jak napisał bzajas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A gdybym chciał sam wykonać obudowę i dać trochę kamienia, to gdzie takiego kamienia szukać - może ktoś polecić firmy, które mi go przytną do podanych wymiarów. Na co zwrócić uwagę?

 

Michał

Kamień - każdy poważny zakład kamieniarski. Wykonywanie elementów do kominków, to druga usługa po nagrobkach...

 

Oczywiście firmy kominiarskie współpracujące z danym zakładem mają inne niższe ceny za kamienie... niż detaliści. Tak jes zresztą z każdym materiałem.

 

Suma sumarum kupując jako detalista materiały na kominek, może okazać się że cena wykonania obudowy przez firmę z materiałem jest niższa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FN-oczywiście nie zrozumiałeś o co mi tak naprawdę chodziło , wszyscy wiemy że mają cię na tym forum za boga ale i ty nie jesteś nieomylny, ja sam buduję kominki z GKF jak i obudowy ciepłe, co do pierwszych to oczywiście trzeba wiedzieć jak zabezpieczyć je przed działaniem wysokiej temperatury np.(odklejająca się taśma) zaś co do obudowy ciepłej trudniej utrzymać czystość w jej wnętrzu, pod warunkiem że było w niej czysto po skończonej budowie.Co się tyczy wkłady z płaszczem wodnym w ciepłej obudowie jeśli nie masz zamiaru użyć izolacji na wkład to pytanie lepiej skierować do producenta wkładu lub hydraulika ponieważ może pojawić się problem ze skokami temp. wody w pierwszej i ostatniej fazie funkcjonowania kominka.Poza tym trzeba pamiętać o obniżonej temp. korpusu takiego wkład i o powierzchni płaszcza wodnego tak jak napisał bzajas.

 

Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem :o Trudno utrzymać czystość w obudowie jeśli było czysto w niej po jej skończeniu :o

Na chłopski rozum wydawało by się inaczej :roll:

 

Czy możesz to przetłumaczyć, albo jakoś uargumentować, bo się na tym nie znam, a kominek mam w planie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum kupując jako detalista materiały na kominek, może okazać się że cena wykonania obudowy przez firmę z materiałem jest niższa....

 

Wiesz, dostałem właśnie ofertę na wykonanie obudowy kominka - prosta, trochę kamienia wokół. Robocizna - 1500 zł, materiały - 3000 zł.

 

Inna firma - robocizna + materiały bez kamienia - 4500 zł, a w zależności, ile kamienia pójdzie - tyle dopłata - ok. 1000 za metr.

 

Tyle to faktycznie kosztuje?

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za wykonanie obudowy...

Obudowę kominka można wykonywać w różnych technologiach, co za tym idzie z różnych materiałów.

My wykonujemy proste obudowy szamotowe za ok 3 000 zł + wkład kominkowy. Rozmawiamy o usłudze kompleksowej.

Normalnym jest, ze materiały, wkład, objęty jest wtedy 7% vatem.

Kamienie zamawiamy i kupujemy

marmur ok 500 zł m2 (obrobiony)

granit za ok 700 zł m2 (obrobiony)

Te ceny kamieni są takie orientacyjne, mogą być wieksze lub mniejsze, w zależności od rodzaju kamienia.

 

Domyślam się ze każda firma zajmująca się kominkami ma stosowne umowy z producentami, hurtowniami. Bo przecież nie kupują materiałów w castoramie przykładowo...

 

Koszt tej obudowy wykonanej z płyt GK ogień, według ścisłego projektu klienta to 7500 zł (brutto) kompleksowo, oczywiście z wkładem. Cena wkładu to 2550 zł. Klienta nic nie załatwia, ma wszystko na miejscu do wyboru.

http://www.grupa.owo.pl/obudowy/realizacje/starowiejska/4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko, mój pierwszy post tutaj i od razu nietypowo, prezentuję pieco-kominek. Nie ma jeszcze całego efektu, ściany niepomalowane, nie ma jeszcze paneli, no i rura będzie zabudowana za tydzień, zdjęcia z komórki przy żarówkach ale coś widać.

 

Proszę o komentarze krytyczne, pochwalne :wink: lub z poradami jaki kolorek rzucić na ścianę. Myślałam o jarzębinie NOBILES ponieważ orzech lub brąz wypadnie blado a pieco-kominek jest koloru antracyt.

 

http://images44.fotosik.pl/168/bdcc1239e2b20eeemed.jpg

http://images44.fotosik.pl/168/87f96ce19365c92dmed.jpg

 

Wybór podyktowany był paroma względami: żeby było trochę nowocześnie, salon jest za mały na całkowitą zabudowę tego kąta, a obok jest wejście do kuchni, poza tym będą drzwi przesuwne do kuchni i nie było możliwości doprowadzenia powietrza do kominka bezpośrednio, w oknie są nawietrzaki.

 

Pieco-kominek to CHAMANE Invicta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...