Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję.

Tak powstawał w zaciszu warsztatowym.http://images45.fotosik.pl/626/cde5159533f03aa0gen.jpg

 

Ten kominek wykonano z płyt krzemianowo - wapniowych Varmsen , a nie s suporeksu.

 

Suporeks jest do budowania ścian . Kominki powinny być wykonywane z innych materiałów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :yes:

szukam dobrej jakości kominka (wkładu) z płaszczem wodnym: panoramicznego, z szybą podnoszoną do góry, użytkowa powierzchnia domu ok 260m2, cena do 15 tys.

Możecie mi coś polecić???

Z góry dziękuję

Ania

 

w tej kwocie powinno sie zmiescic takie cosik.z systemem nadmuchu powinno byc akurat na ta powierzchnie:)

 

http://img233.imageshack.us/img233/1605/00wkad.jpg

 

wklad arysto 900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń.

http://images31.fotosik.pl/83/997446795457b242.jpg

 

wkład KAW-MED

szyba pryzmatyczna

obudowa estetyczna

ciepłość uchodzi kratkami

grzejąc domek nocami

 

Fajny ten wkład

widać tu ład

z karton gipsu chyba obudowa

dla mnie super odlotowa

ciepełko jak kratkami uchodzi

jawnie do sukcesu cieplnego doprowadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Grapa to w "góralszczyźnie" stromy stok, urwiste zbocze góry. Pod grapą beskidzką domek stoi gdzie dwa koty od niedawna mieszkają razem z właścicielami swymi. Mieszkańcy domku tego prawie całą Polskę "zwiedzili" zanim to miejsce znaleźli - piękne jest aż góralska zazdrość bierze ... W centralnym miejscu w domu chcieli kominek mieć, ale taki żeby ciepłem swym promieniował i długo je oddawał. Marzyli też o kuchni prawdziwej, ale miejsca na nią nie było. Ale w myśl tego że marzenia się spełniają ...

Palenisko Spartherm Varia 2Rh Linear. Ramka kaflowa wokół paleniska - Kafel-Art, zabudowa ciepła - szamotowa plus cegła ręcznie formowana. Piekarnik wyłożony szamotem (na jego dnie - specjalny, z atestami higienicznymi do stosowania w piecach chlebowych, stanowi sporą masę akumulacyjną. "Przy okazji" można w nim piec, smażyć, gotować i dusić domowe przysmaki. Drzwi piekarnika fińskiej firmy Pisla. Okładzina wokół piekarnika i we wnęce na drewno z gresu, dobranego tak by był identyczny jak fronty mebli kuchennych.

Pozdrawiam.

Pod Grapą.jpg

Pod Grapą 1.jpg

Pod Grapą 2.jpg

Pod Grapą 3.jpg

Pod Grapą 4.jpg

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A teraz dedykacja dla niektórych firm, które żałują czasu na to by pokazać "świeżemu" jeszcze posiadaczowi kominka jak z niego korzystać i równoczęsnie przepis jak nauczyć wszystkiego by ten bezproblemowo go używał: Trzeba odżałować tak z połowę dniówki, albo i dzień cały. Po drodze wstąpić wypada po jwkieś wino dobre dla Pana Domu i czekoladę jakąś (niestety tych od Jabłonowskiego już w kraju naszym nie ma) lub inną słodkość dla Gospodyni. Jak się czasu ma trochę dla ludzi to i można zdjęcia całości oraz detali około-kominkowych porobić

Pod Grapą 5..jpg Pod Grapą 6..jpg

Ludziom o drewnie trzeba opowiedzieć by głupot nie robili i wodą nie próbowali palić. Tako im pokazać jak ogień podkładać dobrze i powietrzem operować.

Pod Grapą 8..jpg

W międzyczasie trzeba ich zaskoczyć miło, ot choćby jabłka w piekarniku rumieniąc, by ich zapach po domu się rozszedł a smak dzieciństwo przypomniał u Babci spędzone.

Pod Grapą 9..jpg

Ognia trza na bieżąco pilnować i opowiadać o nim, a czujnym być trzeba by jabłko się zbytnio nie spiekło.

Pod Grapą 10..jpg

Szamot doprowadzić trzeba do momentu gdy się już ładnie wybieli. Wtedy użytkownik kominka zrozumie po co on jest i jaką rolę spełnia.

c.d.n

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

c.d.

Przy miłej rozmowie czas szybko leci. Niestety gadułom się zdarza czasami czegoś nie dopilnować. Co w niczym jabłku na ten przykład nie przeszkadza nadal być smacznym.

Pod Grapą 11..jpg

Tak paląc sobie wypada doczekać do drugiego czy trzeciego nawet podłożenia drewna, by w pełni walory paleniska i pieca w całości pokazać.

Ot i 5-6 godzin jak z bicza ...

Gospodyni domu nowego też niespodziankę zrobić potrafi i by kropkę nad i postawić takie oto smaczne "cudeńka" przygotować potrafi

Pod Grapą 13..jpg Pod Grapą 12..jpg

Oczywiście w kominku (piekarniku) wyrosły ...

No i można już ze spokojnym sumieniem do domu jechać.

Tylko co żona powie jak obiadu człowiek odmówi ... bo już nie ma go gdzie zmieścić ...? Na wszelki wypadek dowody zbrodni w postaci bułeczek radzę zabrać, by zbytnich podejrzeń nie wzbudzać ...

Jakoś nie żałuję nigdy czasu tak "straconego" i takich "dniówek"...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli kominek ma być alternatywnym źródłem ogrzewania w sytuacji braku prądu, to zdecydowanie odradzam wkład z płaszczem wodnym, ponieważ układ pomp działa w oparciu o zasilanie. Poza tym na 95m kw. powierzchni za całą pewnością nie potrzeba 18 kW. Kiedyś przyjmowało się zasadę, że 1 KW ogrzewa 10 m kw., ale obecnie budynki są znacznie lepiej ocieplane.

 

Polecam instalację normalnego wkładu "powietrznego" z dystrybucją gorącego powietrza. Będzie mniej kłopotliwy niż kominek wodny i - po odpowiednim wykonaniu kominka - skutecznie zapewni relatywnie tanie ogrzewanie.

 

Dziękuję za odpowiedź:yes:. Na razie zapadła decyzja o zakupie 8-10kW kominka. Pozostał dylemat jakiej firmy.

Mam prośbę,czy mógłbyś mi wytłumaczyć przewagę wkładu "powietrznego" nad wkładem z płaszczem wodnym:(? Jako,że jestem "sztuczna"inteligencja:p, to niektórych tematów nie kumam. Jak mówi mój syn. Powiem tylko ,że wkład z płaszczem wodnym ma doprowadzać wodę do kaloryferów na piętrze -grawitacyjnie,bez żadnej pompki i ma być jakoś połączony z piecem i kaloryferami w łazienkach. tak zrozumiałam naszego hydraulika.

Przepraszam z góry wszystkich ,co chcą tylko kominki gotowe oglądać,ale kiedy będę miała takie cacko to będę też się chwaliła. Ale chcę unuknąć błędów,więc pytam:yes:

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Forest, tak powinno wyglądać zakończenie budowanie kominka grzewczego. To prawie sytuacja idealna do której warto dążyć.

 

No ale Forest skupiłeś się na efekcie końcowym, nic nie napisałeś po co klienci zdecydowali się na kominek, no i jakie będą efekty w nim palenia.

 

Myślę, że takowe informacje będą bardzo pomocne, dla planujących lub mających obudowy z gipsu i kartonu (papieru) + izolacja z wełny. Czyli dla tych co chcą izolować żródło ciepła znajdujące się w salonie....

 

Pozdrawiam

 

EDIT

 

Przepraszam, ale teraz doczytałem, JEST bardziej szczegółowy opis kominka

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

c.d.

Przy miłej rozmowie czas szybko leci. Niestety gadułom się zdarza czasami czegoś nie dopilnować. Co w niczym jabłku na ten przykład nie przeszkadza nadal być smacznym.

[ATTACH=CONFIG]44106[/ATTACH]

Tak paląc sobie wypada doczekać do drugiego czy trzeciego nawet podłożenia drewna, by w pełni walory paleniska i pieca w całości pokazać.

Ot i 5-6 godzin jak z bicza ...

Gospodyni domu nowego też niespodziankę zrobić potrafi i by kropkę nad i postawić takie oto smaczne "cudeńka" przygotować potrafi

[ATTACH=CONFIG]44104[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]44102[/ATTACH]

Oczywiście w kominku (piekarniku) wyrosły ...

No i można już ze spokojnym sumieniem do domu jechać.

Tylko co żona powie jak obiadu człowiek odmówi ... bo już nie ma go gdzie zmieścić ...? Na wszelki wypadek dowody zbrodni w postaci bułeczek radzę zabrać, by zbytnich podejrzeń nie wzbudzać ...

Jakoś nie żałuję nigdy czasu tak "straconego" i takich "dniówek"...

Pozdrawiam.

 

Apetytu Forest narobiłeś !

 

Skąd ja teraz takie bułeczki wytrzasnę ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile taki piecyk chlebowy miejsca w obudowie zajmuje? Ile kpln kosztuje?

 

Klsyczny to ok 75x75 cm i do 50 cm na wysokość . Ale jak sie nie

ma co się lubi to trza polubić to co się ....może mieć. To mogą być gabaryty

małego piekarnika .

 

Nad Twoją Varią , możesz piekarnie otworzyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...