Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

.....tak ale podaj w takim razie rozszerzalność g-k...

Faktycznie przyjąłem zero dla obudowy. W rzeczywistości oczywiście obudowa rozszerzy się. Tyle tylko że rozszerzając się powiększy otwór w którym jest wkład czyli zmniejszy konieczną dylatację to raz.

Dwa obudowa nagrzeje się znacznie słabiej niż wkład, a dla materiałów ceramicznych, płyt krzemianowo-silikatowych, czy wspomnianych nieszczęsnych g-k współczynnik rozszerzalności cieplnej jest na tyle mały że wydłużenie na szerokości przeciętnego wkładu będzie sporo poniżej ćwierć milimetra. Nie chce mi się liczyć dla wszystkich możliwych materiałów i 5 różnych temperatur ale te 0,25 mm to jest z dużym zapasem tak czy siak.

 

....ta szczelina służy również do cyrkulacji powietrza wokół wkładu i ppoż a nie tylko kwestiom rozszerzalności
No popatrz, a ja myślałem że cyrkulacji powietrza wokół wkładu to służą kratki w obudowie i ewentualnie wloty powietrza konwekcyjnego we wkładzie.

A ppoż to służy obudowywanie wkładu materiałami to tego przeznaczonymi czyli między innymi niepalnymi.

 

Trochę obudów widziałem i we wszystkich szpary były po 3-4 mm a nie 15mm

Ewentualnie wzdłuż górnej krawędzi wkładu było więcej (rzędu 1 cm), ale nigdy dookoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam prośbę, gdzieś tu na forum widziałam ciekawe rozwiązanie - umieszczenie kominkowego wkładu w ścianie a konkretnie wnęce, nad wkładem była wylana zazbrojona półka, na której dopiero stał komin.

Nie mogę tego teraz znaleźć, a że to wątek kominkowy to pozwoliłam sobie zapytać :oops:

Widział może ktoś z Was takie rozwiązanie, albo ma u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos kiedys poruszał w tym temacie problem brudzenia sie traventynu na obudowe kominka. mam taki kominek i niestety potwierdzam, że półka przed drzwiczkami wkładu po 2 miesiacach użytkowania wyglada tak:

http://img697.imageshack.us/img697/9906/img5919.jpg

http://img694.imageshack.us/img694/7923/img5916.jpg

jest to tawertyn szpachlowany, aż nawet nie chcę myslec jak wygladałby surowy (taki odradzono mi zdecydowanie w zakładzie, chociaz widzialam przepiękny kominek z surowego trawertynu w innej firmie...)

pozostałe elementy obudowy ok, nic sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Kominki przepiękne. A oto mój skromny komineczek :)

http://images46.fotosik.pl/223/3713f26da28e0666med.jpg

 

Pozdrawiam

 

Super kominek!

Nie powiem bo widzialam tutaj przepiekne kominki, wrecz dziela sztuki ;), jednak gustuje w tego typu jak Twoj - ladny i planuje miec podobny. ;)

Czy te kratki wentylacyjne nie mozna bylo inaczej umiescic? Ile kosztowala Cie calosc zrobienia tego kominka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nomoz sam kominek mi się podoba, ale bez tego oświetlenia i pólek po lewej. Pólki są zbędne, za dużo detali, a światło wygląda jak do jakiejś dramatycznej sceny w teratrze- do spektakularnej arii zakończonej samobójstwem. To moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Kominki przepiękne. A oto mój skromny komineczek :)

http://images46.fotosik.pl/223/3713f26da28e0666med.jpg

 

Pozdrawiam

 

Ale dlaczego kot sztuczny??

 

 

Witam

Kot narazie maskotka bo mam dwa małe Bąbelki w domu 2latka i 9m-cy. Kotek miałby troche ciężki żywot hi. Jak podrosną to będzie prawdziwy kocurek w domu :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...