Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Witam,

po przejrzeniu prawie całego wątku z Waszymi zdjęciami zakochałam się w tym kominku (mam nadzieje że poprawnie wgram zdjęcie ;P )

Proszę o podpowiedz z czego on jest wykonany bardzo chciałabym zrobic taki u siebie czym jest obłożony ten kominek co to może byc za kamień??? a może ktoś ma podobny u Siebie i coś podpowie

kominek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z zewnątrz obudowa dla mnie przyjazna, tego typu obudowy (kształt bryły) mi się podobają.

Szkoda, że wykonana jako zimna, z płyt izolacyjnych.

 

Bardziej jednak interesuje mnie jak została wykonana, czyli więcej fotek z różnych stron i z etapów budowy.

Bo przecież to jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłem zdjęć tyłu kominka, zrobię może dziś, dodatkowo macie bok oraz podłączenie rozprowadzenia:

DSC_1658.JPG

DSC03092.JPG

 

Do kominka dojdą 2 płyty marmurowe, półka górna oraz dolna, kolor kominka będzie prawdopodobnie "Bita śmietana" z Dekorala. Dojdą jeszcze lada dzień kratki na bokach, wkleje zdjęcia prac końcowych pod koniec tygodnia. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę, każdy dobry pomysł się liczy. Chcę jeszcze dać motyw cegły na scianie przy oknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nasz kominek właśnie powstaje.

Mam pytanie nt. kratek wentylacyjnych. Proszę o radę, czy decydować się na kratki air system z nieruchomą żaluzją? Czy one są lepsze od kratek z siatką? Kominek będzie bez PW i DGP. Na jakiej wysokości najlepiej zamocować kratkę? Widuję je przy samej podłodze, na wysokości oczu i pod sufitem.

IMG_5802.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałość termiczna tego przewodu to 250 st.C. Nie zauważyłem na Twojej obudowie jakie kratki wlotu zastosowałeś, generalnie im większe tym lepiej. Jeżeli masz tylko jedną kratkę np50x20 to wewnątrz kominka bez trudu osiągniesz temperaturę 200-300st. W takim przypadku cieniutkie aluminium będzie się powoli utleniać, aż po latach zniknie.

Poniżej zdjęcie wnętrza kominka (nie naszego :D)dość mocno eksploatowanego przez kilka lat, który przedwcześnie powędrował na śmieci. Aluminiowe powłoki na wełnie w rękach się rozpadały.

[ATTACH=CONFIG]66289[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałość termiczna tego przewodu to 250 st.C. Nie zauważyłem na Twojej obudowie jakie kratki wlotu zastosowałeś, generalnie im większe tym lepiej. Jeżeli masz tylko jedną kratkę np50x20 to wewnątrz kominka bez trudu osiągniesz temperaturę 200-300st. W takim przypadku cieniutkie aluminium będzie się powoli utleniać, aż po latach zniknie.

Poniżej zdjęcie wnętrza kominka (nie naszego :D)dość mocno eksploatowanego przez kilka lat, który przedwcześnie powędrował na śmieci. Aluminiowe powłoki na wełnie w rękach się rozpadały.

[ATTACH=CONFIG]66289[/ATTACH]

 

Zdjęcie przepiękne :) Szkoda ,że nie zaznaczyłeś ,że akurat ta wełna jest przeznaczona do zewnętrznej izolacji przewodów klimatyzacyjnych:( Chyba ,że nie wiedziałeś.

A potem piszą bzdury o nietrwałości wełny.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdjęcie przepiękne :) Szkoda ,że nie

zaznaczyłeś ,że akurat ta wełna jest przeznaczona do zewnętrznej izolacji

przewodów klimatyzacyjnych:( Chyba ,że nie

wiedziałeś.

To ktoś zakupił sobie w sklepie wełne do zewnętrznej izolacji przewodów klimatyzacyjnych i zastosował ja jako izolację wewnątrz obudowy...

Czy może ktoś sprzedał wełnę do zewnetrznej izolacji przewodów klimatyzacyjnych, jako wełnę do izolowania wewnątrz obudowy wkładu kominkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie przepiękne :) Szkoda ,że nie zaznaczyłeś ,że akurat ta wełna jest przeznaczona do zewnętrznej izolacji przewodów klimatyzacyjnych:( Chyba ,że nie wiedziałeś.

A potem piszą bzdury o nietrwałości wełny.

pzdr.

Owszem zauważyłem, świadczy o tym plastikowa siatka wtopiona w aluminium. Prawdopodobnie 'fachowiec" chciał zaoszczędzić parę groszy, bo większość wykonana była z prawidłowej wełny, która też nie wyglądała rewelacyjnie:

[ATTACH=CONFIG]66408[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]66409[/ATTACH]

 

a to drugi przypadek, tu też wnętrze wyglądało nieciekawie:

SNC00346.jpgSNC00344.jpg

Taśma aluminiowa rozpadła się w pył. Możliwe, że użyto tej niewłaściwej. Wkład jest za blisko ściany. Rury do DGP nieprawidłowo podpięte. Zdjęcia te pokazują jak wiele błędów można popełnić w wydawałoby się tak prostej i banalnej sprawie jak budowa kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...