Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Tak, to ta mała dziurka w stropie. Deweloper przewidział tutaj system do płaszcza wodnego ale my z niego rezygnujemy.

 

To co ze swojej strony zapewnia w standardzie deweloper to:

 

1. Szacht kominowy do kominka, bez wkładu kominowego, wkładu kominkowego, bez obudowy.

2. Isntalacja c.o. przystosowana do montau kominka z płaszczem wodnym.

 

więcej na ten temat nie wiem...

 

Na oko to wygląda na to, że Twój wlot do komina ma otwór niewiele większy niż dolot powietrza z zewnątrz. Przypuszczam, że dolot masz na Fi100 bądź Fi125 więc wlot do komina max Fi130.

 

Jeżeli tak jest to możesz tam co najwyżej podłączyć jakąś gazówkę bądź mały piecyk wolno stojący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

HELP!!!

Pomóżcie co zrobić w sytuacji kiedy deweloper przewidział kominek w tak niefrasobliwym miejscu (pomiędzy ścianą TV a słupem konstrukcyjnym 1,8m).

Macie jakiś pomysł na sensowną aranżację?

 

Masz zarąbiste miejsce na kominek. Poszukaj obudowy CHICAGO. http://www.nordpeis.pl/

Niedługo mnie posądzą o kryptoreklamę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko,

 

Pomysł dobry tylko jeśli ustawie to oparte na słupie w stronę ściany TV to torchę bez sensu szyba z dwóch stron skoro i tak jedna z szyb bedzie wychodziła na ścianę.

Ale fakt rozwiązania norpeisa są zarąbiste.

 

Obróć wkład o 90% w stronę salonu i będzie miodzio. Tzn, całą obudowę postaw od strony salonu i obróć wkład o 90%

Ta obudowa jest na tyle szeroka, że elegancko doprowadzisz powietrze i komin i nie bedzie nic widać.

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ta mała dziurka w stropie. Deweloper przewidział tutaj system do płaszcza wodnego ale my z niego rezygnujemy.

 

To co ze swojej strony zapewnia w standardzie deweloper to:

 

1. Szacht kominowy do kominka, bez wkładu kominowego, wkładu kominkowego, bez obudowy.

2. Isntalacja c.o. przystosowana do montau kominka z płaszczem wodnym.

 

więcej na ten temat nie wiem...

 

Szacht do komina bez wkładu kominowego ..Czyli jak to jest zrobione ? Ze zwykłej cegły ? Jaki jest wymiar tego otworu w stropie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przebrnęłam już przez kilkadziesiąt tematów na tym forum, ale nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytanie Życie zmusiło mnie do zalogowania i szukania pomocy bezpośrednio. Założyłam swój wątek, ale tam nie dostałam ani jednej odpowiedzi. Moze tu mi ktoś pomoże...

Przygotowuję się do remontu 10-letniego domu. Kupiłam go niedawno. Jest w nim kominek na piętrze, ale ja chcę też go mieć w salonie - nie tylko jako ozdobę, ale też jako źródło ogrzewania (poza tym jest ogrzewanie gazowe). W salonie nie ma teraz przewodów kominowych - wszystko trzeba budować. Nie wiem tylko czy w centralnym miejscu, czy na ścianie zewnętrznej (dom jest podpiwniczony). Bezpośrednio nad salonem znajdują się dwa dziecięce pokoje, które równeiż chciałabym (aleczy się da?) ogrzać.

Jakiego rzędu mogą być to koszty? I co wybrać? Kominek? Kozę? Strasznie mi się podobają kozy "wstawione" w ceglaną obudowę oczywiście nie na ścisk, coś na wzór angielskich domów.Powiedzcie mi czy to w ogole da się zrobić.

W załączniku plan domu. Dwie czerwone plamy to ewentualne miejsca na kominek.plan1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Co do usytuowania kominka moim zdaniem najrozsądniej umieścić go na zewnętrznym narożniku domu;dlatego że komin którego nie masz instalujesz na zewnętrznej ścianie.Przy drugim ustawieniu kominka komin będzie szedł przez dom ;a co za tym idzie zabierze powierzchnię mieszkalną.Oczywiście można go wybudować od pierwszego piętra i wtedy podpinasz urządzenie w suficie;ale oszczędzasz tylko salon ;pokoju dzieci już nie.Druga rzecz że po prostu dużo więcej roboty;kucie w stropie;przejście przez dach itp.Teraz jeśli chodzi o kominek i ogrzanie pokoi na górze nie ma żadnego problemu;jeśli chodzi o kozę masz chyba na myśli atrapę otwartego paleniska i wstawienie tam klasycznej kozy powiedzmy coś na wzór vermont castings.Z takiego układu też się do rozprowadzić ciepłe powietrze na górę choć nie będzie to tak efektywne jak z kominka.Co do kosztów są one bardzo zróżnicowane a uzależnione są cenami materiałów użytych do budowy no i kosztem urządzenia grzewczego.Ważne są też koszta robocizny jedno wiem na pewno zawsze jest taniej gdy całą pracę wykona jedna firma;człowiek czy brygada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ JJANA,

Możesz wykorzystać już istniejący komin .Postawić kozę w salonie rurę przeciągnąć przez strop, wejść do komina w pokoju na piętrze i tam zasłonić rurę szamotem lub kaflami i zrobić "piecyk"oczywiście muszą być spełnione pewne warunki ale można tak zrobić . Właśnie jestem w trakcie realizacji podobnego rozwiązania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, eniu, dziękuję. Czy znacie kogoś kto może mi wytłumaczyć łopatoligicznie jak to zrobić? Pytam tzw. fachowców (mieszkam w Siedlcach) i każdy ma swoją koncepcję zalecajac kominek głównie do "patrzenia", bo "pani to się nie da". Ja im na to, że za takie pieniadze to do patrzenia obraz sobie mogę kupić, a nie kominek. Może jest tu fachowiec z okolic Siedlec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...