Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie mam jeszcze kominka wiec sie nie chwale .Mam natomiast problem jak "zamaskowac" wyczyske ktora bede miala od strony kuchni .Kominek bedzie wolnostojacy pomiedzy kuchnia a salonem.Moze podzielicie sie pomyslami jak Wy schowaliscie te klapke?(wneka na drzewo odpada bo wyczystka jest z tylu a nie boku kominka)

Czy sa jakies przepisy mowiace na jakiej wysokosci powinna byc umieszczna wyczystka(od poziomu podsadzki)?Chcialabym dac ja jak najnizej (nawet rowno z podloga) ale nie wiem czy tak mozna :roll:

Bardzo prosze o odpowiedz osoby orientujace sie w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka sposobów. W zależności od tego jakim materiałem będzie obłożona ściana za piecykiem.

Poszukaj w sklepach z materiałami budowlanymi takich klapek na magnes. Na to można przykleić okładzinę ściany, fakt że trzeba zrobić jak najestetyczniej. Wtedy wyczystka będzie praktycznie niewidoczna. Pozostaną tylko nie "zatkane" fugi ale wygląd będzie ok.

Podobnie się robi w łazienkach przy chowaniu różnego rodzaju przyłączy np. pod wanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko w temacie kominka: Kiedy najlepiej (czyt: na jakim etapie?) montowac kominek? Będę wdzięczny za podpowiedź :D

 

Moim zdaniem przed parkietem i po gładziach jeśli takie będą wykonywane.

Podczas układania i cyklinowania parkietu szczelnie zabezpieczyć kominek, aby pył drzewny nie dostawał się do wnętrza zabudowy.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze kominka wiec sie nie chwale .Mam natomiast problem jak "zamaskowac" wyczyske ktora bede miala od strony kuchni .Kominek bedzie wolnostojacy pomiedzy kuchnia a salonem.Moze podzielicie sie pomyslami jak Wy schowaliscie te klapke?(wneka na drzewo odpada bo wyczystka jest z tylu a nie boku kominka)

Czy sa jakies przepisy mowiace na jakiej wysokosci powinna byc umieszczna wyczystka(od poziomu podsadzki)?Chcialabym dac ja jak najnizej (nawet rowno z podloga) ale nie wiem czy tak mozna :roll:

Bardzo prosze o odpowiedz osoby orientujace sie w temacie :)

 

Miałam ten sam problem. Wyczystkę zasłoniłam ozdobnymi żeliwnymi drzwiczkami i "malnęłam" nad nimi napis :wink: Wcześniej miałam na ścianie deski, które również zasłaniały wyczystkę. Jest dosyć nisko, więc ukrycie jej za obrazem odpadało.

ps. zdjęcia poglądowe, bo napis juz niedługo będzie zmieniony :wink:

 

http://images44.fotosik.pl/236/61cbc3492f7bf505m.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/219/1b028d728686dcf1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...