Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Potrzebuje porady :) Dostałam wycenę kominka. Chcę taki:

http://inspiracje.leroymerlin.pl/medium/1256_normal_g_2007_12_08_008614.jpg

Sciana z cegły ręcznie formowanej niemieckiej, wkład polski 14, obudowa jasna z marmuru, to ciemne tez z cegły ręcznie formowanej.

Sciana do wylożenia 330cm szeroka i 260cm wysoka. Do tego obłożenie jeszcze słupa ta samą cegła (ale polówką) i wymurowany barek 220x130cm (z 8cm suporku i oblożony z jednej strony cegłą)

Razem 12700zł. Wydaje sie duzo. Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

madula

Skupiłaś się na opisie wyglądu zewnetrznego, jakiejś kosmetyki.

Jednak sercem kominka jest wkład, reszta to z reguły w realiach polskich ubranie.

Są sytuacje, że 30 % 50 % czy nieraz więcej ogólnego kosztu kominka stanowi właśnie wkład.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Jak to kobieta :)

Firmy wkładu nie pamiętam, ale zadzwonię i dopytam. Wiem ze 14kw i made in poland :) - taki majster zasugerował. Kominek ma byc tylko w salonie do celów rekreacyjnych. Bez rozprowadzenia powietrza ale cały dół domu otwarty salon 30m2 + kuchnia 9m2 i mały hol.

Dużo cegły ręcznie formowanej będzie co też podnosi koszty.

Dopytam o więcej szczegułów technicznych i napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Jak to kobieta :)

Firmy wkładu nie pamiętam, ale zadzwonię i dopytam. Wiem ze 14kw i made in poland :) - taki majster zasugerował. Kominek ma byc tylko w salonie do celów rekreacyjnych. Bez rozprowadzenia powietrza ale cały dół domu otwarty salon 30m2 + kuchnia 9m2 i mały hol.

Dużo cegły ręcznie formowanej będzie co też podnosi koszty.

Dopytam o więcej szczegułów technicznych i napisze.

 

Już wiem. Wkład KAW-MET

http://www.kawinski.pl/kaw2/files/150/74QG4447.jpg

 

500zł m2 cegły ręcznie formowanej (cegła, fuga, klej, impregnat, robocizna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to za duży wkład (14 kw) do takiej powierzchni. No ale kompletnie nie znam tych wkładów, więc nie zabieram na jego temat głosu.

Tak wiem, że cegła droga. Powiem tak, z reguły klienci robią rozeznanie cenowe w kilku firmach. To teraz bardzo modne, ale nieraz klient sam na siebie jest potem zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to za duży wkład (14 kw) do takiej powierzchni. No ale kompletnie nie znam tych wkładów, więc nie zabieram na jego temat głosu.

Tak wiem, że cegła droga. Powiem tak, z reguły klienci robią rozeznanie cenowe w kilku firmach. To teraz bardzo modne, ale nieraz klient sam na siebie jest potem zły.

 

albo bardzo zadowolony,

gdyż wielu sprzedawców oferując ten sam produkt nie schodzi z wysokich marż.

To nie moda, tylko nie dawanie się robić w... dlatego warto robić rozeznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:bye:. Mam nie lada problem,jak dla mnie:yes:. Chodzi o wybór kominka z płaszczem wodnym. Chcemy podłączyć do niego kaloryfery w sypialniach na poddaszu. Ma być on alternatywą na czas braku prądu i powrotu do domu po kilku dniach niebytności w domu. kaloryfery szybciej się nagrzewają niż podłogówka.Powierzchni do nagrzania będzie ok 60m2 na poddaszu i na dole w salonie+kuchnia ok35m2. Byliśmy w salonie z kominkami i polecono nam Neptun Modern i Neptun Plus z dodatkowym płaszczem schładzającym.Obydwa 18kW. Wg mnie są one zbyt duże jak na tak małą powierzchnię,wg sprzedawcy mają możliwość wkładania większych drewek. I bądź tu "mądry".

W związku z tym moja prośba do wszystkich znających się na tym,czy moge prosić jaki wkład kominkowy byłby najlepszy dla naszych potrzeb?

Z góry dziękuję:yes:

 

Witam. Jeśli kominek ma być alternatywnym źródłem ogrzewania w sytuacji braku prądu, to zdecydowanie odradzam wkład z płaszczem wodnym, ponieważ układ pomp działa w oparciu o zasilanie. Poza tym na 95m kw. powierzchni za całą pewnością nie potrzeba 18 kW. Kiedyś przyjmowało się zasadę, że 1 KW ogrzewa 10 m kw., ale obecnie budynki są znacznie lepiej ocieplane.

 

Polecam instalację normalnego wkładu "powietrznego" z dystrybucją gorącego powietrza. Będzie mniej kłopotliwy niż kominek wodny i - po odpowiednim wykonaniu kominka - skutecznie zapewni relatywnie tanie ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Tak powstawał w zaciszu warsztatowym.http://images45.fotosik.pl/626/cde5159533f03aa0gen.jpg

 

Kleiłeś go z gazobetonu???????!!!!!!! jakiej grubości jest bloczek?

Widzę, że na ścianie opiera się o profil przyścienny, ale na czym opiera się przód? Musisz mieć jakieś zdjęcia, zdradź, och zdradź tajemnicę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom będzie ogrzewany gazem - kocioł kondensacyjny. W kominku będziemy palić sporadycznie więc nie będzie uciążliwy.

 

Jeżeli chcecie palić sporadycznie to wystarczy zwykły bez wkładu. Zapewne jednak dla obniżenia rachunków za gaz będziecie w nim palić częściej.

Teraz pytanie, dlaczego akurat gaz i kominek z płaszczem? Przecież za podobną cenę można już mieć pompę ciepła. Tanio i bezobsługowo. Taniej niż gazem. Dlaczego akurat taki wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...