Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

A najlepiej to mieć 3-4 gniazdka w różnych stylach w zależności od nastroju no i w każdym ognisko inne :).

 

Eniu kopnij grzecznie Piotra żeby luknął na mój temat, prosiłem go o komentarz ale nie wiem czy on priva potrafi na tym forum odbierać?

 

Napisz mu maila do firmy :D , to sie zdziwi ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Napisz mu maila do firmy :D , to sie zdziwi ....

Już nasz dialog powinien go wywołać no chyba, że wszystkich postów nie czyta.

Piotrze hophop jak to czytasz to looknij na mój wątek "odzysk ciepła z komina".

 

p.s. Czy waszym zdaniem jest możliwe zaprojektować minimalistyczną obudowę z kafli. Wg mnie kafle i minimalizm (niekoniecznie zimny) to sprzeczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nasz dialog powinien go wywołać no chyba, że wszystkich postów nie czyta.

Piotrze hophop jak to czytasz to looknij na mój wątek "odzysk ciepła z komina".

 

p.s. Czy waszym zdaniem jest możliwe zaprojektować minimalistyczną obudowę z kafli. Wg mnie kafle i minimalizm (niekoniecznie zimny) to sprzeczność.

 

Są kafle , które można nazwać minimalistycznymi . Gładkie ,ponad metr x ponad 0,5 m

lub 1,5 m x 1,5 m. Cena raczej do mini - mini nie należy :)

 

Z Piotrem to sprawa nie prosta . Widziałem jak funkcjonuje na forum : wpadnie

rano do biura , powie pracownikowi "pokaż Kominki nasze" , potem "wklej ten

kominek i napisz tak a tak " i tyle go było na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo: (...) HKD 6 w obudowie kaflowej w stylu secesyjnym. Kafle polskiej produkcji z firmy Kafel-Kar skrywają wewnątrz kumulację ciepła.(...)

 

Jestem ciekawa, czy ten wkład montowałeś z komorą dopalania "półką" od strony tylnej ściany czy od przodu? Czy to ma wpływ na czystość szyby...

Czy zechciałbyś (bo, że możesz - to pewnikiem nie ulega wątpliwości) powiedzieć coś więcej na ten temat? http://manu.dogomania.pl/emot/prosze_bardzo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Maciej - pamiętasz jak pisałem do Ciebie? Niecałe 10 km ode mnie był pożar z tego powodu. Zaczęła się "smolić" belka, od nagrzanego frontu paleniska.

Pozdrawiam.

Pamiętam i dziękuję za radę, bacznie tym belkom się przypatrywałem , przy ciągłym i intensywnym paleniu nic się z nimi niepokojącego nie dzieje :)

Pozwolę sobie jeszcze jeden kominek zaprezentować w wiejskim klimacie

kominek 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawa, czy ten wkład montowałeś z komorą dopalania "półką" od strony tylnej ściany czy od przodu? Czy to ma wpływ na czystość szyby...

Czy zechciałbyś (bo, że możesz - to pewnikiem nie ulega wątpliwości) powiedzieć coś więcej na ten temat? http://manu.dogomania.pl/emot/prosze_bardzo.gif

 

Cześć,

jesteś bardzo dociekliwą babą (w pozytywnym tego słowa znaczeniu ).

Niejednego mądralę kominkowego pewnie byś w kozi róg zagoniła (roboty

czasem nie szukasz ? :D ).

 

Twoje wątpliwości rozwiążesz w jeden sposób. Zdaje się ,że "Gadulec"

czeka na płaszczyk ,więc odkręć żeliwne zwieńczenie i odwróć izolację.

Jeśli się nie mylę , to króciec też można odkręcić,więc nie musisz odklejać

rury z CMA. Podziel się spostrzeżeniami (możesz tylko ze mną na priv. :D).

 

HKD 6 ma izolację tak skonstruowaną ,że możliwy jest montaż tylko

otworem do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to i ja pozwolę tak dla przerwania złej passy pokazać swój prywatny kominek :)

 

wow piękny kominek, całe wnętrze śliczne. Ciepło i klimatycznie.

Maciej obejrzałam wszystkie fotki w galerii. co za dom, jakie detale, jaki klimat, kto dziś jeszcze tak mieszka? Cudnie. Gratulacje.

Edytowane przez żona m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jesteś bardzo dociekliwą babą (w pozytywnym tego słowa znaczeniu ).

Niejednego mądralę kominkowego pewnie byś w kozi róg zagoniła (roboty

czasem nie szukasz ? :D ).

 

Twoje wątpliwości rozwiążesz w jeden sposób. Zdaje się ,że "Gadulec"

czeka na płaszczyk ,więc odkręć żeliwne zwieńczenie i odwróć izolację.

Jeśli się nie mylę , to króciec też można odkręcić,więc nie musisz odklejać

rury z CMA. Podziel się spostrzeżeniami (możesz tylko ze mną na priv. :D).

 

HKD 6 ma izolację tak skonstruowaną ,że możliwy jest montaż tylko

otworem do tyłu.

 

Dzięks,

Z tą dociekliwością.... co prawda,to prawda. http://manu.dogomania.pl/emot/lol3.gif (A o robocie, to o jakiej myślałeś?)

 

I prawda, że za "ubrankiem" się rozglądam. Jednak sama nie chcę przy nim nic majstrować. Stoi sobie... taki golusieńki. I czeka.

 

Obawiam się, że w sprawie "półki" nie zrozumieliśmy się dobrze. W #5700 (str.285) pokazałam rysunek. Romole i Eniu powiedzieli troszkę na ten temat. Chciałam żebyś może powiedział coś więcej. Ja zaglądałam od dołu na sklepienie paleniska: dziura (tzn. wylot spalin) jest, jak piszesz. Bardziej mi chodzi o "półkę", która u mnie jest odwrotnie niż na rysunku. Sorry, ale nigdzie na schematach HKD nie widziałam, żeby 2.2 w ogóle miał półkę. Dlatego tak drążę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięks,

Z tą dociekliwością.... co prawda,to prawda. http://manu.dogomania.pl/emot/lol3.gif (A o robocie, to o jakiej myślałeś?)

 

I prawda, że za "ubrankiem" się rozglądam. Jednak sama nie chcę przy nim nic majstrować. Stoi sobie... taki golusieńki. I czeka.

 

Obawiam się, że w sprawie "półki" nie zrozumieliśmy się dobrze. W #5700 (str.285) pokazałam rysunek. Romole i Eniu powiedzieli troszkę na ten temat. Chciałam żebyś może powiedział coś więcej. Ja zaglądałam od dołu na sklepienie paleniska: dziura (tzn. wylot spalin) jest, jak piszesz. Bardziej mi chodzi o "półkę", która u mnie jest odwrotnie niż na rysunku. Sorry, ale nigdzie na schematach HKD nie widziałam, żeby 2.2 w ogóle miał półkę. Dlatego tak drążę.

 

No to wklej zdjęcie wnętrza i półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam i dziękuję za radę, bacznie tym belkom się przypatrywałem , przy ciągłym i intensywnym paleniu nic się z nimi niepokojącego nie dzieje :)

Pozwolę sobie jeszcze jeden kominek zaprezentować w wiejskim klimacie

 

 

Temat belek drewnianych w kominkach jest w naszym kraju nie małym problemem. Głównie z powodu niewiedzy, lecz i niedbalstwa. Macieju74 jeśli coś się zacznie dziać, to niepokoju nie poczujesz, prędzej dym. Szkoda, by tak piękne wnętrza padły pastwą płomieni, więc pozwolę sobie trochę "postraszyć" ;-)

Wkład kominkowy z wysokim czopuchem produkuje najgorętsze powietrze przy powierzchni żeliwa, o temperaturze przekraczającej znacznie temperaturę zapłonu drewna (bez inicjacji płomienia). Właśnie w tym miejscu, nad szybą, tam, gdzie najbliżej do belki, może się pojawić ponad 400 stopni C (drewno zapali się już przy 250 stopniach). Jeśli obudowa jest przestronna, dobrze zwentylowana, problem jest mniejszy. Jeśli natomiast między czopuchem a izolacją jest ciasno, (95% realizacji !), belkę chroni tylko 3 cm wełny+papier+1,2 cm gipsu. To stanowczo za mało. Za mało nawet jak jest 6 cm wełny (podwójnie), lecz kosztem wentylacji - przewiewania tego miejsca.

Problem wzmaga się przy wkładach ze zdjęć. Profile, czy inne podobne konstrukcje intensyfikują zjawisko. Ten profil we wnętrzu wkładu zbiera dodatkową energię z omiatających go płomieni. Powietrze rozpędza się i uderza w ściankę obudowy za belką, niszcząc sukcesywnie izolację, lub tylko ja przegrzewając. Na wylocie z takiego kanału wychwyciłem kiedyś 480 stopni C, a nie były to ekstremalne warunki.

premium_16_m.jpg

wklad_kominkowy001m.jpg

wklad_lechma008m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu rodziców nad francuzem mają ładna drewniana belkę w bezpośrednim sąsiedztwie wkładu. Blacha osłaniająca drewno od strony paleniska to badziew, już raz ( ktoś nie domknął drzwiczek ) ogień pełzając po blasze sięgnął belkę a ta się zajęła. Niestety zmiana obudowy nastąpi w next year więc do tego czasu po eniowemu tiktaktiktak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze masz całkowitą rację to o czym piszesz było mi wiadome i dlatego np obudowy to szamot a nie gk i inne takie czary mary by się to to nie zapaliło

W przypadku drugiego zdjęcia działa już on sześć latek belka jest w nienagannym stanie , sprawdzałem od strony czopucha ,więc chyba nie mam się o co martwić .

Bardziej się martwię kłosami zburz wikliną i innymi pierdołami którymi moja żona przyozdabia te kominki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze masz całkowitą rację to o czym piszesz było mi wiadome i dlatego np obudowy to szamot a nie gk i inne takie czary mary by się to to nie zapaliło

W przypadku drugiego zdjęcia działa już on sześć latek belka jest w nienagannym stanie , sprawdzałem od strony czopucha ,więc chyba nie mam się o co martwić .

Bardziej się martwię kłosami zburz wikliną i innymi pierdołami którymi moja żona przyozdabia te kominki :).

 

W moim domu kominków ci w bród . W obecnym mam dwa , oprócz nich dwa

pieco kominki i koza w łazience. Na pytanie jaki byłby kominek następny , moja

Kaśka odpowiada : bez belki . To jej jedyny warunek . Kształt ,wykończenie ,

materiał - nie ważne - bez belki , bo te u nas ,ja przyozdabiam . Wracam po

pracy i wszystkie kieszenie opróżniam na belkę. Drobne znikają ,ale zostają klucze ,

kluczyki , kamyki , śrubeczki ,śrubki ,wizytówki (moje i klientów) ,okulary,

scyzoryk , żaróweczka, paczka chusteczek ,zapałki ...no dobra, połowa tych

dupereli wystarczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...