Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

an-bud super! a pokazesz od srodka jeszcze?

 

Schował się gdzieś w kompie :-? ale znalazłem jszcze inne cegiełki :wink:

http://lh3.ggpht.com/_RWKhEdg1GT8/SpWIZTrENLI/AAAAAAAABlE/Vnf3uKSU1Dk/s640/DSC00971.JPG

 

http://lh4.ggpht.com/_RWKhEdg1GT8/SpWIijooR5I/AAAAAAAABlI/FLwFpjU9ydg/s512/DSC00970.JPG

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/7def9bd796cfe788a08a02dbdcc2f438,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie, czy ktoś z szanownych Grupowiczów robił może sobie kominek z ciepłą obudową (bez kratek wentylacyjnych?).

 

A jeśli tak to czy do takiej obudowy stosowany był jakiś zwykły wkład kominkowy i czy nie ma z nim problemów?

Tym bardziej ciekawi mnie to, iż podobno większość (jak nie wszyscy?) producenci wkładów zastrzegają, że należy w obudowie kominka wykonać kratki wywiewne o określonej powierzchni, a w technologii ciepłej obudowy kominka kratek nie robi się wogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tu na forum kilku "producentów" takich kominków

ja osobiście uważam, że to za droga impreza w stosunku do efektów

poza tym, żeby to dobrze działało to kominek nie powinien mieć zbyt wielu przeszkleń co ogranicza wybór (z resztą w kominkach z PW też)

z tego co wiem to najczęściej robią je na wkładach Spartherma a z polskich nadaje się do tego Tarnawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z wkladem z plaszczem wodnym firmy polskiej Hajduk typ Volcano WP o moc 19kW. Podczas swojej pracy znakomicie zastepuje piec gazowy i sprawnie ogrzewa instalacje podlogowa na dwoch kondygnacjach, a nadmiar ciepla wykorzystywany jest do ogrzania cieplej wody do mycia.

 

Dokładnie taki sam jak mój z tym,że ja mam lustrzane odbicie... i takie samo zastosowanie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z szanownych Grupowiczów robił może sobie kominek z ciepłą obudową (bez kratek wentylacyjnych?).

 

A jeśli tak to czy do takiej obudowy stosowany był jakiś zwykły wkład kominkowy i czy nie ma z nim problemów?

Tym bardziej ciekawi mnie to, iż podobno większość (jak nie wszyscy?) producenci wkładów zastrzegają, że należy w obudowie kominka wykonać kratki wywiewne o określonej powierzchni, a w technologii ciepłej obudowy kominka kratek nie robi się wogóle...

 

Bardzo ciekawe, jakis czas temu troche poczytalam o takiej cieplej obudowie:)

Przypominaja w dzialaniu dawne piece kaflowe. Korpus obudowy mozna wykonac z płyt szamotowych, ktore kumuluja cieplo z wkladu kominkowego. Potem powoli oddają to cieplo do pomieszczenia. Obudowe ciepla mozna zrobic z kamieni naturalnych, kaflli, takze tynku czy gipsu. Z tego co wiem rzeczywiscie w tego typu obudowie mozlna wyeliminowac kratki powietrzn, lecz wazne tu sa wielkosc i waga masy kumulującej oraz jakośc paleniska. Mozna tez wykorzystac kratki kominkowe z zaluzjami. Dodam jeszcze, ze piekne obudowy kaflowe maja kafle spelniajace role kratek i kompletnie sie ich nie zauwaza.

Ktos, kto robi takie obudowy z perwnoscia doradzi Ci co i jak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak taka obudowa kominka wykaonana z kafli szamotowych swietnie trzyma temperature.Jednoczesnie mozna nadac kaflom taki kształt i forme jaka sobie tylko można wymarzyc, ja sam jestem budowniczym takich pieców i zapewniam że taka forma budowania jest najlepsza- bo po co stawiac sobie w domu płyte z kamienia ktora sie nie nagrzewa a wdodatku wyglada to jak televizor z płomieniem.Chyba nie bez powodu kafle szomotowe wymyslono prawda?a jak jeszcze można zrobic z tego arcydzieło cóż wiecej trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamień, w większości marmur pochodzi z prywatnej polskiej kopalni kamienia. Tak jak widac na zdjęciach nie są to płyty grubości 3-6 cm, potem klejone, tylko bloki jednolite majace nieraz i 30 cm grubosci.

Kolorystyka, wzory kamieni sa niepowtarzalne. Można sobie je nazywać i numerować przykładowo nazwiskiem właściciela kopalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, faktycznie można to uznać za pewną reklamę.

Dużo jednak zależy czy prezentacje wzorów wykonanych, traktujemy jako reklamę. Powtarzam są to wzory wykonane według indywidualnych projektów, gdzieś już zabudowane. Praktycznie niepowtarzalne.

Na upartego każdy kominek tu prezentowany jest jakimś projektem wykonanym.

 

Ja nie podałem oferty wykonawstwa, ani cen. Jestem również pewien że pokazanych wzorów nie wykona inny zakład kamieniarski. A jeżeli będzie próbował to wyjdzie coś zupełnie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Moj kominek jest niepowtarzalny ponieważ wykonuję tylko po jednej sztuce, tylko jedną sztuke zamiesciłem na forum.Pan dał link do kilkudziesięciu, mimo to mój usunięto, zastanawiam sie dlaczego choc odpowiedz wydaje się byc prosta.A tak na marginesie jak można okresłac kominek wyciety przez maszyne za niepowtarzalny? czy ludzie to ignoranci? ja swoje rzeźbie własnorecznie to jest niepowtarzlnosc!!!ale klienci walą masówkę aby potem poweidziec ze maja oryginalny niepowtarzalny kominek, najlepiej w kształcie telewizora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szanowni Państwo to nie jest reklama.Jeżeli nie to co nią jest.Mnie usunięto natychmias jak tylko sie pojawiłem, to po prostu nieuczciwe.Ale przynajmniej bardzo po polsku!!!

Może dlatego że kolega w każdym poście wyraźnie się podpisuje, a nie robi sobie seudo reklamy pt : "z żona chcemy kupić ekskluzywny kominek od gościa który robi je w pojedynczym egzemplazu.... co wy na to?"myslę że tutaj tkwi problem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...