Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piękne macie kominki :)

 

Ja marzę o takim:

 

http://images45.fotosik.pl/266/0b93fcd371176a41med.jpg

 

Podpowiedzcie proszę z jakiego kamienia można go wykonać i gdzie ewentualnie szukać niedrogiego wykonawcy. Oglądałam marmur, ale ma delikatną szarą siatkę, a tego chciałabym uniknąć, ma być cały biały (ew. b. jasny krem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

"Ceglany Dom". Kominek w salonie, w zabudowie szamotowej, z łagodnie nagrzewającą się całością ścian konstrukcyjnych. Palenisko Spartherm Varia 2R-100h-4S Linear, czyli metrowej szerokości front z boczną szybą. Ramka z granitu groszkowanego i płytka ceglana ręcznie formowana.

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/8ab1a3d653ed52bfb923d30808d5dc2a,10,19,0.jpg

 

Jaka to konkretnie cegla jest zastosowana w tym domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Esor - jeszcze takiego kamienia MATKA NATURA nie "wyprodukowała" :wink:

Kamień jednorodny, jednolity, jednobarwny nie istnieje. To wynik fotomontaży, obróbki cyfrowej zdjęć, pięknych katalogów reklamowych, wymysł architektów, "dizajnerów" i ... samych inwestorów, którzy uganiają się często za "mżonkami".

Szkło barwione, PVC w przeróżnych postaciach (np. corian), farby - to i owszem. Czyli wszechobecna chemia. Ale wszystko to ma jedną zasadniczą wadę - ograniczone zastosowanie tam, gdzie w grę wchodzą wysokie temperatury.

W każdym kamieniu będzie coś, co nie spodoba Ci się, ale będziesz musiała to zaakceptować - wtrącenia, odbarwienia, użyłowanie, uziarnienie, itp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest-Natura, dziękuję za uświadomienie :) To w sumie jak z drewnem, pewnie każdy naturalny materiał ma jakieś "mankamenty", które podkreślają indywidualność takiego materiału i sprawiają, że to co naturalne jest wyjątkowe i nie do podrobienia.

 

A jak sprawują się obudowy z piaskowca? Temperatury, utrzymanie czystości etc..?

 

Ten na moim zdjęciu jest podobno wykonany z wapienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wg. umowy ciężko jest nam rozszyfrować co ile kosztowało. W każdym bądź razie całość wraz z wkładem wkład Amelia 24 kw (płaszcz wodny) i montażem kosztowała ok. 10.000 zł.

Kamień to marmur "BRECIA"

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Ps. dziękuję bardzo za miłe słowa to miód na moje serce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat. Dom w sumie ukończony a ja nie mam pomysłu na kominek. :cry:

Wkład już jest długi na 120 cm wysoki na 55 ale nie wiem jak go ubrać.

Na chwilę obecną jest zrobiony na prosto kg ale czegoś mi brakuje :(

Jeżeli macie jakieś zdjęcia takowego kominka pokażcie je, proszę...

Możliwosci jest mnostwo.

Zalezy, w jakim stylu planujesz wnętrza. Moze napiszesz cos wiecej, albo jakies zdjęcia...?

 

Ja mam zrobiony na prosto, a tylko na górze dwie wnęki na jakies ciekawe dekoracyjne wazony albo rzezby. Zobacz kilka postow wyzej, zamieszczałam zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asizo - ależ ZMIANA!!! cudnie wszysto wyszło,

ale wydaje mi się że ty zajmujesz się projektowaniem??

piękny zegar- z ciekawości, gdzie go można kupić??

 

Dziękuję.

Hmm, projektowaniem się nie zajmuję, bo pewnie chodzi Ci o to, ze zawodowo ;) Pewnie chciałabym, ale moze juz trochę za późno na zmianę profesji.

Na razie z pasją zmieniam i urządzam mój dom. Bo lubię.

 

A zegar marki Nextime. Pełno ich w sieci. Ja kupiłam akurat tu:

http://www.trenddecor.pl/p/pl/2858/nextime+-+zegar+scienny-+60+cm+%C5%98-+czarny++plug+inn+-+working+time.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

systemowy, czyli z wkładką ceramiczną?

jesli taki komin chce ktoś "postawić" na wkładzie, to uzyję mocnych słów:

...albo i nie :D

spytaj go po prostu czy się dobrze czuje :D

Ponawaim prośbę o poradę:

 

Mam pytanie do specjalistów: mamy juz zainstalowany kominek z płaszczem wodnym, jest on wysunięty dosyc mocno na salon (bo komin systemowy odstaje ok 10 cm od lica sciany) a obudowa ma byc prosta do góry , fachowiec od kominkow (inny niz ten co kominek montował) zaproponował że schowa kominek w ścianie w której jest wbudowany komin systemowy (umiesci kominek pod kominem) i rure ta od kominka wpuści od razu do komina, czyli sadza bedzie wpadala do kominka. Czy taki sposób instalacji kominka jest do przyjęcia. Zazaczam że bardzo zależało by mi na tym aby rzeczywiście bryła kominka po zabudowie byla mniejsza.

 

Pozdrawiam

 

niestety fachmani juz przestawili kominek jesli chodzi o wkład ceramiczny to zostawili tak jakby jego tylna część

zastanawiam sie tylko czy to nie bedzie pękało lub jakie moga byc inne klopoty

może jeszcze dzisiaj wrzuce zdjecie jak to wyglada obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...