Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Witam

Kupiliśmy z mężem wkład Maja 12kw Kratek tylko trochę się załatwiliśmy, bo okazało się że nie ma w nim doprowadzenie powietrza z zewnątrz (trzeba było to zamówić za dodatkową opłatę przy zamawianiu wkładu). Teraz nie wiem bardzo co zrobić bo mimo założenie że będzie to okazjonalne palenie boję się że nie będzie to tak jak być powinno. Czy ktoś się borykała z takimi problemami?

 

Czy masz w domu instalację wentylacji mechanicznej? Jeżeli nie, to wszystko w porządku- nie ma przymusu pobierania powietrza z zewątrz. Jeżeli natomiast masz taką instalację i szczelne okna np. większość fix-ów, to istnieje ryzyko zaczadzenia, niestety.

Pozdrawiam

 

W sumie nei mam wentylacji mechanicznej ale okno są szczelne (mają możliwość otworzenia tzw mikro wentylacji ale nie wiem czy to wystarczy. Poza tym nie chcę otwierać okna bo palę w kominku bo to dla mnie się mija z celem ;/ Jak dla mnie to kratki nabijają trochę w butelkę bo najpierw sprzedają kominek który nie ma doprowadzenia powietrza a potem piszą w instrukcji że to jest niezbędne jeśli ktoś ma szczelne okna. A kto w dzisiejszych czasach nie ma :roll: Wolałabym zapłaci ć więej za ten wkład i mieć to wszystko w d...żym poważaniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zgadza się.

 

Często to są po prostu "gołe" wkłady.

Wtedy cena wydaje się niezmiernie atrakcyjna - np. 2 - 3 tys. zł.

 

W przypadku KRATEK jest podobnie :

 

przykładowy model ZUZIA ( sam wkła kominkowyd ) kosztuje 3.500 zł.

 

Żeby spełniał dzisiejsze wymagania i chodził na przyzwoitym poziomie należy "tę gołą Zuzię" ubrać w dodatkowy osprzęt.

Na innym wątku wyliczyliśmy to bardzo dokładnie i wyszło nam, że owa ZUZIA będzie wtedy kosztować około 5.500 zł.

 

Spora różnica, przyznacie.

 

Niestety, ale tak jest.

 

Za dobry wkład kominkowy należy zapłacić minimum 5.000 zł.

W zwyż do.... ? Nie ma ograniczeń.

Można kupić kominek nawet za kilkanaście tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, aj kupilem jedynie sam wklad - potrzebuje jeszcze obramowanie. a moze gdzies mozna cos takiego zrobic na zamowienie?

myślisz, że ktoś sprzeda ci to taniej, niż gdybyś zamówił to razem z wkładem? Nie sądzę.

 

nie rozumiem twojej wypowiedzi. nie chodzi mi o to, zeby bylo taniej tylko po prostu potrzebuje cos takiego kupic - tam gdzie kupowalem wklad, nie bylo dostepnych takich ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie planowaliśmy wykonać izolację kominka z wełny mineralnej a na to płyta GK ale po zapoznaniu się z tym wątkiem zmieniliśmy zdanie i zastosujemy płyty krzemianowe. Dzisiaj mamy okazję kupić i pilnie potrzebuję Waszej rady.

Myśleliśmy o płytach 50 mm ale w sprzedaży mamy płytę krzemianową 30 mm. Czy zastosować ją podwójnie czy wystarczy jedna warstwa?

 

Proszę Was o pilną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, aj kupilem jedynie sam wklad - potrzebuje jeszcze obramowanie. a moze gdzies mozna cos takiego zrobic na zamowienie?

myślisz, że ktoś sprzeda ci to taniej, niż gdybyś zamówił to razem z wkładem? Nie sądzę.

 

nie rozumiem twojej wypowiedzi. nie chodzi mi o to, zeby bylo taniej tylko po prostu potrzebuje cos takiego kupic - tam gdzie kupowalem wklad, nie bylo dostepnych takich ram.

 

No to poszukaj w innych zakładach oferujących kominki :roll: W naszym nie było z tym żadnego problemu, mieliśmy nawet wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Ile wart jest instalator kominka? Moim zdaniem tyle ile oszczędzi nam czasu, kłopotów i pieniędzy. :D. Myślę, że warto podzielić się zarówno tymi dobrymi jak i złymi doświadczeniami.

 

Zacznę od tych dobrych. Ostatnio wybudowałem kominek i muszę przyznać, że miło zostałem pozytywnie zaskoczony jakością usług, terminowością, a przede wszystkim ceną. Może to zabrzmieć jako krypto reklama ale jest wyrazem podziękowania dla instalatora (mój projekt na jego stronie - 1 linia u góry obraz domu i kominka- http://www.twojkominek.prv.pl/projekty_art.html. Mieszkam w okolicach Warszawy i należę do raczej wymagających klientów. Przejrzałem oferty firm warszawskich i okolicznych - jest w czym wybierać ale ceny są wysokie. Będąc u rodziny w Łukowie, przeglądając Tygodnik Siedlecki natknąłem się na kilka ogłoszeń dotyczących budowy kominka i z ciekawości zadzwoniłem. Po krótkiej rozmowie z niezależnym instalatorem doszliśmy do wstępnego porozumienia co do terminu i ceny budowy. Instalator pomógł mi wybrać korzystne dla mnie rozwiązanie (nie wciskał towaru, którego chciał się pozbyć ale znalazł ten sam wkład w lepszej cenie oraz polecił materiały wykończeniowe). Oszczędziłem czas i sporo pieniędzy (30% mniej niż zapłaciłbym korzystając z usług firmy warszawskiej) i z czystym sumieniem mogę polecić tego pana. Instalatorzy z mniejszych miast wcale nie są ustępują umiejętnościami tym z metropolii i ceny ich usług są konkurencyjne.

 

 

Pozdrawiam, Bogdan M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Ile wart jest instalator kominka? Moim zdaniem tyle ile oszczędzi nam czasu, kłopotów i pieniędzy. :D. Myślę, że warto podzielić się zarówno tymi dobrymi jak i złymi doświadczeniami.

 

Zacznę od tych dobrych. Ostatnio wybudowałem kominek i muszę przyznać, że miło zostałem pozytywnie zaskoczony jakością usług, terminowością, a przede wszystkim ceną. Może to zabrzmieć jako krypto reklama ale jest wyrazem podziękowania dla instalatora (mój projekt na jego stronie - 1 linia u góry obraz domu i kominka- http://twojkominek.prv.pl/projekty_art.html ) . Mieszkam w okolicach Warszawy i należę do raczej wymagających klientów. Przejrzałem oferty firm warszawskich i okolicznych - jest w czym wybierać ale ceny są wysokie. Będąc u rodziny w Łukowie, przeglądając Tygodnik Siedlecki natknąłem się na kilka ogłoszeń dotyczących budowy kominka i z ciekawości zadzwoniłem. Po krótkiej rozmowie z niezależnym instalatorem doszliśmy do wstępnego porozumienia co do terminu i ceny budowy. Instalator pomógł mi wybrać korzystne dla mnie rozwiązanie (nie wciskał towaru, którego chciał się pozbyć ale znalazł ten sam wkład w lepszej cenie oraz polecił materiały wykończeniowe). Oszczędziłem czas i sporo pieniędzy (30% mniej niż zapłaciłbym korzystając z usług firmy warszawskiej) i z czystym sumieniem mogę polecić tego pana. Instalatorzy z mniejszych miast wcale nie są ustępują umiejętnościami tym z metropolii i ceny ich usług są konkurencyjne.

 

 

Pozdrawiam, Bogdan M.

 

aż się pofatygowałam i sprawdziłam wszytskie posty tego użytkownika. Śmiech na sali. Prosze sobie dac spokój z taką formą reklamy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi! Ty widzisz we wszystkim reklamę, może byś zmienił oklulary. Chyba nigdy nie za nic nie potrafiłeś podziękować. Mam tylko dwa posty. Zamieściłem ten drugi bo użytkownik edi1977 powiedział, że tutaj powinieniem zamieścić mój kominek. Żałosny to jesteś Ty kolego bo nie sprawdzisz a piszesz :evil: . Pozdrowienia poruczniku Żbik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi! Ty widzisz we wszystkim reklamę, może byś zmienił oklulary. Chyba nigdy nie za nic nie potrafiłeś podziękować. Mam tylko dwa posty. Zamieściłem ten drugi bo użytkownik edi1977 powiedział, że tutaj powinieniem zamieścić mój kominek. Żałosny to jesteś Ty kolego bo nie sprawdzisz a piszesz :evil: . Pozdrowienia poruczniku Żbik

 

jakie dwa posty? Jak sparwdzałąm to było już 6 lub 7 i wszytskie na ten sam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...