Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A zdradź jak budowałeś obudowę i jaki masz wkład :D
poszło na priva

 

Basia KRK miło mi, że się podoba. Pierwowzorem był kominek umieszczony tu ze dwie strony wcześniej,(swoją drogą jego właściel również z Krakowa). Po długich poszukiwaniach odpowiedniej cegły w końcu zdecydowaliśmy się na wykończenie łupkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koza może być? Kominek za dużo miejsca nam zajmował... :wink:

 

Tu świeżo po zamontowaniu

http://lh6.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SrPWxhe8m2I/AAAAAAAAEGU/axXIKJ9DVVc/s400/IMG_0280.JPG

 

I rozpalony :D

http://lh4.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SvEzTW5tXTI/AAAAAAAAETA/vYqswYMUhso/s400/IMG_0423.JPG

 

Ma szczelne doprowadzenie powietrza z zewnątrz - w tej stopie - to ważna informacja dla tych, którzy mają wentylację mechaniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kominkiem. Strasznie dymi, gdy zamkniemy drzwiczki i od razu gaśnie ogień. Gdy są uchylone wtedy ładnie się pali. Jednak tak nie może być bo wtedy wszystko wychodzi na dom. Może ktoś z was miał podobny problem? Czym to jest spowodowane.

 

moim zdaniem (laik) brak dopływu powietrza z zewnątrz do wkładu,

ale może jakiś fachowiec sie wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koza może być? Kominek za dużo miejsca nam zajmował... :wink:

 

http://lh4.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SvEzTW5tXTI/AAAAAAAAETA/vYqswYMUhso/s400/IMG_0423.JPG

 

Suuuuper!! Nie jestem zwolenniczka kominkow zabudowanych na pol sciany pokoju od podlogi po sufit nie urazajac wlascicieli takich choc przyznam, ze sa ladne ale nie zyczylabym miec takiego u siebie w domu, obecnie mam maly ale z duzym wkladem i to jest the best i co lubie. :)

A Twoja koza napewno daje duzo ciepla i rownie pieknie sie prezentuje, wyobrazam sobie wieczorki przy cieplych plomykach ... :)

Mam pytanie odnosnie te gornej rury dochodzacej do komina, czy ona tak bedzie widoczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie te gornej rury dochodzacej do komina, czy ona tak bedzie widoczna?

Będzie widoczna, bo za późno się zdecydowaliśmy na kozę i nie było jak inaczej podłączyć się do komina. Ta ściana z klinkieru to jest zabudowa komina, a nie sam komin, a w środku są już 2 kolanka :roll:

 

OK, nie pytalam dlatego, ze niby nie ladnie, a bo wystaje itp jak to lubie co niektorzy krytkowac (oby sie mi teraz nie oberwalo) :( jednak jestem na etapie poszukiwaniu "czegos" dla siebie, do mojego domku, stad to moje pytanie.

Widzialam gdzies na forum rownie piekna koze (fajna nazwa) a'propo czy wiesz skad ta nazwa? :) moze uda sie mi ja odnalesc.

A Tobie zycze milych i cieplych chwil w zimowe wieczory spedzonych przy piekne buzujacym ogniu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialam gdzies na forum rownie piekna koze (fajna nazwa) a'propo czy wiesz skad ta nazwa? :) moze uda sie mi ja odnalesc.

A Tobie zycze milych i cieplych chwil w zimowe wieczory spedzonych przy piekne buzujacym ogniu. :)

Ta koza którą ja mam ma możliwość podłączenia rury spalinowej od tyłu i wtedy nie będzie ona widoczna. I tak jest chyba w większości modeli. Natomiast rację ma tarcim, że oddaje ona ciepło co ma jakieś tam znaczenie :wink:

A nazwa? Nie wiem skąd się wzięła 8)

Dziękuję za życzenia, już parę sympatycznych chwil spędzliśmy przy ogniu :D

Tobie życzę słusznego wyboru - chyba sporo ich jeszcze przed Tobą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...