Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

 

a co to za piękna oprawa kominka? z czego zrobiona? :D bo sie bardzo podoba :D

 

JUZ ZNALAZLAM!!!

 

"cieszę się że ci się podoba ,rama ze stali nie rdzewnej (inox szlifowany ) wkład szamotowo-stalowy KWLine E 1000 moc 16 kw"

 

PROSTO I BARDZO ŁADNIE :)

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam szanownych forumowiczów,

 

jestem ze Szczecina i szukam sprawdzonej ekipy do montażu kominka.

Sprawa dość nietypowa, bo chodzi tylko o ustawienie wkładu podłączenie go do wszystkich wlotów i wylotów ( przygotowane jest już DGP ) bez ostatecznej wykończeniówki od frontu. Wiem ,ze firmy z Polski realizują zamówienia na terenie całego kraju może ktoś miał do czynienia z taka ekipą i jest zadowolony z jej roboty?

 

I Jeszcze jedno pytanie w sprawie samego wkładu.

"Przetrzepałam" internet i wkład, który wybraliśmy z mężem w sklepach internetowych różnią się między sobą ceną ok. 1000zł ! A gdybym chciała - a nie chcę - kupić w jakimś studio kominkowym w Szczecinie to muszę liczyć dodatkowo 1000-2000! MASAKRA!!!

Czy warto kupić wkład w sieci a montaż zlecić sprawdzonej ekipie?

 

Proszę podzielcie się w tej materii swoimi doświadczeniami wszystkie opinie mile widziane

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam kominka dwuszybowego, dwustronnego, czy ma moze ktoś taki? i w przystępnej cenie? ;-) bardzo bede wdzieczna za odpowiedz

 

 

http://lh3.ggpht.com/_RWKhEdg1GT8/SpWIkeMgKgI/AAAAAAAACM0/VwpXfJ_ERsE/s640/DSC00966.JPG

http://lh5.ggpht.com/_RWKhEdg1GT8/SpWImfhmeSI/AAAAAAAACM0/MO-Ulpk1JLo/s640/DSC00964.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy ile jessy chcesz za taki wkład zapłacić i na jakich zasadach kupić.Musisz się bliżej określić

 

Chciałabym oczywiście jak najtańszy hahah, moze byc nawet przez internet, zalezy mi na tym zeby nie był za głęboki, podobaja mi sie wąskie i długie, znalazłam jeden i jezeli dobrze pamietam kosztował ok 20 tys, a to stanowczo za dużo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że nikt nie zlinczuje mnie za zapytanie w tym dziale... ale chodzi o wykończenie kominka.

Chcielibyśmy prawdopodobnie wkład Tarnava, 14 albo 16kw, obudowany prosto do góry [bez skosów, i żadnych specjalnych obudow] oprócz ramy metalowej. Wstępnie myśleliśmy o kamieniu, ale nam to wybito z głowy jako, że kamień byłoby dużo ciężej czyścić.

Wymyśliłam, że może takie poziome paski zrobimy jak na zdjęciu niżej i po prostu pomalujemy farbą. Jak za jakiś czas się zabrudzi to pomalujemy znów.

i pytanie - czy jest rozsądnym wykańczanie w ten sposób kominka. Czego użyć, do tego aby taki efekt uzyskać [jakiś tynk, gładź szpachlową? czytałam trochę w działce o tynkach strukturalnych, ale nie wiem jak ciepło kominka może oddziaływać na takie wykończenie... ] Czy do obudowy można zastosować zwykłe płyty karton-gips i od środka je tylko odpowiednio wyłożyć?

Dzięki!

 

http://img209.imageshack.us/img209/4192/scianal.jpg

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że nikt nie zlinczuje mnie za zapytanie w tym dziale... ale chodzi o wykończenie kominka.

Chcielibyśmy prawdopodobnie wkład Tarnava, 14 albo 16kw, obudowany prosto do góry [bez skosów, i żadnych specjalnych obudow] oprócz ramy metalowej. Wstępnie myśleliśmy o kamieniu, ale nam to wybito z głowy jako, że kamień byłoby dużo ciężej czyścić.

Wymyśliłam, że może takie poziome paski zrobimy jak na zdjęciu niżej i po prostu pomalujemy farbą. Jak za jakiś czas się zabrudzi to pomalujemy znów.

i pytanie - czy jest rozsądnym wykańczanie w ten sposób kominka. Czego użyć, do tego aby taki efekt uzyskać [jakiś tynk, gładź szpachlową? czytałam trochę w działce o tynkach strukturalnych, ale nie wiem jak ciepło kominka może oddziaływać na takie wykończenie... ] Czy do obudowy można zastosować zwykłe płyty karton-gips i od środka je tylko odpowiednio wyłożyć?

Dzięki!

 

http://img209.imageshack.us/img209/4192/scianal.jpg

 

O rany, to dopiero masakra z czyszczeniem będzie, jak w tych wszystkich szczelinkach osiądzie popiół!

A niby jaki kamień ciężko się czyści, bo chyba nie polerowany. Wydaje mi się, że nawet cegły łatwiej raz na rok wyszorować niż wyciągać brud z takich zagłębień - przed malowaniem też trzeba oczyścić ścianę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicol21, ja mam taką strukturę na ścianie w salonie i robiłam ją z .. kleju do kafelków :) Ściana została potem pomalowana farbą Fluggera i od pięciu lat jest bez zmian a czyszczę ją odkurzaczem i zwykłą gąbką. Mimo to nie polecam jej przy kominku. Nie rozumiem dlaczego kamień miałby być gorszy w utrzymaniu czystości, mam kominek z marmurowym wykończeniem i jest super.

mam nadzieję, że nikt nie zlinczuje mnie za zapytanie w tym dziale... ale chodzi o wykończenie kominka.

Chcielibyśmy prawdopodobnie wkład Tarnava, 14 albo 16kw, obudowany prosto do góry [bez skosów, i żadnych specjalnych obudow] oprócz ramy metalowej. Wstępnie myśleliśmy o kamieniu, ale nam to wybito z głowy jako, że kamień byłoby dużo ciężej czyścić.

Wymyśliłam, że może takie poziome paski zrobimy jak na zdjęciu niżej i po prostu pomalujemy farbą. Jak za jakiś czas się zabrudzi to pomalujemy znów.

i pytanie - czy jest rozsądnym wykańczanie w ten sposób kominka. Czego użyć, do tego aby taki efekt uzyskać [jakiś tynk, gładź szpachlową? czytałam trochę w działce o tynkach strukturalnych, ale nie wiem jak ciepło kominka może oddziaływać na takie wykończenie... ] Czy do obudowy można zastosować zwykłe płyty karton-gips i od środka je tylko odpowiednio wyłożyć?

Dzięki!

 

http://img209.imageshack.us/img209/4192/scianal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...