Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Uniu przyjacielu, a kiedy to ja wymagałem abyś swój cenny czas komputerowy, czyli praktycznie 16 godzin na dobę, marnował, albo nawet poświęcał mojej skromnej osobie zakorzenionej w południowej Polsce zaraz obok dawnej stolicy Polski. Jeżeli tak było, to przepraszam ale nie zauważyłem i dlatego zapewne Ci nie podziękowałem, ani w inny jakiś popularny sposób nie wynagrodziłem. Bo Wiesz, ja już dawno wiem, że w zyciu dorosłym nic nie ma za darmo, a nawet porada jest tyle warta ile za nią zapłacisz.

 

Jeszcze raz Cię przepraszam, że nie zauważyłem faktu, że poświęcasz (marnujesz) czas dla mnie.

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohusz , na swoich domenach tez jesteś zwolennikiem burdelu

typu "pisz co chcesz i gdzie chcesz" ? Co jak co , ale spodziewałem się

więcej od Ciebie . Widocznie wrażenie ,ze doroślejesz jest mylne i

dla Ciebie też szkoda czas marnować...:(

O kurcze podpadłeś "eniowi" ... za dużo klientów zabierasz z FORUM :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ej, Panowie ... Wy to jak sobie w ramiona wpadniecie ... nie zapomnijcie się czasem jak kiedyś Breżniew z Gierkiem, bo to w świat pójdzie jeszcze ... :) A jak się Mistrz dołączy to już całkiem wątek dziczeje i ku zagładzie swej zdąża.

Pozwolicie że małą opowieść poczynię by wątek na tory właściwe skierować.

Do kaflarni trafiła raz para sympatyczna, w słusznym już wieku będąca. Krzepcy i dziarscy byli, pełni sił i wigoru. Niejednego młodziana swym optymizmem życiowym obdarować by jeszcze mogli nie bacząc na to że im go zbraknie w przyszłości. Remontu im się zachciało, takiego od piwnic po dach. Ostatni robili ... no ... dorosłe już w tej chwili dzieci do szkoły jeszcze chodziły. Tej ośmioletniej znaczy się.

Obydwoje przy ogniu byli niegdyś chowani, gdzie w domu, piec w kuchni garnkami bulgotał a w pokoju każdym, w rogu za drzwiami stał "kachlok" ciepło dający. Ckniło się im za tym ogniem i ciepłem już w życiu późniejszym. Postanowili więc go do domu zaprosić i kominek pobudowali. Jak na owe czasy (gdy dzieci jeszcze do tej szkoły chodziły) był to kominek szykowny. Z kamienia w całości - półeczka z marmuru a reszty łupanej, jak moda i możliwości przedkapitalistycznej jeszcze wtedy ojczyzny, "nakazywały".

Nadeszły czasy lepsze, dzieci wydoroślały i w świat poszły. Kominek też się postarzał i funkcje zatracił. Przestał się podobać, jak i reszta urządzonego na modłę "późnego socjalizmu" domu. Nadszedł czas remontu. No i wróciły też wspomnienia o piecach kaflowych ... ale mącone nieco pięknym widokiem ognia żywego i sporych rozmiarów płomieni, kominka co to w domu do tej chwili stał przecież.

Żwawo w te pędy i mało się namyślając, udała się Para Sympatyczna do ... i na tym swojsko brzmiącą opowieść skończymy ... pobliskiego "zielonego marketu" gdzie sympatyczny Pan Sprzedawca wcisnął im będący wtedy w "promocji" za jedyne prawie 4 tys. zł "ostatnią sztukę" łupa ... znaczy się - wkładu, z olbrzymią szybą. Wkład ten miał sobie czerpać powietrze z domu gdzie właśnie nowe i szczelne okna wstawiono. I miał również dawać wedle Pana onego piękny i niczym nie zmącony ognia widok, duszę nie młodą kojący.

Jak było by naprawdę pisać nie będę. Żal się ludzi poczciwych robi. Tym bardziej że nie mogąc przez prawie pół roku firmy znaleźć, w kafle mogącej ubrać kominek na kształt pieca dawnego, w kaflarni samej pomoc dopiero znaleźli. Kominek został zaprojektowany, wkład "stiuningowany", marzenie inwestorów "niechcący" się spełniło - mają teraz zarówno widok ognia jak i pięknie się nagrzewający i ciepło to trzymający, kominek kaflowy z piecowym kształtem miło się kojarzącym.

Kafle - Kaflarnia Karat.

Palenisko - szkoda gadać, ale teraz "poradzi", ogień pokaże i tlenu kraść nie będzie.

Projekt, aranżacja i wykonanie całości - Pracownia Zduńska Forest Natura

Pozdrawiam.

25022011 - Kopia.jpg

P140411_12.16 - Kopia.jpg

IMG_4618 - Kopia.jpg

IMG_4639 - Kopia.jpg

IMG_4641 - Kopia.jpg

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z hasłem przewodnim wątku przedstawiam "najmłodsze dziecko" w naszym salonie.

Wkład to oczywiście Spartherm ARTE 3RL 80.

Półki i nisza w zabudowie wykonane z gresu wielkoformatowego.

 

Biuro 1.jpgbiuro 2.jpg

Aby uzyskać półkę grubości 10cm, należy precyzyjnie przyciąć i skleić krawędzie płytek:

Biuro 3.jpg

 

Kominek powyżej nadaje się raczej palenia ozdobnego, ogrzewanie nim domu będzie raczej nieekonomiczne. Jeżeli kominkiem chcemy grzać i oszczędzać na rachunkach za gaz lub olej opałowy, to warto wybudować coś w tym stylu:

 

[ATTACH=CONFIG]86269[/ATTACH]4_4.JPG

Obudowa wykonana w całości z płyt akumulujących ciepło. Spaliny zanim znajdą się w kominie muszą pokonać długą drogę przez kanały kumulacyjne. O odpowiednio wysoką temperaturę spalin dba jedno z lepszych palenisk firmy Spartherm - MINI Z1 10kW. Na obudowie zamontowaliśmy kratki z możliwością szczelnego zamknięcia. Kiedy chcemy szybko nagrzać pomieszczenie kratki otwieramy a gdy zrobi się wystarczająco ciepło - zamykamy. Wnętrze kominka zostało zaprojektowana tak, aby wewnątrz powietrze było w ciągłym ruchu tzw. hipokausta. Dzięki czemu cała bryła kominka równomiernie się nagrzewa. Masa tego klocka to ok. 2 tony, aby go w pełni nagrzać, należy spalić tylko 10-15 kg drewna. Po nagrzaniu oddaje przyjemne ciepło przez co najmniej 12 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Marzy mi się nie duzy piec kaflowy z płaszczem wodnym w kuchni zamiast kominka czy może ktoś wie jak to jest w rzeczwistości?

 

Jeśli wybierzesz ładne kafle i fajny projekt to może być ciekawie http://www.kafle-kominki.pl/kuchnia_many.htm Takie kuchnie z "płaszczem wodnym" budował mój Tata w latach 60-tych i 70-tych . Obecnie mamy w ofercie wszystko co do zbudowania takiej kuchni jest potrzebne, budowa kuchni jest ciągle w naszej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img21.imageshack.us/img21/1899/wesoy1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Chciałam tylko napisać że fantastyczny ten kominek ;-) Mój co prawda zupełnie w innym stylu ale może kiedyś w jakimś kolejnym domu ;-) mogła bym takie cos mieć ;-)

 

To najfajniejszy kominek jaki w życiu widziałam i idealnie pasowałby do moich planów wnętrzarskich, pewnie w u nas w Polsce i tak nigdzie takiego nie znajdę buuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najfajniejszy kominek jaki w życiu widziałam i idealnie pasowałby do moich planów wnętrzarskich, pewnie w u nas w Polsce i tak nigdzie takiego nie znajdę buuuu

 

 

A skąd masz to zdjęcie ? To Polski kominek . Ile takich chcesz ?! :D

Znam wykonawcę , kaflarnię , artystki , historię . Jak sie dowiesz

prawdy to sie zdziwisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...