Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie do rana, do wieczora! Ile temperatury to daje to zależy od warunków zewnętrznych (temperatura, wiatr, brak słońca), nie mam pojęcia. Obudowy nie mam akumulacyjnej bo takiej nie chciałem. Kominek ma mi służyć po kilka rozpaleń w okresie przejściowym, a zimą wyłącznie rekreacyjnie. Mam ogrzewanie podłogowe, więc nie mogę tak po prostu przykręcić grzejników i grzać kominkiem. Zimą kominek jest mi niepotrzebny, ale fajnie tak dla szpanu i klimatu raz kiedyś w nim rozpalić:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko przeca piszesz

 

Gdy około 22 godziny wygaszę, i pozamykam szybry, następnego dnia wieczorem wkład mam jeszcze gorący. W środku mam żar

Wiesz co wynika z tego pogrubienia ,że to nie 10 h a nawet 24 h.Kużwa przecież nie tego dnia wieczorem np o 24 godz po 2-ch h???

 

Ty powiedz ile w twoich stronach od 22.00 do następnego wieczora 22.00 jest godzin?:D :(:(:( może u was jest jakoś inaczej i macie lepsze osiągi.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję wkładu nowoczesnego, prostego może być kwadrat, może być pionowy wysoki może też być horyzontalny, ale warunek jest taki żeby ramki były proste minimalistyczne, to mój ideał, nawet "podłoga" jest na poziomie ramki, w środku też wszystko na prosto.

 

http://www.wentor.com.pl/userfiles/image/puro_65.jpg

 

ale żeby kosztował mniej niż 10K i im mniej tym oczywiście lepiej

Mamy rozprowadzenie grawitacyjne na piętro, ale salon w którym będzie zamontowany kominek nie jest zbyt duży i nie chcielibyśmy się przy nim prażyć. Takie dogrzewanie właśnie na taką pogodę i rekreacja i lekkie wspomaganie grzania głównego w sezonie zimowym.

 

Co możecie znawcy tematu powiedzieć o tym modelu?

 

http://www.chazelles.eu/paleniska-kominkowe/foto/mini/ve1000-g.jpg

 

Chazelles; nie bardzo rozumiem czym się różni VE1000 od VI1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, u nas wieczór teraz zapada o koło godz. 18. Od 22 poprzedniego dnia to 20h. Do rana to mam 10, ale ja pisałem o wieczorze:D

Zaśpiewałbym ci refrenik ale nie wypada tu w kominkach.O godz. 22.00,zamykasz wszystkie szybry, wygaszasz ,co jest bardzo ważne dla przyszłych nabywców wkładów.Ty nie pisałeś o wieczorze.Ty pisałeś :

następnego dnia wieczorem
a to drogi liwko jestv dokładnie 24 godziny od twojego zagaszenia.Uważam ,że wprowadzasz w błąd opinię publiczną ponieważ pomyślą ,że masz wkład który bardzo długo trzyma temperaturę po zatrzymaniu jego funkcji palenia :D:D;

liwko=lipa :D:D:D

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc napiszę jeszcze raz. O 22 płomień gaśnie. Zamykam szybry (zostawiam otwarty tylko dolot powietrza z zewnątrz). Następnego dnia wieczorem, około godz 18 wkład mam jeszcze gorący, w środku jest jeszcze żar. Rozpalić nim się już może nie da (nie próbowałem) ale jest:)

Kto nie wierzy zapraszam do siebie:)

 

Ps. Teraz (14.30) szyba jest gorąca, ale kilka sekund można na niej rękę potrzymać.

Może w kwestii wyjaśnienia. Obudowy nie mam akumulacyjnej, za to sam wkład tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc napiszę jeszcze raz. O 22 płomień gaśnie. Zamykam szybry (zostawiam otwarty tylko dolot powietrza z zewnątrz). Następnego dnia wieczorem, około godz 18 wkład mam jeszcze gorący, w środku jest jeszcze żar. Rozpalić nim się już może nie da (nie próbowałem) ale jest:)

Kto nie wierzy zapraszam do siebie:)

 

Ps. Teraz (14.30) szyba jest gorąca, ale kilka sekund można na niej rękę potrzymać.

Może w kwestii wyjaśnienia. Obudowy nie mam akumulacyjnej, za to sam wkład tak.

 

Te liwko perpetuom mobile to przy twoim wkładzie to pikuś Pan pikuś :D:D:D.Wybacz ja jestem pod zajebistym wrażeniem.24 godziny po zamknięciu dostępu ograniczonego powietrza zewsząd.....ty po 24 godzinach masz jeszcze żar.Szyba jest gorąca...........a ja mam ochotę do ciebie przyjechać i ci trochę wody .. pożyczyć po starej znajomości forumowej. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz z płaszczem a ja nie. I u mnie od 22 do 18 to 20h, a nie 24.

Może ktoś z branży się odnośnie tego wypowie?

Rozumiem kolejna teoria to :Jak mam kominek z płaszczem wodnym to po wygaśnięciu paliwa w komorze paleniskowej dzięki temu ,że jest płaszcz komora,wkład,czyli wszystko co w sąsiedztwie się wychłodzi.Ty nie masz płaszcza więc trzyma ci to temperaturą aż ...już nie 24 godziny tylko 20 godzin.Bardzo ciekawe...........::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja napisałem, że trzyma mi 24h??? Wklej ten fragment.

A co do teorii to zadam ci pytanie. Po co jest płaszcz wodny w kominku?

 

Walczymy dalej :D 24 godziny to wyliczenie od 22.00 do wieczora następnego dnia.Zmieniłeś to na 20 godzin.To kuźwa powiedz może prościej ...ile ty masz ten żar i ciepłą szybę w swoim kominku bez płaszcza wodnego???wrrrrrrrrrrr :(:( Na zadane pytanie odpowiem całym zdaniem.Płaszcz wodny w kominku jest po to by nie różnić się zewnętrznie od innych kominków-modeli.:D Tajemnica jego działania tkwi w budowie korpusu – ma on np. dwie ścianki, pomiędzy którymi przepływa woda. Płaszcz wodny otula cały korpus i odbiera ciepło z paleniska, ogrzewając w ten sposób wodę znajdującą się w nim. Gorąca woda kierowana jest do instalacji, a potem do grzejników i ZCWU.Zrozumiałeś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O której u ciebie zaczyna się wieczór? Bo u mnie już o 18:( O 18 robi się już u nas wieczór!!!

Jeszcze inaczej. Nie wiem czy o 22 ta szyba nadal by była gorąca i czy byłby w niej żar, bo o 18 wczoraj znowu rozpaliłem. Dzisiaj specjalnie dla ciebie to sprawdzę, bo w domu mam 23 stopnie i nie planuję dzisiaj palić:)

Na pytanie odpowiedziałeś, czyli chyba wiesz w czym tkwi sęk? Ja nie mam odbioru ciepła w przeciwieństwie do ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kolejna teoria to :Jak mam kominek z płaszczem wodnym to po wygaśnięciu paliwa w komorze paleniskowej dzięki temu ,że jest płaszcz komora,wkład,czyli wszystko co w sąsiedztwie się wychłodzi.Ty nie masz płaszcza więc trzyma ci to temperaturą aż ...już nie 24 godziny tylko 20 godzin.Bardzo ciekawe...........::(

 

Nikt . Tak być może . I na temat PW i na temat powietrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...