Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

MarJel - bardzo ładny i prosty design. Piękne palenisko. I nie tanie. Dlatego szkoda żeby go szlag trafił jeszcze w okresie trwania gwarancji i żeby ta gwarancja nie została Ci uznana przez producenta. Masz jakieś kratki wlotowe i wylotowe w tej zabudowie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

MarJel - bardzo ładny i prosty design. Piękne palenisko. I nie tanie. Dlatego szkoda żeby go szlag trafił jeszcze w okresie trwania gwarancji i żeby ta gwarancja nie została Ci uznana przez producenta. Masz jakieś kratki wlotowe i wylotowe w tej zabudowie?

Pozdrawiam.

 

Forest-Natura, dziękuję. Oczywiście kratki są, nie chcieliśmy żeby były widoczne i są ukryte na półeczce nad wkładem, oraz na dole pod kamieniem, który odstaje od obudowy też są zrobione otwory, po za tym doprowadzenie powietrza z zewnątrz budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojny, ładny, estetyczny, prosty wzór.

 

Domyślam się, że obudowa nie jest wykonana w przestarzałej technologi: płyty KARTON - gips + wełna?

 

bohusz, nie, nie, na pewno nie wełna i karton gips, jako że kobieta jestem to nie bardzo sie na tym znam, ale obudowany został jakąś specjalną szarą płyta i do tego chyba 6cm. ytongiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No to pomyślane ... bo robienie "bezkratkowców" to główna wada "kominkowych przytakiwaczy" (Panie - będzie tak jak Pan chcesz ...).

A ich wyloty są w jakiś sposób ukierunkowane? Jeżeli nie, to po pierwszym sezonie użytkowania kominka już będziecie chcieli je przenieść na ścianę frontową ... :yes:

Sorki że tak drążę ... chciałbym żeby dotarło do jak największego grona przyszłych użytkowników kominków, że przy zabudowach konwekcyjnych jakieś wloty i wyloty powietrza muszą być ... choćby marne. A najlepiej jak największe ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdradźcie mi sekret tych ciepłych kominków bo mąż mi ciągle mówi o karton-gipsie właśnie. Będę wdzięczna za podpowiedź. Pewnie gdzieś już ktoś pytał i jest odpowiedź...ale b.proszę!

Wszystkiego dobrego z okazji Walentego :)

 

Radzę poszperać w dziale kominków postów Bohusza, jest on wielkim orędownikiem budowy ciepłych kominków.

Jeśli nie ciepły kominek, to zimny z płyt krzemianowych, ale nie z wełny i karton-gipsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdradźcie mi sekret tych ciepłych kominków bo mąż mi ciągle mówi o karton-gipsie właśnie. Będę wdzięczna za podpowiedź. Pewnie gdzieś już ktoś pytał i jest odpowiedź...ale b.proszę!

Wszystkiego dobrego z okazji Walentego :)

 

Zabawy w cieple kominki zacząłem na "Takim sobie piecyku ceramicznym" ,na razie ciężki piec z małymi drzwiami ,będą też inne konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy "ciepłych kominków" istnieją na tym forum już kilka lat. Okresowo odrzywają, nieraz spadają na dół na liście tematów.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164525-KOMINKI-powietrzne-informacje-i-wymiana-doświadczeń

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157303-Kominek-z-masą-akumulacyjną-obudowy-odzysk-ciepła-ze-spalin

 

Jest też sporo innych tematów, przykładowo o kominkach kaflowych i z wbudowanymi elementami z kafli.

Sporo jest tych tematów założonych przez zdunów mających teraz prężne firmy i budujące różnego rodzaju kominki. Zaniechali jednak pisania na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Murarz wykonał komin do kominka zgodnie z projektem i wyczystka jest z tej samej strony co wlot do komina (po bokach są kanały wentylacyjne a z tyłu ściana działówka). W związku z tym, że pokój jest nie za szeroki (410 cm) to muszę trochę pokombinować z kominkiem, żebym jeszcze narożnik mógł wstawić. Czy kominek można odsunąć od ściany komina i zrobić z boku dojście do wyczystki (za plecami kominka) czy ustawić kominek z boku kominów - podobno nie za dobrze jak miałbym do komina wchodzić dwoma kolanami?

Może ktoś miał podobny problem????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:bye:. Mam nie lada problem,jak dla mnie:yes:. Chodzi o wybór kominka z płaszczem wodnym. Chcemy podłączyć do niego kaloryfery w sypialniach na poddaszu. Ma być on alternatywą na czas braku prądu i powrotu do domu po kilku dniach niebytności w domu. kaloryfery szybciej się nagrzewają niż podłogówka.Powierzchni do nagrzania będzie ok 60m2 na poddaszu i na dole w salonie+kuchnia ok35m2. Byliśmy w salonie z kominkami i polecono nam Neptun Modern i Neptun Plus z dodatkowym płaszczem schładzającym.Obydwa 18kW. Wg mnie są one zbyt duże jak na tak małą powierzchnię,wg sprzedawcy mają możliwość wkładania większych drewek. I bądź tu "mądry".

W związku z tym moja prośba do wszystkich znających się na tym,czy moge prosić jaki wkład kominkowy byłby najlepszy dla naszych potrzeb?

Z góry dziękuję:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:bye:. Mam nie lada problem,jak dla mnie:yes:. Chodzi o wybór kominka z płaszczem wodnym. Chcemy podłączyć do niego kaloryfery w sypialniach na poddaszu. Ma być on alternatywą na czas braku prądu i powrotu do domu po kilku dniach niebytności w domu. kaloryfery szybciej się nagrzewają niż podłogówka.Powierzchni do nagrzania będzie ok 60m2 na poddaszu i na dole w salonie+kuchnia ok35m2. Byliśmy w salonie z kominkami i polecono nam Neptun Modern i Neptun Plus z dodatkowym płaszczem schładzającym.Obydwa 18kW. Wg mnie są one zbyt duże jak na tak małą powierzchnię,wg sprzedawcy mają możliwość wkładania większych drewek. I bądź tu "mądry".

W związku z tym moja prośba do wszystkich znających się na tym,czy moge prosić jaki wkład kominkowy byłby najlepszy dla naszych potrzeb?

Z góry dziękuję:yes:

 

Witam kamlotek

postaram się pomóc i doradzić. Wkład który został zaproponowany ma zbyt dużą moc do powierzchni jaką chcecie ogrzać. Macie zaledwie 100 mkw i w tym przypadku wystarczy wkład o mocy 12-15 kW. Wkład o większej mocy będzie działał nieprawidłowo i może dojśc do sytuacji, że układ nie będzie opowiednio dogrzany (było już to opisane na jednym z wątków FM). Można zaproponować wiele rozwiązań takiego wkładu, kwestia zastanowienia się jak ma wyglądać zabudowa kominkowa, żeby spasować ze sobą te dwa czynniki.

Ważną kwestią jest czy kominek ma pracować w układzie otwartym czy zamkniętym. To są szczegóły które można omówić.

Musicie zwrócić uwagę na jeden istotny fakt o którym piszecie, że kominek ma być alternatywą na czas braku prądu - jest to ważna sprawa ponieważ do układu z kominkiem z płaszczem wodnym też jest potrzebne zasilanie - praca pomp obiegowych. Jeżeli jest to częsty problem, to proponuję zastosowanie UPS-a (zasilacza) z akumulatorem, który nawet do 8 h lub do wygaśnięcia w kominku będzie w stanie podtrzymać pracę pomp.

Wracam do kwesti doboru wkładu - w zakresie mocy jaki przedstawiłem znajdą się paleniska w które będzie też można zapakować solidną porcję drewna na kilka godzin palenia.

Zastanówcie się jak ma wyglądać docelowa zabudowa kominkowa, a chętnie doradzę wkład kominkowy, który spełni swoje zadanie w układzie CO i będzie do niej pasował.

 

W przypadku pytań zapraszam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Murarz wykonał komin do kominka zgodnie z projektem i wyczystka jest z tej samej strony co wlot do komina (po bokach są kanały wentylacyjne a z tyłu ściana działówka). W związku z tym, że pokój jest nie za szeroki (410 cm) to muszę trochę pokombinować z kominkiem, żebym jeszcze narożnik mógł wstawić. Czy kominek można odsunąć od ściany komina i zrobić z boku dojście do wyczystki (za plecami kominka) czy ustawić kominek z boku kominów - podobno nie za dobrze jak miałbym do komina wchodzić dwoma kolanami?

Może ktoś miał podobny problem????

Pozdrawiam

 

Witam

zastanów się nad przeniesieniem wyczystki za ścianę. Problem będzie rozwiązany i nie będzie to kolidować w ustawieniem kominka.

Mam rozumieć, że wymurowany komin jest kominem systemowym z rurą ceramiczną? Jeżeli tak, to przeniesienie wyczystki proponuję zlecić fachowej firmie specjalizujacej się w tego typu usługach. Przypadkowa osoba może spowodować uszkodzenie ceramiki, co w skrajnym przypadku może się wiązać z uszkodzeniem całego pionu ceramicznego. A to już kosztuje.

 

W przypadku pytań zapraszam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...