Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Ja wolę kominki z płaszczem wodnym, aby ogrzewać pomieszczenia paląc w kominku – to jest chyba najtańsza forma ogrzewania. Jeżeli idzie o kwestię rozpalania w kominku – zajmuje to dosłownie chwilę i ma nawet swój urok. Przeczytaj tutaj o kominkach:

http://www.odnawialnecieplo.pl/aktualnosciiciekawostki/1-blog/86-o-kominkach-sow-kilka

 

Kominki nasze a tu taka perełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja wolę kominki z płaszczem wodnym, aby ogrzewać pomieszczenia paląc w kominku – to jest chyba najtańsza forma ogrzewania. Jeżeli idzie o kwestię rozpalania w kominku – zajmuje to dosłownie chwilę i ma nawet swój urok. Przeczytaj tutaj o kominkach:

http://www.odnawialnecieplo.pl/aktualnosciiciekawostki/1-blog/86-o-kominkach-sow-kilka

 

Najbardziej podoba mi się punkt 2 z linku do tej "perełki" : estetyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realizacja fantastyczna widzialam i oglądałam z każdej strony ;) na zywo podczas zakupów w interstonie, bardzo nam sie podoba ....

a jak grzeje ............Naprawdę wielki szacun !

 

Dzięki,

 

to co oni tam wyprawiają , przechodzi czasem nawet

moje wyobrażenie. W palenisku żar ,że podejść strach,

pewnie z 800 stopni na liczniku, a chłopcy ładują ! :D

 

Całe szczęście ,że nie podkusiło mnie ,by tam "wsadzić"

inne palenisko .

 

Tak na marginesie - zapraszam na kawę w drodze powrotnej

z Poznania , to tylko kilkanaście kilometrów w bok z Twojej

trasy.Mój telefon po prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ,że forest odszedł z tego topiku na inne forum szkoda ....ale zapewniam ,że nie przeze mnie.Teraz dopiero można posłuchać ,rzeczowych wypowiedzi tych ,którzy pokazują jakie maja piękne kominki w swoich chatkach i nikt im nie mówi ,że "za dużo KG macie na ścianie obywatelu"Kominek bartka ma swój urok na tej fotce....ten francuski zegar jest ok...ale na dalszym planie podoba mi się podświetlenia fajnej ściany.Przepraszam ,że nie na temat ale akurat na tej fotce bardzo mnie to zaintrygowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hairman.net/P1010289.JPG

http://www.hairman.net/P1010605.JPG

http://www.hairman.net/P1010662.JPG

http://www.hairman.net/P1010662.JPG

http://www.hairman.net/P1010607.JPG

 

Takiego to nawet forest "nie umie" i ten zegar i ta antresola..... piękne.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

to co oni tam wyprawiają , przechodzi czasem nawet

moje wyobrażenie. W palenisku żar ,że podejść strach,

pewnie z 800 stopni na liczniku, a chłopcy ładują ! :D

 

Całe szczęście ,że nie podkusiło mnie ,by tam "wsadzić"

inne palenisko .

 

Tak na marginesie - zapraszam na kawę w drodze powrotnej

z Poznania , to tylko kilkanaście kilometrów w bok z Twojej

trasy.Mój telefon po prawej.

 

Oj dorzucaja chłopaki dorzucają....z przodu to ciężko podejść.....

Za zaproszenie dziekujemy i przy następnej okazji napewno zjawimy sie na kawie.Pozdrawiam Ilona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niktspecjalny - przysyłasz mi na priv'a wiadomości bym dał Ci spokój i nie krytykował Twoich idiotycznych zaczepek, by samemu kontynuować to co czynisz odkąd jesteś na FM ... czyli siać ferment i swoimi wypowiedziami powodować kolejne konflikty ...

Przeczytaj co napisałeś parę wypowiedzi wcześniej ... bo już nawet Żądło Forum nie wytrzymało i sobie jaja z Ciebie robi ...

Na FM jest "dyżurny psycholog" - wskocz do niego ...

Możesz nawet z tamtego działu nie wychodzić ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi mistrzu forest.Nie sieje fermentu tylko chciałem podporządkować się tematowi topiku.Powtarzam "kominki nasze".Napisałem ci prv bo uznałem to za bardziej stosowne zważywszy ,że temat jest nie o tym co myśli forest o NS tylko o kominkach.Kogo to interesuje?Może i tobie przydałaby się odwiedzenie psychologa.Nie pomyślałeś o tym?Reklamy twoje mnie nie interesują ....bo nawet strona www nie działa.

 

p.s co to jest żądło forum jakiś wielki autorytet?

 

kominek sylvia_1985 choć nie w moim stylu ale coś w nim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dedykacja dla Ciebie - Niktspecjalny.

Kiedyś natknąłem się na ciekawą realizację pieca kaflowego za naszą zachodnią granicą. Na kaflach tego pieca przedstawione były rośliny - taka sobie "łączka". Ich rysunek nie był reliefowy (wypukły) lecz wklęsły. Zdziwiło mnie dosyć wierne (wręcz niewiarygodne) przedstawienie roślinek - za dokładne nawet na ręczną, żmudną robotę.

Zaczęło mi coś świtać w głowie i tym pomysłem "podzieliłem" się w kaflarni Kafel-Art.

Żeby zrobić takie kafle trzeba udać się na łąkę, zebrać rosnące w danym momencie rośliny i odgnieść je w miękkiej masie glinianej. Cała tajemnica procesu technologicznego polega właśnie na sposobie w jakim są wykonywane wgniecenia.

W ten sposób powstały niepowtarzalne serie kafli - "zielników" i kominki z nich wykonywane. Każda seria kafli odzwierciedla kolejną porę roku, ba - nawet konkretny miesiąc, od którego zależy jakie kwiaty, owocostany, łodygi i liście będą widoczne na kaflu. I jest szkliwiona w kolorystyce tegoż konkretnego miesiąca - tu bardo ważnym jest już wierne oddanie kolorystyki przez artystę ceramika.

W całym "piecowym świecie" tylko dwie kaflarnie wykonują w ten sposób kafle (po kilku latach szukania dowiedziałem się kto wykonał "tamten" piec i jego kafle), w tym jedna nasza - polska. I gdyby nie FM i ten wątek to mało kto by o tym wiedział że w naszym kraju wykonuje się takie rzeczy. Teraz będzie to wiadome dla kilkudziesięciu tysięcy potencjalnych przyszłych posiadaczy kominka czy pieca ...

Dlatego, drogi Niktspecjalny, mając głęboko w nosie Ciebie i Twoje mdłe uszczypliwości, dalej będę robił w tym wątku to, co tutaj robiłem od dawna, jak Ciebie jeszcze nie było na "muratorowym" forum i gdy nie było ono tak skomercjalizowane jak obecnie.

Czyli pokazywał Forumowiczom piękno kominków, pieców, kuchni i innych domowych urządzeń ogniowych.

 

"Łąka kwietna" - pieco-kominek kaflowo-szamotowy. "Kompaktowa" zabudowa kryje zarówno kanały akumulujące ciepło i podgrzewające zarazem wstępnie palenisko od spodu oraz wewnętrzną ścianę szamotową wymuszającą cyrkulację gorącego powietrza wewnątrz zabudowy. Całość może działać jako piec, kominek konwekcyjny oraz w systemie mieszanym.

Palenisko polskiej produkcji, Lazar Silesia z podwójnym przeszkleniem.

Dodatkowego uroku dodaje podświetlenie taśmą LED'ową (pomysł inwestorów :)).

Kominek czekał cierpliwie na realizację prawie trzy lata. Ale czasem warto być cierpliwym.

Pozdrawiam.

Łąka kwietna.jpg

Łąka kwietna 1.jpg

Łąka kwietna 2.jpg

Łąka kwietna 3.jpg

Łąka kwietna 4.jpg

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I same kafle - "jesienny zielnik" pełen nabrzmiałych kłosów, baldachów, koszyczków z nasionami dosłownie tuż tuż przed ich wysypaniem (przełom września i października). Czyli późna jesień - fenologiczna pora roku, która wraz z przedwiośniem stanowi dwa dodatkowe - charakterystyczne okresy rozwoju polskiej przyrody.

Pozdrawiam.

Łąka kwietna 5.jpg

Łąka kwietna 6.jpg

Łąka kwietna 7.jpg

Łąka kwietna 8.jpg

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...