Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Mockinbird

Moze staraj się nie ingerować w gusta użytkowników tego forum. Bo każdy ma prawo wyboru i każdy ma prawo do własnych decyzji.

 

Zwróć uwagę na głębokość rzeżb, itp.

Te głębokości to nieraz 8-12 cm, a nieraz i więcej.

 

Tego nie robią same maszyny, tylko maszyny są wykorzystywane jako narzędzia przez pracowników. Własnie narzędzia, park maszynowy i wyszkolona kadra dezydują o jakości i efekcie końcowym. No i materiał jest niezwykle ważny przecież.

Czyli dostęp do materiałów i posiadanie parku maszynowego to podstawa pewnych realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kamień to Rain Forest Green. 2,8x1,6.

Płyta kosztowała 2500.

Przeglądałam zdjecia ale wszystkie mam z tej samej strony

To zdjecie zrobione chwile po przyklejeniu płyty

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/le/eh/bgat/ZJON9zZ0VdVf6P16yX.jpg

 

I takie troche inne

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/le/eh/bgat/qIGxOsNhFNXnEUXucX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze!...moze ktos z Was widzial gdzies jakies zdjęcia kominkow lekko zaokrąglonych ( mam taki lekko zaokrąglony panoramiczny wklad) prostych,bardziej nowoczesnych niz babcinych....mam z ogromny problem z wybraniem obudowy boi wszędzie są albo narozne albo zupelnie proste albo mocno zaokraglone,jezeli ktos cos widzial to nioech wklei:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z szanownych Grupowiczów robił może sobie kominek z ciepłą obudową (bez kratek wentylacyjnych?).

 

A jeśli tak to czy do takiej obudowy stosowany był jakiś zwykły wkład kominkowy i czy nie ma z nim problemów?

Tym bardziej ciekawi mnie to, iż podobno większość (jak nie wszyscy?) producenci wkładów zastrzegają, że należy w obudowie kominka wykonać kratki wywiewne o określonej powierzchni, a w technologii ciepłej obudowy kominka kratek nie robi się wogóle...

 

witam,

nie można robić kominka z wkładem bez kratek wentylacyjnych!!! nie można też stosować na obudowie kratek z żaluzją!!!Kratki te po pierwsze wytrzymują tylko do ok.250 stopni C, po drugie zamknięcie ich zamyka obieg powietrza wokół wkładu i problemy gotowe. wszyscy producenci podają minimalne powierzchnie kratek do wentylowania wkładu i nie użycie ich skończy się pęknięciem wkładu. mój prywatny [email protected], jak ktoś potrzebuje dobrego fachowca od ciepłych obudów( współpracuję z takim- raczej małopolska) lub porady co do wkładu ( to już ja) zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze!...moze ktos z Was widzial gdzies jakies zdjęcia kominkow lekko zaokrąglonych ( mam taki lekko zaokrąglony panoramiczny wklad) prostych,bardziej nowoczesnych niz babcinych....mam z ogromny problem z wybraniem obudowy boi wszędzie są albo narozne albo zupelnie proste albo mocno zaokraglone,jezeli ktos cos widzial to nioech wklei:-)

 

Taki? :wink:

 

http://www.greatinteriordesign.com/wp-content/uploads/2009/07/focus-contemporary-fireplace-built-in-models.jpg

 

tu blog/wlasciciel zdjecia: http://www.greatinteriordesign.com/

 

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie można robić kominka z wkładem bez kratek wentylacyjnych!!! nie można też stosować na obudowie kratek z żaluzją!!!Kratki te po pierwsze wytrzymują tylko do ok.250 stopni C, po drugie zamknięcie ich zamyka obieg powietrza wokół wkładu i problemy gotowe. wszyscy producenci podają minimalne powierzchnie kratek do wentylowania wkładu i nie użycie ich skończy się pęknięciem wkładu. mój prywatny [email protected], jak ktoś potrzebuje dobrego fachowca od ciepłych obudów( współpracuję z takim- raczej małopolska) lub porady co do wkładu ( to już ja) zapraszam.

 

Takie stwierdzenie wygląda na jednoznaczne. Nie jest do końca zgodne z prawdą. Wszystko zależy od sytuacji, jak obudowa jest wykonana, z jakich materiałów, jaki wkład kominkowy, czy jest DGP, czy są bloki akumulacyjne, itp, itp, itp.....

 

Tak więc rozwiązań jest wiele. Trudno tu rozpisywać się i wyjaśniać możliwe opcje rozwiązań.

 

Oczywiście rozmawiamy o sytuacji gdy klient poważnie rozumie i docenia efekt grzewczy jaki można uzyskać z kominka.

Nie biorę pod uwagę w tej rozmowie obudów wykonanych z płyt GK i obudów kominkowych na pokaz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamień to Rain Forest Green. 2,8x1,6.

(...)

 

mmmm, masz piękny, prosty kominek z przepięknym kamieniem :D .

Też wybrałam forest green, jutro zaczynają robić kominek.

Napisz proszę, czy czy położyłaś kamień antykowany czy poler? Ale jak patrzę, to raczej poler, prawda?

Z ciekawości pytam, bo ja już wybrałam - szczotkowany.

 

bartolinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwagą czytam zawsze Twoje posty - na pewno są one pomocne i inspirujące. Twierdzę jednak, że w przypadku większości wkładów ( a przynajmniej tych które znam) istneje konieczność zapewnienia cyrkulacji powietrza. Pisząc ,,kratki'' miałem na myśli albo kratki albo dgp.

 

Witam.

Jak najbardziej można zrobić kominek czy pieco-kominek bez kratek...tyle, że trzeba wiedzieć jak to zrobić, z jakich materiałów i jakich palenisk można do tego użyć...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak najbardziej masz rację pisząc "w większości wkładów". Ale jest bardzo dużo (kilkanaście modeli i kilkadziesiąt ich wariantów, kilku firm) palenisk, które są przeznaczone do tego typu zabudów. Materiały też muszą być diametralnie inne niż płyta GK.

Piece kaflowe też były (i są) wyposażane w osobne paleniska stalowe czy żeliwne. Robiono takie już na początku XX w, tyle, że nie miały...szyb do podziwiania ognia (no, czasami posiadały płytki z cieniutkiej, przezroczystej miki)

Taka zabudowa to świetna rzecz dla alergików.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dochodzimy do sedna. Jeśli ktoś pyta ,,jak zrobić ciepły kominek bez kratek'' ( w domyśle chce to zrobić sam) - uważam, że nie powinien się za to sam zabierać. piece kaflowe to naprawdę wyższa szkoła jazdy i nie odważyłbym się podpowiedzieć : wystarczy znaleźć wkład lub kasetę do tego przeznaczoną i obłożyć szamotem.

Zamykając temat - GK dla majsterkowiczów (efekt wizualny naprawdę może być doskonały)

inne rozwiązania - raczej fachowiec.

pozdrawiam

 

 

Witam.

Jak najbardziej masz rację pisząc "w większości wkładów". Ale jest bardzo dużo (kilkanaście modeli i kilkadziesiąt ich wariantów, kilku firm) palenisk, które są przeznaczone do tego typu zabudów. Materiały też muszą być diametralnie inne niż płyta GK.

Piece kaflowe też były (i są) wyposażane w osobne paleniska stalowe czy żeliwne. Robiono takie już na początku XX w, tyle, że nie miały...szyb do podziwiania ognia (no, czasami posiadały płytki z cieniutkiej, przezroczystej miki)

Taka zabudowa to świetna rzecz dla alergików.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kiedyś wkleiłem zdjęcia niedokończonego jeszcze pieca kaflowego i obiecałem, że jak będzie gotowy to go pokażę w całości. Jako się rzekło:

Piec kaflowy wzorowany nieco na XVIII-to wieczny piec z Domu Uphagena w Gdańsku. Kafle - Manufaktura Pałac Nakomiady, drzwiczki z przeszkleniem i widokiem ognia, projekt wizualny Piotr Ciszek, projekt techniczny wnętrza pieca i realizacja FN.

http://foto1.m.onet.pl/_m/ffa0be7628b6d9e5c11102701a240c3d,10,19,0.jpg http://foto3.m.onet.pl/_m/2727db4ca41c384823368ae501576723,10,19,0.jpg http://foto2.m.onet.pl/_m/2f66ef7b90dc01af9a144a2c80ecb6ce,10,19,0.jpg

 

Piec ma doprowadzone z zewnątrz domu powietrze do spalania, można w nim też palić tak jak w typowym kominku - dla rozrywki i przyjemności.

 

Pozdrawiam.

FOREST bardzo ładny kominek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rewelacja

i bardzo pasuje do wnętrza.

Gratulacje!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem laikiem w tym temacie i chciałem się poradzić kogoś kto sie tym interesuje bądź zajmuje, a widzę że na tym forum jesteście ekspertami w dzidzinie kominków. Moje pytanie brzmi: co sądzicie o takim wkładzie : http://www.kominki.radom.pl/?akcja=produkty&idm=2&idpr=34 do domu o powierzchni 165m kw gdzie kominek bedzie służył jako alternatywne źródło ogrzewania domu i C.W.U? i jeszcze jedno (może głupie) pytanie, czy kominek z płaszczem podłączony do C.O. może być w dowolnym momencie odcięty jakimś zaworem od instalacji i uzywac go bez C.O.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o praktyczność i przydatność kominków z PW najlepiej zapytać teraz kilkadziesiąt tysięcy osób odciętych od prądu...

jeśli tak jak piszesz ma to być alternatywne źródło ogrzewania - znaleź sobie solidną firmę kominkową i zbuduj klasyczny kominek powietrzny - satysfakcja gwarantowana, no i bez kotłowni w salonie. To oczywiście tylko moja opinia.

Witam

jestem laikiem w tym temacie i chciałem się poradzić kogoś kto sie tym interesuje bądź zajmuje, a widzę że na tym forum jesteście ekspertami w dzidzinie kominków. Moje pytanie brzmi: co sądzicie o takim wkładzie : http://www.kominki.radom.pl/?akcja=produkty&idm=2&idpr=34 do domu o powierzchni 165m kw gdzie kominek bedzie służył jako alternatywne źródło ogrzewania domu i C.W.U? i jeszcze jedno (może głupie) pytanie, czy kominek z płaszczem podłączony do C.O. może być w dowolnym momencie odcięty jakimś zaworem od instalacji i uzywac go bez C.O.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem ma to byc alternatywa, na przykład jest awaria pieca to wrzucam troche drewna do kominka i mam ciepło w całym domu. poza tym jeśli dla nastroju zapalam sobie w kominku to jednoczesnie ogrzewam dom bo po co wówczas palić w piecu w kotłowni. Piszesz o ludziach którzy nie mają prądu.... ale dlaczego nie odbierają agregatów które gmina chce im wyporzyczyć? Poza tym żyjemy w takich czasach że stać większość ludzi na kupno agregatu za 750pln i problem z głowy. Kto powiedział że będę robił kotłownię z salonu? czy ja napisałem że będę cały czas ogrzewał kominkiem dom? czy majac kominek bez płaszcza i paląc w nim to nie robię kotłowni z salonu?

Owszem są gusta i guściki a moim zdaniem, bomogę takie mieć, to w okresach przejsciowych wiosna tudzież jesień można sobie wrzucić 3 polana do kominka i cieszyć się ciepłem w domu i oraz przyjemną atmosferą.

pozdrawiam

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...