Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

- na pewnym serwisie aukcyjnym znajdziesz obudowy za 1 zł (słownie jedną złotówką) - wystarczy że kupisz do niej palenisko konkretniej firmy - zainteresuj się

- ja ten kominek zrobił bym za 15 tysięcy, więc ten chcący Cię zrobić w wała wykonawca jest naprawdę tani

Pozdrawiam

PS. Wbrew pozorom moja wypowiedź jest też bardzo rzeczowa.

 

Z trudem oddzielam w tym rzeczowość od ironii, a dodanie do mojej wypowiedzi słowa 'w wała' znacząco zmienia (wykrzywia) jej koloryt, ale najwyraźniej tak pasowało do Twojej teorii. W żadnym wypadku nie miałem na myśli, że wykonawca chce mnie oszukać (cudzysłów, uśmieszek) - wręcz przeciwnie, z rozmów z nim i opinii na forum wnioskuję, że jest konkretnym profesjonalistą.

 

Uznam jednak, że poważnie wyceniłeś to na 15tys. zł. (co jednak z kolei zupełnie rozmija się z wypowiedzią bohusza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Na przykładzie kominków Merksa i Jaretta warto uprzytomnić innym złudność podobieństwa w wyglądzie dwóch "niemal identycznych" kominków, zanim kolejny raz padnie pytanie kto kogo, dlaczego i na ile "chce zrobić":

-paleniska podobne, ale może w jednym jest szyba gięta a w drugim łączona - różnica 500 - 700 zł

-jeden jest przyklejony do ściany, drugi ma "plecy" - różnica na materiale i robocie 300 - 500 zł

-w jednym może być tanie Daino Reale (300 zł/m2) w drugim Star Galaxy za 1200 zł/m2

-"bebechy" do jednego i drugiego (przyłącze dymowe), widać ? - nie, a różnica może wynieść kilkaset zł

-dojazd 200 km - po co brałeś firmę z tak daleka, przecież to też decyduje o kosztach robocizny (kilkaset zł)

PS.1. Nie mam nic wspólnego z rzeczonym projektem ani samym wykonaniem kominka :D - wkurzył mnie fakt tak łatwego szafowania przez Ciebie Jarett kreśleniami "cwaniakowanie" i "mnie wykonawca chce zrobić" - nie należy na bliźnich patrzeć zawsze przez pryzmat własnego "ja" ...

PS.2 - wycena 15 tys. była by dyktowana tylko tym, że nigdy nie wsadził bym takiego paleniska bez drzwiczek podnoszonych w górę oraz starał bym się zrobić to w technologii "ciepłej" ... kominek wyglądał by identycznie - cena o połowę większa ... za 2-3 lata podziękowania od inwestora że nie zrobił tego kominka tak jak chciał - za dychę.

PS.3 Przepraszam jeżeli poczułeś się urażony - moim zamiarem było uświadomienie że będziesz miał całkiem sensowny i niedrogi kominek ...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem wyżej mój wkład to Hajduk. Szyba łączona (wysokość 51cm), ale wkład Arysto o którym pisał Jarett też pewnie taką ma. "Plecy" mam oczywiście zrobione z płyt Promat. Kamień to oczywiście jest kwestia gustu i zasobności portfela. Ja nie znając cen, taki akurat wybrałem, chociaż do wyboru miałem kilka różnych próbek w różnych kolorach. Ceny oczywiście za wykonanie miałem różne, ale ŻADNA nie przekraczała 12tys. Z tą odległością to się zgadzam, bo to musi podnieść cenę końcową. Kominka w jeden dzień nie zbudują, więc albo będą jeździć albo gdzieś nocować co też kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obydwoje macie naprawdę fajne kominki, których różnica cenowa to niuanse właśnie w kwestii wielu drobnych spraw, sumujące się na kwotę 1-2 tys. zł.

Te 15 tys. wynika z rzeczy o których napisałem.

W technologii w jakiej będziesz miał kominek - większość tutaj obecnych wyceniła by to bardzo podobnie i zbieżnie.

Proponuję żeby następny post w tym wątku zawierał już zdjęcia gotowego kominka :yes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj nie mozna ..... macie takie sztywne zasady ???? :D

 

 

Wszyscy widzę olewają zasady... świat na psy schodzi...:D

 

 

Edyta , to się może udać ,nawet z kominkiem 500-800 kg. Daj mniej

styro na płycie OSB i po 20-40 cm poza nią . Dzięki temu będzie grubsza

wylewka , w którą włóż solidne zbrojenie. Tą konstrukcje oparłbym na

chudziaku usuwając punktowo (np 10x10 cm) w kliku miejscach syro

na obrzeżach kanału pod kominkiem. Jeśli tak zrobisz , możesz postawić

nawet piec kaflowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy widzę olewają zasady... świat na psy schodzi...:D

 

 

Edyta , to się może udać ,nawet z kominkiem 500-800 kg. Daj mniej

styro na płycie OSB i po 20-40 cm poza nią . Dzięki temu będzie grubsza

wylewka , w którą włóż solidne zbrojenie. Tą konstrukcje oparłbym na

chudziaku usuwając punktowo (np 10x10 cm) w kliku miejscach syro

na obrzeżach kanału pod kominkiem. Jeśli tak zrobisz , możesz postawić

nawet piec kaflowy.

 

Hejka dzieki ENIU :hug:.... myslalam zeby pod kominkiem dac 10 cm. styro parking i oczywiscie dodatkowe zbrojenie + grubsza wylewka .... ( docelowo na parterze bedzie 22 cm. styro + 8 cm. wylewki w pozostalych pomieszczeniach ).

Milego dnia :D i dzieki za " zlamanie zasad " :lol2:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę roboty, pomyśleń i taki prosty kominek:

[ATTACH=CONFIG]51296[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]51297[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]51298[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]51299[/ATTACH]

 

Oczywiście proszę nie porównywać tego kominka z kominkiem jaki zamieścił ostatnio Forest. Zupełny inny przedział cenowy i inna zasada działania (grzania)

 

Bohusz czy zdradzisz co to za wkład? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem właśnie na etapie poszukiwania wkłądu kominkowego. Interesuja mnie wkłady bardziej podłużne, może i panoramiczne jesli ich cena nie będzie zaporowa. Czy ktoś mógłby mnie pokierowac w obszarze jakich firm powinnam sie poruszac? Jestem totalnym laikiem w tej kwestii ale procz wygladu wkładu chciałabym, żeby był on porządny. Dodam, że kominek ma służyc do ewentualnego dogrzewania dołu (ok.70 m2) oraz gory do ktorej poprowadzone sa już rury wraz z anemostatami. Gora może miec ponad 100 m2, bo leżacy pod nia garaz nie bedzie ogrzewany kominkiem.

Dziekuje bardzo z gory za ewentualne sugestie i porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje sie za bardzo w jakich cenach sa te wklady. Ale wydaje mi sie za 5

tys to jest max cena. Pewnie ze byłoby super gdybym znalazla cos tanszego ;)

Ale tak jak mówie nie wiem czy w tej cenie znajde cos "ciekawego" ?

 

 

to nie jest wątek techniczny . Przenieś ten post do innego , tam ci

pomożemy :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...