Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Witam

Niszowy. To żle czy dobrze ? Pytam bo szykuje się kolejny niszowy.http://images37.fotosik.pl/1257/4f185bc8c8230d44med.jpg

 

W jakiej technologi są one budowane?

Wkłady kominkowe są bezpośrednio wpięte w komin?

Bo tutaj widzę tylko jakiś projekt kształtu bryły i zarys kosmetyki (wykończenia)

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wbrew opinią jakie panują tu na FM , są to przecież opinie kilku osób zawodowo piszących o komikach , realizacje jak na zamieszczonych szkicach wcale nie należą do wymarłego gatunku . Faktem jest że od kilku lat najczęściej spotykany typ zabudowy kominka to "telewizor/mikrofalówka " czyli ramka z kamienie wokół paleniska . Powodem popularności takiego stylu w kominkach jest wiele np umiejętności wykonawców i wiedza architektów wnętrz w zakresie działania kominków .. Często nie wiem co jest słabsze ,wykonawcy którzy "budowę kominków widzieli nieraz " ;) maja więc odpowiednia wiedzę aby takie pudełko z gipsu połączyć z kamieniem , czy też architekci z ich podejściem do kominka jak kolejnej szafki postawionej przy ścianie w kuchni ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Liście winobluszczu" w kaflach zaklęte. Będą takie na zawsze - nie zwiędną, nie opadną, wiatr je nie rozwieje.

Kominek kaflowy, "ciepły" jak to się obecnie mówi.

Dom cały w kolorystyce "bezpiecznej" :rolleyes: jak ja to nazywam. Czyli beże, brązy, kawa z mlekiem. Tak też podłoga i gres przed kominkiem dobrany i "ciachnięty" przy okazji. jedyna ekstrawagancja to aluminiowe listwy wykończeniowe. Dolne wloty powietrza ukryte dla oczu - kiepsko by pasowały do całości.

Palenisko z okładzinami szmotowo-betonowymi, bezramowym przeszkleniem i dolotem powietrza z zewnątrz oczywiście. Czyli standard ...;)

Kafle z krakowskiej kaflarni Kafel-Art. Projekt i wykonanie Forest-Natura Pracownia Zduńska.

Pozdrawiam.

Liście winobluszczu.jpg

Liście winobluszczu 1.jpg

Liście winobluszczu 4.jpg

Liście winobluszczu 5.jpg

Liście winobluszczu 6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

nie wiem czy dobrze trafiłam z doradztwem w sprawie wkładu kominkowego :)

 

Jako kobieta zacznę od obudowy- kominek będzie obudowany portalem, wzorowany nieco na przepięknym kominku KashaG (i jeszcze ktos tu się chwalił takim 'portalowym' kominkiem z ciegiełką)

Kominek ma być wyłożone szamotem, z dopływem powietrza z zewnątrz i przynajmniej jedna kurtyną powietrzna

cel kominka tylko rekreacyjny

poki co naszym faworytem jest KW Line 660 E, ktoś używa?

Co innego polecacie?

Edytowane przez Kajka.Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek jak kominek taki spokojny bez wyrazu. Rzuca mnie na kolana od razu kosz na polana...ech.Jeśli to wina fotki to ok a jeśli nie to kamień jest zafajdany białkiem po lewej stronie.Te kratki dwie to co???U góry nie trza???:D:D.Powiedz coś bliżej o tym prostokącie spokojnym bez fantazji. ;);):D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek nie miał być ani fantazyjny ani jakiś wyjątkowy miał byc tani w zrobieniu i był bo daliśmy za niego z robocizną niecałe 4 tys. z robocizną. główie jego zadanie to ograc nam góre bo bez niego mamy doś chłodno w domu 16,5 stopnia nie zamierzamy tu długo mieszkać więc po co ładowac sie w koszty w domku który wybudujemy postawimy już nie na tak oszczędna wersje :p Chociaż powiem że większości osob sie podoba, a kosz hehe ne razie prowizorka jest to kosz na bielizne :PP ale bardzo pojemny bo drzewa w nim wystarcza prawie na 3 dni a mieszkamy na pietrze wiec nikomu nie chce sie ciągle dygać. Na dole kratki sa żeby był lepszy ciąg z tego co mówił fachowiec a na górze też będzie tylko to jest zdjęcie robione dzień po zrobieniu i jeszcze jej nie był i dlatego też jak mówisz jest zafajdany gipsem z boku :PP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla fachowca ,który pomyślał aby do tych kratek doprowadzić powietrze z zewnątrz.To po pierwsze.Fajny hebel macie w domu..........16,5 stC.To po drugie.Jeśli ten kosz z super samu wystarcza na trzy dni palenia ..........to chylę czoła........kominek "nieznany" jest bardzo "energiczny" :D:D;);) .To po trzecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ciebie od razu stać na WSZYSTKO ZAJEBISTE to nie musisz sie o to martwić mamy dom który ma ponad 200 m i sie o niego nie prosiliy tylko przypadł nam w spadku i bez kominka mamy lodownie bo polecany przez wszystkich ekogroszek jest do du** wiemy że powinno byc powietrze z zewnątrz nie jejsteśmyy idiotami ale nie było jak tego zrobić bo by treba kuć pł domu a jakoś nam n tym specjalnie nie zalezało, bo mamy dobry ciąg. Kominek nie jest duży, ale nie jest też mały. I swoje uwagi zostaww dla siebie, bo nie wesz iel wysilku mogło nas kosztowac zrobienie czegoś takiego, bo nas nie znasz i nie wiesz w jakiej jessteśmy sytuacji i nas cieszy to co mamy i co udało nam sie zrobiić włsnym siłami. Ja bym nikomu nie pisała uwag co do kosza bo nie wiem co cie w nim tak boli u Ciebie go nie ma. Kupisz sobi jakis super pewnie i będzesz dygac na dzień po drewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andzia nie przejmuj się, spokojnie

Ten gość NIKT tak ma, mnie również krytykuje na każdym kroku. Innych również.

NIKT to taka specyficzna persona na owym forum.

Zobacz ile naprodukował postów. Większość to krytyka i narzekalnictwo, reszta to polemika i dbanie o własną racje i interes.

 

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam dom taki jak mam w stopce

123m2

czy ze względu na male zapotrzebowanie energii tego domu szukać jak najmniejszy kominek czy stawiać jakis duży

kominek jest umiejscowiony prawie na środku domu.

przy mrozach pewnie będe musial nadganiać

 

dobrze ocieplony domek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ciebie od razu stać na WSZYSTKO ZAJEBISTE to nie musisz sie o to martwić mamy dom który ma ponad 200 m i sie o niego nie prosiliy tylko przypadł nam w spadku i bez kominka mamy lodownie bo polecany przez wszystkich ekogroszek jest do du** wiemy że powinno byc powietrze z zewnątrz nie jejsteśmyy idiotami ale nie było jak tego zrobić bo by treba kuć pł domu a jakoś nam n tym specjalnie nie zalezało, bo mamy dobry ciąg. Kominek nie jest duży, ale nie jest też mały. I swoje uwagi zostaww dla siebie, bo nie wesz iel wysilku mogło nas kosztowac zrobienie czegoś takiego, bo nas nie znasz i nie wiesz w jakiej jessteśmy sytuacji i nas cieszy to co mamy i co udało nam sie zrobiić włsnym siłami. Ja bym nikomu nie pisała uwag co do kosza bo nie wiem co cie w nim tak boli u Ciebie go nie ma. Kupisz sobi jakis super pewnie i będzesz dygac na dzień po drewno.

 

Ok poniosło mnie trochę przepraszam to tak dla poprawienia zlej atmosfery.;);).Jak sama zauważyłaś jest to topik i zresztą powinien pod nazwa pozostać kominki nasze.Co ci się nasuwa od razu???Jak dla mnie jest to chęć pochwalenia się kominkiem,jego stylem ,z czego jest zrobiony,jaka ma oprawę obok siebie itp.Ta formuła została zmieniona między innymi przez takich fachowców jak kol. bohusz.Piszesz mi rozgoryczona:

 

swoje uwagi zostaww dla siebie, bo nie wesz iel wysilku mogło nas kosztowac zrobienie czegoś takiego, bo nas nie znasz i nie wiesz w jakiej jessteśmy sytuacji i nas cieszy to co mamy i co udało nam sie zrobiić włsnym siłami.

Ja reaguje tylko na fotkę i proszę byś tak to odbierała.Nie wiem ,że na fotce jest kominek chwilowy w domu który odziedziczyłaś z jego tam jakimiś wadami które trzeba w przyszłości usunąć.Jesli chodzi o drewno w koszu co tu oszukiwac nie podoba mi sie ja przynoszę i układam obok kominka bo mam specjalne miejsce i jak to mówisz:

 

Kupisz sobi jakis super pewnie i będzesz dygac na dzień po drewno.

mój akurat wiklinowy na 8 polan kupiłem w tesco za 70 zl.Na koniec bo zostałem poddany krytyce tego jegomościa powiem ci ,że właśnie przez takie posty ten pan chce zyskać na marce ale niestety jego słowotok jest mało chwytany przez ogół FM.Co do postów to są stare dzieje , których ten pan nie czai.Ale zauważ ,że np. za dwa lata jak będzie się tak udzielał to postów będzie miał tyle co ja.Z matematyka u kolegi jest na bakier.Tyle z mojej strony.Jeszcze raz przepraszam jak cie uraziłem ;);0;0;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niestety jego słowotok jest mało chwytany przez ogół FM.Co do postów to są stare dzieje , których ten pan nie czai.Ale zauważ ,że np. za dwa lata jak będzie się tak udzielał to postów będzie miał tyle co ja.Z matematyka u kolegi jest na bakier.Tyle z mojej strony.Jeszcze raz przepraszam jak cie uraziłem ;);0;0;);)

 

No tutaj drastycznie się mylisz, ja odnoszę inne przeliczalne na konkrety efekty takiego a nie innego mojego pisania.

Nie Twoje wizje i wnioski są dla mnie ważne, ale konkretne, zaplanowane działania przynoszące efekty dla firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj drastycznie się mylisz, ja odnoszę inne przeliczalne na konkrety efekty takiego a nie innego mojego pisania.

Nie Twoje wizje i wnioski są dla mnie ważne, ale konkretne, zaplanowane działania przynoszące efekty dla firmy.

 

Zobacz i spójrz na krytykę jak to już mi wytknąłeś......tych z branży,tych z którymi nie potrafisz fachowo rozmawiać. Przecież to nie ten topik by wzajemnie obrzucać się błotkiem ;);):D.Kolego ja jestem tylko użytkownikiem kominka a ty???Co wnoszą twoje posty...... .jak już zacząłeś niepotrzebnie zresztą ta polemikę???Może pokaz swój domowy kominek???Jak go wkomponowałeś w swój salonik???Jak płomień oblizuje ścianki z wermikulitu itp by laik mógł to zobaczyć ???Powtarzam to jest topik..kominki nasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...