Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak ja to lubię.Megasuperhiper pralka na "łogień".Jest to urządzenie do utylizacji odpadów rodzinnych czyli frakcji ubraniowej.Fajnie zaczaiłaś.Dobrze ,że nie pomyliłaś tego zajefajnie nowoczesnego kominka z np owalnym lapkiem.Blondynki górą.hehehe

 

niktspecjalny, jeśli dla ciebie jest to zajefajnie nowoczesny kominek to ja nie mam nic do dodania. Mentalnie widocznie masz bliżej do właściciela owego cuda, niż do większości osób krytykujących. Tylko szkoda, że tak wiele osób skrytykowało ''taki pikny'' kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny, jeśli dla ciebie jest to zajefajnie nowoczesny kominek to ja nie mam nic do dodania. Mentalnie widocznie masz bliżej do właściciela owego cuda, niż do większości osób krytykujących. Tylko szkoda, że tak wiele osób skrytykowało ''taki pikny'' kominek.

 

To ja ze swoja opinią, pomimo tego, że o gustach... i takie tam.

 

Wkład wygląda na do zdecydowanie minimalistycznych rozwiązań, właśnie "zajenowoczesnych", (dużo przeszkleń, polerowane gresy, w klimacie bardziej poczekalni w krematorium, niż mieszkania) a takich nie lubię, ale to mniejsza z tym).

Zupełnie nie pasuje mi on (cały kominek) do tych firaneczki, małego okna, kaloryfera, rustykalnej podłogi, wiklinowego koszyczka....A te "nibypiórka" w obudowie też jakoś tak...tu niebardzo. Za dużo... wszystkiego. Po prostu... chaos, bezsens, coś na siłę.

Do tego wnętrza widziałabym raczej coś w kafelkach właśnie, z jakąś tradycyjną sylwetką.

Co do samego kominka: szyba metr wysokości... dla mnie za wielka.

 

I żeby nie było: nie z "solidarności jajników" ta opinia. :D

Edytowane przez bajanadjembe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) "Antoni" - mały, zgrabny, "ciepłodający" (ulegam reklamom), ogrzewający trochę konwekcją (DGP), trochę akumulacją. (...)

 

Forest,

 

Jak zwykle piękny kominek, chociaż akurat nie w moim guście :wiggle:.

 

Za to ciekawy sposób układania drewna na drugim zdjęciu widać. To tak specjalnie do tego akurat wkładu na rozpałkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to projekt naszego kominka. Ma być z marmuru sunny sahara,matowy. Dotykałam tego marmuru,bardzo przyjemny i fajnie wygląda. Sam kominek ma byc z tych ciepłych. Wrzucam,może komuś sie przyda. Kominek ten znalazłam w necie i tak mi jakoś wpadł w oko,nawet nie wiem dlaczego bo nic szczególnego..KIN II - 4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pola - kamień "organiczny" nie za bardzo się nadaje na wykonanie "ciepłego kominka". Musi być izolowany. Inaczej potrafi czasem porządnego figla spłatać - zmienia znacznie swoje wymiary, rozwarstwia się, pęka, podlega dalszym przemianom chemicznym, itp.

Twoja obudowa to Majorka firmy Jabo Marmi (jeżeli będziesz miała "gotowca") - jest klejona żywicą. Jak się ją zrobi "na ciepło" to się zacznie też rozklejać.

Toomyem - u Ciebie też tak można palić, tylko trzeba drewna odpowiedniej długości.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pola - kamień "organiczny" nie za bardzo się nadaje na wykonanie "ciepłego kominka". Musi być izolowany. Inaczej potrafi czasem porządnego figla spłatać - zmienia znacznie swoje wymiary, rozwarstwia się, pęka, podlega dalszym przemianom chemicznym, itp.

Twoja obudowa to Majorka firmy Jabo Marmi (jeżeli będziesz miała "gotowca") - jest klejona żywicą. Jak się ją zrobi "na ciepło" to się zacznie też rozklejać.

Toomyem - u Ciebie też tak można palić, tylko trzeba drewna odpowiedniej długości.

Pozdrawiam.

 

:o

 

Dzięki Forest za porady:) Masz rację-to ten komiek ,ale ja chcę zyskać ten wizualny efekt a kominek zrobi mi inna firma.

Czyli,musi być ten marmur zaizolowany? A czym? A jeśli nie marmur to jakiego materialu użyć, by uzyskac taki efekt i mieć cieply kominek?

Początkowo chcialam kominek kaflowy ale koszty nas przerosly wiec musi być coś innego..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie pasuje mi on (cały kominek) do tych firaneczki, małego okna, kaloryfera, rustykalnej podłogi, wiklinowego koszyczka....A te "nibypiórka" w obudowie też jakoś tak...tu niebardzo. Za dużo... wszystkiego. Po prostu... chaos, bezsens, coś na siłę.

 

I żeby nie było: nie z "solidarności jajników" ta opinia. :D

 

Dokładnie cała stylizacja wokół, to jedne wielki chaos, do tego ten sufit z imitacja belek.....bezguście totalne. W innej aranżacji, w mega dużym salonie, z piękną podłogą z gresu, oknami od sufitu do podłogi, z obudową ze szlachetnego kamienia, byłby ''do kupienia'' a tak .....obudowano go karton-gipsem pomalowano srebrzanką , dodano gipsowe kfffiotki , w takim wydaniu aż razi w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy łupek (płyty 30x60 cm) nadają się na obudowę kominka narożnego (Spartherm Varia 2Rh 100). Wykonawca powiedział nam, że ten łupek może się rozwarstwić, bo jest narażony na zmiany temperatury. Po drugie sporo waży no i konstrukcja może też tego nie wytrzymać. Zamiar był taki, że cały kominek (do sufitu) obłożymy. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym materiałem?

Kominek z DGP.

Edytowane przez evel_ina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnia nasza realizacja w lupku naturalnym byla robiona na plytach 90x60 gr.1,5-2 cm łupek brazylijski srebrny(plyta sporo wazy) ale montowany byl wokol wkladu montowalismy tez duzo obudow z łupkiem i jak dotąd niezdarzylo sie aby sie rozwarstwił.....prywatnie w domu mamy rowniez łupek brazylijski czarny a wkald Chazelles desing 1200 ktory potrafi wydac z siebie mocny gorąc ;) tym bardziej ze uzywamy go częściej jako otwarte palenisko niz zamkniety i na drewnie nieoszczędzamy ....i rowniez sie z tym nic niedzieje.....odnosnie konstrukcji to do kazdej obudowy trzeba zastosowac odpowiednia jesli ma swoje wazyc....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escape dzięki.

Ten łupek ma kolor szary ze srebrną poświatą. Grubość około 2 cm. Też sporo waży.

Czyli ten łupek może się nagrzewać i wcale to nie znaczy, że jest źle wyizolowana obudowa? Co do samego łupka coraz bardziej się przekonuję, ale zastanawiam się nad konstrukcją pod ten kamień. Jaką najlepiej zrobić konstrukcję pod niego: z płyt gk czy może z tych płyt typowo konstrukcyjnych.

Napiszcie proszę w jaki sposób najlepiej, aby była zrobiona zabudowa dla Spartherm Varia 2Rh 100, żeby narożnik bez podparcia za bardzo "nie siadał".

Ten Chazelles nie jest narożny, to trochę łatwiej z wykonaniem konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escape dzięki.

Ten łupek ma kolor szary ze srebrną poświatą. Grubość około 2 cm. Też sporo waży.

Czyli ten łupek może się nagrzewać i wcale to nie znaczy, że jest źle wyizolowana obudowa? Co do samego łupka coraz bardziej się przekonuję, ale zastanawiam się nad konstrukcją pod ten kamień. Jaką najlepiej zrobić konstrukcję pod niego: z płyt gk czy może z tych płyt typowo konstrukcyjnych.

Napiszcie proszę w jaki sposób najlepiej, aby była zrobiona zabudowa dla Spartherm Varia 2Rh 100, żeby narożnik bez podparcia za bardzo "nie siadał".

Ten Chazelles nie jest narożny, to trochę łatwiej z wykonaniem konstrukcji.

 

W katalogu Spartherma znajdziesz specjalne "tragramen" - ramy konstrukcyjne ,na których możesz czołg postawić. Sprytny majster wyspawa Ci takie ,jeśli

nie chcesz oryginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjaliści poradzćie lub odeślijcie do właściwego wątku.

Planowany kominek: wkład Spartherm Mini, dodatkowo w środku system krążków Helix Spartherma, z wierzchu kafle. Założenie miało być ze to prawdziwy ciepły kominek.

I teraz moje pytanie: w tym samym czasie mamy ogrzewanie podłogowe, kominek ma grawitacyjne rozprowadzenie ciepła na poddasze.

Czy podłogówka i taki długo trzymający ciepło kominek to nie rozwiązania które się"gryzą"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu Spartherma znajdziesz specjalne "tragramen" - ramy konstrukcyjne ,na których możesz czołg postawić. Sprytny majster wyspawa Ci takie ,jeśli

nie chcesz oryginalnych.

 

Gdzie można taką ramę zobaczyć, bo na stronie spartherma jest tylko informacja ale nie ma żadnego zdjęcia. Chciałabym ją zobaczyć, czy może ktos dysponuje jakimś zdjęciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można taką ramę zobaczyć, bo na stronie spartherma jest tylko informacja ale nie ma żadnego zdjęcia. Chciałabym ją zobaczyć, czy może ktos dysponuje jakimś zdjęciem?

 

Spróbuj "poszperać" , może na Spartherm DE ,jak nie to napisz do nich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to może jeszcze jakiś piecyk z zastosowaniem HKD zbudowałeś...

Chętnie popatrzę.

 

Proszę bardzo: ładny złocony HKD 6 w obudowie kaflowej w stylu secesyjnym. Kafle polskiej produkcji z firmy Kafel-Kar skrywają wewnątrz kumulację ciepła. Kafel z postacią aniołka (odtworzony specjalnie na życzenie klienta wg oryginału z pieca w pewnym dworku). Nie dopuszczam myśli, że tym razem ktoś będzie miał skojarzenia z pralką :)

20080101162.jpg

20080101151.jpg

20080101158.jpg

20080101156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki Piotr Batura .Piotrze nie bierz sobie tak wszystkiego do serca.Oni powiedzieli to z zazdrości.Na życzenie klienta.....jak to zaznaczasz, robisz tak by technicznie było według norm a dopiero potem dopasowany do tego wygląd ,któremu inwestor cię zaskakuje.W/w kominek z fotek nie dla każdego ale już sama oprawa jest bardzo zaskakująca i ciekawa.Forest takich nie robi ,więc zapewne nic nie napisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo: ładny złocony HKD 6 w obudowie kaflowej w stylu secesyjnym. Kafle polskiej produkcji z firmy Kafel-Kar skrywają wewnątrz kumulację ciepła. Kafel z postacią aniołka (odtworzony specjalnie na życzenie klienta wg oryginału z pieca w pewnym dworku). Nie dopuszczam myśli, że tym razem ktoś będzie miał skojarzenia z pralką :)

 

dzięks,

Podoba mi się rozwiązanie akumulacji. Co prawda kominek bez ławeczki, ale ważne, że centralnie we wnętrzu umiejscowiony jest. Pewnie daje radę cały domek ogrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...