Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

101_0609.JPG

To mój kominek w stanie dzisiejszym. Chciałabym aby na dole powstał betonowy klocek. Wys. 38cm,czyli dochodzący do ramki. Głęboki/szeroki 25cm. i dł. ok 2m. położony względem wkładu niesymetrycznie.

Dla lepszego zobrazowania- luźna inspiracja:

hole2.jpg

Czy ktoś ma w swoim portfolio zabudowę z użyciem betonu? Nie będzie się łuszczył? Mogę go zaimpregnować czy będzie czuć dziwny swąd pod wpływem temp? Czy mając taki klocek muszę jeszcze coś kłaść na podłodze przed kominkiem czy można zostawić drewno/panele dochodzące do klocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

101_0609.JPG

To mój kominek w stanie dzisiejszym. Chciałabym aby na dole powstał betonowy klocek. Wys. 38cm,czyli dochodzący do ramki. Głęboki/szeroki 25cm. i dł. ok 2m. położony względem wkładu niesymetrycznie.

Dla lepszego zobrazowania- luźna inspiracja:

hole2.jpg

Czy ktoś ma w swoim portfolio zabudowę z użyciem betonu? Nie będzie się łuszczył? Mogę go zaimpregnować czy będzie czuć dziwny swąd pod wpływem temp? Czy mając taki klocek muszę jeszcze coś kłaść na podłodze przed kominkiem czy można zostawić drewno/panele dochodzące do klocka?

 

O betonach musisz poszperać - było , nawet nieźle opisane na innym wątku.

Co do paneli - co zrobisz jak Ci wypadnie żarzący się węgielek podczas ,

"grzebania" w kominku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłam, że 12cm wnęki, plus 25 cm klocka wystarczy i na podłodze nic nie muszę kłaść. ew. szyba może.

 

Dobrze liczyłaś 12 + 25 = 37 . I to by "od biedy" starczyło gdyby było na podłodze,

ale jak z klocka spadnie na podłogę będziesz biegać "jak kot z pęcherzem" :D.

 

Pomysł z szybą rozwiązuje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Forest takich nie robi ,więc zapewne nic nie napisze
Jak byś nie pitolił tak jak masz w zwyczaju, to znalazł byś na FM (a dokładniej w tym wątku) zarówno pierwszą złoconą realizację z kafli Kafel-Kar, jaką ta zacna kaflarnia podjęła się zrobić, jak i również pierwszy piec secesyjny z ich kafli, zrobiony ze zwymiarowanych kafli typowych (swego czasu utrudniali sobie bardzo życie). No i kilka innych "folderówek" ...

No ale Ty wolisz znowu gadać byle gadać :)

Żeby się nie licytować z Piotrem, kto ile i czego zrobił we współpracy z tą BARDZO DOBRĄ POLSKĄ kaflarnią (no bo są np. kaflarnie czeskie jeszcze ... ;)), poniżej projekt jednego z pieco-kominków, naszego wspólnego autorstwa (ogólna koncepcja techniczna i wykonanie Piotra, projekt - mój).

Piotr zamieści pewnie resztę zdjęć już wykonanej realizacji.

Może to dla kilku osób będzie niespodzianką, ale czasami "kominkarze" znają się i "lubieją" ze sobą współpracować. Przynajmniej co niektórzy ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

Piotr4 - Kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak byś nie pitolił tak jak masz w zwyczaju, to znalazł byś na FM (a dokładniej w tym wątku) zarówno pierwszą złoconą realizację z kafli Kafel-Kar, jaką ta zacna kaflarnia podjęła się zrobić, jak i również pierwszy piec secesyjny z ich kafli, zrobiony ze zwymiarowanych kafli typowych (swego czasu utrudniali sobie bardzo życie). No i kilka innych "folderówek" ...

No ale Ty wolisz znowu gadać byle gadać :)

Żeby się nie licytować z Piotrem, kto ile i czego zrobił we współpracy z tą BARDZO DOBRĄ POLSKĄ kaflarnią (no bo są np. kaflarnie czeskie jeszcze ... ;)), poniżej projekt jednego z pieco-kominków, naszego wspólnego autorstwa (ogólna koncepcja techniczna i wykonanie Piotra, projekt - mój).

Piotr zamieści pewnie resztę zdjęć już wykonanej realizacji.

Może to dla kilku osób będzie niespodzianką, ale czasami "kominkarze" znają się i "lubieją" ze sobą współpracować. Przynajmniej co niektórzy ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

 

Ja tam poczekam z przyjemnością.Piotr rozwiązał problem technicznie i jeszcze go wykonał.Jakie to piękne jak "kominkarze" się "lubieją" i jeden drugiemu robi świetną reklamę.Brawo forest,tak trzymać.Mam tak samo, tak jak w powiedzeniu....,że"uczeń przewyższył mistrza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zagłębiamy się już tak daleko, to "oddajmy cesarzowi co cesarskie":

Wizualizacja: Jacek Michalak

Adaptacja projektu do kafli i wykonanie rysunków 3D : Forest Natura

Splendor i kasa: Piotr Batura :)

 

Więcej obrazków pieca: http://www.kominki-batura.pl/kaflowy3_8s.html

 

z dedykacją dla niktspecjalny

DSC06468.JPG

budz kominek kol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie cała stylizacja wokół, to jedne wielki chaos, do tego ten sufit z imitacja belek.....bezguście totalne. W innej aranżacji, w mega dużym salonie, z piękną podłogą z gresu, oknami od sufitu do podłogi, z obudową ze szlachetnego kamienia, byłby ''do kupienia'' a tak .....obudowano go karton-gipsem pomalowano srebrzanką , dodano gipsowe kfffiotki , w takim wydaniu aż razi w oczy.

 

 

Jeszce tylko słówko w sprawie całkiem udanej prowokacji: kominek był pierwszą inwestycją całkowitej przebudowy i totalnej zmiany wystroju wnętrz. Ciekawostką jest natomiast, że niektórzy forumowicze ukazali swoje prawdziwe oblicze.

PICT0007.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce tylko słówko w sprawie całkiem udanej prowokacji: kominek był pierwszą inwestycją całkowitej przebudowy i totalnej zmiany wystroju wnętrz. Ciekawostką jest natomiast, że niektórzy forumowicze ukazali swoje prawdziwe oblicze.

 

No cóż - jeżeli to miała być prowokacja, to chyba właściciele powinni się na ciebie obrazić. Znaczy to tylko tyle, że uważasz ich wnętrze za materiał na prowokację a nie na chwalenie się.

 

A co do prawdziwego oblicza. Co rusz czytam bezowocne dyskusje o tym, że jak coś się pokazuje na forum, to trzeba się liczyć z tym, że nie usłyszysz samych "ochów" i "achów" ... Wg mnie to wnętrze jest brzydkie. Ja źle bym się w nim czuła. I nie jest to kwestia prawdziwego oblicza, tylko moje odczucie, które mam prawo wyrazić.

 

Mój kominek pewnie też nie trafia w gusta każdego, bo to zwyczajnie niemożliwe. Ale mnie się podoba. I mimo, iż naokoło wszystko w rozsypce, to się nim pochwalę. Proszę bardzo. Tadaaaam, mój kominek:

http://anulek2005.republika.pl/kominek01.JPG

 

http://anulek2005.republika.pl/kominek02.JPG

 

Kominek ciepły, wkład Lazar Silesia, akumulacja ciepła = krążki, kafle Sommerhuber, wnętrze parę stron wcześniej. Projekt Anulek2005, wykonanie - info dla chętnych na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmujące jest to co piszesz ale dam witaminki forestowi , który czyha tylko na to co napiszę nie na temat.Otóż chce ci zwrócić uwagę ,że topik jest o naszych kominkach i komentowanie ,że np. obok niego albo w pobliżu jego leży rozgnieciona mucha,drewno jest nie w takim koszyku,kratki są jakieś dziwajne, wyjeżdża i to znacznie po za jego temat,bo jeżeli kominek będzie akceptowalny przez ogół jako bryła to znajdzie się jakaś/jakiś opozycjonista ,który np stwierdzi ,że po co tam obok w/w stoi np.TV itp.Kominek zwany "jajem" jest tylko kominkiem.Jego sąsiedztwo ze siankami-gadżetami i innymi duperelami nie podobającymi się ogółowi ma stanowić o jego brzydocie???Pytam dlaczego moi mili.Ostatni z prezentowanych w tym topiku jest normalnym kominkiem i gdybym chciał np tak jak jego właścicielka się czepiać to bym powiedział ,że nie podoba mi się kratka i bardzo duża płaszczyzna w którą jest wmontowany.Nie ma w nim lekkości.Widać tylko ścianę. Anulek2005 jest to tylko przykład jak można interpretować dzieła naszych fachowców.Nie chciałem cie urazić powtarzam jest to tylko przykład.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOMINKI - jedna z najważniejszych rzeczy w naszych domkach. Moja ciotka szuka aktualnie "extra kominka" i poprosiła mnie o pomoc. Pokażcie swoje kominki, najlepiej z jakiegoś kamienia!!! :roll:

 

 

Podrawiam wszystkich!

 

Dokładnie 21.01.2005 roku cubus2 napisał by pokazać kominek .......a nie jego otoczenie.....np ściany sufity itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję się urażona - mnie się też ta kratka nie podoba :) Ale to pewnie dlatego, że na razie ściana jest biała. A wcale taka nie zostanie :lol2:

 

Masz absolutne prawo do powiedzenia, że nie podoba ci się wielka ściana, na której jest mały kominek. Tak samo jak inni mieli prawo powiedzieć, że nie podoba im się otoczenie "jaja". Moim zdaniem samo "jajo" jest super, ale jak zauważyła żona m

Dokładnie cała stylizacja wokół, to jedne wielki chaos, do tego ten sufit z imitacja belek.....bezguście totalne. W innej aranżacji, w mega dużym salonie, z piękną podłogą z gresu, oknami od sufitu do podłogi, z obudową ze szlachetnego kamienia, byłby ''do kupienia'' a tak .....obudowano go karton-gipsem pomalowano srebrzanką , dodano gipsowe kfffiotki , w takim wydaniu aż razi w oczy.

 

Co do twojej wypowiedzi:

Dokładnie 21.01.2005 roku cubus2 napisał by pokazać kominek .......a nie jego otoczenie.....np ściany sufity itp.

 

Kominek bez otoczenia? Wybacz, ale nie żyjemy w próżni. Najpiękniejszy kominek w nieudanym otoczeniu lub zwyczajnie do otoczenia nie pasujący, będzie brzydki i tyle moim zdaniem w temacie.

 

Ja sama napisałam, że wszystko wokoło jest w rozsypce - ale strasznie się z tego mojego kominka cieszę i chciałam się pochwalić. Jak dokończę "otoczenie" to znowu się tu pojawię :evil:

 

A teraz wybaczcie moje dzisiejsze długaśne posty i delikatny OT. Na razie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzucam swój do listy , oczywiście nie wszystkim się spodoba wnętrze w spokojnych pastelowych kolorach, ja w takich czuję się komfortowo a wyjątkowo drażnią mnie niebiesko-czerwone ściany :). Jak nigdy zgodzę się z Panem niktspecjalny , że w takiego typu zabudowach kratki z przodu wyglądają mało ciekawie , mi akurat udało się te elementy umieścić z boku

 

poniżej Lazar Westa ( z PW )

 

http://img818.imageshack.us/img818/4008/kominek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć relacje moje z Panem Wojtkiem nie są za specjalne to powiem ,że kominek,w takim wydaniu bardzo mi się podoba.Estetycznie-piękny ,mimo jak to mówiłem u

Anulek2005 przykładowo ma bardzo dużą przestrzeń nad nim.Za chwile Panie Wojtku ktoś spyta Pana o próg gdzie potencjalny użytkownik po otworzeniu drzwiczek wysypie lub np.wypadnie mu "żarek".Podłoga "cacy" to się nic nie dzieje.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...