Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

A ja mam dylemat. Dom w sumie ukończony a ja nie mam pomysłu na kominek. :cry:

Wkład już jest długi na 120 cm wysoki na 55 ale nie wiem jak go ubrać.

Na chwilę obecną jest zrobiony na prosto kg ale czegoś mi brakuje :(

Jeżeli macie jakieś zdjęcia takowego kominka pokażcie je, proszę...

Możliwosci jest mnostwo.

Zalezy, w jakim stylu planujesz wnętrza. Moze napiszesz cos wiecej, albo jakies zdjęcia...?

 

Ja mam zrobiony na prosto, a tylko na górze dwie wnęki na jakies ciekawe dekoracyjne wazony albo rzezby. Zobacz kilka postow wyzej, zamieszczałam zdjęcia.

 

Ze zdjęciami będzie krucho. Ale mogę trochę opisać salon. Powierzchnia salonu ok 80 m2, kominek w centrum, widoczny z każdego kąta pokoju. Meble w stylu kolonialnym, na podłodze gres polerowany i wsumie chciałam mieć klimat wiejski- czarodziejski. :oops:

 

No ale klimat psuje ten kominek, z jednej strony mały być nie mógł bo zginąłby w takim pomieszczeniu, a z drugiej strony duży wkład to i duża obudowa. I tak jakoś bez wyrazu :evil: . Marzyłam o kominku, a teraz mi spędza sen z powiek. Małż twierdzi, żeby zostawić taki prosty , zabudowany płytami kg i pomalowanymi w kolorze ścian no ale........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dla esor początki naszego kominka :wink:

http://lh5.ggpht.com/_zP_qxzgzrC8/S4eS0L9J_tI/AAAAAAAABhU/NKs5aeJ7jdw/s512/DSC00230.JPG

 

Przepiękny kominek :) Dokładnie o taki mi chodzi! Możesz napisać coś więcej? My zakupiliśmy już wkład (Ulrich Aquafire INSERT AI LUX), z dużą otwieraną do góry szybą. Teraz szukam materiału na obudowę i wykonawcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poczytałem sobie forum od początku ale nie trafiłem na jakieś opinie na temat Chazelles.

Dlatego prosił bym o opinie o modelu Chazelles C703 L

 

Kominek będzie służył do okazjonalnego grzania czyli w weekendy i czasami jesień-wiosna. Do ogrzania będzie miał 120 m2.

 

Ewentualnie poproszę o propozycje podobnych cenowo i prostych (jak najmniej żeliwa i cudów) wkładów.

 

Z tego co czytam to przy budowie kominka nie jest konieczna komora dekompresyjna. U mnie strop jest betonowy a nad kominkiem nieogrzewany strych. Część górną kominka zamierzam obudować płytami typu super-isol.

Czy na sufit przykleić taką płytę czy może wełnę czy nić nie trzeba?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największa zaleta chazellesa- duza moc na zredukowanym paleniu.

poszukaj 800 -ki bo obecnie wychodzi taniej od 700- ki. :D

co do grzania stropu i wylotach kratek zwiazanych z tym, to raczej zastanów sie nad komorą dekompresyjną

Witam

Poczytałem sobie forum od początku ale nie trafiłem na jakieś opinie na temat Chazelles.

Dlatego prosił bym o opinie o modelu Chazelles C703 L

 

Kominek będzie służył do okazjonalnego grzania czyli w weekendy i czasami jesień-wiosna. Do ogrzania będzie miał 120 m2.

 

Ewentualnie poproszę o propozycje podobnych cenowo i prostych (jak najmniej żeliwa i cudów) wkładów.

 

Z tego co czytam to przy budowie kominka nie jest konieczna komora dekompresyjna. U mnie strop jest betonowy a nad kominkiem nieogrzewany strych. Część górną kominka zamierzam obudować płytami typu super-isol.

Czy na sufit przykleić taką płytę czy może wełnę czy nić nie trzeba?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze ktoś z Was jest na etapie wyboru wkladu z płaszczem wodnym.

Własnie zamawiam razem z Wojtkiem R kominek edilkamin thermofire:

http://www.kominki.edilkamin.pl/thermofire-plaski-otwierany-na-bok-p-11.html

 

dzieki temu ze zamawiamy 2 szt otrzymalismy u przedstawiciela edilkamin dodatkowy rabat 500zł (czyli za 6500zł brutto, transport gratis, gwarancja)

jak znajdzie się więcej chetnych otrzymamy zapewne jeszcze większy rabat (moze być inny model wkładu lub piecyk firmy edilkamin)

w tym tygodniu składamy zamówienie

zainteresowani piszcie na priv

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasha, fajny. Podoba mi się Twój salon. A co to jest ta obwódka dookoła wkładu?

he he gresu zostało a jak zamawialiśmy kamień to zapomnieliśmy że w około wkładu taż miał być. Jest więc jak jest :wink:

 

Właśnie mi się to podoba, ten sam kolor co przed kominkiem. A że u nas musi byc kominek w wersji baaaardzo oszczędnościowej, więc przemyślę takie rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się przy moim kominku zrobić oświetlenie tych czterech półeczek nad wkładem kominkowym z prawej strony? Ci, którzy u mnie robili ten kominek nie potrafili spełnić mojej prośby.

 

Jak Wam się wydaje, czy mam przykleić wokół wkładu kominkowego (na karton-gipsie w kształcie litery C) taką imitację kamienia (colorado jasne z firmy Stegu)? Po lewej stronie kominka planuję przykleić na całej ścianie taki właśnie "kamień".

 

Oto kominek, pomóżcie mi i doradźcie...

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f148995941e87d83.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki właśnie "kamień" chcę mieć na ścianie w salonie Stegu colorado jasne

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/758b9c4fbb86fd62.html

 

A może coś innego proponujecie położyć? Może coś w kolorze tego trawertynu żywicowanego, który jest przy wkładzie kominkowym??? Jest trochę żółtawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...