Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

O gustach się nie dyskutuje, szczególnie o gustach klientów...:p Kwestia indywidualnego upodobania. .

 

oczywiście , że nie choć moje pierwsze wrażenie to krematorium z podglądem procesu spalania na TV , fuj ale to ohydne dawno nie widziałem czegoś tak brzydkiego ...

Osobiście bym się tym nie chwalił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

oczywiście , że nie choć moje pierwsze wrażenie to krematorium z podglądem procesu spalania na TV , fuj ale to ohydne dawno nie widziałem czegoś tak brzydkiego ...

Osobiście bym się tym nie chwalił ...

 

Rozumiem,że odmówiłbyś klientowi realizacji wartej jak

mniemam ceny nowego samochodu z dość wysokiej póły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była mowa o kominkach pionowych, trochę zapomniałem, a wstyd byłoby pominąć prezentowany na zdjęciach. Panie i Panowie: Spartherm Arte O.

 

Powiem szczerze, ze chwilę trwało zanim zaczaiłam, ze to kominek. Miejski zawołał mnie , otwierając jedną z fotek....moje pierwsze wrażenie to ........ kawałek pralni a wniej megasuperhiper pralka z bębnem na 10 kg. Dopiero gdy pokazał tytuł wątku zaczaiłam, ze to kominek.....Jezu to nawet nie jest śmieszne, to wręcz przerażające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze chwilę trwało zanim zaczaiłam, ze to kominek. Miejski zawołał mnie , otwierając jedną z fotek....moje pierwsze wrażenie to ........ kawałek pralni a wniej megasuperhiper pralka z bębnem na 10 kg. Dopiero gdy pokazał tytuł wątku zaczaiłam, ze to kominek.....Jezu to nawet nie jest śmieszne, to wręcz przerażające.

 

Jak ja to lubię.Megasuperhiper pralka na "łogień".Jest to urządzenie do utylizacji odpadów rodzinnych czyli frakcji ubraniowej.Fajnie zaczaiłaś.Dobrze ,że nie pomyliłaś tego zajefajnie nowoczesnego kominka z np owalnym lapkiem.Blondynki górą.hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za metr przestrzenny? Bo to znaczna różnica. W tym sezonie w łódzkim ceny u sprzedawców- 220 za buk/grab. W lesie buk 310m3.

 

A paliłaś w kominku samymi trocinami? to jedyna miara drewna która można zamknąć prawie w m3.Reszta to m przestrzenne.

Bo to znaczna różnica
.Jaka różnica?

W lesie buk 310m3.
możesz mi powiedzieć jak oni go w tym lesie pakują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem Cię Niktspecjalny...

 

Drewno można mierzyć w metrach sześciennych i metrach przestrzennych, można również na wagę.

 

Z lasów (leśnictwa) kupuje się drewno w metrach sześciennych, tak samo kupuje się drewno nie do palenia z tartaków.

 

Drewno kominkowe pociętę i połupane kupuje się w metrach przestrzennych, gdyż jego mierzenie i sprzedaż w metrach sześciennych zajełaby kilka dobrych godzin. No chyba że przed cięciem i łupaniem zostałoby pomierzone.

 

 

Co mają do tego trociny?

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem Cię Niktspecjalny...

 

Drewno można mierzyć w metrach sześciennych i metrach przestrzennych, można również na wagę.

 

Z lasów (leśnictwa) kupuje się drewno w metrach sześciennych, tak samo kupuje się drewno nie do palenia z tartaków.

 

Drewno kominkowe pociętę i połupane kupuje się w metrach przestrzennych, gdyż jego mierzenie i sprzedaż w metrach sześciennych zajełaby kilka dobrych godzin. No chyba że przed cięciem i łupaniem zostałoby pomierzone.

 

 

Co mają do tego trociny?

 

Przeliczenie to sekundy . 1 mp = 0,62 m3

Edytowane przez eniu
dzięki Forest !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczenie to sekundy . 1 m3 = 0,62 mp

 

Możliwe, że na kartce tak sobie wychodzi...

No ale sztukę układania drewna do pomiarów przestrzennych znają sami zainteresowani, bo z tego żyją....

 

To tak jak coś sprzedaż żywego karpia na wagę, lub sprzedaż gotowej szynki z kilograma mięsa można zrobić ileś tam kilo szynki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mu dodam ,że 1m3 drewna np. do kominka będzie tym m3 wtedy gdy zrobisz z niego trociny i włożysz w skrzynką m/m/m.Pozostałe miary drewna do kominka powinny się nazywać przestrzennymi.Czyli kupujemy-płacimy za m3 a w rezultacie mamy przestrzenny.

 

acha... mierzyć se możesz ....ale wynik jest tylko jeden.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że na kartce tak sobie wychodzi...

No ale sztukę układania drewna do pomiarów przestrzennych znają sami zainteresowani, bo z tego żyją....

 

To tak jak coś sprzedaż żywego karpia na wagę, lub sprzedaż gotowej szynki z kilograma mięsa można zrobić ileś tam kilo szynki....

 

Ty takie porównania stosujesz też w swoich kominkach???Bo nie wiem o co ci kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co robić trociny... bez sensu

Wystarczy tak jak pisałem powyżej, przed porąbaniem i pocięciem zmierzyć drewno w m3

 

Czyli odmierzamy 1 m3 drewna do pociupania i pocięcia. Tniemy, rozłupujemy, układamy i sobie wtedy wiemy ile nam wyszło z 1 m3 - metrów przestrzennych.

Możemy sobie układać na wiele sposobów, jak nauczymy się układać, by z 1m3 wyszły 2 - 3 metry przestrzenne pokawałkowanego, możemy zakładać skład drewna kominkowego.

 

Bo inaczej kicha i wtopimy w tym biznesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno do kominka może być sprzedawane w różny sposób - jako kawałki pni pocięte na 50-60-centymetrowe odcinki lub szczapy o długości 30-40 cm, gotowe do wrzucenia do paleniska. Cena jest zwykle podawana za 1 metr przestrzenny (1 mp), co odpowiada ilości drewna, która mieści się po wrzuceniu go luzem do pojemnika o wymiarach 1×1×1 m. Pamiętajmy, że 1 mp nie równa się objętości 1 m3, lecz wynosi 0,65-0,85 m3, zależnie od wielkości kawałków drewna.Metr przestrzenny drewna oznacza metr sześcienny drewna „brutto” – to znaczy razem z pustą przestrzenią pomiędzy złożonymi w stos kłodami.Kubik natomiast, oznacza metr sześcienny drewna „netto” – to znaczy bez pustej przestrzeni.Jeden metr przestrzenny drewna na stosie to zazwyczaj ok. 0,65 kubika.

 

Czyli odmierzamy 1 m3 drewna do pociupania i pocięcia. Tniemy, rozłupujemy, układamy i sobie wtedy wiemy ile nam wyszło z 1 m3 - metrów przestrzennych.

 

I ty to robisz oczywiście sam w lesie.Wymiękam bo.......nie mam lasu.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

im "gorszy" gatunek , tym mniejszy przelicznik (krzywizny ,sęki , mursz ).

Drewno na papier może mieć już przelicznik o,70 . Natomiast drewno

cenne - na deski ,czy belki , przelicza sie od razu na m3 wg wzoru ,

mierząc średnice na środku pnia i jego długość . Można to zrobić

dość precyzyjnie nawet przed ścięciem drzewa. Leśniczy ,generalnie

wie ile ma m3 drewna w lesie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bohusz czy mogę Cię prosić o opinię o wkładzie arysto??? prosiłam kilka postów wcześniej, ale nikt mi nie pomógł:( widzę, że jesteś bardzo obeznany w tej kwestii, a ja rozważam kupno właśnie tego wkładu-arysto 900H - bardzo będę wdzięczna za pomoc!!!

 

Moja oferta wkładów jest znana.

Ja tych wkładów co pytasz nie montuję, ani nie mam ich w ofercie więc trudno mi się wypowiadać.

Poprostu aktualnie zajmuje się sprzedaża jednej marki (polskiej) wkładów i również ich montażem i późniejszą zabudową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Eniu, odwrotnie, 1 mp = 0,65 m3

Czasami zależy to od gatunku drewna i sortymentu drzewnego (pojęcia, którymi operuje się w Lasach Państwowych) i wtedy są to wartości od 0,62 do 0,70.

Ponieważ "posty" delikwenta Niktspecjalny znowu zaśmiecają tylko FM, a zwłaszcza ten wątek, w którym powinno się pokazywać i oglądać kominki, coś do "postu" dorzucę:

"Antoni" - mały, zgrabny, "ciepłodający" (ulegam reklamom), ogrzewający trochę konwekcją (DGP), trochę akumulacją. W sam raz na każdą pogodę. Wystarcza do "stuparometrowego" domku. Kafle - kaflarnia Karat, palenisko "wsamraśne" do takich realizacji i nieco sentymentem przeze mnie darzone - Spartherm Mini 1V.

Pozdrawiam.

IMG_7776.jpg

IMG_7756.jpg

IMG_7764.jpg

IMG_7758.jpg

IMG_7762.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...