Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powiedz mi jednak czy znajdę kiedyś odważnych inwestorów ,którzy zdecydują się na COŚ takiego?

 

Może by się i znaleźli... Tylko trzeba dotrzeć jakoś do klientów ze swoją pracą. Nie wiem gdzie się chowają tacy wykonawcy i jakimi ścieżkami się do nich drepta.

 

Flamenco hmm, wymiata ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tradycyjnie zdjęcie przedstawia bryłę szamotową, teraz wykończenie może być dowolne według wyobraźni klienta konkretnego i nie przypuszczam, aby konkretne wykończenie któryś z klientów chciał powielić.

No nie wiem, czy to jest takie oczywiste i proste. Nie każdy kamień lub inny materiał nadaje się na ciepłą obudowę, nie każdym tynkiem można wykończyć ciepły kominek. Dziwię się Twoim klientom Bohusz, że tak beztrosko podchodzą do wykończenia kominka.

Nawet nam (z jakimś tam doświadczeniu w kamieniu i innych materiałach) trafiały się wpadki. Przeoczony sztych, źle przygotowany element do przyklejenia, nie odpowiedni klej i problem murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy to jest takie oczywiste i proste. Nie każdy kamień lub inny materiał nadaje się na ciepłą obudowę, nie każdym tynkiem można wykończyć ciepły kominek. Dziwię się Twoim klientom Bohusz, że tak beztrosko podchodzą do wykończenia kominka.

Nawet nam (z jakimś tam doświadczeniu w kamieniu i innych materiałach) trafiały się wpadki. Przeoczony sztych, źle przygotowany element do przyklejenia, nie odpowiedni klej i problem murowany.

 

Oczywiście, że Masz racje. My tradycyjnie w 100 % wykańczamy obudowy tynkiem, na gładko, lub z strukturą.

Miałem na myśli kamienie (blaty) poziome i wykończenia w częsci obudowy pod wkładem. Jeżeli chodzi o kamienie blaty (półki) to klient dostaje od nas rozrysowane wymiary na papierze milimetrowym. Kamienie pionowe, przyklejamy sami, jak klient sobie zamówi samodzielnie według naszych wskazówek.

Faktycznie, w tym poście swoim wyraziłem się mało precyzyjnie. Dobrze, że zwróciłeś mi uwagę.

 

No jedynie Eniu w swoim wielkopolskim chyba stylu uskutecznił pstryczek mocny we mnie. No ale tu mnie nie zaskoczył.

No ale teraz wiem, że w razie jakbym się potknął to ręki nie poda.

 

Na potwierdzenie poniżej zdjęcie na którym widać jak obudowa jest wykańczana kosmetycznie.

Ten kształt bryły zresztą był już 4 razy wybrany przez klientów, jednak za każdym razem różnił się rozmiarami i wykończeniem kosmetycznym.

kominek_dragon_2b_2a.jpg

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Eniu że

Każde oznaki koleżeństwa, zdrowych dyskusji w branży mogą zostać odebrane jako układ, albo jakoweś lobby branży kominkowej.

Tak więc ostrożnie z wszelkimi uprzejmościami i wzajemną zdrową zgodą.

 

Przypuszczam, że specjalnie na pokaz prowadzisz polemikę z Mistrzem, aby ukryć układ lobbystyczny jaki zapewne Was łączy...

 

Ta sprawa została poruszona w inszym temacie zresztą.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by się i znaleźli... Tylko trzeba dotrzeć jakoś do klientów ze swoją pracą. Nie wiem gdzie się chowają tacy wykonawcy i jakimi ścieżkami się do nich drepta.

 

Flamenco hmm, wymiata ;).

 

WITAJ,

Przesłałem Tobie kontakt na prywatną skrzynkę na (FM) . Mam nadzieję ,że moje dane dotarły. Proszę o potwierdzenie otrzymania tej wiadomości.

Wracając do flamenco wykonałem łącznie 3 mozaiki o tej tematyce. Jedna "miała iść" na kominek ale w końcu została na "zwykłej" ścianie.

Z tym docieraniem do klientów jest...jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

cos mi się wydaje że powinniście się wymienic nr gg być może i sobie pokorespondować. Kominki Nasze chyba miały pełnić funkcję pokazania realizacji, ewentualnie drobnej wymiany, porady co do wkladów. Tymczasem, aż się nap[rawde juz przeglądać nie chce tego wątku. Całkowicie zdominowaliscie go swoimi sporami, kłótniami czy powiedzmy "wymianą zdań". To naprawdę chyba nie interesuje pozostałych forumowiczów i jak zapewne zauważycie coraz mniej osób tu zagląda.... Załóżcie sobie wątek o wymianie doświadczeń przy pracy, albo kto jest lepszy w wykonywaniu prac przy kominkach i tam się wypowiadajcie. A jeśli nie, to uszanujcie naprawdę nie tylko moje zdanie, ale i innych ludzi którzy już wspominali wam o tym i przestańcie zwyczajnie zaśmiecac wątek!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ,

Przesłałem Tobie kontakt na prywatną skrzynkę na (FM) . Mam nadzieję ,że moje dane dotarły. Proszę o potwierdzenie otrzymania tej wiadomości.

Wracając do flamenco wykonałem łącznie 3 mozaiki o tej tematyce. Jedna "miała iść" na kominek ale w końcu została na "zwykłej" ścianie.

Z tym docieraniem do klientów jest...jak jest.

 

Dostałam, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie macie opinie o biokominkach_ moja siostra sie napalila, zeby miec taki w mieszkaniu

pytanie powstaje, jaka cena i/lub firma, bo slyszalem o przypadkach wypaczania sie kominka czy nawet sciany

mozna kupic chinszczyzne za 200 zl, ale czy to sie w ogole sprawdzi?

macie jakies doswiadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z płaszczem wodnym wkład Arysto. Obudowa "keramzytowa" zdobienie mozaika z kamieni naturalnych ( pień drzewa ,opaska w okół wkładu) . relief gałęzi wykonany w tynku. Na podłodze przed paleniskiem płyta granitowa frezowana tak aby "zakryła" panele.

 

 

...eee tam krasnoludka nie ma ...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...