Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Interesuje mnie kominek KFDesign Linea H 1050. Czy ktos uzytkuje ten kominek lub inny model tej firmy? Interesujace jest ze nie ma zbyt wiele informacji na temat produktow tej firmy. Zdazylem sie zorientowac ze to polska firma (choc i tego nie jestem pewnien).

Bylbym wdzieczny za wszelkie informacje na temat tego kominka/firmy.

 

Nie sądze, aby była to polska firma. Montowałem wszystkie modele w/w firmy i wydaje mi się , że jest to tańsza wersja produktów focusa. Wkłady są proste w obsłudze, dużych możliwościach ciekawej zabudowy ale generalnie przeznaczone do palenia ozdobnego ew. dogrzewczego ( wbrew temu co pisze KFD. ) Spróbuj poszukać stron związanych z Dominique Imbert' em - ostatnim wielkim designerem ognia - tworzy dla Focusa a zrozumiesz o co mi chodzi. Wkłady KFD bardzo przypominają jego pomysły realizowane w Focusie w połowie lat 90.

Generalnie użytkownicy są bardzo zadowoleni.

Pzdr. R

ps. Pomyśl też o serii V - efekt ognia niesamowity :D

 

O KFD mówią sprzedawcy różnie jedni że niemieckie inni, że francuskie, ale to jest chyba jednak firma polska z mojego Legionowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaroR, dziękuję za pochwałę! :oops:

 

Podaję materiały z umowy:

- łupek naturalny beżowy wg wzorca

- belka ozdobna drewniana (warszawska) w kolorze dębu, lekko przypalana

- blat marmurowy.

Wykonawca (tak jak i ja) jest z "bardzo południowo - zachodniej Polski", z samego cypelka u styku trzech granic, więc do Ciebie chyba bardzo daleko, ale jeśli potrzebujesz jego dane, chętnie napiszę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro, przykro mi, nie wiem nic więcej poza tym, co mam w umowie. Mój wykonawca pokazał mi wzory obudów kominka: z łupka, granitu, cegły, marmuru itp. Wybraliśmy ten z łupka, dlatego w umowie jest napisane "wg wzoru". Łupek sam w sobie ma tylko jeden wzór, właśnie taki jak u mnie, chodzi tylko o to, że może mieć te paseczki różnej szerokości. U mnie mają ok. 4 cm. Wzory łupków możesz zobaczyć tutaj:

 

http://www.mapstone.pl/ - to już bliżej Ciebie

 

Niestety, nie znam też firmy, z jakiej mój łupek pochodzi. Wykonawca mojego kominka mówił, że bierze go od jakichś gości, którzy pozyskują go w kamieniołomach. Opowiadał, że kiedyś podłożyli ładunki wybuchowe i tak pie...ło, że odsłoniła się jakaś jaskinia. Podobno jak goście stamtąd wiali, to kurzyło się bardziej niż po tym wybuchu :D Tak więc taka to "firma" od łupków.

Jutro muszę zadzwonić do tego wykonawcy w sprawie faktury za kominek, mogę więc zapytać o dokładny opis tego łupka.

O, teraz mi się przypomniało o stronie www wykonawcy:

http://www.kominki.zgorzelec.info

 

Jak masz jeszcze pytania, służę uprzejmie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze , aby rodzina Koper zajmowała się produkcją :D . Na wkładach KFD jest tylko nalepka dystrybutora. To tak jak norweski rodowód wkładów Dovre :lol: - świetny slogan reklamowy firmy bodajże z Belgii. Pochodzenie określiłem na podstawie organoleptycznej :wink:

Sytuacja z pochodzeniem KFD nie jest czymś nietypowym na naszym rynku- znam 5 różnych marek majęcych jednego właściciela, oraz 4 inne , które o to samo podejrzewam. Cechą wspólną jest brak adresu producenta na tabliczce znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też juz mam prawie gotowy, jeszcze troszkę elementów brakuje, ale już cos widać :D

 

http://images50.fotosik.pl/242/655b3b27efff6264med.jpg

 

Kasia, super! taki prosty i elegancki. Jaki to wkład? i jak mniej więcej cenowo wychodzi? A co to jest to ciemne?

 

Wito, Twój kominek tez mi się bardzo podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...