Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Witam, szykuje sie do zakupu kominka. W oko wpadł mi wkład firmy Kornak, Komfort 6. Czy może ktoś z Was miał już doświadczenia z tą firmą? Z tym wkładem?

Pzdr.

 

Wkłady Kornaka mają ogólnie kiepską opinię. Spotkałam się nawet z taką, że się łatwo rozszczelniają. My postawiliśmy na Godin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czy spece w temacie kominków moga polecic mi wkład z szyba narożną bez szprosów i giętą najlepiej podnoszoną w cenie poniżej 2000 euro ?oglądałam Austro Flamm (Pardus i Nowa Scala 55_55 s) oraz Spartherm...wychodzą około 2500 euro+vat

nie zależy mi na szmerach bajerach typu płaszcz wodny, rozprowadzanie powietrza itp...ma być nieduży, nie wychodzić mi na pół salonu...i po prostu sie palić :)

 

Sparke Varm F 550/440 znalazłam..ktoś coś wie o nim ?

Edytowane przez queene
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wkład który podałaś Sparke Varm F 550/440 jest to wkład z szybą otwieraną na bok..jesli zalezy ci na wkładzie z boczną szybą podnoszony do góry to z tej firmy są do wyboru 3 wersje niestety wszytskie powyzej 2200 euro netto ,najtansza mała wersja h 500x500 wys.42cm po promocji -10% i tak wychodzi 1999 euro netto ,jezeli chciałabys z wersją otwieraną 550/440 boczna szybka 22,5cm to koszt jej wynosi 1202 euro netto -10% obowiązująca promocja 1081euro netto,wiekszy model 670/500 szyba 33cm 1457euro netto -10%=1311 euro netto.Montujemy wkłady tej firmy juz kilka lat i jeszcze niemielismy żadnej reklamacji,solidny wkład szamoty porządnej grubosci jako firma sprzedająca i montuąca z czystym sumieniem polecamy.Na zdjęciu większa wersja wkładu Sparke 780x560 /33 cm szyba,uwazam ze mniejszym gabarycie wkładu bo z tego co piszesz takiego szukasz,spokojnie moze byc wersja z otwieraniem na bok,przy wkładach 100cm zdecydowanie lepiej jak szyba jest podnoszona choćby ze względów uzytkowych...

 

Jedno co mogę napisac to lepiej miec porządny wkład otwierany na bok,niz gorszy jakościowo ale z podnoszoną szybą......

 

http://images24.fotosik.pl/273/c159d67be4bb89a1med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy spece w temacie kominków moga polecic mi wkład z szyba narożną bez szprosów i giętą najlepiej podnoszoną w cenie poniżej 2000 euro ?oglądałam Austro Flamm (Pardus i Nowa Scala 55_55 s) oraz Spartherm...wychodzą około 2500 euro+vat

nie zależy mi na szmerach bajerach typu płaszcz wodny, rozprowadzanie powietrza itp...ma być nieduży, nie wychodzić mi na pół salonu...i po prostu sie palić :)

 

Sparke Varm F 550/440 znalazłam..ktoś coś wie o nim ?

 

Wybrałaś queene niestety najdroższą opcję. Nie dość, że narożny, to z panoramiczną szybą i otwieraną do góry. Takie cudo musi kosztować. Nawet polski Hajduk w takim wzorze jest drogi :bash:

 

http://twojekominki.pl//index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2241&category_id=105&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=30

 

http://hajduk.com.pl/pl/katalog/14-Wklady_kominkowe/50-Wklady_Prisma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może jeszcze poszukam ;-) nie zależy mi na szybie podnoszonej do góry ale rogowy już by mi sie widział...chociaż jesli mam za to zapłacić 2000 euro to i tak jeszcze sprawa do przemyslenia, dziekuje i szukam dalej,

ten Hajduk jest w granicach 5000, możecie powiedziec o nim coś ?? dobrego najlepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa realizacja an-bud. Szkoda, że tak mało informacji i zdjęć zamieściłeś.

Szczególnie informacji, bo przecież wygląd zewnętrzny w kominkach i tego typu wykonawstwie jest w końcu nie najważniejszy.

 

Przez zmiany na FM, no i troszkę odwyk od forum mam problem z wklejeniem zdjęć ;) Zajełem się bardziej ruinką, może też wykończę (100% do wymiany) sobie kominek, projekt i materiały czekają na wolną chwilę ;)

ps. przez odnośnik zdjęcia ruinki, następnie-inny album autora można znaleźć więcej zdjęć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]20682[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20683[/ATTACH]

 

Podkreślam, że to są zdjęcia z albumu an-bud

 

Same otwarte zewnętrzne kominki wybrałeś ;) ten ostatni "leżący" ma na sobie systemowy przewód kominowy fi 200 + wentylacyjny do kominka wewnętrznego, i fi 250 do zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Queene szukam narożnego kominka. Na allegro znalazłam coś takiego;http://allegro.pl/wklad-kominkowy-h12-lbn-narozny-kominek-i1197373693.html. Może ktoś się wypowie na jego temat. Cena przystępna ale czy idzie za nią jakość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...